• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.940 gebruikers
  • 9.369.469 stemmen
Avatar
 
banner banner

Out of the Furnace (2013)

Drama / Misdaad | 116 minuten
3,43 1.362 stemmen

Genre: Drama / Misdaad

Speelduur: 116 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Scott Cooper

Met onder meer: Christian Bale, Woody Harrelson en Casey Affleck

IMDb beoordeling: 6,7 (131.173)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 30 januari 2014

Plot Out of the Furnace

"Sometimes your battles choose you."

Russell en zijn jongere broer Rodney wonen in Braddock, een dorpje gelegen in de economisch verpauperde Rust Belt in het noorden van Amerika. Russell is de noeste werker van de twee, die net als zijn pa tevreden is met zijn leven als fabrieksarbeider. Rodney daarentegen, als militair geplaagd door oorlogstrauma's, probeert rond te komen van gokgeld en prijzengeld dat hij wint met illegale boksgevechten. Hij werkt zich in de schulden en komt uit noodzaak in contact met een groep rednecks uit het berggebied dat boven Braddock ligt. Zij hebben hun eigen wetten en regels. Aan Russell om zijn broertje uit de oven te houden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Russell Baze

Lena Taylor

Harlan DeGroat

Gerald 'Red' Baze

John Petty

Chief Wesley Barnes

Rodney Baze Jr.

Tattooed Guy

Dan Dugan

Bergen County Officer

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van workum

workum

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

ik snap het einde van de film "Out of the furnace" 2013 niet.
Cristian Bale schiet Woody Harrelson dood terwijl Forest Whitaker als agent gewoon staat te kijken.
Dan zie je op het einde Cristian Bale aan een houten tafel zitten. Heeft agent Forest Whitaker hem gewoon laten gaan of....

heeft Bale nou zelfmoord gepleegd door de bij Woody Harrelson gekochte drugs als overdosis te nemen. Dit is niet te zien in het eindbeeld


avatar van Onceuponanytime

Onceuponanytime

  • 807 berichten
  • 1050 stemmen

Het 'grauw' verhaal bevat weinig inhoud en gaat traag vooruit. Gelukkig zijn er de geslaagde acteerprestaties, alsook de passende muziek.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11345 berichten
  • 6677 stemmen

Scott Cooper regisseert met Out of the Furnace zijn tweede langspeelfilm en weet daarmee het niveau dat ik persoonlijk van hem gewend ben nog altijd bovengemiddeld hoog te houden. Zijn film wordt uitstekend ondersteunt door sterk acteerwerk van Christian Bale, Casey Affleck en Woody Harrelson, waar met name laatstgenoemde opvalt als antagonist. Het gepaste accent en charisma heeft Harrelson altijd wel gekend, maar de vuilheid van deze Harlan DeGroat is echt ongekend. Het levert een film op die kan profiteren van een uitstekende sfeerzetting, wat ruwe scenes tussendoor en gecontroleerde cinematografie. Cooper heeft daartegenover iets teveel haast met wat onoverzichtelijke tijdssprongen, zeker in de eerste helft, en de 116 minuten beginnen na enige tijd wel gevoeld te worden. Een echt vlotte ervaring is deze Out of the Furnace daarmee niet, maar wel een zeer kundig geregisseerd project en wat mij betreft tot nu toe een hoogtepunt voor de regie van Cooper.


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

IJzersterke drama waarin de uitzichtloosheid de hoofdrol speelt. Een vervallen rural American town zonder werkgelegenheid, een getraumatiseerde Iraq vet. Alles ademt troosteloosheid. Deze drama is bijzonder interessant om te volgen, en het uiteindelijke wraak stuk is misschien zelfs wel het minste gedeelte van de film.

De cast is fantastisch met een uitstekende Christian Bale en een minstens zo uitstekende Woody Harrelson.


