

Snowpiercer (2013)
Genre: Actie / Sciencefiction
Speelduur: 126 minuten
Alternatieve titels: Snow Piercer / Seolgungnyeolcha / 설국열차
Oorsprong:
Zuid-Korea / Tsjechië
Geregisseerd door: Bong Joon Ho
Met onder meer: Chris Evans, Tilda Swinton en Song Kang-ho
IMDb beoordeling:
7,1 (372.037)
Gesproken taal: Engels, Frans, Japans en Koreaans
Releasedatum: 3 april 2014
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Google Play
Bekijk via iTunes
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op meJane
-
Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl
Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro!Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+
Plot Snowpiercer
"AD 2031, the passengers in the train are the only survivors on Earth."
Het is het jaar 2031 in een post-apocalyptisch tijdperk. Na een mislukt experiment om de opwarming van de aarde te stoppen zorgt een ijstijd ervoor dat alle mensen op aarde sterven, behalve de bewoners van de 'Snow Piercer'. Deze trein, aangedreven door een uit zichzelf bewegende motor die nooit stopt, reist de koude wereld rond met aan boord een groep overlevenden. De trein is opgedeeld in verschillende klassen wat ervoor zorgt dat er aan boord een revolutie ontstaat.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,1 / 372037)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Snowpiercer (MusicMeter)
- iTunes: € 3,99 / huur € 2,99
- Google Play: € 4,99 / huur € 2,99
- Pathé Thuis: vanaf € 5,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
Social Media
Acteurs en actrices
Curtis Everett
Namgoong Minsu
Gilliam
Minister Mason
Edgar
Tanya
Minister Wilford
Andrew
Yona
Teacher
Reviews & comments

Dad Sox
-
- 2 berichten
- 104 stemmen
Toch wel een van de vreemdste films die ik het afgelopen jaar heb gezien. In het begin valt het nog wel mee eigenlijk. Ik was zonder enige voorkennis aan de film begonnen en dan lijkt het erop dat ik naar een spannende overlevingsfilm in een trein ga zitten kijken. Al gauw kom je er achter dat de film wel meer dan dat te bieden heeft en neemt het absurdisme toe.
Toegegeven...ik vind het concept best cool en de settings mogen er wel wezen. En de opeenvolgende gebeurtenissen zijn vreemd genoeg dat ik toch niet teveel begon in te kakken, want dat lag soms wel op de loer. Er zijn dus wel wat positieve punten, maar als ik de balans opmaak moet ik hier toch een onvoldoende aan geven. Het totaalplaatje voelde ik gewoon niet echt. Ik vond de acteerprestaties niet al te best en de karakters die er werden neergezet...ik kon gewoonweg niet echt meeleven met een van hen. Dan stuitert het hele boeltje ook nog van actie naar humor naar drama. Iets meer lijn in de film was wel fijn geweest. Overdaad schaadt in dit geval zeker wat mij betreft. Heb wel hardop gelachen om die scene met die kinderklas. Voor nu 2 ster.

kappeuter (crew films)
-
- 69467 berichten
- 5540 stemmen
Hmm, moet dat nou:
Snowpiercer | Officiële teaser | Netflix - YouTube
Snowpiercer | Netflix Official Site (tv-serie, te zien vanaf 25 mei)

Leland Palmer
-
- 23669 berichten
- 4572 stemmen
Hmm, moet dat nou:
Snowpiercer | Officiële teaser | Netflix - YouTube
Snowpiercer | Netflix Official Site (tv-serie, te zien vanaf 25 mei)


kappeuter (crew films)
-
- 69467 berichten
- 5540 stemmen
Ja mee eens hoor. Ik herzie Joon-ho Bong's Snowpiercer dan liever.

Captain Pervert
-
- 4236 berichten
- 1982 stemmen
Het verschijnen van de voornoemde serie wekt opnieuw mijn interesse in deze film en opnieuw heb ik geen zin om er naar te kijken .
Ik snap niet hoe het geloofwaardig aan mij verkocht kan worden dat duizenden mensen op een trein zitten, die continu rijdt. Wat eten ze? Waar halen ze water en andere grondstoffen vandaan? Enzovoorts.

