Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 90 minuten
Oorsprong:
België
Geregisseerd door: Adil El Arbi en Bilall Fallah
Met onder meer: Gene Bervoets, Monir Aït Hamou en Sanaa Alaoui
IMDb beoordeling:
6,4 (1.378)
Gesproken taal: Frans en Nederlands
On Demand:
Bekijk via Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Image
Eva is een jonge, ambitieuze journaliste. Ze werkt voor de grootste zender van het land. Wanneer ze de opdracht krijgt een reportage te maken over de probleemwijken van Brussel, leert ze een zware jongen van Marokkaanse afkomst kennen, Lahbib. Hij gidst haar door die wijken en geleidelijk aan wordt ze gefascineerd door zijn leefwereld en door hemzelf. Eva wil van deze kleine reportage een ware documentaire van het kaliber van de BBC maken. Dit is niet naar de smaak van iedereen. Vooral niet van Herman Verbeeck, de sterpresentator van het nieuwsprogramma waarvoor Eva werkt.
Externe links
Acteurs en actrices
Video's en trailers
Reviews & comments
A.S.E.
-
- 386 berichten
- 1476 stemmen
De officiële site : http://www.image-film.be/ !
Voor degene die in België wonen, Image is vanaf 5 november in de bioscoop! En mocht het een groot succes zijn, dan krijgen we ook een release in Nederland ! Cross fingers 
M_puur
-
- 14 berichten
- 420 stemmen
Ben heel benieuwd naar deze film en hoop dat deze snel in Nederland te zien is. Goed bezig A.S.E!
IceTigerGhost
-
- 673 berichten
- 2744 stemmen
Sterk! Benieuwd naar de volledige versie.
Interessant ook hoe men hier plots uit het niets met een volwaardige bioscoopfilm kan komen opdraven.
sonyjh
-
- 546 berichten
- 570 stemmen
Ik ga hem vandaag kijken in UGC brouckere (brussel)
Zeer benieuwd!
Edit: was volzet
, dus ben welp dan maar gaan zien 
Image zal voor volgende week zijn
Spanky47
-
- 14 berichten
- 1474 stemmen
Vandaag gezien in de Kinepolis te Antwerpen.
Een absoluut toppertje en aanrader! Dat van een 26-jarige (Adil El Arbi).
Dat belooft voor Black (2015) die eraan komt.
Dikke 5 op 5!
yeyo
-
- 6351 berichten
- 4615 stemmen
Banaal liefdesverhaaltje over een braaf blank journalistje dat haar o zo verderfelijk burgerlijk societyleventje met eindeloze cava-recepties en oersaaie dates met stijve harken inruilt voor een stoere Brusselse ket die onder een oppervlakkige façade van winkeldiefstal, bejaarden intimideren en rellen uitlokken eigenlijk best een lieverdje blijkt te zijn (iemand die zo aandoenlijk gitaar speelt kan toch gewoon niet slecht zijn?) De film is over de hele lijn stupide, maar soms ook dubieus: het personage Lahbib verminkt een man op straat omdat er geruchten waren dat het een pedofiel was. De regisseurs lijken hiermee het oubollige ideaal van sociale controle op te hemelen en wijken-ironisch genoeg-niet ver af van het gekende N-VA discours.
Want ja, wat wouden El Arbi en Fallah nu eigenlijk bereiken met deze film? Ik hoor ze overal vertellen dat de media grote boosdoener zijn in stigmatisering van allochtonen, maar zelf maken ze ook wel een film die overloopt van sensatie en clichés (de film begint met een dubieuze 'best of' montage van zinloos geweld). El Arbi en Fallah mogen zich dan in de media wel manifesteren als een frisse wind in het Vlaamse filmlandschap, toch maken ze een film die verre van progressief is zoals Do the Right Thing en La Haine, naar verluidt hun twee grote voorbeelden. Integendeel, Image hangt aaneen van Hollywood plattitudes, wat zeg ik, VTM plattitudes. Zo zijn de scènes op de redactie van een onvoorstelbare potsierlijkheid zoals enkel wij Vlamingen het kunnen bedenken: de dramatiek is infantiel en de karikaturaal slechte personages nemen in elke zin dwangmatig woorden als SCOOP, KIJKCIJFERS en BUDGET in de mond, puur om te tonen wat 'n eikels het allemaal zijn. Helemaal triestig natuurlijk dat presentatrice Kathleen Cools dan doodleuk moet komen verkondigen dat dit de "beste voorstelling van een persdienst ooit" is. Beste VRT, als jullie dan toch moeten besparen, stuur dat onnozel mens meteen de (Reyers)laan uit en geef die arme Lieven Van Gils zijn job terug.
