Host (2020)
Genre: Horror
Speelduur: 57 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Rob Savage
Met onder meer: Haley Bishop, Jemma Moore en Emma Louise Webb
IMDb beoordeling:
6,5 (49.164)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Host
"Someone new has joined the meeting."
Zes vrienden huren een medium in om een seance te houden via Zoom tijdens de lockdown. Wat begint als een leuk spelletje - dat niet door iedereen even serieus genomen wordt - verandert al snel in een nachtmerrie, als blijkt ze een demon hebben opgeroepen die hun huizen heeft binnengedrongen. Ze realiseren zich dat ze er alles aan moeten doen om de nacht te overleven.
Externe links
Acteurs en actrices
Haley
Jemma
Emma
Radina
Caroline
Teddy
Seylan
Alan
Jinny
The Spirit
Video's en trailers
Reviews & comments
filmkul
-
- 2474 berichten
- 2248 stemmen
Makkelijk gemaakt horrorwerkje. Het verhaal is van deze tijd en is erg voorspelbaar. De uitwerking is best goed gedaan hoewel Savage weinig eigen inbreng heeft. De ene scène na de andere is bij elkaar gejat. Je ziet ze ook van verre aankomen. Er wordt vakkundig van ene jumpscare naar de ander gewerkt. De hoofdrolspelers doen ook precies wat een normaal mens niet zo doen. Op zich niks mis mee want het werkt best aardig. De film voelt ondanks de korte speelduur wel volwaardig aan. Gewoon verstand op nul en in de avond kijken, dan werkt deze film het best. 2.5/3.0
eldorado
-
- 440 berichten
- 5222 stemmen
Niet eens een speelfilm te noemen. Zet zoiets op YouTube dat is meer dan genoeg.
Daan258
-
- 3671 berichten
- 2445 stemmen
Toen de film niet lang uit was zag ik veel op internet voorbij komen. Vooral erg veel positieve berichten en dat het nogal een spannende film zou zijn.
Mijn interesse was al snel gewekt, want ergens heb ik wel iets met dit soort horrorfilms over/met social media. Al zijn ze zeker niet altijd even best!
Toch was dit niet helemaal mijn ding. Ondanks de speelduur van nog geen uur had ik zelfs wat moeite met het uitkijken van de film. De opbouw vond ik nog het vermakelijkst, maar juist zodra het allemaal een beetje begint vond ik het allemaal nogal: mwah!
Spannend werd het niet echt en de jumpscares waren erg voorspelbaar. Daarnaast (zeker tegen het eind aan) zag het er allemaal zeer goedkoop uit.
2,5*
Thomas83
-
- 4026 berichten
- 3631 stemmen
Snap helemaal niets van al die positieve recensies. Het uitgangspunt maakte me benieuwd, maar dit is in alles eigenlijk een typische afgezaagde horror vol goedkope jump scares, een allegaartje van horrorclichés. Het enige verschil is dat je het allemaal op webcams ziet gebeuren. Met dat uitgangspunt wordt verder eigenlijk niets gedaan.
De acteurs vond ik ook niet al te sterk. Je krijgt niet het gevoel echt naar een stel vrienden te kijken. Sympathie voor ze opbrengen is dan lastig. Gelukkig is de film slechts een uur lang, maar zelfs dat voelde nog als een te lange zit. Waar sloegen die laatste minuten met die seance met de cast en regisseur trouwens op? Waarom zou iemand dat willen zien? 1.5*.
justin2005
-
- 11 berichten
- 6 stemmen
Ik als enorm horror liefhebben zag het verhaal van de film en dacht: Dit lijkt me wel leuk.
Gisteravond aangezet met mijn vriendin en was aangenaam verrast hoe de film begon. Beetje vreemd maar meteen in to the point in de sfeer van deze film.
Verder enorm vermakelijk deze film gekeken en genoten van de schrik momenten. Enigszins voorspelbaar maar toch in mijn smaak.