avatar van flaphead

flaphead

  • 845 berichten
  • 975 stemmen

Karakterfilm die het moet hebben van de sobere sfeer(setting). Ik heb in het begin genoten van het feit dat er geen onnodige scenes werd besteed aan plichtmatige reacties die nodig zijn om het verhaal te complementeren: de edit van het tegenhouden van de auto na het ongeluk naar de gevangenis bijvoorbeeld. Heerlijk, gewoon doorgaan. We snappen dat hij gedronken heeft en dus berecht zal hebben en in de cel zal eindigen.
Het verhaal ontkomt niet aan de clichés, hoe sfeervol grauw het ook geschoten is. Dieptepunt daarin was het vermoorden van Rodney terwijl de brief van hem naar Russel voorgelezen werd dat "het zijn laatste gevecht zou zijn" en daarna braaf zou gaan werken. Wraakreacties ben ik ook geen fan van, maar wordt an sich bekoeld afgewerkt. Het acteerwerk vergoed sowieso veel: Bale en Harrelson zijn erg sterk. De kalmte van Bale is soms huiveringwekkend. De tension van de scene in het huis van Harlan top.
Over de slotscene kun je een mening hebben. Ik was bang dat we een standaard shootout op een mooie locatie gingen krijgen, maar dan was dit daar een goede versie van. Echter is zijn kalmte daar wellicht te overdreven; met de politie aankomend was het logischer dat hij het eerder afmaakte, ook al wilde hij hem laten lijden.
Al met al een prima tussendoortje (7-)


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

Russell Blaze [Christian Bale] heeft een gewelddadig verleden en een strafblad wegens een dodelijk aanrijding onder invloed. Zijn jongere broer Rodney Jr. [Casey Affleck] is een getraumatiseerde oorlogsveteraan die het geld dat hij heeft geleend van John Petty [William Eafoe] niet kan terugbetalen. Om zijn schuld te vereffenen doet Rodney mee aan illegale gevechten waarvan de uitslag vooraf is bepaald. Petty heeft zelf een schuld uitstaan bij de beruchte Harlan DeGroat [Woody Harrelson]. Middelmatig misdaaddrama wordt gered door de sterke cast, met alleskunner Harrelson als uitblinker. Deprimerend en gewelddadig.


avatar van riefenstahl

riefenstahl

  • 465 berichten
  • 397 stemmen

De film zelf vond ik niet zo origineel, de gejatte deerhunter scene bijv. vond ik er te dik bovenop liggen en de rol van Whitaker (wel goed gespeeld) ongeloofwaardig; welke man doet dat voor de ex van z'n huidige vriendin? En waarom vermoord Harrelson Dafoe? Een dode kan geen schuld afbetalen dus dat kan de reden niet zijn. De vechter had hem van pas kunnen komen. Sowieso het feit dat Harrelson mensen te pas en onpas door de kop schiet zonder enige juridische consequenties is ongeloofwaardig. En na een anoniem telefoontje rijdt de grote baas himself 5 uur om geld te innen waarvan hij geeneens weet of het er wel is en van wie maar laat zich wel in de val lokken; wederom ongeloofwaardig. Wat de film boeiend maakt is het formidabele acteren van Harrelson en Dafoe; hadden de heren maar meer screentijd gekregen (vooral Harrelson komt er wat bekaaid vanaf). Ze zijn indrukwekkend goed.


avatar van Pim1993

Pim1993

  • 657 berichten
  • 849 stemmen

Deze rauwe en pure film heeft me best verrast. Er had in de karakterschetsen denk ik nog iets meer diepgang in gemogen. Je blijft als kijker nog net iets te veel op de vlakte waardoor de hoofdpersonen wat ver weg voelen. Dit kan ook juist de bedoeling zijn. De thematiek sijpelt gaandeweg de film duidelijk door en wij als kijker mogen uiteindelijk zelf ons oordeel vellen. Want het eindshot roept nogal wat vragen op en valt breed te interpeteren.

Tel er nog eens een aangename sterrencast in vorm bij op en je hebt hier dan een aardige topper te pakken. Deze hoef je niet over te slaan!


avatar van cantforgetyou

cantforgetyou

  • 1943 berichten
  • 1679 stemmen

Gewelddadig en krachtig verhaal. Sterk drama/thriller achtige film.

Wat een white trash toch daar in Amerika.

De film straalt somberheid, uitzichtloosheid, donkerheid en onheilspellend uit.

Veel roestige fabrieken, treinsporen, leegstand, verrotte huizen en lelijke infrastructuur.

Oftewel zeer sfeervol gebracht.

De personages zijn goed gecast. Woody speelt weer eens echt een draak van een vent.

Christian Bale is geweldig in zijn ingetogenheid. En Zoe Saldana steelt de show. Wat speelt zij hier goed.


avatar van kloenie

kloenie

  • 61 berichten
  • 40 stemmen

Sfeervolle film met geweldige acteurs. Het verhaal rammelt nogal. De grote baas heeft niet in de gaten na een anoniem belletje dat...Waarom schiet Russel niet gelijk en wegwezen.