De naar exploitation neigende finale maakt het 'de media zijn slecht' betoog van de regisseurs al helemaal kinderlijk. Grappig genoeg is de hele hype rond Image een veel effectievere kritiek op de media dan de film zelf: in ons verstikkend Vlaams filmlandschap is er namelijk geen plaats voor kritiek, enkel voor promopraat. Een Vlaamse film moet hoe dan ook 'gesteund' worden (typische 'like maar geen hate' mentaliteit van dit Facebooktijdperk), de regisseurs komen in elke talkshow opdraven waar ze ongelofelijk sympathiek worden gevonden en alvorens de film uitkomt is het al een onbetwist meesterwerk. Achteraf volgen de lofuitingen elkaar in snel tempo op (ik zag pas een krantenartikel dat zelfs Stromae het een goede film vindt, wat dat ook zou mogen betekenen), wordt iedereen geronseld om deze belangrijke film zo snel mogelijk te kijken en verzinken we in een sfeer van unanieme blinde adoratie: twee Vlamingen hebben iets gemaakt én het zijn toffe gasten, dus we moeten het allemaal maar geweldig vinden. Dat noem ik pas media-manipulatie. Maak daar maar eens een film over, jongens.
Amatullah
-
- 2 berichten
- 1 stemmen
Ook van mij een 5/5. Ik vond het een prachtige film, echt indrukwekkend voor een debuut (langspeelfilm) van zulke jonge regisseurs. Ik kan het alleen maar toejuichen dat mensen eens met hun neus op de feiten worden gedrukt, dat de werkelijkheid meestal helemaal niet zo zwart-wit is als in de media vaak wordt voorgesteld.
Ik vond het een hele verademing om eens een film te zien waarin wordt afgeweken van de vele stereotypen die helaas nog steeds bestaan. Tezelfdertijd wordt er ook niet te veel naar de andere kant geneigd: het is absoluut niet zo dat alle “allochtone” jongeren als onschuldige slachtoffers worden neergezet en alle “autochtonen” als racisten. Echt knap gedaan, een heel mooi en realistisch evenwicht gevonden.
De romantische verhaallijn stoort me bovendien zeker niet, integendeel, de chemie tussen Lahbib en Eva komt heel mooi over.
Ik heb nog enkele vraagjes:
Is de soundtrack en dan vooral het ontroerende lied dat Lahbib zingt voor Eva (met de gitaar) verkrijgbaar op iTunes?
Kent er iemand de actrice die stagiaire Sara speelt? Ze kwam me heel bekend voor, maar ik kan haar niet plaatsen.
Om af te sluiten, doe zo verder @ Adil el Arbi & Bilall Fallah! Ik kijk al uit naar opvolger Black
Ook een pluim voor de knappe acteerprestaties van Nabil Mallat, Laura Verlinden en co.
FinkPloyd
-
- 643 berichten
- 1964 stemmen
Grappig genoeg is de hele hype rond Image een veel effectievere kritiek op de media dan de film zelf: in ons verstikkend Vlaams filmlandschap is er namelijk geen plaats voor kritiek, enkel voor promopraat. Een Vlaamse film moet hoe dan ook 'gesteund' worden (typische 'like maar geen hate' mentaliteit van dit Facebooktijdperk), de regisseurs komen in elke talkshow opdraven waar ze ongelofelijk sympathiek worden gevonden en alvorens de film uitkomt is het al een onbetwist meesterwerk. Achteraf volgen de lofuitingen elkaar in snel tempo op (ik zag pas een krantenartikel dat zelfs Stromae het een goede film vindt, wat dat ook zou mogen betekenen), wordt iedereen geronseld om deze belangrijke film zo snel mogelijk te kijken en verzinken we in een sfeer van unanieme blinde adoratie: twee Vlamingen hebben iets gemaakt én het zijn toffe gasten, dus we moeten het allemaal maar geweldig vinden. Dat noem ik pas media-manipulatie. Maak daar maar eens een film over, jongens.
