• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.422 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.128 gebruikers
  • 9.378.991 stemmen
Avatar
 
banner banner

American Hustle (2013)

Komedie / Misdaad | 138 minuten
3,22 1.636 stemmen

Genre: Komedie / Misdaad

Speelduur: 138 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: David O. Russell

Met onder meer: Christian Bale, Bradley Cooper en Amy Adams

IMDb beoordeling: 7,2 (516.569)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 6 februari 2014

Plot American Hustle

"Everyone hustles to survive."

Irving Rosenfeld (Christian Bale) is een briljante oplichter die samen met zijn sluwe Britse partner en minnares Sydney Prosser (Amy Adams) wordt gedwongen om te werken voor de losgeslagen FBI-agent Richie DiMaso (Bradley Cooper). DiMaso introduceert ze in de gevaarlijke maar betoverende wereld van de 'power brokers' (oplichters die mensen omkopen om op een bepaalde persoon te stemmen) en de maffia.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Irving Rosenfeld

Richie DiMaso

Sydney Prosser

Mayor Carmine Polito

Rosalyn Rosenfeld

Stoddard Thorsen

Pete Musane

Paco Hernandez / Sheik Abdullah

Carl Elway

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van timbo_

timbo_

  • 13116 berichten
  • 3865 stemmen

Film die het duidelijk van het acteerwerk moet hebben. Het verhaal is flinterdun, de grote oplichterstrucs weinig origineel waardoor een spanningsboog qua verhaallijn grotendeels ontbreekt. Dat American Hustle toch O. Russels beste film is geworden ligt dan ook voornamelijk aan dat acteerwerk. Christian Bale en Bradley Cooper zijn degelijk, maar weten hun stempel niet echt te drukken, de dames doen dat wel.

Jennifer Lawrence is uitstekend, maar de absolute ster van American Hustle is Amy Adams. De vrouw die de mannen om haar heen inpakt en dat met zoveel charisma doet dat het American Hustle simpelweg naar een hoger niveau tilt. Het kan niet verbloemen dat dit alweer de derde gelauwerde O. Russel is die weinig voorstelt en ergens tussen een 3,5 en 4 blijft steken, maar de regisseur gaat gelukkig wel vooruit. Nu nog wachten totdat hij eindelijk eens een keer terecht voor al die Oscars genomineerd wordt.

Voor een uitgebreide recensie zie: Filmmad.nl | Recensie: American Hustle (6 februari)


avatar van schnoetsz

schnoetsz

  • 227 berichten
  • 1560 stemmen

Hulde voor Christian Bale.


avatar van Filmhoek.nl

Filmhoek.nl

  • 105 berichten
  • 0 stemmen

American Hustle is een lichte teleurstelling vergeleken met O.Russell’s eerdere films. Het presenteert zich als een misdaadkomedie met een absurdistische stijl dat je ergens tussen een Scorsese en een Tarantino film kunt plaatsen. Door een matig gestructureerd verhaal is een groot deel van de film behoorlijk saai. Het bevat grappige momenten, maar toch zat ik tot het einde te wachten op de briljante wending die de tekortkomingen weer goed kon maken. Oscars® verdient deze film in ieder geval niet, behalve misschien op het gebied van acteerwerk. Als dit wordt uitgeroepen tot beste film van het jaar dan zal het O.Russell’s oudere werk een groot onrecht aandoen.

Recensie American Hustle (Sandro Algra.B.) - Filmhoek.nl


avatar van SunChaser

SunChaser

  • 671 berichten
  • 750 stemmen

Sja, het is goed geacteerd en de borsten van Amy waren betoverend, maar verhaal is meh and langdradig zelfs


avatar van Timotei

Timotei

  • 99 berichten
  • 1116 stemmen

Belachelijk goed acteerwerk. Sfeertje is goed, verhaal iets wat minder. Maar wordt ondergewaardeerd omdat de verwachtingen ook wel torenhoog waren door de oscarsnominaties.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Filmhoek.nl schreef:

Als dit wordt uitgeroepen tot beste film van het jaar dan zal het O.Russell’s oudere werk een groot onrecht aandoen.

