• 15.961 nieuwsartikelen
  • 178.934 films
  • 12.263 series
  • 34.064 seizoenen
  • 649.050 acteurs
  • 199.239 gebruikers
  • 9.387.541 stemmen
Avatar
 
Michael B. Jordan in Creed III
Foto: © Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. and MGM

660 miljoen dollar smaakt naar meer: Prime Video tovert hitreeks om tot heel universum

Michael B. Jordan in Creed III
Foto: © Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. and MGM

Het Creed-universum breidt zich uit naar het kleine scherm. Prime Video heeft officieel groen licht gegeven voor Delphi, een dramaserie die zich afspeelt binnen de bokswereld van Rocky en Creed. Niemand minder dan Michael B. Jordan, ster van alle Creed films en regisseur van Creed III, is uitvoerend producent van de nieuwe serie. Hij werkt daarbij samen met showrunner Marco Ramirez, bekend van onder andere Daredevil en The Defenders.

Michael B. Jordan presenteerde Delphi deze week tijdens Amazon’s Upfronts en vertelde daar: “De serie brengt ons terug naar waar het allemaal begon. Wat ik zo mooi vind aan dit verhaal is dat het trouw blijft aan alles waar de Rocky- en Creed-franchises voor staan: hard werken, doorzettingsvermogen en vechten voor iets dat groter is dan jezelf. Het gaat over familie, de familie waarin je geboren wordt en de familie die je zelf kiest.”

Lees ook: Top 25 beste sportfilms aller tijden

De serie speelt zich af in de legendarische Delphi Boxing Academy in Los Angeles, de boksschool waar Apollo Creed (Carl Weathers) jarenlang trainde onder Tony “Duke” Evers (Tony Burton). Inmiddels wordt de sportschool gerund door Tony's zoon, Tony “Little Duke” Evers (Wood Harris), die ook in de Creed-films te zien is. In Delphi maken we kennis met een nieuwe generatie boksers die onder het dak van deze iconische gym hun dromen najagen.

Uitbreiding van het Creed-universum

Met drie succesvolle films achter de rug en alle Rocky-films uit het verleden is het Creed-universum een sterke franchise geworden. De Creed-films hebben samen wereldwijd al meer dan 660 miljoen dollar opgebracht en met de komst van Delphi lijkt Michael B. Jordan dat succes naar streaming te willen brengen. De plannen voor een Creed-serie lagen al langere tijd op tafel. Michael B. Jordan begon enkele jaren geleden gesprekken met Amazon MGM Studios om een Creed-universum op te bouwen. Daarbij werden ook ideeën voor een anime-serie en andere spin-offs besproken. Jordan benadrukte bij de release van Creed III in 2023 al hoe enthousiast hij was over het uitbreiden van het universum rondom Adonis Creed. 

Maar wat houdt de komst van Delphi in voor het potentiële vervolg van Adonis Creed's verhaal in Creed IV? Michael B. Jordan heeft eerder gezegd dat het vierde deel ooit zal verschijnen, maar dat hij het bewust wat rust wil geven en fans de kans wil geven de films te missen voordat hij ermee verder gaat.

Wanneer Delphi precies op Prime Video te zien zal zijn, is nog niet bekendgemaakt. Wel staat vast dat fans van de franchise een nieuw hoofdstuk mogen verwachten dat trouw blijft aan de originele films.

Reacties (0)

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.

Dit artikel bevat nog geen berichten. Wees de eerste.