• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.031 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.062 acteurs
  • 198.998 gebruikers
  • 9.371.622 stemmen
Avatar
 
banner banner

This Is Where I Leave You (2014)

Komedie / Drama | 103 minuten
2,98 233 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 103 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Shawn Levy

Met onder meer: Jason Bateman, Jane Fonda en Adam Driver

IMDb beoordeling: 6,7 (93.880)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot This Is Where I Leave You

"Welcome Home. Get Uncomfortable."

Wanneer hun vader overlijdt, zijn vier broers en zussen gedwongen om naar hun ouderlijke huis terug te keren voor een 'sjivve', een Joods gebruik waarbij de familie na een begrafenis zeven dagen lang samen in één huis woont om te rouwen. En dat is een lastige opgave voor de familie, want ze hebben in geen tien jaar een dag samen doorgebracht.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Judd Altman

Wendy Altman

Hillary Altman

Phillip Altman

Penny Moore

Paul Altman

Annie Altman

Tracy Sullivan

Quinn Altman

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Vanaf 26 november in de bioscoop (Warner Bros)


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Dit klinkt heel erg als een kopie van August: Osage County (2013)


avatar van Fortune

Fortune

  • 4312 berichten
  • 2769 stemmen

arno74 schreef:

Dit klinkt heel erg als een kopie van August: Osage County (2013)

Moest ik ook meteen aan denken maar gelukkig vind ik dat een goede film.


avatar van gatygun

gatygun

  • 324 berichten
  • 221 stemmen

Erg goede film en acteurs deden het zeker goed.

Dacht dat het weer zo'n flauwe sex grappen film dacht te worden, maar dat viel sterk mee. Verhaal liep goed en emoties en problemen waren goed in kaart gebracht.

erg goede film

4.5


avatar van MH040

MH040

  • 323 berichten
  • 1023 stemmen

gatygun schreef:
(...) Dacht dat het weer zo'n flauwe sex grappen film dacht te worden, maar dat viel sterk mee. (...)
De hoeveelheid aan seksgrappen viel inderdaad mee, maar ik vond er wel een aantal veel te flauwe scenes in zitten. Bijvoorbeeld wanneer ze per ongeluk de babyfoon aan hebben laten staan en heel de huiskamer kan meeluisteren hoe die ene broer seks heeft met z'n vrouw of de scene dat ze wiet roken in de synagoge. Ik hou er bij komedie/drama films toch altijd van als de humor wat subtieler is. Verder was deze film vaak ook gewoon vreselijk voorspelbaar. Desalniettemin een vermakelijke film die lekker wegkeek, dus scoort ie wel een voldoende.


avatar van Solipsis

Solipsis

  • 80 berichten
  • 105 stemmen

Ik heb de film na ongeveer de helft afgezet. Zowel mijn vriendin als ikzelf vonden het gewoonweg niet grappig of ergens boeiends heen leiden. Natuurlijk kan ik hem niet raten zo, maar voor zover ik kan zien wordt hij danig overgewaardeerd.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

Te doen.

Beetje simpel, braaf en gewoontjes bij momenten. Van een cast als deze verwacht je misschien toch iets meer, maar Levy houdt het allemaal erg keurig. Niet teveel humor, het drama wordt luchtig genoeg gehouden en de romatische voetnootjes doen er niet zoveel toe.

2xDriver op twee dagen, toch een opvallende acteur. Weet niet of hij echt veel meer kan dan elke keer dezelfde rol op zich nemen, maar het gaat hem wel aardig af. Fey en Bateman doen het naar behoren maar kunnen beter, de rest van de cast viel wat tegen.

Er zijn een aantal scenes die er lichtelijk uitspringen, maar de film kabbelt vooral op eenzelfde tempo voort. Er zitten geregeld pogingen in tot wat scherpe randjes, maar die missen eigenlijk altijd doel. Daarvoor is, ondanks al het drama, het sfeertje gewoon wat te gemoedelijk en vriendelijk.

Op zich een zonnig filmpje met niet-zo-zonnige personages die na de familiebijeenkomst hun leven toch weer wat zonniger tegemoet zien. Middelmaat, maar niet vervelend.