Wat hebben die films met dit jaar te maken?


avatar van ipman-99

ipman-99

  • 1250 berichten
  • 0 stemmen

"We fight and then we fuck, that's our thing." ...:T " !!!

Heerlijke genre-film !!! "American Hustle" is een Misdaadfilm die vooral bijna bestaat uit

dialogen. Heerlijke cast met namen zoals Christian Bale, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence en

Amy Adams. Een heerlijk leuk (klein= cameo) bijrolletje voor Robert de Niro.

Sommige dialogen zijn heerlijk over the top.

De soundtrack en cinematografie springen er echt uit in deze opbouwende misdaadfilm

die me wist te boeien van de eerste tot de laatste seconde.

Een Misdaad drama die ook zijn komische accenten kent !


avatar van Flat Eric

Flat Eric

  • 6444 berichten
  • 1026 stemmen

Na al die Oscarnominatie-poeha de film eens bekeken in de bios.

Een misdaadfilm over con-artists. De 70-iger jaren sfeer is zeer goed neergezet.

Wat een ongelofelijke lelijk decennium was dat zeg, de kleding, inrichting, haar, alles is brrrr. In dat opzicht is de film goed geslaagd.

Het verhaal kon me zelf niet zo boeien. Het kakte halverwege wat in. Als ik hem niet had gezien, heb ik niks gemist. Mijns inziens dus geen must see.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Flat Eric schreef:

Wat een ongelofelijke lelijk decennium was dat zeg, de kleding, inrichting, haar, alles is brrrr.

Hahaha. Je kunt wel merken dat je dat tijdperk, waarin op maatschappelijk gebied en ook qua mode en muziek van alles gebeurde, niet hebt meegemaakt. Het is geen toeval dat meer dan een kwart van de Top2000 (Radio2) nog steeds bezet wordt door nummers uit de jaren '70.


avatar van Flat Eric

Flat Eric

  • 6444 berichten
  • 1026 stemmen

BBarbie schreef:

(quote)
. Het is geen toeval dat meer dan een kwart van de Top2000 (Radio2) nog steeds bezet wordt door nummers uit de jaren '70.

Dat zegt misschien iets meer over de top2000 stemmers??

De soundtrack van de film was overigens prima.


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Qua sfeer en settings een goede film. Het verhaal is opzich ook wel aardig uitgevoerd. Al had het tempo hier en daar wat hoger mogen liggen. De aanwezige cast met o.a. Bale, Cooper en Adams acteren goed, en met de nodige overtuiging. 3 Sterren.


avatar van emmes

emmes

  • 118 berichten
  • 529 stemmen

Amusante film (de eerste minuten zijn hilarisch) waarbij Christian Bale toont hoe un-batman hij kan zijn. Duurt misschien iets te lang en Jennifer Lawrence was te jong voor haar rol, maar voor de rest een film waar ik van genoten heb. Silver Linings Playbook vond ik echter beter van deze regisseur.


avatar van Gish

Gish

  • 1445 berichten
  • 6912 stemmen

American Hustle wordt gered door de erg overtuigende cast en de goede regie.

Het verhaaltje stelt niet erg veel voor, beetje clichematig, en in ieder geval onbeduidend.