Al met al een 8/10 voor van mij gekregen, meer punten wanneer deze langer duurde.
positief verrast en hoop op meer films van dit genre.
The_Shadowless_Man
-
- 33 berichten
- 575 stemmen
Aangezien Shutter niet beschikbaar is in Nederland en ik ook geen VPN heb ik het op YouTube in het donker met mijn laptop bekeken. Ik dacht aanvankelijk niet veel van deze film, omdat ik dacht dat het een goedkope knock-off zou worden van Unfriended, die ik niet leuk vond. Maar aangezien ik een sucker voor found footage, besloot ik het toch te bekijken. En ik was blij dat ik dat deed, want dit was eigenlijk zo veel beter.
Allereerst is het acteren veel beter. Het is niet geweldig, maar het voelt wel geloofwaardig aan. De looptijd was naar mijn mening perfect. Voor een film van 56 minuten was het van begin tot eind behoorlijk griezelig. Het had ook een aantal effectieve jumpscares, waar ik meestal een hekel aan heb als ze niet correct worden gedaan.
Ik denk dat het bekijken hiervan op mijn laptop de beste ervaring was van hoe ik ernaar had kunnen kijken, aangezien de hele film op een computerscherm wordt vertoond.
Spartaan1986
-
- 3612 berichten
- 2168 stemmen
Geen onaardige poging deze korte film. Ik vond hem in ieder geval beter dan bijvoorbeeld een Unfriended.
Vanaf het begin wordt er meteen een duister sfeertje neergezet en dat houd grotendeels aan. Het acteerwerk was niet storend en het verloopt mede door de speelduur vrij vlotjes. Het einde vond ik dan wel weer minder. Zoiets hebben we al vaak gezien bij dit type films en daarin onderscheid de film zich niet.
3*
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31148 berichten
- 5448 stemmen
De film heeft ongeveer de tijdsduur van een Zoom-sessie. Iets langer, omdat de echte sessie iets later start. Het resultaat is nergens origineel, alleen zijn de handcamera's vervangen door de camera's van een laptop tijdens een videocall. Het gevolg is zowat hetzelfde als tijdens Paranormal Activity. Maar het is een rommeltje en het verhaal kent weinig lijn. Wat de film goed maakt is het Zoom-gegeven, wat herkenbaar is in coronatijden. En de schrikmomenten werken soms wel. Maar boeiend is het nooit. Jammer, want hier kon je meer mee doen.
El ralpho
-
- 1481 berichten
- 1092 stemmen
Seance in de lockdown
Hoe kan je een uitgekauwd concept weer fris aan laten voelen? Door deze af te laten spelen tijdens de Corona crisis. Meteen een mooi excuus om het verhaal via een computer scherm af te laten spelen. Daarnaast nog praktisch ook, aangezien de film ook daadwerkelijk gedraaid is tijdens de eerste (of tweede?) lockdown en cast en crew hierdoor minimaal bij elkaar hoefden te komen.
Het zal vast als geen verassing komen dat geesten zich niet bepaald aan de anderhalve meter maatregel houden, en het is dan ook niet moeilijk te raden wat het verloop gaat zijn wanneer je de plotomschrijving leest. Maar beter goed gejat dan slecht bedacht, want hoewel het verloop voorspelbaar is, wordt er zorgvuldig toegewerkt van jumpscare naar jumpscare waarvan er een behoorlijk aantal effectief blijken. De juiste omstandigheden creëren spelen hierbij zeker een rol. Naast bij voorkeur alleen en in een donkere kamer, valt het daarnaast ook aan te raden om deze juíst op je laptop te kijken met een koptelefoon op en je geluid voluit open. Respect voor jou als je dan niet een aantal keer tegen het plafond opkruipt.
Ik heb genoten van Host en kan mij dan ook goed vinden in alle positieve geluiden. Met een speelduur van nog geen uur wordt er voor gezorgd dat de ervaring kort maar krachtig blijft. Daarbij ook mijn complimenten voor de cast die erg natuurlijk acteert en je het gevoel geeft alsof je bijna zelf bij de meeting aanwezig bent. Mijn beoordeling ligt in de basis op 3,5* met nog een 0,5* erbij wanneer je ervoor kiest om deze te bekijken via je laptop. Grote kans dat dan ook voor jou, de filmervaring intenser wordt.
