• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.396 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.649 acteurs
  • 199.109 gebruikers
  • 9.378.082 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Others (2001)

Horror / Thriller | 101 minuten
3,63 3.103 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 101 minuten

Alternatieve titel: Los Otros

Oorsprong: Spanje / Verenigde Staten / Frankrijk / Italië

Geregisseerd door: Alejandro Amenábar

Met onder meer: Nicole Kidman, Fionnula Flanagan en Christopher Eccleston

IMDb beoordeling: 7,6 (423.338)

Gesproken taal: Frans en Engels

Releasedatum: 29 november 2001

Plot The Others

"Sooner or later they’ll find you."

Grace woont met haar twee kinderen in een landhuis op een eiland aan de Engelse kust. Ze wacht daar op haar echtgenoot, die gevochten heeft in de Tweede Wereldoorlog. De kinderen hebben een ziekte waardoor ze niet in contact kunnen komen met direct zonlicht, en dus leven ze aan de hand van strikte regels.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Grace Stewart

Anne Stewart

Nicholas Stewart

Mrs. Bertha Mills

Mr. Edmund Tuttle

Mr. Marlish

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Woeke

Woeke

  • 82 berichten
  • 321 stemmen

gave film! Mooie, spannende opbouw. Lekker creepy sfeertje.

het einde was echt subliem.


avatar van clockwork72

clockwork72

  • 2780 berichten
  • 1741 stemmen

Zéér sterke film. Goede spanning. Het einde was zeer goed te noemen ja.

4*


avatar van Tommy De Vito

Tommy De Vito

  • 592 berichten
  • 1411 stemmen

Hele enge en vooral goede film met een erg creepy sfeertje. 4.5


avatar van olimar777

olimar777

  • 15 berichten
  • 61 stemmen

goed geacteerd, mooi einde


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5327 stemmen

Sfeervolle Mysterie/Thriller.

Kidman doet het, zoals gewoonlijk, zeer goed in deze duistere, mysterieuze, beklemmende en zeer sfeervolle prent. Goede sound en enkele betere schrikmomenten met een goed einde.

Enkel wat te braaf naar mijn smaak.

3,5*


avatar van Lupussy Galore

Lupussy Galore

  • 456 berichten
  • 728 stemmen

Wat ik me nog kan herinneren van een jaar of 8 geleden? Beetje saai eigenlijk......Niks creepies aan want ik zag de clue al van verre aankomen en zat maar steeds Kidman's gezicht te bestuderen......


avatar van Steinson

Steinson

  • 44 berichten
  • 184 stemmen

Wou er wel ff voor gaan zitten, maar hij is verlaat of het staat verkeerd in de gids..balen


avatar van behangdelul

behangdelul

  • 197 berichten
  • 354 stemmen

Steinson schreef:

Wou er wel ff voor gaan zitten, maar hij is verlaat of het staat verkeerd in de gids..balen

zojuist begonnen!


avatar van niels24

niels24

  • 5 berichten
  • 83 stemmen

echt een goede enge film. sterk geacteerd van nicole kidman.


avatar van sgimp

sgimp

  • 23 berichten
  • 291 stemmen

Steinson schreef:

Wou er wel ff voor gaan zitten, maar hij is verlaat of het staat verkeerd in de gids..balen

Balen voor jou, hij kwam gewoon een kwartiertje later.


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Nogal een saaie bedoeling dit...

Beelden zijn erg donker, weinig afwisseling. Camera is vrij saai, settings ook. Het lijkt wel of ze enkel naar de belichting hebben gekeken.
Het gaat allemaal maar om één ding: er zit iets in het huis/haar dochter ziet iets.De manier waarop haar man terugkwam was nogal fake, ze stelde verder ook helemaal geen vragen.