Maar te genieten valt er genoeg. Opnieuw een schitterende Jennifer Lawrence die de hysterische vrouw van Bale speelt. Wat een acteertalent deze dame. Bale, Adams en Cooper zijn ook uitstekend en geven de film een echte boost. Naar mate het hectische verhaal vordert wordt de film beter. En de jaren 70 soundtrack is echt groots.


avatar van hjcool

hjcool

  • 107 berichten
  • 458 stemmen

Film kakte halverwege in... waardoor het een beetje saai werd. Gelukkig waren er nog de bloedmooie dames en de geweldige jaren 70 sfeer met leuke muziek!


avatar van johnhendrikos

johnhendrikos

  • 650 berichten
  • 409 stemmen

De film boeide mij echt totaal niet en heb hem, teleurgesteld, na half uurtje stoppen met kijken.Totaal geen verhaal, sloeg nergens op.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

johnhendrikos schreef:

De film boeide mij echt totaal niet en heb hem, teleurgesteld, na half uurtje stoppen met kijken.Totaal geen verhaal, sloeg nergens op.

Hoe kun je nou na een kwart van de film gezien te hebben al oordelen dat er "totaal een verhaal" inzit? Ik vind dat knap, hoor.


avatar van Brooklyn

Brooklyn

  • 1144 berichten
  • 1402 stemmen

Verwijder die stem maar ja


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Nou ja dat is nog niet zo erg maar hoe je aan 2* komt bij een film die je afzet is mij een raadsel.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

In ieder geval blij dat ik in tegenstelling tot velen wel de discipline heb gewacht te wachten tot de bioscooprelease. Russell doet een Scorsese, en komt toch akelig dichtbij de flair van Scorsese. De voiceover als progressive narrative, de tilts en pans, allemaal subliem uitgevoerd. Daar bovenop - en wat mij betreft de grootste aantrekkingskracht van American Hustle - is haar werkelijk magistrale costume- en production design. Indrukwekkend.

Russell staat ook bekend om het uiterste uit zijn cast te halen, misschien niet in de mate zoals PTA het doet, maar hij doet het wel en zijn films moeten het dan vooral van acteerwerk hebben. De cast is weer subliem, maar krijgt net als in The Fighter enorm veel hulp van Adams en Bale, die de film en Russell er beter uit laten zien, en niet andersom. Adams is de absolute ster. Ondanks dat zijn films vaak wel plot-driven zijn is hij een hele matige verteller. Ook daar is zijn stijl identiek aan die van Scorsese. Toch jammer dat hij de flow en liquid narrative van American Hustle niet weet samen te laten vloeien.

Helaas weer hetzelfde verhaal bij deze Russell. Puur vakmanschap, maar weet nog steeds niet uitermate sterke elementen te blenden in een geweldig geheel. Als dat ooit gebeurd heb je echt geweldige films in handen maar tot op heden is het nog niet gelukt. Zeer vermakelijk, en cinematografisch vakkundig, een sublieme cast maar weet die laatste stap (nog) niet te zetten.


avatar van johnhendrikos

johnhendrikos

  • 650 berichten
  • 409 stemmen

Na een half uur ( iets langer was het hoor zeg 43min) heb je toch best behoorlijke indruk van het verhaal en de sfeer van de film. Sfeer zeg ik weinig over, maar verhaal was er niet. De onderwerpen wisten mij totaal niet te boeie , ik was gewoon geirriteerd en bang voor een 2e borgman teleurstelling ( hoewel het nooit zo erg kan zijn).

Maar goed, na 40 minuten heb je best een indruk van een film. ALs je uit irritatie en teleurstelling de film dan afzet, dan betekent dat dat de film naar mijn mening blijkbaar niet boeiend was. Vandaar de 2 sterren.

Want kom op zeg, het zou niet fair zijn dat je verplicht een film helemaal af moet zien ( dat zou een martelgang zijn en 1 ster opleveren).


avatar van johnhendrikos

johnhendrikos

  • 650 berichten
  • 409 stemmen

BBarbie schreef:

(quote)

Hoe kun je nou na een kwart van de film gezien te hebben al oordelen dat er "totaal een verhaal" inzit? Ik vind dat knap, hoor.

Zeg het maar, zat er een goed verhaal in? I rest my case!


avatar van Norman Mailer

Norman Mailer

  • 873 berichten
  • 657 stemmen

johnhendrikos schreef:

(quote)

Zeg het maar, zat er een goed verhaal in? I rest my case!