4,0*
huiguh
-
- 429 berichten
- 2402 stemmen
Simpel, maar ook effectieve korte film.
Heb me prima vermaakt, dikke voldoende
mcdaktari
-
- 7287 berichten
- 0 stemmen
Nee, ik had nog gehoopt dat ze hier nog iets moois van hadden kunnen maken, maar dat viel toch weer vies tegen. Het is gewoon een herhaling van herhalingen. Dit zagen we al vele malen eerder in soortgelijke films. Echt spannend wordt de film eigenlijk nergens. Op het schrikmomentje helemaal aan het einde. Maar om daar de film een voldoende voor te geven vind ik dan toch ook weer net te ver gaan. Jammer want ik had toch stiekem gehoopt dat de film me zou verrassen, maar alles behalve. Gewoon een prul om snel te vergeten.
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
De vergelijking met Unfriended uir 2014Unfriended uit 2014) ligt nogal op de loer .En dat is volkomen logisch . Die twee films waren prima nieuw soort horror films die 25 jaar geleden niet gemaakt konden worden omdat het zich allemaal geheel op een computer scherm afspeelt .
Eigenlijk zou je dit ( of deze films ) ook prima kunnen beschouwen als alternatief op het Paranormal Activity "universum " Wat mij vooral op viel als redelijk doorgewinterde horror liefhebber , is dat ik deze films soms naar vind of facinerend maar dat mij het gevoel van angstig of spanning niet meer onder ga bij de meeste horror .
Hier ging ik wel even denken : shit het zou maar in je huis gebeuren op een regenachtige herfstdag .Brrrr.
De eerste 25 minuten ofzo is het wat saai als of je inderdaad naar een zoom meeting kijkt .
Maar daarna is het best goed , en het einde was beter als de twee eerder genoemde voorbeelden .
Dikke 3 *
.
mathias2010
-
- 13 berichten
- 4 stemmen
Mama mia,
die geest is in zoveel problemen.
Anno 2021 wat minderjarige meisjes gaan aanvallen.
Die wordt zeker "gecanceld"
En als toppunt nog even een ginger lastig vallen.
Die geest heeft het serieus verkloot.
Al goed heeft hij geen transgender of zwarte man tegen de muur gegooid anders kon hij zich best niet meer op sociale media vertonen.
Wat een gek.
Robson1968
-
- 73 berichten
- 64 stemmen
Wel of niet makkelijk gemaakt, voor zover ik weet redelijk unieke film te noemen die goed in de huidige tijdsgeest past. De jeugd van tegenwoordig is over het algemeen "vlak" en doet over alles luchtig of lacherig, heeft weinig respect voor wat een ander zegt of vertelt. Dat blijkt uiteindelijk dan ook de oorzaak van het vervolg van deze film. Natuurlijk is de horror niet nieuw, maar dat zie je nog zelden. Maar al met al een heerlijke, helaas te korte, film, waar in mijn beleving toch meer uit te halen (of in te stoppen) was.
Basto
-
- 11938 berichten
- 7406 stemmen
Shocktober #13
Had tijdens de lockdown deze film en de mogelijke hype erom heen gemist. Iets wat ik wel jammer vind als fervent Zoom gebruiker. Kwam de film op het spoor omdat die hoog ik een lijstje stond met films met de meest effectieve jump scares. Maar die titel gaat wat mij betreft nog steeds naar REC of The Descent.
Verder erg leuk concept en goed uitgevoerd. Prima speelduur ook. Of je e de film goed vindt, hangt ook vooral af in hoeverre je erin meegaat. Mij lukte dat best aardig, maar bleef het toch ook wel van een afstandje observeren. Dat is jammer, want was graag meer immersed geweest.
