• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.405 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.114 gebruikers
  • 9.378.203 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Lego Movie (2014)

Animatie / Actie | 100 minuten
3,30 1.034 stemmen

Genre: Animatie / Actie

Speelduur: 100 minuten

Alternatieve titel: De Lego Film

Oorsprong: Verenigde Staten / Denemarken / Australië / Noorwegen

Geregisseerd door: Phil Lord en Christopher Miller

Met onder meer: Chris Pratt, Will Ferrell en Elizabeth Banks

IMDb beoordeling: 7,7 (411.365)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 12 februari 2014

Plot The Lego Movie

"The story of a nobody who saved everybody."

Emmet, een doodnormaal Lego-figuurtje, wordt ten onrechte aangezien als de meest bijzondere persoon, en degene die de sleutel is tot het redden van de wereld. Hij wordt meegezogen in een gemeenschap van vreemdelingen op een epische zoektocht naar een kwaadaardige tiran. Een reis waar Emmet totaal niet tegen opgewassen is.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Emmet Brickowski (stemrol)

Wyldstyle / Lucy (stemrol)

Lord Business / President Business / The Man Upstairs

Vitruvius (stemrol)

Batman / Bruce Wayne (stemrol)

Bad Cop / Good Cop / Pa Cop (stemrol)

Unikitty (stemrol)

Metal Beard (stemrol)

Benny (stemrol)

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen

jan66 schreef:

(quote)
(quote)

Helemaal mee eens, wat een vervelende ADHD film.

De humor haalt het nog iets op, maar visueel een drama...

visueel uniek en een topper.


avatar van hydex

hydex

  • 51 berichten
  • 127 stemmen

Wat een verrassing. Ik had een kinderfilm verwacht, maar er zit zoveel humor in dat het echt ook een film voor volwassen is. Het had zo van Pixar kunnen zijn, ware het niet dat er daarvoor te weinig animatie in zit:-) ik heb heel veel flashbacks gehad van ooh ja.. Dit onderdeel of dat poppetje had ik ook. Erg leuk! Eigenlijk komen alle elementen van Lego in deze film terug, zonder dat het te saai of te voorspelbaar wordt. Leuk zeker nadat ik gisteren de tegenvallende godzilla had gezien


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

Vlot gemaakte ongein dat er erg tof uit ziet. En Lego is gewoon cool.

4*


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7007 berichten
  • 9792 stemmen

Erg druk en qua tempo sporadisch iets te nerveus gemonteerd, maar verder heel erg leuk en inventief. De animatie is geweldig (en uiteraard kleurrijk), de personages grappig en de stemmencast eersteklas. Heel veel verwijzingen naar films en voor Lego-veteranen een feest der herkenning. En wat een oog voor detail. Tegen het einde bevat de film ook nog eens een fraaie boodschap, gebracht op een niet-neerbuigende manier. Kortom: kom maar op met dat vervolg!


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14535 berichten
  • 4519 stemmen

Lego is fantastisch. Wat mij betreft is de beste scène in de film waarin papa naar beneden komt om te zeggen dat het zijn Lego is, zo herkenbaar ergens wel.

Ach ja, de film zelf slaat verder nergens op maar weet met het concept Lego wel het een en ander te doen. Daarnaast is stemmenwerk erg sterk en zijn er best wat leuke grapjes te vinden. En vooral het hele production design is schitterend door alles in Lego te bouwen en de poppetjes ook niet meer laten bewegen dan dat ze echt kunnen. Wel sleept de film behoorlijk vanaf halverwege, mede door gebrek aan enig fatsoenlijk verhaal of script. Het is een verzameling losse scènes dat aan elkaar hangt om maar de tijd te vullen en zoveel mogelijk Lego te tonen. Geinig eens te zien als gimmick, maar die duurt wel behoorlijk lang. 2,5*.


avatar van TMP

TMP

  • 1891 berichten
  • 1717 stemmen

Het gebruik van Lego geeft deze film iets extra's, verder is het niet al te bijzonder. Het tempo ligt erg hoog, zo af en toe is het zelfs iets te druk. Qua verhaal stelt het niet zo veel voor, hier en daar is het ook wat melig. De vormgeving van de Lego-wereld en de personages maken de film echter wel de moeite waard.


avatar van Richard_Voorhees

Richard_Voorhees

  • 2311 berichten
  • 2135 stemmen

Deze film haalde heel wat leuke herinneringen op uit de tijd dat ikzelf met dit wereldberoemde speelgoed speelde. Het verzinnen van verhalen bij verschillende poppetjes deed ik vroeger als kleine jongen ook. Ik vond het vooral tof om veldslagen plaats te laten vinden tussen de goeie poppen en de slechte.