Je hebt wel een punt hoor, het 'succesverhaal' van de Vlaamse film - m. i. toch nog steeds beperkt tot maar een handvol films en regisseurs - wordt zo stilaan wel een self-fulfilling prophecy. Met uitgekiende promo en interviews van al dan niet bevriende bekende Vlamingen wordt zowat elke Vlaamse film in de media meteen de hemel ingeprezen. Terwijl we ook nog altijd met regelmaat worden geconfronteerd met echte stinkers als Smoorverliefd of Brasserie Romantiek.
Maar de recenscenten gaan daar toch in de regel niet in mee, ik heb ook over deze film nog nergens een label 'meesterwerk' gelezen. Eerder een tendens van 'moedige poging' maar nog gebrek aan ervaring (ook op vlak van scenario?).
Aan de andere kant vind ik het wel leuk dat we stilaan ook wat regisseurs krijgen met een meer diverse achtergrond, en op de drive van die mannen valt niks af te dingen (met het budget van een kortfilm een langspeler maken). En hun TV-serie Bergica of hun kortfilms mochten er ook wel zijn.
Dus dat die gasten worden opgepikt in allerlei talkshows vind ik ergens wel normaal, net zoals dat zij al het mogelijke doen om hun film te promoten...
Amatullah
-
- 2 berichten
- 1 stemmen
Ook van mij een 5/5. Ik vond het een prachtige film, echt indrukwekkend voor een debuut (langspeelfilm) van zulke jonge regisseurs. Ik kan het alleen maar toejuichen dat mensen eens met hun neus op de feiten worden gedrukt, dat de werkelijkheid meestal helemaal niet zo zwart-wit is als in de media vaak wordt voorgesteld. Ik vond het een hele verademing om eens een film te zien waarin wordt afgeweken van de vele stereotypen die helaas nog steeds bestaan. Tezelfdertijd wordt er ook niet te veel naar de andere kant geneigd: het is absoluut niet zo dat alle “allochtone” jongeren als onschuldige slachtoffers worden neergezet en alle “autochtonen” als racisten. Echt knap gedaan, een heel mooi en realistisch evenwicht gevonden. De romantische verhaallijn stoort me bovendien zeker niet, integendeel, de chemie tussen Lahbib en Eva komt heel mooi over. Ik heb nog enkele vraagjes: Is de soundtrack en dan vooral het ontroerende lied dat Lahbib zingt voor Eva (met de gitaar) verkrijgbaar op iTunes? Kent er iemand de actrice die stagiaire Sara speelt? Ze kwam me heel bekend voor, maar ik kan haar niet plaatsen. Om af te sluiten, doe zo verder @ Adil el Arbi & Bilall Fallah! Ik kijk al uit naar opvolger Black
Ook een pluim voor de knappe acteerprestaties van Nabil Mallat, Laura Verlinden en co.
Vergeet mijn eerste vraag maar, ik zie nu de link naar de officiële site waar ook een link naar iTunes staat voor de soundtrack 
kevin_vp
-
- 950 berichten
- 0 stemmen
sorry adil, ik weet dat je een opkomend talent bent maar deze film was het niet...
Het hoofdverhaal is op zich wel interessant. de media die de allochtonen in een slecht daglicht plaatst is goede doordachte kritiek waar ik het ook volmondig mee eens ben. Maar waarom portretteer je de 2 hoofdpersonages zo clichématig? Zij word te gemakkelijk verliefd op lahbib en word wel heel snel ingepakt door de oh zo vriendelijke aggresieve allochtonen gemeenschap te Brussel. De antagonist, Hermann verbeek, was te stereotiep. onsympatiek en werkt alles en iedereen tegen. Het is helaas allemaal wat voorspelbaar... het subplotje met de verdachte pedofiel droeg verder ook niks bij aan het hoofdverhaal en diende in mijn inziens alleen maar voor de shock value te verhogen. De beeldtaal was redelijk onpersoonlijk en te sober. ook sommige slow motions waren onnodig en droegen weinig tot niks bij.
