• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.328 stemmen
Avatar
 
banner banner

Gulliver's Travels (1939)

Animatie / Avontuur | 75 minuten
3,04 112 stemmen

Genre: Animatie / Avontuur

Speelduur: 75 minuten

Alternatieve titel: Gulliver's Reizen

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Dave Fleischer

Met onder meer: Sam Parker, Lanny Ross en Jessica Dragonette

IMDb beoordeling: 6,6 (5.332)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Gulliver's Travels

"The Amazing Characters in Jonathan Swift's Immortal Fantasy Come To Life !"

Gulliver spoelt aan land in Lilliput en probeert een oorlog tussen dit kleine koninkrijk en de even kleine rivaal hiervan, Blefiscu, te voorkomen en hij probeert tevens het pad te effenen voor de romance tussen de prinses en de prins van de tegen over elkaar staande landjes. Hij wordt hier bij beurtelings bijgestaan en geremd door de stadsomroeper van Lilliput en generaal Gabby.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Prince David (singing stemrol)

Gulliver (stemrol)

Gabby (stemrol) (onvermeld)

King Little (stemrol) (onvermeld)

Prince David (stemrol)

King Bombo (stemrol)

Princess Glory (stemrol)

Princess Glory (singing stemrol)

Singer (stemrol) (onvermeld)

Various (stemrol) (onvermeld)

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Veel gezien vroeger. De animatie is van een hoog niveau, maar het blijft allemaal een tikkeltje zielloos. Maar het had zo zijn charme.


avatar van rcuppen79

rcuppen79

  • 717 berichten
  • 1632 stemmen

Gulliver’s Travels is na SnowWhite and the Seven Dwarfs de tweede avondvullende tekenfilm van een Amerikaanse filmstudio. Net als Walt Disney waren de gebroeders Fleischer (Dave & Max) voornamelijk bekend van het maken van korte animatiefilms.

Na het enorme succes van SnowWhite kwamen er meerdere studio’s met hetzelfde concept. Gulliver’s Travels is één van de betere voorbeelden hiervan. Max Fleischer was een enorme fan van het boek “Gulliver’s Travels” van Jonathan Swift. In het voorjaar van 1938 werd er begonnen met het werk aan Gulliver’s Travels. De Paramount Studio, die de film produceerde, eiste van de Fleischer Studio dat de film voor de Kerst van 1939 klaar moest zijn. Dit legde een enorme tijdsdruk op de gehele productie en het personeelsbestand van de Fleischer Studios groeide van 200 naar 700 personen. Voor het eerst werd er gebruik gemaakt van Rotoscoping, waarbij de scènes eerst worden opgenomen door echte acteurs en vervolgens worden overgetekend door de animators. De deadline van Kerstmis 1939 werd uiteindelijk gehaald: Op 18 december 1939 ging de film in première. De recensies waren echter niet zo lovend als bij SnowWhite. Niettemin werd Gulliver’s Travels een commercieel succes.

Op animatiegebied moet de film het afleggen tegen de Disney-producties die kwalitatief veel beter zijn. Het concept van Disney wordt ook schaamteloos gekopieerd. Dit betekent komische bijfiguren, een liefdespaar en een film doorspekt met de nodige liedjes. Maar hier geld “beter goed gejat dan slecht verzonnen”. De komische karakters stelen natuurlijk de show. Het verhaal, wat maar weinig gemeen heeft met Jonathan Swift’s klassieker, zit vol vaart en is best vermakelijk. En de liedjes evenals de muziek zijn geslaagd.

Na het commerciële succes van Gulliver’s Travels besloten Paramount Pictures en de Fleischer Studios een nieuwe avondvullende tekenfilm te maken: Mister Bug Goes To Town. Deze film werd echter een financiële flop en er ontstond ruzie tussen Paramount en de Fleischers. Uiteindelijk werd de Fleischer Studio door Paramount overgenomen en werden Dave & Max Fleischer ontslagen.


avatar van Woland

Woland

  • 4796 berichten
  • 3818 stemmen

Grappig om even gezien te hebben, en het is ook lekker kort en bondig. Maar ondanks de charme is dit ook wel erg oubollig. Het basisgegeven van Jonathan Swift, waarbij de reiziger Lemuel Gulliver strandt op een eiland vol mini-mensjes (en op nog een aantal andere plekken, maar dat komt hier niet in voor), is wat de film vooral maakt. Het geeft wel wat leuke avonturentwists aan de film, maar de uitvoering is verder wat ouderwets en braaf. Vooral zo ongeveer elke scene met het verliefde stel uit de twee koninkrijken laat de tenen een beetje krommen en dito voor wanneer Gulliver zelf z'n mond open doet, en ook qua grappen moet je niet op teveel niveau rekenen. Maar de animatie, hoewel niet echt mooi, heeft z'n charme en ik vond het uiteindelijk niet vervelend om te kijken. Al is dat zeker ook deels vanwege de historische waarde waar ik wel een zwak voor heb.