Brave-Neo
-
- 556 berichten
- 1738 stemmen
Het verschijnen van de voornoemde serie wekt opnieuw mijn interesse in deze film en opnieuw heb ik geen zin om er naar te kijken .
Ik snap niet hoe het geloofwaardig aan mij verkocht kan worden dat duizenden mensen op een trein zitten, die continu rijdt. Wat eten ze? Waar halen ze water en andere grondstoffen vandaan? Enzovoorts.
Je 1e 2 vragen worden in de film beantwoord en is deels onderdeel wat dit zo´n geweldige film maakt!
Niet zeker waarom je denkt dat er duizenden mensen op ( of gezien de kou buiten eerder in! ) de ( wel flink lange ) trein zitten maar dan zeker niet allemaal tegelijk!
Ik zou zeggen gewoon minstens 1x kijken en je weet direct weer of je op je voorgevoel kunt vertrouwen of niet!

HollandGermany
-
- 80 berichten
- 57 stemmen
Dit was echt een te grote teleurstelling dat ik bijna geen zin heb om hier een bericht aan te wijden.
Dus, wie waren de mensen die op die trein zaten en hoe kwamen ze erop? Wat was precies dat plan om global warming tegen te gaan? Ik vond het allemaal maar een wazige bende.

TornadoEF5
-
- 5455 berichten
- 1400 stemmen
Ooit al eens een stuk van gezien, en vroegtijdig geconcludeerd dat het niets voor mij was, dus een herkansing kwam aan bod. Het is niet slecht, maar geen film voor ik. Mijn eerdere kritiek dat de film ongeloofwaardig is, klopt niet helemaal. Film is fictie. Maar de sfeer is te grauw en dat ligt me niet. De film kon me in feite te weinig boeien, en ik vind hem niet goed genoeg uitgewerkt.

cinemanukerke
-
- 884 berichten
- 652 stemmen
Schitterende film. Ik zou zo veel over de film kunnen vertellen maar het is veel te heet om zelfs maar een vinger te verheffen. Laat ik afsluiten met de mooiste scene van de film waarin kinderen les krijgen van een Mary Poppins AKA Tomb raider. Wonderlijke surrealistisch waarin de talentvolle Joon-ho Bong erin slaagt musical met thriller/actie te vermengen. Natuurlijk ook het einde want nu weten we wat die man precies zag door het raam.

Black Math
-
- 5336 berichten
- 1704 stemmen
Een film die me enigszins doet denken aan El Hoyo die ik eerder zag dit jaar en zelfs een beetje aan The Matrix. De eerste vanwege het dystopische karakter waarin klasse een rol speelt, de tweede vanwege het het thema van het systeem dat zelf revoluties ontwerpt met als doel het systeem zelf in stand te houden.
In ieder geval vind ik dystopische films altijd wel interessant en deze film is daar geen uitzondering op. De film kent verder de nodige kleurrijke personages zoals Swinton en heeft een aantal erg leuke scènes met als hoogtepunt de lerares. En verder weet de film multicultureel te zijn zonder dat het geforceerd aanvoelt, dat vind ik vrij uitzonderlijk.
Uiteindelijk had de film wellicht wat beter geweest als we Harris' karakter niet gezien zouden hebben. Het had net als bij het einde van El Hoyo wat bij kunnen dragen aan de mystiek die er nu volledig van af was. Maar even goed was de film erg vermakelijk. 3,5*.

AN3CCAHNPO
-
- 30 berichten
- 67 stemmen
Ik vind een film die na een probleem in dit geval beginnen al vaak genoeg niet sterk.
Wat ik me vooral afvroeg in de eerste minuten m.b.t die trein. Hoe kan een trein op een IJzeren rails rijden met die temperaturen? Als het in NL -1 is rijdt de halve vloot al niet.

the new guy
-
- 1711 berichten
- 1570 stemmen
Wo, wat een fijne verrassing. Al een paar keer bijna gekeken maar toch altijd voor een andere film gekozen. Blij dat ik 'm nu toch heb gezien. Bizar, fijne actie en een lekker plot. Er zat idd wel meer in, maar omdat ik geen idee had wat te verwachten, was ik zeer aardig verrast.