Neen, ik ben niet echt onder de indruk van deze eerste langspeler van het duo adil-bilall. Maar ik denk dat je zeker en vast talent genoeg hebt om van je volgende film een echte parel te maken. Je bent ook niet voor niets de slimste mens (aka de slimste putain) ter wereld geworden. 
PS Kijk eens naar de films van Fabrice Du Welz: een goed voorbeeld van een eigenzinnige schitterende onvolprezen Belgische cineast!
Zjokke
-
- 68 berichten
- 2341 stemmen
Er mocht wat meer vlees aan het verhaaltje zitten want dat blijft wat cliché. Maar er wordt uitstekend geacteerd, zeker door de twee hoofdrolspelers en ondanks het cliché verhaal bleef ik wel geboeid. Ik kijk uit naar "Black" van het zelfde regisseursduo.
Dying Rose
-
- 1315 berichten
- 3422 stemmen
Onnodig om deze film nog te introduceren, maar alles voor de lezersservice. Je kon er niet naast kijken of de namen ‘Image’ en ‘Adil El Arbi’ vlogen je om de oren. Er is de afgelopen twee maanden veel te doen geweest rond deze film en de figuur Adil. Grappig dat allerhande televisiezenders en websites zoveel aandacht besteden aan zijn personage, er ontstaat dan een soort van moeheid rond de hype. Ironisch, gezien je als regisseur of acteur je product aan de markt wil brengen. Samen met zijn poulain – nee, niet putain, want met die bijnaam gaat Adil “fucking slimste mens” nu door het leven – Bilall Fallah maakte Adil een film die draait rond het imago dat de media rond allochtonen (ook al zo’n fragiel woord) creëren. Voor diegenen die in grotten leven; dat imago ziet er niet al te fraai uit. De mannen vonden het dus tijd om dit aan de kaak te stellen. En zo geschiedde Image.
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
De regisseurs wilden met het oog op hoe jongeren van allochtone afkomst worden afgebeeld in de media, vooroordelen doorprikken. Jammer dat deze harde, maar ook te langdradige film niet al te geloofwaardig overkwam, de uitwerking van het verhaal aan de magere kant was en dat er gebruik werd gemaakt van teveel stereotypes.
kimberlyVD
-
- 5946 berichten
- 1567 stemmen
Hmm... Toch wat overroepen mijn gedacht.
Eerst en vooral vond ik de probleemwijken, waar het uiteindelijk om draait, heel weinig in beeld komen. Ik had graag wat meer diepgang gezien in bepaalde personages.
Het verhaal draait meer om Eva en haar carrière dan de Marokkaanse jongeren.
En net dat is het struikelpunt van deze prent. Want wat vind ik Laura Verlinden een doodse actrice!
Ze lijkt de hele film gewoon maar voor zich uit te staren in de hoop toch wat aandacht te krijgen.
Ze past ook gewoon niet in het plaatje voor mij... Ze straalt geen karakter uit, toont te weinig emotie.
Nabil Mallat vond ik dan weer wel goed gecast. Stoere gast met een klein hartje. Hij weet duidelijk wat hij aan het doen is.
Verder vond ik het verhaal weinig pit hebben. Net niet interessant genoeg. Net niet vernieuwend genoeg. Net niet pakkend genoeg... Allemaal net niet dus.
Al moet ik zeggen dat het einde wél heel wat goed maakte. Het geeft je plots een heel andere kijk op het hele verhaal en er zit duidelijk een boodschap in. Een boodschap die ik overigens zeer kan waarderen. Ik durf zelfs zeggen dat het einde insloeg als een bom.
Maar jammer genoeg kan dat de rest van de film niet helemaal redden.
