Genre: Horror / Thriller
Speelduur: 101 minuten
Alternatieve titel: Los Otros
Oorsprong:
Spanje / Verenigde Staten / Frankrijk / Italië
Geregisseerd door: Alejandro Amenábar
Met onder meer: Nicole Kidman, Fionnula Flanagan en Christopher Eccleston
IMDb beoordeling:
7,6 (423.338)
Gesproken taal: Frans en Engels
Releasedatum: 29 november 2001
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Others
"Sooner or later they’ll find you."
Grace woont met haar twee kinderen in een landhuis op een eiland aan de Engelse kust. Ze wacht daar op haar echtgenoot, die gevochten heeft in de Tweede Wereldoorlog. De kinderen hebben een ziekte waardoor ze niet in contact kunnen komen met direct zonlicht, en dus leven ze aan de hand van strikte regels.
Externe links
Acteurs en actrices
Grace Stewart
Charles Stewart
Anne Stewart
Nicholas Stewart
Mrs. Bertha Mills
Mr. Edmund Tuttle
Lydia
Old Lady
Assistant
Mr. Marlish
Reviews & comments
%%%%%%
-
- 2543 berichten
- 1234 stemmen
Een vraag:
is dit die film waarin op het einde blijkt dat de hoofdkarakters zelf de geesten zijn?
Ja dat is deze.
voomzap
-
- 815 berichten
- 1271 stemmen
Mysterieus drama dat zich in de vroege jaren 40 afspeelt, met een spannende en verassende ontknoping. Allesbehalve Horror in ieder geval. Bijna niets op dit knap in elkaar gezette filmpje aan te merken, komt wel wat traag op gang en voelde hier en daar aan als een Engelse versie van Swiebertje...
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Allesbehalve Horror in ieder geval..
Dit is ouderwets en sfeervol griezelen met voetstappen op de zolderkamer en veel doeltreffender voor mij dan die films met hun goedkope shockeffecten.
Fran
-
- 1953 berichten
- 1732 stemmen
Wat een spannende film is dit. Een behoorlijk beklemmende sfeer die je van begin tot eind geboeid laat kijken. De ontknoping heb ik niet aan zien komen waardoor de verassing des te groter was hoe het daadwerkelijk in elkaar zat.
Montorsi
-
- 9716 berichten
- 2378 stemmen
Leuk en sfeervol.
Jammer genoeg hint deze film al erg veel naar het uiteindelijke plot, maar verder is het wel een erg leuke variant op het haunted house/klopgeesten.
Echt heel eng of spannend is het nergens, wel wat mysterieus maar op den duur toch wel behoorlijk helder. Uiteindelijk opheldering is dan ook niet verrassend meer, waardoor het plot toch wat tegenvalt. Gelukkig zit het met het sfeertje wel goed, en boeit het verhaaltje wel zodat het geen moment saai wordt. Echt geweldig is het ook weer niet, daarvoor is het allemaal net wat te karig. Voor de rest wel fijn en gevarieerd.
3.5*
juliegirlxoxo
-
- 197 berichten
- 734 stemmen
Leuke film met een goede,maar te overdreven spanning.
Enkel snapte ik het einde totaal niet meer ze waren zelf de geesten maar dat wisten ze niet???Hoe konden ze dan de deuren opslot doen??
arya...
-
- 8 berichten
- 4 stemmen
spannende film! echt de moeite om te zien!
een hele spannende horrorfilm! 
Julie
-
- 574 berichten
- 318 stemmen
Ik kijk normaal dit genre films nooit twee maal. Vaak is het niet erg spannend meer als je weet hoe het zal eindigen.
Maar ondertussen was er al een geruime tijd verlopen sinds de eerste keer dat ik onder de indruk was door 'the others'. Ik waagde me aan een tweede keer.
Ik herinnerde mij vaag het plot zelf nog, maar het einde was mij natuurlijk altijd bijgebleven. Ondanks ik het einde wist, was deze film echt NOG steeds spannend! Dat vind ik nu eens een prestatie
4*
Nitrouz
-
- 433 berichten
- 232 stemmen
Deze doodenge, rasechte horrorfilm uit 2001 is een absolute topper, met een eigenlijk te laag gemiddelde helaas. Want mijn dikke 4 sterren zijn meer dan terecht in mijn ogen.