2.5*


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Een amusante, melancholieke, beschouwende en roerende zogenaamde feelgood film, die naar het einde meer serieus werd, met een scenario met (hilarische) humor, een iets te luchtige ondertoon en een aantal sentimentele kitschscènes. De regisseur zette de personages in het middelpunt, de cast opereerde uitstekend en mocht best schrandere dialogen uitspreken.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5492 berichten
  • 4192 stemmen

In vergelijking met de omschrijving blijven de familierelaties eigenlijk wat onderbelicht, op het tweede plan achter de persoonlijke shit van Bateman. Het geheel is ook nogal onderkoeld, melancholiek en wat afstandelijk haast. Af en toe wel grappig maar jammer genoeg toch weer de kennelijk onvermijdelijke poep- en plasgrappen. Op zich wel een aardig feelgood-achtig gedoetje zo, maar een paar echt scherpe randjes hadden het wel een stuk leuker en onthoudbaarder gemaakt.


avatar van Typify

Typify

  • 11 berichten
  • 72 stemmen

Leuke film waarin elk familielid van het huis een kruis heeft maar hier redelijk luchtig mee omgaat. Zware onderwerpen worden afgewisseld met flauwe humor waardoor het prettig wegkijken is. Erg van genoten!


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23437 berichten
  • 76922 stemmen

Prima melodrama met een sterke cast , ongelofelijk hoe Jane Fonda op haar 78ste er nog uit ziet.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

Een memorabele cast en een interessant script en toch krijgt Shawn Levy het met deze ingrediënten niet voor mekaar er ook maar iets zinnigs van te maken. De personages en hun verhalen zijn flagrant onderontwikkeld en de humor is afstompend. Het kabbelt allemaal nietszeggend naar het einde toe en het intrigerend onderwerp over de disfunctionele familie slaat op een enkel front aan.


avatar van glimmerman2000

glimmerman2000

  • 354 berichten
  • 2249 stemmen

Volwassen zijn is maar lastig, he?....Dat toont deze film ook maar weer eens aan:)....Waar zijn de tijden waarin we ''onze'' gedachten even kunnen stoppen, door te voetballen met vriendjes- in mijn geval;)

Leuke film waarin vele ingrediënten in verweven zijn, namelijk: humor, drama, en emotie... want terug denken aan een bepaalde tijd, is altijd emotioneel, aangezien die tijd nooit meer terug komt

Meer een Horror liefhebber, maar deze ging er ook wel in;)...Klasse!


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22403 berichten
  • 5070 stemmen

Op de man spelend bericht verwijderd.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6986 berichten
  • 9780 stemmen

Familieperikelen bieden altijd een goede voedingsbodem voor drama en humor; in dit luchtige maar onderhoudende tragikomische niemendalletje is het niet anders. Oké, van een regisseur als Shawn Levy hoeven we geen diepgang te verwachten, maar de prima cast tilt het geheel met gemak boven de grijze middelmaat uit. Die paar scherpe randjes die aanwezig zijn in het script zijn ook aangenaam. Jason Bateman is prima in de hoofdrol en verder vallen vooral Jane Fonda en Adam Driver in positieve zin op.


avatar van Piratje

Piratje

  • 414 berichten
  • 421 stemmen

De familie hoddert.

Het script tracht humoristisch te zijn, maar er kan alleen een glimlach van af.

Wat een dode vader lijden kan.

Soms goede dialogen maar het blijft een zotte bedoening.

Het vrolijkste was nog dat jongetje met zijn draagbaar potteke. Dat was dan de echte potter. Zonder Harry.

Dat het leven een strijd is bewijst ook deze film waarin een bende niets/allesweters 7 dagen bij mekaar moeten blijven van een dode vader. Dacht men.

Rondborstige Jane Fonda vertegenwoordigt de oude garde en tracht het woordje holibi te spellen.

