Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 136 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Joe Johnston
Met onder meer: Viggo Mortensen, Omar Sharif en Frank Collison
IMDb beoordeling:
6,7 (88.313)
Gesproken taal: Arabisch en Engels
Releasedatum: 8 april 2004
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Hidalgo
"Unbridled. Unbroken. Unbeaten."
Frank T. Hopkins, een van de beste paardrijders op de lange afstanden, brengt z'n tijd door als artiest in Wild West shows. Z'n claim dat zijn paard Hidalgo het beste ter wereld is valt niet in goede aarde bij een Arabische sjeik, die hem uitnodigt dit te bewijzen in een 3000-mijl lange race door de Arabische woestijn.
Externe links
Acteurs en actrices
Frank Hopkins
Jazira
Sheikh Riyadh
Lady Anne Davenport
Buffalo Bill Cody
Sakr
Katib
Preston Webb
First Soldier
Texas Jack
Video's en trailers
Reviews & comments
A.L.I.E.N
-
- 775 berichten
- 1055 stemmen
was gisteren op VT4.echt een top film.
in ieder geval toch beter dan die junior eurosong die terzelfde tijd op
"een" en op andere kanalen was
5*
Sportingerke
-
- 341 berichten
- 335 stemmen
Tjah, zelfs de zoveelste herhalingen van FC de Kampioenen blijven nu eenmaal beter dan Junior Eurosong.
Ook ik heb gisteren wijselijk voor deze film gekozen en ik moet zeggen: ik was onder de indruk. Het verhaal zelf vind ik niet zo sterk en ook voor dialoog was er niet echt veel ruimte. De scenes waarin de paarden de machtige woestijnen moeten overwinnen maken echter zeer veel goed. Ik vond wel dat Viggo Mortensen er als Aragorn beter uitzag 
Zeker een aanrader!
joe black
-
- 364 berichten
- 1462 stemmen
mooie, mooie film. Viggo Mortensen speelt een glansrol in een goed verhaal.
En wat zijn paarden toch zo'n fucking VETTE dieren!
4*
helleke
-
- 967 berichten
- 1168 stemmen
Zopas ook gezien op mijn HD recorder.
Geen slechte film maar zeker geen topper.
Wel mooie locaties en de acteerprestaties waren goed zonder meer.
3 sterren.
Sooffiie
-
- 3 berichten
- 10 stemmen
Mooie beelden, de woestijn met de prachtige lucht ... Klinkt raar, maar ik was vond de geluiden als bvb hoefgetrappel of als ze op rotsige bodem liepen ook leuk, het leek er echter door.
En het einde was ook mooi, ze wonnen de race en het moment waarop Hidalgo mee gaat met de kudde en Frank Hopkins de tranen in de ogen kreeg was ontroerend
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Best aardig. Locatie's die je normaal niet in elke film ziet, ook wel eens prettig. Verder een echte avonturenfilm met alles wat daar normaal in voor komt.
3*
Leno
-
- 5921 berichten
- 4407 stemmen
Best vermakelijk, maar toch ook wel gemakzuchtig gemaakt. Ze wilden duidelijk een groot publiek aanspreken, waardoor de film erg braaf is geworden en er onnodige sub plotjes worden verzonnen. Dat is geheel onnodig en leidt te veel af van het aardige gegeven; de woeste tocht, die echter nauwelijks realistisch is weergegeven (om eerder genoemd argument).
Het karakter dat Mortensen speelt is ten slotte slap en overdreven.
guylopez93
-
- 596 berichten
- 1731 stemmen
aardige film
goed geacteerd, leuk verhaal alleen duurde het wat lang voordat de wedstrijd begon maar voor de rest vond ik het einde ook heel mooi
3*
flyer
-
- 369 berichten
- 360 stemmen
Niet slecht maar geen topper. Leuk voor de zondagmiddag als het regent en er geen voetbal is
ChristinedeBie
-
- 30 berichten
- 26 stemmen
Viggo Mortensen is geknipt voor de rol als Frank. Hij zet het personage Frank T. Hopkins goed weer. Het verhaal in de film is leuk, en enginzins ook orgineel. En ja, ik rij ook paard, dus daar was mijn match met deze film. Toch begint deze film me naar meerdere malen kijken toch te vervelen, misschien is hij toch wel iets te voorstelbaar.
3*
s0062423
-
- 682 berichten
- 1739 stemmen
Dan is dit absoluut niet mijn genre. Enige pluspuntjes waren de af en toe pittoreske plaatjes van de woestijn en de zon. Maar zelfs dezen begonnen op den duur te vervelen. Het verhaaltje heeft al helemaal niets te bieden en het paard acteerde beter dan Viggo Mortensen.
1*
dave
-
- 1079 berichten
- 885 stemmen
Erg sfeervolle film met een Mortensen die volledig in zijn rol zit.
Verder erg mooie beelden van landschappen en een niet onaardig verhaal.
Een film waar ik heb van genoten.
4*
aerts007
-