3,5
frans123
-
- 4459 berichten
- 1184 stemmen
De beste horror aller tijden of zoiets, las ik...
Is dit genre eigenlijk niet voor pubers? Ik heb er best wat gezien en het doet mij NIKS....ik moet er om lachen zelfs ,wat niet de bedoeling kan zijn.
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Paranormal Activity in een Zoomgesprek.... Tijdens de Lockdown.
Een leuke opzet, maar toch ietwat achterhaald. Ook al zitten er wel bepaalde momentjes in die best wel chilling zijn en maakt het feit dat het een zoomgesprek is de zaken nog ongemakkelijker. Enkele vrouwen van rond de 25 die besluiten om een Seance te doen met een mysterieuze waarzegster via Zoom. Nouja, dan horen ze geluidjes, wordt de stoel onder de reet vandaan getrokken en krijg je af en toe dingen te zien.
Volgens statistieken moest dit de mijlpaal zijn als engste horrorfilm, maar dat viel wel mee. Ik ken nog veel engere horrorfilms die bij die statistieken overgeslagen worden. Acteerwerk is door middel van het improviseren via zoom wel goed te doen, maar uiteindelijk heb ik dit nu wel tig keren eerder gezien. Wel leuk was dat we voor de aftiteling nog te maken kregen met de personages in real life, en hoe ze op het idee kwamen om deze film te maken.
3,0*
UmbraVitae
-
- 4321 berichten
- 4027 stemmen
Oké ik weet niet in welke bui ik was, dat ik deze zo slecht vond. Nog eens herkeken en was gewoon uiterst vermakelijk, indd PA in Zoom variant. Echt raadsel dat dit me eerst zo tegensloeg, ts totaal mn ding. 7/10 ipv die onverklaarbare 2
De gestoorde filmfanaat
-
- 778 berichten
- 358 stemmen
De beste horror aller tijden of zoiets, las ik...
Is dit genre eigenlijk niet voor pubers? Ik heb er best wat gezien en het doet mij NIKS....ik moet er om lachen zelfs ,wat niet de bedoeling kan zijn.
Wie dit de beste horrorfilm aller tijden noemt is niet goed bijzijn hoofd.
Nou nee, horrorfilms zijn niet alleen puistenkoppen zoals ik, en deze film was dan ook niet zo heel goed.
Als ervaren Zoom gebruiker ( Realiseer mij net dat ik dat al sinds eind basisschool gebruik
, ik zit nu in de derde. ) Ik had er in de eerste klas ook nog een paar weken last van, gelukkig is dat nu verleden tijd.
Terug naar de film: Het is leuk geprobeerd, alleen zit er 0,0 logica in, zoals op het einde dat iedereen al de pijp uit is, de geest smijt een fles naar je hoofd en het eerste wat je doet is... je pakt de telefoon waar zoom nog aanstaat. Ik snap dat de enige camera de lens van je telefoon is, maar toch.
Het is leuk bedacht en vermakelijk, maar toch een kleine onvoldoende. Ook voor het matige acteerwerk.
5/10
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Enkele weken terug zag ik Paranormal Activity (Film, 2007). Host heeft veel gelijkenissen met die film. Alle gebeurtenissen daar komen ook hier terug. Het enige wezenlijke verschil is de séance en het feit dat alles via Zoom en dus op afstand gebeurt.
Of je dit nu eng vindt of niet, laat ik in het midden. Er gebeuren inderdaad vreemde onverklaarbare dingen. En die zaken zijn vooraf te voorspellen. Gelijk geesten sadisten zijn en van spelletjes houden door te knipperen met het licht of te kloppen op pakweg de deur. Om dan plots zonder reden ineens agressief te worden.
Host haalt het uur niet en toch vond ik het de eerste dertig minuten een saaie nietszeggende zit. Ik had geen behoefte aan het gewauwel en gechat tussen een bende giecheltrutjes. Het einde is wel wat heftiger. Vooral die ene scène waarbij dat meisje met haar hoofd tegen haar tafel wordt gebonkt terwijl je dat maar in flarden ziet door de gebrekkige beeldkwaliteit.