Maar genoeg over mij, deze film is een leuke en toffe ode aan lego. De humor kan ik wel waarderen en de animaties zien er wel leuk uit. Hier en daar wel erg druk inderdaad, maar dit word naar mijn mening nergens echt te storend. Naar mijn mening een geinige film voor jong en oud.


avatar van SnakeDoc

SnakeDoc

  • 4687 berichten
  • 2243 stemmen

Een aantal leuke en grappig stukjes. Over het algemeen wel erg aan de drukke en chaotische kant.


avatar van thio95

thio95

  • 101 berichten
  • 263 stemmen

Leuke ode aan lego en bracht vele leuke herinneringen mt zich mee....een van de grappigste momenten vond ik trouwens


"The universe is divided into several realms......and some realms I won't even mention" en dan een plaatje van "fabuland" laten zien. Mislukt experiment van eind jaren 80, heb ik ook nog ergens enkele poppetjes van staan .


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Op zich is deze film over het tofste speelgoed ooit wel geslaagd! Het Matrix-achtige verhaal is niet echt bijzonder, maar de lol is dat je meer voor de details kijkt en hoe de scenes met al die legoblokken verlopen. Alleen het is dan zo jammer dat alles zo druk moet verlopen, zo mis je de helft van de leuke Lego-vondsten die er in deze film gepropt zijn. Jammer hoor, want dit had nog veel beter gekund.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Vindt vooral zichzelf te grappig... Beetje het type mens dat vaak om zichzelf moet lachen; dat is Lego the Movie. Wel leuk vormgegeven allemaal, maar zo'n spervuur aan grappen zorgt 9 van de 10 keer voor meer mislukte en/of voorspelbare pogingen dan je lief is. Zal niet klagen over het ADHD-gehalte, want dat vond ik als knulletje ook altijd het tofste (alsof er überhaupt iets anders bestond) en dat neem je dan tegenwoordig maar voor lief.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31154 berichten
  • 5451 stemmen

Ik heb als kind lang met Lego gespeeld. Vrij lang eigenlijk omdat ik een broer heb van 5 jaar jonger. Zeer herkenbaar allemaal dus. De film komt wat over als een mix tussen Panique au Village en The Smurfs. Het is een mooie ode aan het bekende speelgoed. Geen idee of een Playmobile versie ook zou lukken. De humor werkt wel met goeie verwijzingen en enkele pittige grappen.

Helaas is het vooral voor kinderen bedoeld en dat merkt je zowel aan het hyperkinetische tempo en sommige wat voor de handliggende grapjes. Ik was op zich nooit overdonderd en ook al was het einde een eer aan het speelgoed, het voelde nogal cheesy. Ik ben blij dat ik hem gezien heb, maar meer ook niet. De film wil vooral een ode aan Lego brengen en mikt op humor. Maar het is allemaal nogal afgelijnd. Het spelen met de blokjes hoort er bij en is niet superorigineel en door de bekende figuurtjes erbij te halen wordt het hier en daar wel leuk, maar is het ook weer niet dát origineel. Ik heb me in elk geval geamuseerd.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Zo'n film die 60 grappen per minuut naar je hoofd slingert, in de hoop dat er een paar werken. Gelukkig werken veel van de grappen in The Lego Movie dan ook, alleen had het allemaal wel net iets minder hysterisch gemogen. The Lego Movie is creatief, kleurrijk en komt met de meest uiteenlopende personages en creaties op de proppen. En ook de kwaliteit van de grappen is best hoog, alleen hadden ze voor sommige personages of grappen wel net iets meer tijd mogen nemen. De film was in zijn rustige, droge momenten vaker leuker dan in die enorme hysterie.