De acteerprestaties zijn natuurlijk subliem, maar wat verwacht je van Nicole Kidman, De Spaanse regisseur maakt hier ook uitstekend gebruik van, en de sfeer is ook weer subliem. De regisseur van onder andere Tesis levert met The Others een meesterwerk af.
Vanaf minuut 1 zit het sfeertje er in zijn geheel in, en eigenlijk zijn er geen echte kritiekpunten te noemen aan The Others. Want alles lijkt naar perfectie te streven. De acteerprestaties, de setting, de regie, de acteerprestaties van de kinderen, de altijd hangende mist.
Bij vlagen is de film doodeng, dat dit een rating heeft van 12+ is belachelijk in mijn ogen, ik zou dit niet willen zien als 12 jarig jongentje in ieder geval.
Er is een kritiekpunt te bedenken voor The Others, het is nergens écht overweldigend, en het is ook niet écht spannend te noemen. Wel is de plottwist aan het einde subliem te noemen, en verdiend The Others een dikke 4 sterren!
movie-edje
-
- 498 berichten
- 0 stemmen
Wat een vreselijke film is The Others.
Ik irriteerde mij gruwlijk aan Nicole Kidman.
Met haar geslijpte doordringende gezeur over alles en nog wat.
De film was voor mij niet totaal verrasend.
Want z"n einde hebben wij ooit wel eerder gezien.
vond het een beetje afgekeken bedoeling.
wwelover
-
- 2605 berichten
- 3963 stemmen
Een behoorlijk creepy film, want ik ben een held op sokken hierin. Maar een bijzonder sterk verhaal. Ontzettend goed bedacht en interessant van begin tot eind en de nodige plottwists gaf je nog om over na te denken. Het is misschien niet echt horror volgens sommigen, dit prefereer ik toch boven de gemiddelde horrorfilm. Het is ook erg goed gefilmd, de opbouw van sommigen scenes waren perfect en de spanningsopbouw was top. Ook de muziek was goed. En natuurlijk is Nicole Kidman weer geweldig.
4*
kuk
-
- 641 berichten
- 674 stemmen
Bwaaaa, voornamelijk uitgekauwde thema's, karikaturale personages met sporadisch een angstaanjagende passage. Het einde wordt aardig verteld hoewel alles behalve tot de verbeelding sprekend, Kidman doet extreem hard haar best om in haar rol van oubollige tante te blijven en het religieuze thema is totaal overbodig met alle andere ingrediënten in de blender beland. Enkele schrikmomenten verderop in het verhaal redden nog iets, maar over het geheel genomen toch voornamelijk een brij zonder uitgesproken smaak.
Hollywood007
-
- 3342 berichten
- 3848 stemmen
Geweldige film. Alles zit gewoon goed. Het verhaal is uitstekend en de spanning wordt goed opgebouwd. Zeer goede schrikmomenten. Zeker wanneer Grace ontdekt dat iedereen van haar huispersoneel eigelijk dood is. Ik zag het einde echt niet aankomen en was aangenaam verrast. Het camerawerk is ook van hoge kwaliteit. Kortom : ik heb echt genoten van deze film. Zo zouden er meer mogen zijn. Veel meer 
nikkilikeshorror
-
- 28 berichten
- 51 stemmen
Ik vond deze film heel erg goed, de spanning was prima, echt heel 'eng' vond ik het niet.
Het einde was erg goed. Ik vond het een prima film 4,5!
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Zo zouden er meer mogen zijn. Veel meer
Yes! Deze film is een zeldzaamheid te midden van al dat goedkope 'gore'.
stem100
-
- 79 berichten
- 62 stemmen
Een verademing. Waar in dit 'soort' films meestal naar een uur met monsters gesmeten wordt, blijft het hier subtiel en creepy tot het einde.
Zo hoort een geestenfilm te zijn!
Geniale twist by the way.
superhenkie
-
- 107 berichten
- 0 stemmen
Erg goede spookfilm.