Filmreiziger
-
- 219 berichten
- 179 stemmen
Een grote teleurstelling. Ik heb serieus overwogen om de film af te zetten, maar heb dat nét niet gedaan. De film heeft veel potentie, maar alles wat een film aantrekkelijk kan maken is gewoon niet gelukt. Het verhaal rammelt aan alle kanten. Het klopt niet, er zitten veel 'logistieke' fouten in (ik voel me als kijker daardoor niet serieus genomen). Het acteerwerk is ver onder de maat en komt niet geloofwaardig over. Vaak is er nog wel één karakter dat goed wordt neergezet, maar ook daar kan deze film niet op leunen. De film zit propvol clichés. Zowel in het script, de manier van acteren het camerawerk. Dat maakt het op punten lachwekkend waar het niet de bedoeling is. Er mist een introductie. Waarom de film niet 20 minuten meer tijd gegeven om de karakters te introduceren, de 'nieuwe wereld' aan ons voor te stellen? Mede hierdoor kon ik met niemand meeleven en bleef de film afstandelijk. De visagie was tenenkrommend. Je kent het wel: acteurs met perfect gestylde roetveegjes op een verder perfect geplamuurd gezicht om ons te doen geloven dat ze in een vieze, arme omgeving leven. En tot slot weet deze film niet wat het wil zijn. Ik dacht dat ik naar een soort 'Hunger games' of 'Divergent' achtige film ging kijken. Als snel blijkt dat dit niveau bij lange, lange na niet gehaald gaat worden. Het lijkt een soort matige actiefilm te zijn. Maar dan krijgt de absurditeit weer de overhand en meende ik dat ik het moet zien als een sprookje. Maar ook dat lukt niet. Mede gezien het totaal ongeloofwaardige acteerwerk en dan ineens weer het harde geweld dat in de film komt. Of is het een overlevingsfilm? Nee, ook niet. Het mixen van genres is niet eenvoudig, maar bij deze film is het voor mij helaas tamelijk mislukt. Het komt niet heel vaak voor, maar ik kan helaas weinig positieve noten bij deze film plaatsen. Ja, toch een positieve noot: het verhaal heeft een ontzettende potentie voor een goede remake. Maar neem dan of meer tijd om het verhaal te vertellen (of nog beter, maar er een trilogie van) en neem een goede regisseur en goede cast om er echt wat van te maken. Vanwege de potentie van het verhaal nét 1,5 ster.

KamikazeTme
-
- 33 berichten
- 671 stemmen
Origineel en vermakelijk, maar op sommige momenten te ongeloofwaardig.

RoFFeL
-
- 255 berichten
- 297 stemmen
Verfrissende film en met een beetje fantasie een mooie zit. Enjoy the ride!

Lovelyboy
-
- 2691 berichten
- 1948 stemmen
Bij uitkomst al een tegenvaller, en zoveel jaar later nog steeds hoewel ik er iets anders naar kijk inmiddels.
Gebaseerd op een strip genaamd 'de ijstrein', een feit die ik de eerste keer niet wist en wel meteen al een paar plooien glad strijkt. Toch blijf ik nogal met wat vragen zit over dat zogenaamde zelf opgewekte eco systeem. Zoals waar komen die insecten weg? Al dat eten dat we op een gegeven moment in een voorraad wagen zien hangen, en belangrijkste nog wel, waar rijdt dat ding op en is die brandstof of whatever nooit op? Het zijn niet grote dingen, dingen die je bij een betere film door de vingers zal willen zien, toch werkt het in dit geval niet mee. Net als de vraag waarom ze rond blijven rijden met die zogenaamde derde rangs burgers die toch alleen maar problemen en opstand blijven veroorzaken, en nog erger, zich voortplanten. Ruimte en voedsel gebrek liggen toch op de loer zou je zeggen...
Andere punten die niet meewerken zijn Chris Evans die ik behalve zijn redelijke kop, brede lichaam en prima rol in Sunshine, echt zelden op meer inhoud betrap dan het opdreunen van zijn regeltjes. Slecht is het niet, maar zijn karakters inhoudelijk iets meegeven of interessant maken doet Evans zelden of nooit. En zo valt er meer te zeggen over de karakters in deze film met een toch behoorlijke cast, maar waar slechts Swinton eruit springt als iets meer dan middelmaat.
En zo is Snowpiercer dan toch opeens een behoorlijk lange en niet altijd even boeiende zit die wel aardige momenten kent qua cinematografie en ontwerp, en de gehersenspoelde kinderen bijvoorbeeld. Zo is de slachting gezien door de nachtkijker ook best aardig maar zijn er ook momenten qua geweld en grofheid die misschien iets te graag indruk willen maken. Even veer ik nog op tijdens het gesprek tussen Harris en Evans over de logica van de trein met de klassenverschillen en beslissingen die gemaakt moeten worden omdat ik even een parallel zie met de quest van de mens gelijkwaardig te worden aan God of hem op zijn minst te begrijpen. Maar het is to little to late. Snowpiercer is daarom wat mij betreft redelijk te noemen als het je genre is, maar verder inwisselbaar en iets dat weer snel naar de achtergrond van het geheugen gaat verdwijnen.