"Een verhaal" – if any – hoeft toch niet louter bepalend te zijn voor een oordeel?


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

johnhendrikos schreef:

Zeg het maar, zat er een goed verhaal in? I rest my case!

Natuurlijk zat er een verhaal in. Een verhaal over omkoping en corruptie, gebaseerd op de Abscam-operatie van de FBI eind jaren '70. Dat heb je toch weer gemist. Jammer... vooral voor jou.


avatar van johnhendrikos

johnhendrikos

  • 650 berichten
  • 409 stemmen

Norman Mailer schreef:

(quote)

"Een verhaal" – if any – hoeft toch niet louter bepalend te zijn voor een oordeel?

Niet Louter, maar zonder goed verhaal is het oordeel al per definitie onvoldoende wat mij betreft.

En ik vond dit maar een bijzonder saai verhaal.


avatar van cordiacovens

cordiacovens

  • 1526 berichten
  • 1447 stemmen

American Hustle is Hollywood Entertainment op z’n best. David O. Russell creëert karakters die een film dragen, je laten lachen én zich ontwikkelen tijdens de film. Niet voor niets genomineerd voor 10 Oscars

David O. Russell was na zijn film I Heart Hucakbees uit 2004 een lange tijd van het toneel verdwenen als regisseur, totdat hij in 2010 het geweldige The Fighter afleverde. Deze film toonde een heel andere kant van de filmmaker, het draaide om de karakters en om de band tussen deze personages en hij schreef deze karakters als ‘echte’ mensen die jij of ik ook zouden kennen. Dit vervolgde hij in een net zo’n goede film Silver Linings Playbook alleen draaide het daarbij niet om boksers maar om een familie die te kampen had met een familielid die geestelijk wat problemen had. En dit jaar past O. Russell dezelfde formule toe op American Hustle met een cast samengesteld uit zijn vorige twee films. Een film waarbij alles draait om de karakters en de band die deze karakters met elkaar hebben. Dat is de bouwsteen van de film en het plot komt iets op de achtergrond, wat een goede keuze is aangezien het plot het minst interessante aspect van de film is. Deze film is zo goed om hoe de personages met gebeurtenissen omgaan, wat hun drijfveren zijn en de dialogen tussen de karakters. Een film om van te houden, maar die zeker niet perfect is.

‘American Hustle’ Review | Filmtakers


avatar van Flat Eric

Flat Eric

  • 6444 berichten
  • 1026 stemmen

johnhendrikos schreef:

Na een half uur ( iets langer was het hoor zeg 43min) heb je toch best behoorlijke indruk van het verhaal en de sfeer van de film.

Ik heb altijd de stelregel dat de eerste 10 minuten bepalend zijn of ik een film fascinerend genoeg vind om af te kijken!


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Dan zul je al heel wat moois gemist hebben.


avatar van johnhendrikos

johnhendrikos

  • 650 berichten
  • 409 stemmen

BBarbie schreef:

Dan zul je al heel wat moois gemist hebben.

Misschien, maar heel veel meer afgrijselijk slechte films gelukkig gemist!!


avatar van Gish

Gish

  • 1445 berichten
  • 6912 stemmen

johnhendrikos schreef:

Misschien, maar heel veel meer afgrijselijk slechte films gelukkig gemist!!

Gelukkig heb je Bro's Before Ho's niet gemist, een echt kwaliteitsproduct.


avatar van johnhendrikos

johnhendrikos

  • 650 berichten
  • 409 stemmen

Gish schreef:

(quote)

Gelukkig heb je Bro's Before Ho's niet gemist, een echt kwaliteitsproduct.

ahah BBH ga je puur enkel en alleen heen om te lachen. Welnu daar is de film in geslaagd, dus goede film. 3x liever dan dit wanproduct inderdaad.