Hier had echt meer mee gedaan kunnen worden.
popcorn en cola
-
- 354 berichten
- 500 stemmen
Deze realistisch bedoelde film over generalisatie en discriminatie door de media, slaat de plank zo hier en daar aardig mis. Daarnaast is het machtsspelletje in de top van dit mediabedrijf ronduit irritant. Als je deze niet kijkt , mis je er niets aan.
ipman-99
-
- 1250 berichten
- 0 stemmen
"Image van Adil El Arbi!" ...
" !!!
Belgische film !!! Emoji !!! 'Image' is de Belgische film van Adil El Arbi
('winnaar' Slimste mens') en Bilal Fallah.
De film bevat een duidelijke boodschap en eerst het nieuws en dan de waarheid
werd mooi visueel weergegeven met dramatische accenten.
De cast levert overtuigend werk met name o.a Laura Verlinden en Gene Bervoets.
Een zeer zeker positieve vermelding voor acteur Nabil Mallat.
Een alweer puike Vlaamse film met boeiende dialogen en een fascinerend
actueel verhaal ! Knap werk !!!
Filmkriebel
-
- 9965 berichten
- 4652 stemmen
Een nipte 3* door het geslaagde en voor mij onverwachte einde. Dit misdaaddrama gaat over polarisatie, een mooi woordje om het onderhouden van klassen- en rassenverschillen in onze maatschappij aan te duiden. Daarom is het uitgangspunt van de film erg actueel en verwachtte ik ook een boeiende reflectie daarrond, zeker wanneer de regisseur tot "slimste mens" opgehemeld wordt in spelletjes voor het plebs (superlatieven... yuck!!!). Tevergeefs : de film doet net alles om die verschillende werelden verder te verdelen. De journaliste blijft het geschoolde meisje met een mooi appartement in Gent en een veelbelovende job, en de Marokkaan Lahbib blijft een crapuleuze delinquent die maar niet uit zijn misdaadverleden kan en wil loskomen. Dit had zoveel beter kunnen zijn met wat meer nuance in de hoofdpersonages.
Een tweede plot volgt de sensatiezucht van de media, die de polarisatie versterkt om kijkcijfers te maken. Ik juich ook toe dat er geen cliché-romance tussen Eva en Lahbib is ontstaan (oef!). Maar ondanks alles gaat de film geen enkel cliché over Marokkanen in BXL uit de weg. Jammer.
J. Clouseau
-
- 976 berichten
- 1074 stemmen
Eindelijk een Vlaamse film die aandacht heeft voor het leven in Brussel en de multiculturele samenleving in het algemeen - een verademing na alle Jan Verheyens die uitsluitend films lijken te maken voor bewoners van doorzonvilla's op het Vlaamse platteland. Maar dat maakt helaas nog niet dat Image ook een goede film is.
Den Adil, inmiddels de poulain van televisiekijkend Vlaanderen, moet op het gebied van het vakkundig en sfeervol in beeld brengen van een verhaal niet onderdoen voor de Amerikanen waar hij duidelijk naar opkijkt, maar jammer genoeg had hij ook nog een blik clichés staan waarvan de houdbaarheidsdatum al lang voorbij is. Voor de 39845e keer in de geschiedenis van de fictie zien we de strijd van een idealistische journalist tegen haaien, persmuskieten en dalende kijkcijfers, voor de 26593e keer speelt Gène Bervoets een machtige klootzak zoals alleen hij dat kan, voor de 56 miljardste keer wordt iedere scène onderstreept door bombastische muziek en voor de 189 miljardste keer voelt het einde absurd en geforceerd aan, alsof Adil echt geen idee had over hoe hij zijn film zou moeten laten eindigen. Over de montage van opgemaakte krantenkoppen en radio- en tv-reportages aan het begin, in het midden en op het einde van de film wil ik het dan nog niet eens hebben. Bovendien is den Adil erg slordig, want bij het draaien vergat hij blijkbaar steeds dat er nog een kartonnen beeld van Laura Verlinden op de set rondslingerde. Eeuwig zonde, want Nabil Mallat, die Lahbib vertolkt, speelt zijn rol verschroeiend goed, alsof hij gewoon Lahbib is (zijn uitleg over kappers en snackbars is pijnlijk waar), en het allerlaatste shot is ook goud waard.