acsaczy
-
- 141 berichten
- 265 stemmen
halverwege afgezet.. ging er vol goede moed tegenaan. de serie heb ik tijdens seizoen 2 ook gestopt. Maar de film tja.. weinig diepgang en inhoud..vind ik. de ontdekking dat de proteiinebars gemaakt werden van kakkerlakken terwijl ik mijn diner at was het enige dat me is bijgebleven

frolunda
-
- 1083 berichten
- 4460 stemmen
Snowpiercer stond al een tijdje op een lijst van nog te kijken films toen ik er pas achter kwam dat ie gebaseerd was op de strip de IJstrein van de Fransen Rochette en Lob, een boek dat ik begin jaren tachtig aangeschaft had vanwege het intrigerende uitgangspunt. Dat uitgangspunt (een alsmaar rijdende trein waarop zich de laatste resten van de mensheid bevinden, op een door extreme kou onbewoonbare aarde) is ook zo'n beetje het enigste wat is overgebleven van het originele verhaal.
Nu zijn er in het verleden weleens vaker favoriete (Europese) stripalbums van me verfilmd, onder andere Kermis der onsterfelijken (1980) van Enki Bilal door hem zelf als Immortel (Ad Vitam) (2004) en Blueberry (1965-2007) van Giraud en Charlier in 2004 door Jan Kounen, en de resultaten daarvan vond ik erg teleurstellend.
Gelukkig pakt de Koreaanse regisseur Bong Joon Ho, ook verantwoordelijk voor het fantastische Parasite, het hier beter aan. Het sterke en originele basisgegeven is uiteraard het zelfde maar van daaruit ontvouwd zich een vrij goed, fascinerend maar ook wat onevenwichtig verhaal met een bonte stoet aan karakters gespeeld door een internationale cast. Dat wordt nog eens ondersteund door de regelmatig er fraaie beelden en een aantal erg sterke scenes, die ook stijgen in intensiteit naarmate het verhaal vordert. Wel jammer dat de grote hoeveelheid aan personages en de daaruit, in grote getale voortvloeiende gebeurtenissen hier soms iets te veel van het goede is. Dat gaat toch wat ten koste van het geheel.
Maar wat er overblijft is interessant en onderhoudend genoeg om Snowpiercer als een, uiteindelijk goede film te bestempelen.

LeBlanc
-
- 128 berichten
- 52 stemmen
Op zich een geinige film.. leuk concept. Een trein als metafoor voor het leven dat wij leven. Een doordacht systeem waarbij wij als mensen gestuurd worden door de macht door gecreeerde events. Waarbij iedereen z'n aangewezen plek heeft in een machine die moet blijven draaien.
Het verhaal en uitvoering is wel wat teveel fantasie.. en de trein vrij onlogisch ingedeeld.. Nahja anyway, het sfeertje is wel grappig,maar teveel fantasie om spannend te zijn.. De fim gaf me een beetje een Willy Wonka gevoel qua sprookjes-sfeer..

Ste*
-
- 1895 berichten
- 1236 stemmen
Ik weet niet helemaal wat ik hier van vond. Het concept van een dystopie waarin de overgebleven mensheid in een rijdende trein zit, verdeeld in klassen klinkt op papier interessant, maar ik vond het er op een of andere manier niet helemaal uitkomen. Sowieso wordt het verderop in de film, als je wat meer van de trein en het ‘rijkere gedeelte’ ziet wel boeiender dan in het begin. Maar de ontknoping daar kon ik dan eigenlijk weer vrij weinig mee. Het meisje en het jongetje overleven, zien een ijsbeer en er is dus leven. Nou succes met het leven op een verlaten bevroren aarde dan maar.
Ook ging het geweld en al het schieten en moorden me nogal vervelen op den duur.
De film kent zijn momenten, moet het vooral wel van het concept hebben en van het productiedesign, maar het verhaal zelf wist me niet echt boeien. Ook de cast vond ik eigenlijk maar een allegaartje aan personages. Tilda Swinton in een of andere karikaturale typetjes-rol bijvoorbeeld. Dat vond ik in Okja ook al niet helemaal werken.
3*