Niets aan, nauwelijks spanning. Kidman kon het ook niet redden.


avatar van mordang

mordang

  • 126 berichten
  • 989 stemmen

Beklemmend, naargeestig en spannend. Dit is niet mijn soort films kwa genre, maar deze vond ik mooi.


avatar van Steinson

Steinson

  • 44 berichten
  • 184 stemmen

Toch nog gekeken. Gave film, Vond het wel wat hebben, perfect sfeertje. Soms nogal vaag met een verassend einde.


avatar van Rory Breaker

Rory Breaker

  • 203 berichten
  • 666 stemmen

Goede film, maar ik zag het einde wel al aankomen, omdat hier al enkele keren werd gezegd dat de film en met name het einde jatwerk was. Hierdoor was de brug voor mij jammer genoeg al gelegd. Toch kon ik nog genieten van de spanning die toch constant aanwezig was, algebeurt er nauwelijks iets.. Ook een aantal keren met kippenvel van de schrik gezetenHet oude vrouwtje onder de sluier en de oude vrouw die de kast opent. Stoorde me soms wel aan het hysterische acteerwerk van Kidman. Kinderen deden het overigens zeer goed, chapeau. De hele film werkt idd toe naar het einde, waardoor de rest van de film soms in verval raakt. Einde is natuurlijk goed, maar ik verwachtte het helaas al. Zat nog wel met enkele vragen:

De avond dat de oude bedienden vluchtten, was de avond dat Kidman haar kinderen en zichzelf vermoordde?

Wat ik ook maar vaag vond was dat je maar af en toe iets te weten krijgt van The Others(de echte bewoners van het huis). Je hoort bijvoorbeeld een paar keer gekrijs en het pianospel, maar meer ook niet. Zij zijn toch ook constant aanwezig of heb ik dat?


avatar van SoNick

SoNick

  • 30 berichten
  • 38 stemmen

Ik vond hem niet slecht, maar toch ook niet wat ik er op basis van de media van verwacht had. Jammer. Kinderen acteerden trouwens wel erg goed. Einde kwam voor mij toch wel onverwacht. En welke rol die man speelde in het hele gebeuren is me nog steeds onduidelijk.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Ach, haar man was omgekomen in de oorlog en wist net als Kidman niet dat ze geesten waren. Ze zitten in de tussenwereld, alleen ik denk dat hij wel gewoon zijn plek naar de hemel heeft gevonden, maar nog 1 keer zijn gezin wou zien en wou horen waarom Kidman deed wat ze heeft gedaan.(al zag ze dit zelf nog niet in).


avatar van neli123

neli123

  • 91 berichten
  • 0 stemmen

Kan iemand mij zeggen of dit een doodenge horror film is

of dat het gewoon een goede spannende film is


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Als je op zoek bent naar een enge horror kun je beter iets anders pakken.


avatar van Triple G

Triple G

  • 472 berichten
  • 404 stemmen

Uitstekende sfeer, mooi acteerwerk, prachtig in beeld gebracht en natuurlijk met een schitterend eind, of je dat reeds na 10 minuten doorhebt of niet.


Woeke schreef:

gave film! Mooie, spannende opbouw. Lekker creepy sfeertje.

het einde was echt subliem.

helemaal mee eens


avatar van Mark15

Mark15

  • 35 berichten
  • 968 stemmen

Vooral de plotwending aan het einde vond ik goed gedaan, al is iets dergelijks al vele malen voorheen gebruikt (ik noem een 'sixth sense'). Verder was dit een aardige, maar geen extreem enge film (dat zijn horrorfilms zelden).


avatar van leendert135

leendert135

  • 50 berichten
  • 604 stemmen

na het zien van deze film meteen in mijn top 10 gezet, wat een mooie film zeg.


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2537 stemmen

Vrij klemmende thriller. Een echte horror vond ik deze niet.

Een verhaal die de kijker laat zien wat geesten uitspoken en zo recente inwoners weg jagen. Genoeg twists en wendingen hier.

Het begon vrij rustig en beetje bij beetje liep de spanning op. Genoeg stukjes waar je gespannen keek en het eventjes knijpt voor dat lang verwachte schrik.