Toen de twist kwam dacht ik: dit is briljant! Maar na eerdere recencies gelezen te hebben blijkt dit concept ook al in de film sixth sense gebruikt te zijn. Ik heb die film ooit wel eens gezien maar die heeft kennelijk geen indruk gemaakt want ik kan me er niets meer van herinneren.Over de originaliteit van de twist kan ik dus niet oordelen. The others heb ik een paar weken geleden gezien maar zal nog wel een tijd(je) in mijn hoofd rondspoken.
4.5 sterren.
chandor013
-
- 180 berichten
- 160 stemmen
echt een film die je gezien moet hebben en daarna nog een keer wilt zien en dan nog een keer je blijft er dingen in ontdekken. meesterlijke film
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Mooi gemaakte griezel film. Goeie opbouw naar het einde, zit allemaal ook goed in elkaar, goed gespeeld. Niets op aan te merken, bovengemiddeld. Maar om nou te zeggen dat de film me persoonlijk wat deed, nee.
Mattb79
-
- 4 berichten
- 0 stemmen
[Persoonlijk houd ik niet zo van 'mysterieuze' fims, maar ik heb hem toch even gekeken onlangs.
Prachtige entourage, Er werd goed geacteerd vond ik (met name Nicole Kidman en Fionnula Flanagan.)
De spanning was goed..een aantal keer toch best geschrokken. Wel een beetje een vaag einde
maar ik heb me prima vermaakt met deze film.
3,5 *
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8161 stemmen
Sterke en sfeervolle film van Amenábar met spannende momenten.
Nicole Kidman is een actrice waar ik altijd wel gecharmeerd van ben, maar in deze film levert ze een echte topprestatie als de moeder die haar twee kinderen wil beschermen in het enge mysterieuze huis. Net als Kidman leveren ook de twee kinderen een prima acteerprestatie. Soms lijkt het alsof ze daadwerkelijk doodsbang zijn. Een knappe prestatie want zij kunnen nog wel eens een storende factor zijn in dit soort films. Gelukkig is dat hier totaal niet het geval.
De setting van de film is ook mooi. Een afgelegen donker huis, omringt door mist, waar je af en toe rare geluiden hoort. Hoewel er op zich niet eens zo heel veel echte schrikmomenten zijn, wordt de spanning door Amenábar op sterke wijze opgebouwd. Beetje bij beetje kom je achter de waarheid over het huis en de mensen die er in rondlopen.
Fijne film dus met een sterke twist, maar gelukkig is de weg er naar toe ook erg boeiend en daardoor krijg je een hele sterke film.
4,0*
Samhain
-
- 49 berichten
- 0 stemmen
Geweldige 'classy' griezelfilm en waarschijnlijk mijn favoriet van Nicole Kidman. Het einde zag ik ook absoluut niet aankomen en deed me een beetje denken aan The Sixth Sense. Kidman speelt echt een geweldige rol in deze film. Het verhaal is sterk en de hoogtepunten zijn erg sfeervol. Met dat huis heb je ook gewoon meteen een donkere sfeer waardoor ook veel spanning kan worden gecreëerd.
Echt een geweldige thriller, 4.0 op dit moment maar die kan nog makkelijk bij een herziening verhoogd worden. 
Carl
-
- 346 berichten
- 278 stemmen
Prima film.
Wat mij niet duidelijk is wat de impact van de komst van de echtgenoot in het verhaal nu eigenlijk is. Hij komt, gaat weg .......maar wat is de bijdrage aan de ontwikkeling van het verhaal?
Maar dat ligt vermoedelijkg ewoon aan mij.
Uitstekende en onderhoudende film!
5