Ik ben bijzonder benieuwd naar hoe de volgende film van den Adil en zijn copain, een verfilming van het cult-jeugdboek Black van Dirk Bracke, er zal uitzien. Want ooit kan hij de Belgische American Gangster, The Departed, The Newsroom of The Godfather maken, maar daarvoor zal hij nog veel boterhammen moeten eten.
TornadoEF5
-
- 5616 berichten
- 1726 stemmen
Nee, sorry dit wordt hem niet. De film zit vol met clichés. Nu gelukkig zijn er enkele clichés vermeden, maar dus niet genoeg. Er zitten ook zeer veel slordigheden in de film zoals hierboven al aangehaald werd. Het onrealistisch taalgebruik (en dan doel ik niet op het gevloek, maar wel op bepaalde Nederlandse zinnen: "Doe allemaal je job, of je vliegt?" stoorde me ook. Dat is niet iets wat een persoon in dat geval zou zeggen. Maar dit wellicht aan het feit dat Nederlands niet de moedertaal is van Adil & Billal.
De manier van overdracht van boodschap van de film stoorde het me meest. Het was veel te duidelijk wat de regisseur wilde doen met de film, en die geeft al in het begin van de film aan (met dat overdreven stukje van de montage in het begin van al die krantenkoppen, en mediareportages) wat hij wilt doen met de film. Hij praat het in je hoofd. Maar in feite is het beter om de filmische ervaring dit te laten doen zodat de kijker zelf de boodschap begrijpt, en niet moet horen. Het wordt gewoon veel te onsubtiel en te bombastisch gebracht.
De film had gerust wat harder en confronterender gekund. Ik vond het nu een wat verbloemde versie. Dit is een film over iemand die een reportage maakt over het Brusselse straatleven, maar je zou niet de indruk hebben dat dIt een harde wereld is. Spijtig dat men die kans niet gegrepen heeft.
Het is duidelijk dat deze regisseurs zeker nog hard moeten werken, en veel moeten leren. Een film maken is niet makkelijk, en ik vind deze "Image" niet echt geslaagd, ondanks dat ik enorm veel respect heb voor de regisseur in kwestie en zijn collega waar zijn aandeel in de film wat onderschat wordt door de media-aandacht die Adil kreeg eind vorig jaar. Hopelijk zet hij met Black enkele serieuze stappen vooruit.
De verwijzing naar Jurassic Park in het begin was trouwens ook wel leuk. Ik kan me precies al inbeelden wat Abil dacht bij het bedenken van die scene. "Putain, das ier precies Jurassic Park" Zeker al omdat ik eerder las dat Jurassic Park een van Adil's favoriete films is. Het doet me denken aan het moment waar de N-VA een verkiezing won en Bart De Wever op een bepaald moment door de menigte moest lopen en toen zei "Dat is hier precies The Walking Dead".
Movsin
-
- 8264 berichten
- 8427 stemmen
Verwachtte een film over de allochtone-jongeren problematiek in Brussel en kreeg een verhaal over journalistiek.
Weinig overtuigend script, ongeloofwaardig slot en matige acteerprestaties. Dit laatste kon ook moeilijk anders vermits een goede karaktertekening er niet in zit.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31148 berichten
- 5448 stemmen
Het Belgische antwoord op La Haine, maar dan met een eigen twist. De film is vooral qua insteek zeer goed, mensen omverblazen zit er nog niet in. Maar het laat wel een beeld zien van vooroordelen. De meeste mensen op de redactie reageren zeer zwart-wit. Ze gaan er niet alleen van uit dat alle kijkers zo reageren, maar zien als journalisten ook alles kortzichtig. Ze trekken alle Marokkanen over één kam wat criminaliteit betreft. De enige van de redactie van vreemde origine is in hun ogen de woordvoerder van iedereen met allochtone roots, elke vorm van geweld kent al een dader voor de feiten er zijn. Dat mensen dit doen is al erg genoeg, maar de zogezegd objectieve media zorgt duidelijk wel mee voor het beeld (image) dat die zwart/wit wereld helpt voeden.