3,5 sterren.


avatar van Polsie

Polsie

  • 30 berichten
  • 30 stemmen

Verbazend... nooit verwacht dat dit iets leuks zou zijn. Einde was een beetje... tja apart. Viel niet helemaal lekker met de rest van de film. Toch leuk om naar te kijken!


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8161 stemmen

Het idee hierachter is erg leuk en als je als kind vroeger vaak met Lego gespeeld hebt, zijn de herinneringen weer snel opgehaald.

Ik moet zeggen dat het er allemaal erg goed uitziet. Er is veel aandacht besteed aan de details en de manier hoed de Legopoppetjes bewegen. Een erg mooie en ook frisse stijl, die gewoonweg goed werkt. Daar is eigenlijk dus maar zeer weinig op aan te merken.

Toch vond ik de film zelf wel wat minder dan gehoopt. Het tempo is erg hoog en men probeert de boel op te vrolijken, door een enorme hoeveelheid grappen in korte tijd op de kijker af te vuren. Ik vond ze vaak nogal flauw en niet altijd even goed werken. Daarnaast is het op sommige momenten gewoon te hyper, iets dat voor mij niet zo goed werkt.

Wel zitten er nog een aantal aardige verwijzingen in en is het einde, ondanks dat het nogal braaf is, wel nostalgisch te noemen. Maar toch houd ik er gemengde gevoelens aan over. Sommige zaken zijn goed gedaan, maar andere werkten echt helemaal niet. Jammer, maar het is helaas niet anders.

2,5*


avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen

Herbekeken op dvd.

De hoge score blijft staan. Daar waar menigeen de film te hyper vind heb ik daar niet zo'n last van. Tuurlijk zitten er drukke actie scenes in maar die zijn zo'n lust voor het oog dat ze een genot zijn om te kijken (en te herbekijken).

De humor is de soort humor die Lego ook in hun eigen filmpjes gebruikt, ja, die moet je liggen. Maar ik kan deze ietwat droge humor ten zeerste waarderen.

En buiten al het vrolijke vermaak zitten er af en toe toch wel subtiel serieuze punten in verwerkt zonder daar (gelukkig) te diep op in te gaan.


avatar van Dannysientje31

Dannysientje31

  • 88 berichten
  • 128 stemmen

geweldige film..heb hiervan genoten *spaceship* *spaceship*

vond t wel jammer dater ineens mensen in voor kwamen...ze hadden het gewoon echt op lego moeten houden. Maar voor de rest prima film !:-D


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Matig filmpje. Typische kinderfilm, maar ook behoorlijk kinderlijk. Het begin deed me erg denken aan het begin van een van de Toy Story-films (weet even niet precies welke), waar kinderen met het speelgoed spelen, dat gevoel had ik al vanaf het begin gezien het niveau van het verhaal en de manier van praten, alsof het spelende kinderen waren, en dat bleek later ook zo te zijn. Bij Toy Story was dat enkele minuten lang prima te doen, hier is de hele film zo, en dat vond ik toch minder. Overigens vond ik het bij Toy Story beter gelukt, hier had ik steeds de indruk dat ik naar volwassenen zat te kijken die spelende kinderen imiteerden, wacht echt natuurlijk waren de dialogen zeker niet, erg geforceerd allemaal.

Het beeld is op enkele uitzonderingen na vrij standaard, waarbij het duidelijk voor 3D is gemaakt. Het 3D-effect (meer dan het verhaal) leek hetgene te zijn wat de doorslag gaf of een scène wel of niet in de film kwam. Het voelt ook erg game-achtig aan, steeds snel van het ene naar het andere scenario gaan, e.d. Qua geluid is vond ik het niet best, merkbaar ingesproken stemmen zonder achtergrondgeluiden, net alsof je naar een dub zit te luisteren, met af en toe alleen wat achtergrondmuziek.

Het verhaal is vrij plat, en weer wordt er gegrepen naar het cliché van een simpele figuur zonder al te veel vrienden die opeens de held wordt, al zo vaak (en veel beter) gezien... Ook het moralistische is flinterdun, maar wordt bij de kijker erin gehamerd, deed me aan Batman Begins denken, waar ook steeds, tot vermoeiens toe, gehamerd werd op het moraal(tje) van het verhaal.