- 1324 berichten
- 54 stemmen
mooie, mooie film. Viggo Mortensen speelt een glansrol in een goed verhaal.
En wat zijn paarden toch zo'n fucking VETTE dieren!
4*
Vooral met frieten...Mmm..
Minibin
-
- 19 berichten
- 178 stemmen
Vooral met frieten...Mmm..
Neej, met gebakken aardappeltjes!
skipy05
-
- 1676 berichten
- 2700 stemmen
schitterende film. Ik heb hem al meermaals gezien en ik blijf hem goed vinden. Het verhaal is heel goed. Het is heel mooi gefilmd. de muziek van James Newton Howard in de film is zeer mooi waardoor de film nog eens zo goed is.
Brix
-
- 19683 berichten
- 5119 stemmen
Mooie film.
Voor een paardengek zoals ikzelf er een ben is dit natuurlijk gesneden koek.
De band die Mortensen met het paard in de film heeft is geen fake.
Het is namelijk in werkelijkheid ook zijn eigen paard.
Dat maakt het voor mij dubbel zo mooi.
Donkerwoud
-
- 8672 berichten
- 3944 stemmen
Viel me echt verschrikkelijk mee, als een lekker ouderwetse avonturenfilm zoals er te weinig van gemaakt worden.
witboek
-
- 905 berichten
- 1117 stemmen
Niet echt slecht, maar ook niet echt goed. Het goede is dat je mooie beelden krijgt. De paarden zijn mooi en de natuur. Maar het verhaal is niet mijn smaak. Misschien in de jaren 50 was dit een topper geweest. Een goed voorbeeld voor mensen die in een vreemd cultuur komen. Als je doorzet, dan kom je er wel.
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2314 stemmen
Toch o zo saai en langdradig . Verhaal is niets bijzonders maar
Viggo Mortensen is wel een pluspunt.
Maar als je de film saai vindt.
Deze film kent veel pluspunten maar het verhaal is te saai en de film is langdradig.
score ......... 2.25
positie ........ 280/+-450
notorious_kim
-
- 910 berichten
- 1168 stemmen
Deze film heb ik steeds willen zien omdat Viggo Mortensen erin meespeelt, toen ze hem vandaag speelde op tv was ik blij. Maar spijtig genoeg hadden we het begin gemist. Ik heb dan zo'n 10 minuten zitten kijken, maar het kon mijn aandacht niet nemen. Ik ben dan maar even boven mijn mail gaan checken en nadien verder gekeken, ik had dan natuurlijk weer een kwartier van de film gemist en toen ik begon te kijken begon de race.
Ik vond de film over het algemeen zeer saai en voorspelbaar, ik heb vaak tegen de slaap moeten vechten. Ik vond het wel leuk dat er Arabisch in gepraat werd, dat maakte de film overtuigender. Ook één pluspunt was de goede inbeeldzetting van het landschap, en ook enkele andere scenes vond ik goed in beeld gezet.
Het verhaal sprak me echter totaal niet aan, en zelfs met de goede acteerprestaties en vrij goede inbeeldzetting kon de film me totaal niet boeien, dus het zal voor mij altijd wel een film zijn die net het gemiddelde niet haalt.
Brix
-
- 19683 berichten
- 5119 stemmen
Zojuist op VRT TV (eindelijk)weer eens gezien, en meteen mijn punten bijgesteld.
Ik vond 'Hidalgo' destijds in de bioscoop al goed.
Maar zó goed als ik hem nu bij de tweede keer kijken ervoer had ik hem niet in herinnering.
Een juweeltje van een avonturenfilm is dit, die het midden houd tussen een western en een Indiana Jones achtig verhaal.
Alléén...ik vind deze mooier dan alle vier de Indiana Jones films bij elkaar!(gooi er nog maar wat westerns bij als bonus)
Deze film bezit alles dat een goede avonturenfilm nodig heeft, in ruime mate.
Actie, humor, fantastische locaties, passende muziek- en een stel goed gekozen acteurs en actrices(inclusief de paarden!)
De beelden en muziek vormen soms zelfs net een filmische symfonie(een betere omschrijving heb ik er niet voor.
Er gebeurt ook zoveel dat er geen moment van verveling of een dip in het verhaal zit.
Het eerste deel, dat in Amerika speelt, tijdens de slachtpartij bij ' Wounded Knee', gebaseerd op historische feiten, is al een stevige binnenkomer.
De volgende scènes met de Buffalo Bill Wild West show, zijn óók uitstekend gefilmd.
Daarna verplaatst het verhaal zich naar een geheel andere wereld, die van de Arabische woestijnen.
Gewoonweg adembenemend.
Goed spel van Mortensen als de half-Sioux Indiaan 'Frank T. Hopkins, alias 'Blue child', en zeker ook van Omar Sharif en een hele reeks andere acteurs en actrices.
Ontroerende scènes ontbreken ook niet.
Ook het einde van de film is uitstekend.