Daar tegenover zien we enkele mensen die evengoed geen doetjes zijn. Wat ook een gevolg is van te leven in een wereld die met vooroordelen schermt. Het is een cirkel waar moeilijk uit te geraken lijkt. Maar onder die laag zitten wel mensen die ook hun goeie kanten hebben. Net als de media een beeld schept van een gehele bevolkingsgroep, zetten veel van de mensen uit de Brusselse wijken een imago op om te overleven in het wereldje waarin ze leven.
De film wil niet overtuigen dat Lahbib een brave jongen is. Dat is hij ook niet. Maar hij heeft wel z'n goeie kanten. En zijn daden zijn deels ook het gevolg van de wereld die door de media al op voorhand de stempel 'slecht' meekrijgt. Hij is niet zwart of wit (qua uitdrukking natuurlijk) maar iemand met een genuanceerd karakter.
De film heeft een boeiend verhaal en een duidelijke boodschap. Laura Verlinden en Nabil Mallat doen het niet slecht in deze film. Geen enkele acteur schiet er echt bovenuit, maar de film staat er wel. Gewoon een goeie film zonder te willen opvallen. En misschien komt dat de inhoud net wel ten goede. Kwestie van Image...
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2313 stemmen
Met behulp van een vlotte toegankelijke film willen de twee jonge regisseurs de vooroordelen van de Marokkaanse gemeenschap doorprikken, en in de plaats daarvan een genuanceerd beeld brengen. Het probleem is echter dat ze dat zelf doen aan de hand van een reeks clichématigheden en stereotiepen. Het vingertje wordt gewezen naar de media. Zij zouden sensatie omruilen voor diepgang. Ironisch aangezien de film zich zelf (en vooral bij het einde) aan die praktijken verbrandt. Zo is het personage van Lahbib dan wel niet zwart-wit, de meeste andere personages zijn dat wel. En dan vooral die vastgeroeste Herman Verbeeck natuurlijk. Je zou dan toch denken dat hij bij het zien van de 'politiek correcte' documentaire verandert is. Echter blijft hij kiezen voor de sensatie en de scoop, wat alleen maar bevestigd dat hij een typetje is. De film wil de stigmatisering van de Marrokaanse cultuur counteren, maar kaatst de bal gewoon terug in de schoot van de journalistiek waardoor de film op zijn beurt ongenuanceert meewerkt aan de stigmatisering van de media. Keer op keer is het betoog bewust inconsequent en draaien ze het debat lompweg naar hun hand. Het scenario is bijgevolg onvolwassen en oppervlakkig. Pijnlijk, als je als film net daarop kritiek wil geven.
Lansiertje
-
- 30 berichten
- 51 stemmen
Sinds de slimste mens ter wereld ben ik fan van de mens Adil El Arbi, maar zijn film kon mij maar matig boeien. Laura Verlinden heeft gestalte aan de jonge journaliste Eva en gebruikt hier ongeveer 4 gelaatsuitdrukkingen voor, de etalagepop is er daar één van. Over de problematiek in de Brusselse wijken weet ik te weinig om de personages al dan niet geloofwaardig te noemen maar de redactie van de nieuwszender is dan weer een allegaartje van stereotypen; een allochtoon, een sexist, een nieuwsanker die zich gedraagt als een diva, de sexy stagaire die met alle beschikbare middelen de top wil bereiken. Het slot is niet echt een verrassing maar de scenarist probeert het onderste uit de kan te halen en haalt zo het laatste beetje geloofwaardigheid onderuit.
barcam
-
- 910 berichten
- 896 stemmen
Weet niet wat de bedoeling is van deze film.
Personages komen over als uitvergrote karikaturen en het bijgesleurde liefdesverhaaltje met een hoofdactrice (Laura Verlinden) die meestal als een dode vis voor zich uit zit te staren helpen het geheel ook niet vooruit.
Men wil de media aanklagen omdat ze de allochtone jongeren in een slecht daglicht stellen terwijl ze in de film niets anders doen dan criminele luie wietrokende, rappende "gangsters" te tonen.
Vond niets aan dit overhypte "meesterwerk".
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