Matige poging die me Toy Story nog meer doet waarderen, qua achtergrond zijn ze gelijk (kinderen die met speelgoed spelen dat tot leven komt) maar qua uitwerking is er een groot kwaliteitsverschil tussen die twee. 2 magere sterretjes.


avatar van kos

kos

  • 46697 berichten
  • 8853 stemmen

Popculture reference heaven en ontegenzeggelijk knap gemaakt maar allemaal wel erg druk en vol met ideetje op ideetje.

Soms echt gortdroog grappig maar vaak ook flauw en een beetje uit de bocht vliegend.

tegenstrijdigheden dus, maar niet zonder charme. Kan me trouwens niet voorstellen dat kleine kinderen dit leuk vinden.

Everything is awesooooooome.


avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen

kos schreef:

tegenstrijdigheden dus, maar niet zonder charme. Kan me trouwens niet voorstellen dat kleine kinderen dit leuk vinden.

Welke leeftijd? Die van mij vonden de film heel erg leuk.


avatar van kos

kos

  • 46697 berichten
  • 8853 stemmen

Nou, tot aan een jaar of 12.


avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen

kos schreef:

Nou, tot aan een jaar of 12.

Heh, ze zijn allebei jonger dan dat. (7-10).

Dus ook al kun je je het niet voorstellen, kinderen kunnen deze film wel leuk vinden.


avatar van Black Math

Black Math

  • 5430 berichten
  • 1753 stemmen

Een aantal weken geleden in het vliegtuig gezien nadat hij me was aangeraden door een collega die hem ook in een vliegtuig heeft gezien. Hij vond hem een stuk beter dan verwacht. Goed dat hij dat vermelde, want tot die tip had ik er eigenlijk ook niet veel van verwacht, ondanks dat ook ik vroeger graag mijn eigen fantasiewerelden opbouwde met lego.

Inderdaad een aardige film, en ik weet zeker dat ik als kind dit helemaal geweldig had gevonden. De animatie ziet er leuk en inventief uit, en ook het verhaaltje was best vermakelijk. Af en toe ook best droog, met name met die stapelbedbank. Het live-action gedeelte had wat mij betreft wel achterwege gelaten kunnen worden, geeft toch een moralistisch nasmaakje wat mij niet bepaald bevalt.

Maar verder kan ik het met mijn collega eens zijn: best vermakelijk. 3*.


avatar van LPereboom

LPereboom

  • 365 berichten
  • 778 stemmen

Heb me geamuseerd met het zien van lego the movie, ook goed gelachen. Vooral de droge humor is super, de animatie en hoe het allemaal gemaakt is vind ik zeer mooi en goed gedaan! Voor mij toch een vermakelijke film! Ik dacht dat het toch iets meer voor kinderen ging zijn, ik ben aangenaam verrast....


avatar van Serpicos

Serpicos

  • 1140 berichten
  • 4180 stemmen

Leek wel één grote reclamespot die dan ook na een uur wat gaat slepen. De Lego Movie heeft ook een flauw concept, maar het design ziet er goed uit en er zitten ook een paar geslaagde moppen in.


avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen

6,7 moviemeter vs 8,0 imdb


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Een feest van herkenning voor wie veel met lego gespeeld heeft (of speelt). De film is dan ook een ode aan de klant: het creatieve en fantasierijke onderdeel van een kind. Het verhaal of avontuur is dat van een kind. Ik heb zelf vroeger ook naar hartenlust mijn piraten laten vechten tegen de ridders. Even was ik bang dat Hollywood ook hier een stukje nostalgie zou verpesten, maar het is me (na aanraden van vrienden) best meegevallen.