Waw! 3,0 punten.


avatar van missl

missl

  • 3866 berichten
  • 5796 stemmen

Geen hoogvlieger maar een degelijk drama die de beslommeringen binnen een familie laat zien.


avatar van brabusRUS

brabusRUS

  • 1628 berichten
  • 2808 stemmen

Corey Stoll speelt de oudere broer terwijl Bateman 7 jaar ouder is dan hij.


avatar van cantforgetyou

cantforgetyou

  • 1947 berichten
  • 1681 stemmen

Aardige komedie. Kon er niet echt om lachen. Maar de film was ook niet vervelend. Een gewoon tussendoortje.


avatar van DBTim

DBTim

  • 854 berichten
  • 1151 stemmen

Prima familiefilm die nergens over de top gaat waardoor het allemaal wel vrij realistisch blijft. Dan met name op het gebied van de onderlinge relaties. Bepaalde dingen uit de film waren voor mij herkenbaar. Daarnaast zorgt de humor voor luchtigheid en maakt dit alles een fijne film.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13162 berichten
  • 11074 stemmen

Matige film over een gezin dat bij zeven dagen bij elkaar komt om te rouwen om hun overleden vader. Een vrij clichématige familiefilm met clichématige personages. Qua toon valt het wat tussen wal en schip, niet grappig of dramatisch genoeg. Eigenlijk allemaal al eens eerder en beter gezien. De cast met aardig wat bekende namen doet niets verkeerd.


avatar van mnrk

mnrk

  • 1876 berichten
  • 1733 stemmen

Boner is a man of God now. I see Mom's new tits are present and accounted for

Dit was gewoon een vermakelijke komedie...

Het verhaal is gewoon in orde en de gehele cast is op zijn plek en zorgen dan ook voor genoeg komische momenten waardoor de film leuk blijft om naar te kijken...

Ook is de soundtrack in orde...


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Het zoveelste exemplaar in een reeks over de top komedies over disfunctionele families (de Fockers, Millers, Stones enz.). De film kent een handvol leuke scènes en dialogen, maar over het algemeen komt het te geforceerd, te gemaakt over. Dat een actrice als Jane Fonda in haar nadagen tot dit niveau is afgezakt, vind ik best pijnlijk.


avatar van clubsport

clubsport

  • 3813 berichten
  • 6941 stemmen

De acteurs doen zeker wel hun best om er wat van te maken maar uiteindelijk vroeg ik me na afloop af

wat ik nou te weten ben gekomen over henzelf .

Uiteindelijkging het verhaal alleen maar over dat de ene onvolwassen was en geen relatie kan vasthouden en de anderen kampen ook allemaal met relatieperrikelen .

Tussendoor maken ze dan ook af en toe nog ruzie met mekaar en dat was het dan .

Hier was toch wel wat beters van te maken en alsjeblieft zonder die eeuwige relatiemoraal .


avatar van Decec

Decec

  • 6741 berichten
  • 8583 stemmen

Een redelijk komedie/drama film...

Redelijk verhaal...

Redelijk acteerwerk...

Goed camerabeweging...

Komedie is mijn smaak niet...

Mooi HD kwaliteit breedbeeld...

Prima achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)...

Niet te moeite waard...


avatar van coumi

coumi

  • 1462 berichten
  • 12309 stemmen

Matig. Misschien moet je wel een Amerikaan zijn om dit wel erg serieuze, vrijwel humorloos en vaak pessimistisch melodrama te waarderen. Want voor mij als nuchtere Nederlander is dit verhaal over een familie vol met neuroten die regelmatig vijf minuten nadat ze vechtend over straat rollen, al weer gelukzalig in elkaars armen vallen niet goed te bevatten. Ik werd vooral zenuwachtig van deze verzameling idioten. Op den duur heel vermoeiend om naar te kijken, deze vol met zelfbeklag zittende familie. Nee, dan kijk ik tien keer liever naar een doorsnee Woody Allen film die dit soort typetjes met de juiste dosis zelfspot en wat relativeringsvermogen weet neer te zetten. Acteurs zijn hier derhalve ook ondermaats of weinig opvallend. Bateman in de centrale hoofdrol speelt erg eendimensionaal en gaat al snel vervelen. Oma Fonda(redelijke botox) verdient iets beters dan op het slot van haar carrière een ongeloofwaardige lesbienne te moeten neerzetten, maar qua acteertalent steekt ze er ook nu nog ver bovenuit. De rest van de cast rent en fladdert(Driver) vaak schreeuwend en zonder nuancering door het beeld. Goedbedoeld allemaal, maar toch een beetje mislukt.


avatar van IH88

IH88

  • 9727 berichten
  • 3182 stemmen

“It's hard to see people from your past when your present is so cataclysmically screwed up, you know.”