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Gezien het hoge gemiddelde had ik wel meer van deze film verwacht eerlijk gezegd. Ik vond het tot het einde toe een vrij simpele, voorspelbare ghostmovie. Maar toen kwam de twist en die was toch wel vrij sterk. Zij habben geen last van geesten, zij zijn de geesten die de echte bewoners lastig vielen. Ik zag het niet aankomen. Ik had wel de hele film het idee dat het personeel misschien dood was, maar niet Kidman en haar kids. Achteraf klinkt het wel vrij logisch. Maar hoe aardig de twist ook is, het is natuurlijk wel gejat van The Sixth Sense waar een zelfde soort verhaal afspeelde op het einde. Wel wat flauw omdat die film maar enkele jaren voor deze uitgekomen was. Buiten de twist was The Others wel sfeervol door de locatie, het gebrek aan electriciteit en doordat de gordijnen dicht bleven. Maar ik had wat meer verwacht. Meer spanning, meer schrikmomenten. Slechts de scene met de oude vrouw onder het gewaad was wel sterk tot aan de grote twist.
3*
mar007
-
- 1151 berichten
- 949 stemmen
sterke thriller en voor de liefhebbers van dit genre echt een aanrader.
ik vond deze film gelijkwaardig aan de sixth sense.
zeer verrassend einde,goed verhaal en goed acteerwerk.
%%%%%%
-
- 2543 berichten
- 1234 stemmen
Wel wat flauw omdat die film maar enkele jaren voor deze uitgekomen was.
Het script van deze film was er eerder dan die van The sixth sense .
Dus om het woord gejat te gebruiken gaat wat ver
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Een opvallend hoge waardering voor een film in dit genre. Ik denk dat horror ook wel van toepassing is. Iedereen die de van de sfeer genoten heeft, zou ik van harte aanraden om zich eens te verdiepen in de oude hammer horrorfilms. Ik vind de sfeer namelijk bijna identiek. Verder heb ik echt genoten van de setting en alle vreemde dingen die Grace Stewart (Nicole Kidman in een geweldige rol) onderneemt om het huishouden draaiende te houden en haar kinderen te verzorgen. Alle mysterie er omheen vind ik fantastisch, maar het gaat op den duur wel ten koste van het verhaal. Halverwege lijkt de film de richting te verliezen en zakt de spanning weg. Uiteindelijk krijg je weer een leuke ontknoping dat een flink aantal vage zaken verklaart. Het loont waarschijnlijk wel om de film nogmaals te zien.
davincstyle
-
- 242 berichten
- 189 stemmen
Werkelijk een prachtig origineel verhaal. Ik heb genoten want op een gegeven moment wist ik niet waar de film naartoe ging met het verhaal. Toch is het super gedaan alleen miste ik wel de schrikeffecten helaas.
Top geacteerd, super!
ibendb
-
- 5038 berichten
- 3222 stemmen
Wat een verrassing!
Ik wist niets over The Others toen ik 'm begon te kijken, dus ik wist niet wat ik moest verwachten. Maar ik moet zeggen, ik ben af en toe best bang geweest. De film weet, met z'n donkere setting, een erg griezelige sfeer te creëren. Dit doet de (weinige) schrikmomenten wel ten goede. Het verhaal vond ik best goed en er zit een hoog spanningsgehalte in de film zodat het nergens saai of eentonig werd. De twist op het einde zag ik echt niet aankomen en ik was best geschrokken toen Grace erachter kwam dat haar personeel dood was. Dit joeg me best de stuipen op het lijf. Nicole Kidman zet hier een topprestatie neer. Ook de kinderen speelden erg geloofwaardig. 3,5*
Gerelateerd nieuws

Horrorfilm 'The Others' van Alejandro Amenábar maandagavond (28 oktober) op televisie
Bekijk ook

The Butterfly Effect
Sciencefiction / Thriller, 2004
2.407 reacties

The Sixth Sense
Thriller, 1999
1.125 reacties

Voces Inocentes
Drama / Oorlog, 2004
24 reacties

Mar Adentro
Drama, 2004
244 reacties

Ônibus 174
Documentaire, 2002
37 reacties

Misery
Thriller, 1990
357 reacties
Gerelateerde tags
christendomservantbegraafplaatszelfmoordpogingshotguntweede wereldoorlognannynachtmerriebijbelspookhuischannel islands herenhuissoldaatparallel worldgardenerphotosensitivityphoto album jaren 40spiritismjersey island
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