Overal waar je kijkt is lego. Iedere scene had zo een pagina uit de jaarlijkse lego catalogus kunnen zijn. Als zelfs wolken, ontploffingen en waterstromen al van lego gemaakt worden, is het visueel in elk geval de moeite waard. De makers hebben zich dan ook erg uitgesloofd. Teveel naar mijn idee, want wat was de film gehaast zeg. Ze hebben alle mogelijke moeite gedaan om alle ideeën in die honderd minuten te proppen. Gelukkig is het verhaal vrij simpel gehouden. Gewoon goed vs. kwaad, met een leuke twist op het einde. Al mijn oude figuurtjes heb ik wel voorbij zien komen, plus nog een zooi nieuwe, al merkte ik wel dat mijn voorkeur toch wel erg uit ging naar de astronaut uit de jaren tachtig. Als je zelf nooit met lego gespeeld hebt, vrees ik dat je de film niet echt zal kunnen waarderen. Sowieso zaten er al een aantal grappen in die echt aan dit speelgoed gerelateerd zijn. Het is een leuke, fantasierijke film geworden waar veel liefde en plezier in gestoken is. Ik merk alleen wel dat ik me er al jaren niet meer naar heb omgekeken.


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4647 berichten
  • 2101 stemmen

The Lego Movie heeft een verwaarloosbaar verhaal over een doodgewoon poppetje dat voor iemand anders wordt aangezien en zo ongewild in een avontuur belandt waarbij hij de hele LEGO wereld moet redden. Het is een beetje suf en uitgekauwd, maar ik heb zelden een film gezien waarbij een zwak verhaal zo briljant werd gecompenseerd door alle andere factoren.

Er zijn vier factoren die deze film bijna geniaal maken. Om ergens te beginnen: de humor. Die is gewoon enorm goed. Soms wat braafjes maar de film wordt gemaakt door de grapjes die je als kind mist, maar die je als volwassene des te meer weet te waarderen. Gortdroge momenten zoals het noodlot van de Star Wars figuren of hoofdpersoon Emmet die valt, landt en maar door blijft schreeuwen. Of Shaquille O'Neal die een aanval doet op de vijand, roept "are you ready for this?" en daarna teleurgesteld constateert "they were ready for that". Ook de zelfingenomenheid van Batman en zijn voorliefde voor alles wat duister is (beluister ook goed de aftiteling!) is geweldig.

Ten tweede is er een zeer sterke cast met geweldige voiceacting en talloze cameos met als hoogtepunt toch wel Tatum en Hill als het duo Superman en Green Lantern. Onlangs heb ik hen nog mogen bewonderen in "22 Jump Street" dus het was erg leuk om ze nu weer als komisch duo te zien.

De talloze referenties zijn ook erg geestig. Sommige pik je er zo uit, maar andere zijn veel dieper en verwijzen naar minder voor de hand liggen dingen uit films, muziek, popcultuur en eerder werk van de makers. Een lange (maar wellicht niet eens volledige) lijst met verwijzingen vind je hier.

Tot slot, save the best for last, is daar de animatie. Ik moest drie keer kijken of het wel een animatiefilm was omdat het zo ècht op LEGO lijkt dat ik heel even dacht dat het met stopmotion techniek gemaakt was. Niet alleen was het een feest der herkenning met alle kleine blokjes en stukjes maar ook de verschillende thema's gaven mij een heerlijk melancholisch gevoel. De cowboywereld met de paarden die niet konden bewegen. Of de LEGO-thema's die het personage Wildstyles kort aanstipt: "those we don't speak of". Daaronder het dubieuze en geflopte Fabuland en andere suffe thema's. Maar vooral de idiote aandacht voor detail, zoals zelfs het verticale naadje over het haar van Emmet, tilt deze film ver, heel ver boven het maaiveld uit.

Er is wel een goede reden om deze film geen 5 sterren te geven en dat is het zieke tempo. Het gaat sneller dan een ADHD kind met drie zakken winegums achter de kiezen. Het totale gebrek aan adempauze geeft je helaas veel te weinig tijd om te genieten van alle briljante humor, verwijzingen en de sublieme animatie.

Een veel gehoorde kritiek is dat de film in feite een hele lange commercial is. Dat vond ik eerst nogal overdreven maar na het zien van de film snap ik het wel een beetje. Dat LEGO voor jong en oud is en dat het superleuk is om niet de instructies te volgen maar juist zelf dingen te verzinnen is de boodschap die we spelenderwijs moeten onthouden. Maar dat vind ik helemaal niet erg want die boodschap is gewoon waar. LEGO is veruit het meest briljante speelgoed ooit gemaakt (even de bizarre thema's daargelaten). Over enkele weken mag ik mezelf papa noemen en zodra de kleine ook maar iets kan, krijgt hij/zij zijn eerste (of: mijn oude) DUPLO blokken in zijn/haar knuistjes geduwd.