Interessante personages, er is in ieder geval goed nagedacht en dat maakt een kijker erg geïnteresseerd naar meer info. over een personage. Alleen jammer dat er niet veel uit personage Charles kon worden gehaald. Hij kwam 'eventjes' langs en was weer uit het niets vertrokken. Ook de grimmige sfeer in het huis hielp ook mee. Geen licht, gordijnen dicht, deuren dicht. Al dat helpt om het nog spannender te maken. De locatie was ook simpel gekozen; een grote landhuis op een Britse eiland. En dat was het. Maargoed, het hele verhaal en al speelde zich in dat huis af.

Acteerwerk van iedereen was overtuigend. Alhoewel ik dat dochtertje af en toe irritant vond, maar dat kleine jochie kwam grappig en lief uit. En nu weet ik waar Scary Movie 3 het inspiratie vandaan had met dat deken/Michael Jackson scène. Moest wel daaraan denken en lachen toen ik het hier zag.

Verder is het een prima onderhoudend filmpje, die een erg geïnteresseerde kijker een vraagje of 2 achterlaat.


avatar van Anatolia

Anatolia

  • 2666 berichten
  • 1511 stemmen

Een 3? Wat een onfatsoenlijk lage stem van mij destijds. Verhoging naar 4.


avatar van Triple G

Triple G

  • 472 berichten
  • 404 stemmen

Anatolia schreef:

Een 3? Wat een onfatsoenlijk lage stem van mij destijds. Verhoging naar 4.


avatar van fooraap

fooraap

  • 68 berichten
  • 466 stemmen

Leuke onderhoudende thriller met onverwacht einde. De acteerprestaties waren over het algemeen in orde.


avatar van Montanafan1990

Montanafan1990

  • 66 berichten
  • 30 stemmen

Een vraag:
is dit die film waarin op het einde blijkt dat de hoofdkarakters zelf de geesten zijn?


avatar van Poenii

Poenii

  • 1 berichten
  • 16 stemmen

moviemafketel schreef:
Ach, haar man was omgekomen in de oorlog en wist net als Kidman niet dat ze geesten waren. Ze zitten in de tussenwereld, alleen ik denk dat hij wel gewoon zijn plek naar de hemel heeft gevonden, maar nog 1 keer zijn gezin wou zien en wou horen waarom Kidman deed wat ze heeft gedaan.(al zag ze dit zelf nog niet in).


Goed verwoord!
Ik zelf vond it een ongelovelijk goede film. Dit komt met name omdat ik voordat ik de film zag nog nooit iets er van had gehoord. Dus ik snapte er eerst helemaal niks van wat het allemaal moest voorstellen... Tot op het einde, wat geweldig is gemaakt, vallen alle puzzelstukjes bij elkaar. Want ik dacht eerst dat die bedienden het huis wouden inpikken, later dacht ik dat ze dood waren en op het eind blijkt dat de moeder en kinderen zelf ook dood zijn. Mooi gedaan. Al snap ik nog niet: volgens kidman zijn de kinderen allergies voor het licht... waren ze dit al voordat ze dood waren of juist omdat ze dood zijn, zijn ze het op een gegeven moment niet meer?


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Van Amenabar kennen we al de voltreffelijke Abre Los Ojos. Helaas heb ik Tesis nog niet gezien. Maar de Amerikaanse The Others was wel een goed opgemaakte spokenfilmpje. Het begin is wel erg oubollig en saai moet ik zeggen maar naderhand komen we dichter en dichter bij de schokkende waarheid. Nicole Kidman was ook weer prima en het sfeertje was ook erg grauw en donker. Eng was hij helaas niet echt bepaald, maar wel boeiend. Vooral bij het einde waar je toch even met een open mond naar kijkt. Het verhaallijn zit daarnaast ook prima in elkaar.

Conclusie: verrassende thriller.

3,5*


avatar van Tweeke

Tweeke

  • 7 berichten
  • 11 stemmen

Poenni, de kinderen hadden de allergie doen ze nog leefden..Aangezien ze niet beseffen dat ze dood zijn, denkt de moeder dat ze die nog steeds hebben..

leuke donkere film