Actie-ster Sylvester Stallone heeft toegegeven dat hij spijt heeft van het doen van zijn eigen stunts nadat hij in de loop der jaren meerdere blessures heeft opgelopen. De Rocky en Rambo-acteur moest namelijk maar liefst vijf operaties aan zijn rug ondergaan, en daarnaast ook nog een spondylodese en een schouder-operatie. Allemaal door het uitvoeren van zijn eigen stunts.
Stallone zegt dat actiefilms radicaal veranderden toen het mogelijk werd 'to Velcro your muscles on'. Hij vertelde daarom dan ook in een interview tegenover The Times: "Doe niet je eigen stunts, dat is de moraal daarvan. De special effects werden belangrijker dan de persoon. Het leven is een kwestie van het managen van de ass-whippings die je krijgt. Daarom ben ik altijd een fan geweest van verslagen vechters. De ongeslagen bokser? Ik ben niet geïnteresseerd."
Iets te realistisch boksen
Naast het doen van zijn eigen stunts, heeft Stallone eerder ook onthuld dat een vechtscène in Rocky IV voor hem bijna het einde van zijn leven betekende, nadat de dingen tijdens het filmen een beetje te echt werden. Fans van de franchise herinneren zich misschien dat in Rocky IV de bokser het tegen de steroïde-gebruikende Rus Ivan Drago, gespeeld door Dolph Lundgren, moest opnemen. In de film had het gevecht ernstige gevolgen voor Rocky, die uiteindelijk gedwongen werd met pensioen te gaan, en in het echte leven waren de dingen net zo eng.
Tijdens een interview in november vorig jaar, voorafgaand aan het opnieuw uitbrengen van de klassieke boksfilm uit 1985, zei Stallone hierover: "In de eerste ronde, waar hij me neersloeg, dat is echt. Hij verpulverde me en ik voelde het op dat moment niet, maar later die avond begon mijn hart te zwellen. Hij had een hartzakje gekneusd, dat is wanneer het hart de borst raakt, zoals bij een auto-ongeluk wanneer je borst het stuur raakt. Mijn bloeddruk steeg tot 260. Ze dachten dat ik met engelen zou gaan praten". Gelukkig was Stallone uiteindelijk in orde en kon hij gewoon nog als de beroemde bokser verschijnen in Rocky V, Rocky Balboa, Creeden Creed II.
Gelukkig voor de beste man dat ie het heeft overleefd, toentertijd. Jammer dat ie zijn 'zuurverdiende' knaken heden ten dage volop spendeert bij de lokale "plestik sjierurrug" om de hoek. Hij begint er steeds meer uit te zien als een op maandagochtend, snel in mekaar geflanste siliconenpop. Blijkbaar houden ze in Hollywood niet heel veel van originele, natuurlijke karakterkoppen.
Ik snap dat dan ook wel weer een beetje... want wie gaat er naar de bioscoop om naar een grijze/half kale, bejaarde, gebochelde en/of corpulente SylVETser Stallone te kijken die door de dichtbeboste wouden van één of ander vochtig, tropisch oord schuifelt achter een rollatortje.
Reacties (1)