4,5 sterren


avatar van Ajacied16

Ajacied16

  • 202 berichten
  • 361 stemmen

Wat een briljante film was dit zeg! Lego vond ik super vroeger tof om mee te spelen en ik had toen nooit durven denken dat er een film over gemaakt zou kunnen worden. Laat staan zo'n goede film. De herkenning is enorm groot en het is vet om te zien hoe allemaal bekende figuren opeens een LEGO-poppetje zijn. Dan is er de humor die erg veel aanwezig is en gewoon erg leuk is (het einde vond ik ook erg grappig) en de typetjes. Emmet het sulletje wat de held moet worden, Bad Cop/Good Cop en natuurlijk Batman. Daarnaast is alles prachtig gemaakt al waren de beelden af en toe wel wat druk en kwam er veel tegelijkertijd op je af. Desondanks absoluut een geslaagde film wat mij betreft. 4.5*


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4028 berichten
  • 3633 stemmen

Deze film is wel heel druk en schreeuwerig zeg. Vooral aan het begin. Er is dan ook zoveel om naar te kijken waardoor het niet echt prettig kijkt, en alles is vaak zo kleurig. Gelukkig wordt het allemaal wel wat beter zodra ze de stad uit zijn. Maar toch blijft het allemaal erg druk, en bijna alle actie lijkt wel uit achtervolgingen te bestaan. Ook wat betreft de humor ligt het tempo hoog. Over het algemeen vond ik het niet zo grappig allemaal eigenlijk, op wat lekker droge momentjes na. En Bad Cop/Good Cop erg leuk, net als Wally. Ze worden niet eens uitgebuit.

Als kind was ik gek van lego, dus wel tof om een hoop verwijzingen te zien. Duidelijk is wel dat de makers zelf met lego hebben gespeeld, of in elk geval heel goed hun research hebben gedaan. Meer dan alleen een ode aan (of reclame voor) lego is de film ook een ode aan fantasie en creativiteit. Dat wordt wel echt op een leuke manier gedaan. Soms hoor je opeens van die geluidjes die door kinderen na worden gedaan wanneer ze spelen, en het live action-gedeelte op het einde vond ik zowaar heel geslaagd, terwijl dat meestal in dit soort films erg matig is. Ferrell is ook een goede keuze denk ik.

Grappig genoeg kon ik mezelf wel met zijn personage identificeren eigenlijk. Als ik als kind echt iets moois had gebouwd waar ik trots op was dan wilde ik het ook wel bewaren. En ik had maar weinig met een willekeurige mix van stijlen en kleurtjes. Wat betreft de verwijzingen naar verschillende soorten lego, hier en daar herkende ik zeker wel wat, maar de film liet eigenlijk ook wel een beetje de teloorgang van lego zien met het importeren van andere populaire series, zoals Batman en Harry Potter. Juist dit soort lego is vaak nadrukkelijk aanwezig in de film. Wally is dan zo'n positieve uitzondering.

Verder bevat de film veel popculturele verwijzingen, maar daar zitten weinig bij die mij nou echt aanspreken. Er wordt relatief ook veel naar eigen werk verwezen, wat toch een beetje goedkoop is. Ik dacht na het kijken van de film wel een hoop gemist te hebben, maar dat viel eigenlijk nogal tegen als ik de lijstjes zo raadpleeg. Popculturele verwijzingen zijn al een hele tijd vaste prik in films en series, maar ik heb nog niet zo slecht gedaan zien worden.

Gelukkig is het einde wel goed en de animatiestijl erg tof (inclusief blokjes lego voor zeepbellen, veel te grote telefoons, enzovoort), waardoor toch nog best een tevreden gevoel overheerst. Maar in de vervolgdelen die er ongetwijfeld zullen komen zie ik het graag wat minder schreeuwerig allemaal. Je zou jezelf bijna een ouwe lul gaan voelen na het kijken van zo'n film. 2.5*.