• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.927 films
  • 12.204 series
  • 33.972 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.978 gebruikers
  • 9.370.556 stemmen
Avatar
 
banner banner

CBGB (2013)

Drama / Muziek | 102 minuten
3,54 23 stemmen

Genre: Drama / Muziek

Speelduur: 102 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Randall Miller

Met onder meer: Alan Rickman, Ashley Greene en Donal Logue

IMDb beoordeling: 6,6 (11.898)

Gesproken taal: Duits en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot CBGB

"50,000 bands and 1 disgusting bathroom."

De film volgt het verhaal van Hilly Kristal's club in New York dat begon als een locatie voor Country, Bluegrass en Blues (CBGB) en uiteindelijk uitgroeide tot de geboorteplaats van de underground rock 'n roll en punk. Wanneer Kristal moeite heeft om bands te boeken voor de club opent hij de deuren voor andere rockmuziek. De enige eis was dat het originele muziek moest zijn, geen top 40 of covers. Hilly Kristal groeit uiteindelijk uit tot de peetvader van de punk die bands als Blondie, Television, Ramones, Talking Heads, Dead Boys en The Police een kans heeft gegeven.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van jarno1975

jarno1975 (moderator series)

  • 10970 berichten
  • 2790 stemmen

avatar van -LvB-

-LvB-

  • 306 berichten
  • 553 stemmen

Ben er nog geweest vlak voor de sluiting in 2006, dus ga m zeker zien !

(wel t****gklein hok hoor haha)

edit: trailer gezien , dat wordt denk ik een dikke tegenvaller lol


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22396 berichten
  • 5068 stemmen

Trailer ziet er inderdaad uit als een hele grote gemiste kans.


avatar van Brother Grimm

Brother Grimm

  • 54 berichten
  • 1756 stemmen

voor respect voor Hilly Kristal, geweldige film voor mensen in alternatieve scene. Een luie hippie en top dochter chappeau!!


avatar van NERD

NERD

  • 1719 berichten
  • 1429 stemmen

Leuke, interessante film. Uiteraard komen er veel bekende namen en veel goede muziek langs als je een film over CBGB maakt. Desondanks aan het einde van de film wel een beetje een gevoel van "is dit het?"

3,5 sterren. Trouwens vreemd dat bij de cast in de omschrijving hierboven Alan Rickman, als hoofdpersoon, niet vermeld staat.


avatar van steffiestones

steffiestones

  • 48 berichten
  • 50 stemmen

Goed gemaakte film!


avatar van Han Solo 420

Han Solo 420

  • 250 berichten
  • 1696 stemmen

Hoewel ik doorgaans heel erg van de jazz en psych-rock, ben ik ook een groot liefhebber van het punkgenre, proto-punk en post-punk meegerekend. Bijna alle artiesten die voorbij kwamen heb ik wel iets van in mijn platenkast staan. Dead Boys en Talking Heads was ik nog niet zo in thuis. Na het zien van deze film, heb ik na wat werk van deze twee bands geluisterd. Een maandje later; beide bands staan nu ook in de kast! De muziek van Lou Reed (en VU) heb ik nooit wat aangevonden. Ik probeer het ieder jaar opnieuw, maar het is niet zo mijn ding.

Dit is een zeer leuke film, die de oorsprong (proto-punk buiten beschouwing gelaten) van het punk-geluid goed in leuk in beeld brengt. Ik was eerst bang dat ik een reeks playbackende acteurs met wat gitaren en drumstokjes voorgeschoteld zou krijgen, maar dat viel wel mee. De setting rond de club en het leven van Hilly Kristal staan gelukkig op de voorgrond. De stukken worden allemaal leuk aan elkaar geknoopt met stripboektekeningen.

Ook de persiflage van Johnny Ramone was geslaagd. De gitarist die gitaarsolo's haat. Hij scheen echt een heethoofd te zijn die geregeld met de drie andere bandleden ruzie had. Nadat hij met pensioen ging werd het wat rustiger. Hij liep toen meestal in Hawaiishirts rond en keek horrorfilms.

Ik heb me hier goed mee geamuseerd. 3,5*