Hoofdfiguur Frank T. Hopkins heeft overigens echt bestaan, en zette zich ook in werkelijkheid in voor het welzijn van de Amerikaanse Mustang paarden.
In zijn genre is dit voor mij een vette topper, een van de mooiste avonturenfilms die ik ken.
Sterk onderschat m.i., maar dat is bijzaak.
Hoofdzaak is voor mij dat ik de film her-ontdekt heb, en naar de juiste waarde weet te schatten.
Morgen meteen de dvd kopen! YES!
Legan
-
- 18121 berichten
- 4947 stemmen
Ik hoopte op een leuk ouderwets avonturenfilm, maar kreeg er een slap avontuurtje voor terug. Grootste minpunt is dat alles zo clichématig wordt uitgewerkt, waarbij men er niet voor terugdeinst om alles groots op te blazen. Er zit weinig inhoud bij de bordkartonnen personages, welke ook totaal niet kunnen boeien. Op eentje na dan, en dat is de vermakelijke geitenhoeder. De enige die nog wat karakter toont.
Verder kabbelt het verhaal voort op een supervoorspelbare wijze naar een supervoorspelbaar einde. Zijplotjes worden in het verhaal geïntroduceerd, alsmede wat slappe geforceerde pogingen tot 'diepgang' bij de personages en natuurlijk een moraaltje. Echter het enige effect ervan is dat ze de clichématigheid en de gaten in het verhaal versterken en accentueren.
Pluspunten zijn toch wel de landschappen, decors e.d. Realistisch en mooi. Verder schiet mij eigenlijk weinig te binnen.
Slappe hap.
ILDIB
-
- 3061 berichten
- 2378 stemmen
Probeert een hoop maar is het veelal net niet. Heeft niet de sfeer en intensiteit van bv dances with wolves of sahara. Diepgang ontbreekt helaas dus. Jammer want kan mooi zijn. Wel meer dan onderhoudend.
Schiedammer
-
- 442 berichten
- 438 stemmen
Gewoon een leuke en goede film die boven het gemiddelde uitsteekt.
Bijna alles is goed aan deze film om te beginnen bij het verhaal. Dat is leuk verzonnen al moet het gebaseerd zijn op ware feiten. Alleen is het nooit duidelijk geweest of de wedstrijd inderdaad heeft plaatsgevonden. Het enige wat wel klopt is dat Hopkins inderdaad een lange afstandsrijder was. Voor de rest is het verhaal prima uitgewerkt en door de mooie beelden is alles nog mooier. Kortom het camerawerk is zeer goed te noemen evenals de effecten die gebruikt worden. Het enige nadeel vond ik de speelduur die was in mijn ogen iets te lang waardoor het allemaal een klein beetje langdradig werd.
Het acteerwerk is gewoon goed wat je ook van een topcast mag verwachten .Ik begin steeds meer respect voor Vigo te krijgen. Aan de cast kan je al zien dat je met een goede film te maken hebt.
De dvd-uitgave is gewoon uitstekend. Beeldkwaliteit is zeer hoog wat bijdraagt aan een perfect beeld wat het kijkplezier zeer te goede komt. Het geluid 5.1 is ook uistekend en komt van alle kanten vandaan. Je krijgt echt het gevoel midden in de film te zitten.
Voor mij is de film 3,5* waard omdat ik de film iets te lang vond zonder dat die lange tijd iets toe te voegen had.
schram101
-
- 16684 berichten
- 2293 stemmen
Opnieuw een lekkere avonturen film. Wat een vet genre is dat toch!
Viggo zet een goede rol neer en ook de andere rollen waren (vooral omdat er Arabisch gesproken werd) vrij overtuigend.
De beelden in de woestijn zagen erg bijzonder mooi uit.
Hoewel de nodige cliches voorbij komen draven blijft dit een goede film!
3,5*
Brix
-
- 19683 berichten
- 5119 stemmen
De uitdrukking "voorbij komen draven" vind ik wel passend in dit verband, haha.
bild
-
- 318 berichten
- 0 stemmen
Zeer langdradige en soms saaie film. Hidalgo weet toch een beetje te vervelen en de acteerprestaties zijn matig.
Het laatste nieuws

Vierde seizoen van 'Bridgerton' wordt goed bekeken op Netflix: 'Werkelijk schitterend'

Binnenkort in de bioscoop: horrorfilm 'Scream 7' te zien in IMAX

Vanaf vandaag kijk je op Netflix naar de misdaadserie 'Animal Kingdom'

Top 10 van Netflix: déze tien films worden nu goed bekeken
Bekijk ook

Cinderella Man
Biografie / Sport, 2005
345 reacties

October Sky
Biografie / Drama, 1999
81 reacties

The Count of Monte Cristo
Avontuur / Actie, 2002
185 reacties

The Greatest Game Ever Played
Drama, 2005
46 reacties

Rendition
Thriller, 2007
311 reacties

Open Range
Actie / Western, 2003
304 reacties
Gerelateerde tags
midden-oostenhorse racepaardracehorsebiografiesheik epischmustangzwaardgevechtwesterswoestijncowboypony express 19e eeuw
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