Q Jones
-
- 3524 berichten
- 2880 stemmen
Ik keek deze eigenlijk naar aanleiding van een artikel op moviemeter, dat dit de engste film van vorig jaar was. Ik moet zeggen die hardslagen per minuut snapte ik wel. Wat een dolle rit hey. Ik houd hiervan zeg. Knap dat je hier een film mee vol kan maken en blijf zitten voor de aftiteling dan komt het echte verhaal nog eens langs. Terug naar de film. Ik vond het echt super gaaf gedaan. Met naar mijn ogen een beperkt budget is het maximale uit de film gesleept. Rete spannend. Ik wilde constant weten wat gaat er nu gebeuren.
remorz
-
- 2497 berichten
- 2739 stemmen
Jaaa, lekker hoor. Vriendinnenclubje in Covid-isolatie doet seance via Zoom. Savage maakt gretig gebruik van het compleet gelegitimeerde gebrek aan samenhang tussen zes schermen en creëert op ieder scherm minstens één effectieve scare of andere gruwelvondst, waarvan ik vooral het beeld van die zwevende meid boven het zwembad nog goed voor geest heb: zo effectief gedaan.
Gaat jammer genoeg nét een scene te lang door, alvorens de (geinig vormgegeven!) aftiteling in beeld komt maar overall echt een effectief filmpje. 3,5*
Shadowed
-
- 11364 berichten
- 6689 stemmen
De herziening brengt geen verandering in de eindbeoordeling. Host blijft een heerlijk kort en bondig horrortussendoortje met genoeg effectieve schrikmomenten. De aanloop neemt inderdaad zowat de helft van de film in, maar eenmaal de remmen worden losgelaten sta je als kijker garant voor goed vermaak. Het acteerwerk is daarnaast overtuigend genoeg en regisseur Rob Savage springt creatief om met het zeer beperkte budget waarover hij beschikt. Ondertussen is het concept van een digitale aanpak niet erg origineel meer, maar dat doet geen afbreuk aan de efficiëntie van deze griezelfilm.
John Milton
-
- 24222 berichten
- 13387 stemmen
Een seance over zoom die anders loopt dan verwacht, #lockdownfilm uiteraard, en in dit geval geïnspireerd door een prank call die Savage eerder bij zijn vrienden had gedaan. Met 57 minuten geen straf om uit te zitten, maar na Paranormal Activity ken ik het riedeltje ook wel. Al is het niet ineffectief uitgevoerd hier.
3,2*
Bij: Horrorchallenge 2018
Woland
-
- 4796 berichten
- 3817 stemmen
Grappig om je opeens weer terug te waren in Covid-tijd, al zoomend de tijd doden. In Host gebeurt dat ook, en zijn vijf vriendinnen en een kerel bezig met een experimentje - een online seance. En uiteraard gaat dat mis als de geest boos wordt en losgaat op iedereen. Het kostte even wat tijd om erin te komen, een Zoom-gesprek volgen is niet meteen het meest interessante soort beeld, maar ik moet zeggen dat ik de jumpscares toch aardig gedaan vond en gelukkig wordt ook de keuze gemaakt om de film lekker kort te houden. Niet helemaal mijn soort film, maar het beviel me beter dan verwacht.
Bekijk ook

The Boys in the Band
Drama, 1970
6 reacties

Atlantis
Drama, 2019
25 reacties

Dick Johnson Is Dead
Documentaire / Drama, 2020
11 reacties

Dragged across Concrete
Actie / Misdaad, 2018
165 reacties

Beast
Drama / Misdaad, 2017
71 reacties

Simple Men
Drama / Komedie, 1992
14 reacties
Gerelateerde tags
isolatiecomputerquarantineevil spiritinternetparanormaal begaafdinternet chatmacabregevonden beeldenséancelockdownvirusvideo chatséance covid-19cautionarycoronaviruszoom call
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