FlorisV
-
- 1561 berichten
- 635 stemmen
Ik heb het 20 minuten aangekeken. Dat er dan nog 0 actie is OK maar vond het te absurdistisch waardoor ik het beklemmende mis, het gevoel dat je nooit veilig bent, alle wat goede dystopische films hebben. Dan kun je John Hurt erin hebben (zat ook in het uiterst deprimerende 1984) maar dit is duidelijk geen Orwell materiaal. Het rare typetje dat Swinton speelt verpestte het namelijk voor mij waardoor het niet meer serieus te nemen was. Alle armoedzaaiers inschminken met vuil hielp ook niet. Gewoon niet overtuigend.

Nicolage Rico
-
- 20089 berichten
- 2165 stemmen
Mijn eerdere kritiek dat de film ongeloofwaardig is, klopt niet helemaal. Film is fictie.
Ook fictie dient geloofwaardig te zijn. Je bedoelt realistisch, dat is wat anders.
Nee, Snowpiercer wordt totaal ongeloofwaardig gebracht. Het script rammelt aan alle kanten en dat is jammer, want het uitgangspunt is toch behoorlijk interessant.

Thomas83
-
- 3544 berichten
- 3210 stemmen
Knappe actiethriller en geslaagde satire in 1. De wereld is zo uitgedacht en grimmig, met ook goed uitgewerkte personages en een hoop verknipte ideeën en leuke details. Doet allemaal een klein beetje aan Terry Gilliam zijn werk denken. Een van de leuke dingen aan de film is dat je geleidelijk steeds meer leert over de wereld waarin de film zich afspeelt. Die scène in de klas was misschien wel mijn favoriet.
Uitstekende cast met vrij veel grote namen ook. Ed Harris is perfect voor zijn rol. Het interieur van de trein is ook tof ontworpen. Heel claustrofobisch, en het biedt ook de gelegenheid om heel verscheidene coupés te tonen, naar mate de boel voorin meer luxe wordt. De actie is soms wat vervelend door de shaky cam, maar over het algemeen toch heel behoorlijk. Het laatste half uur bevat wat sterke onthullingen, en ook het einde valt bepaald niet tegen. Een van de betere eindes die ik heb gezien de laatste jaren.

Killkong
-
- 12 berichten
- 13 stemmen
Seizoen 1 bekeken en ik vind het zeer entertainend.
Normaal ben ik niet zo aan sciencefiction maar als het over dystopische toekomstbeelden gaat ben ik wel geïnteresseerd.
Er zit veel in deze serie.
Macht en machtsmisbruik, een waarschuwing over hoe we onze planeet verkloten, klassenstrijd met bijhorende revoluties.
Visueel vind ik het ook sterk.
Ik ben benieuwd of ze de kwaliteit gaan kunnen behouden in de komende seizoenen want meestal beginnen ze het na een tijdje te ver te zoeken.
Wat mij betreft een aanrader...

jacobine_rodijk
-
- 2515 berichten
- 8958 stemmen
Seizoen 1 bekeken en ik vind het zeer entertainend..
Dit is de film, hier kun je de serie vinden Snowpiercer - Seizoen 1 (2020)

Gerelateerd nieuws

Vijf films waarover critici en het grote publiek het maar niet eens kunnen worden

Deze grote titels zijn binnenkort te zien op Videoland
Bekijk ook

Interstellar
Sciencefiction / Mystery, 2014
1.535 reacties

Efter Brylluppet
Drama, 2006
231 reacties

Rush
Biografie / Sport, 2013
276 reacties

Brødre
Oorlog / Drama, 2004
126 reacties

Hachikô Monogatari
Familie / Drama, 1987
26 reacties

Final Cut - Hölgyeim És Uraim
Romantiek, 2012
19 reacties
Gerelateerde tags
child labour ouder-kindrelatiebordeelwinterallegorybrugzwangerschappost-apocalyptischdystopiehijacking of traingebaseerd op stripdamrifletreingeweldbased on graphic novelschuldrevoltduplicity tunnelsocial classpopulation controlperpetual wintercity ruin 2030slive action
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.