“Welcome to my world.”

Prima film over een disfunctionele familie. Er zijn al veel films over dit onderwerp gemaakt, maar daar is natuurlijk ook een goede reden voor. Het is soms over the top en absurd, maar het komt uiteindelijk allemaal voort uit realistische en herkenbare situaties. En met een aantal sterke acteurs en een combinatie van (vreemde) humor, over the top situaties en wat dramatische momenten zorgt het ervoor dat This Is Where I Leave You een fijne en vermakelijke films is.


avatar van JessicaD

JessicaD

  • 478 berichten
  • 553 stemmen

This is Where I Leave You

In mijn Top Ten Thurday overzicht van 1 januari 2015 kon je al zien dat ik This is Where I Leave You opnam in de top tien beste films uit 2014. Eindelijk, kun je nu dan ook de recensie lezen van deze leuke film! De film trok mij in eerste instantie door de poster waarop een sterrencast te zien is. Ik herkende Jason Bateman, Tina Fey, Connie Britton en Jane Fonda. Ik geloofde direct dat het een leuke komedie zou zijn; dat moest wel met zo’n cast. En dit bleek het ook te zijn. Ik keek de film op eerste kerstdag met mijn schoonfamilie en vond hem zo leuk dat ik hem op 3 januari alweer keek maar dan met mijn ouders en broertje. Ik kijk een film alleen dubbel als hij echt leuk is, dus dat kun je bij dezen van mij aannemen: hij is leuk! En let vooral ook op dat lieve jongetje dat overal de gelegenheid vindt om buiten op zijn potje te gaan zitten om zijn behoefte te doen.

Een grote, gekke familie

Je kunt precies verwachten wat in de omschrijving staat; This is Where I Leave You draait om een grote, gekke familie, en je kunt hilarische capriolen verwachten als je deze broers, zussen, moeder en hun partners, exen en gemiste liefdes op één grote hoop gooit. Voor mij zijn het in elk geval ingrediënten die vaak goed werken in een film. Zeker in combinatie met geweldige acteurs, en zo ook in This is Where I Leave You. De volwassenen zijn weer tijdelijk kinderen in hun ouderlijk huis en zitten 24/7 opgescheept met hun broers en zussen; lachen is gegarandeerd.

Maar het gaat niet alleen om de “kinderen”, ook Jasons overspelige vrouw en vroegere liefde zijn aanwezig in de film. Alsook Wendy’s onbeschofte man, haar kinderen (waaronder dat lieve jongetje waar ik het eerder over had), haar vroegere vriend, Adams nieuwe vriendin, Pauls vrouw waar hij kinderen mee probeert te krijgen (zeker ook grappige scènes gegarandeerd!) en de buurvrouw zijn aanwezig.

Grappig, maar ook serieus

Maar het is niet alleen maar grappen en grollen, er komen ook serieuzere onderwerpen aan bod. Daarnaast draait de film natuurlijk om het overlijden van de pater familias, wat de reden is dat iedereen überhaupt samenkomt. De broers en zussen kunnen goed bekvechten, maar waar nodig kunnen ze ook elkaars grootste steun zijn.

Conclusie

Hoewel er meerdere hoofdpersonen zijn, staat Judd Altman vooral centraal; waar de film dan ook mee begint en eindigt. This is Where I Leave You is een film waarbij je om de haverklap zit te lachen, maar waarbij je ook meeleeft met de personages, een blik kunt werpen op de bijzondere band tussen broers en zussen, en je je lekker kunt onderdompelen in diverse liefdesperikelen. Wil je toch nog graag een minpuntje horen? Oké, het personage van Rose Byrne vond ik een beetje irritant, maar dat kan ook aan de actrice hebben gelegen. Nog niet overtuigd dat je deze film echt moet zien? Kijk dan vooral nog even de trailer, die haalt je vast wel over.

Deze recensie verscheen eerst op mijn blog. Deze is offline sinds 1 november 2024. Daarom heb ik alle recensies hiernaartoe verplaatst (om ze te behouden).