• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.210 series
  • 33.981 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.010 gebruikers
  • 9.371.888 stemmen
Avatar
 
banner banner

White Lightning (1973)

Actie / Misdaad | 101 minuten
3,16 50 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 101 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Joseph Sargent

Met onder meer: Burt Reynolds, Jennifer Billingsley en Ned Beatty

IMDb beoordeling: 6,4 (6.570)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot White Lightning

"Meet the Bayou's baddest good ol' boy."

Gator McKlusky is een dranksmokkelaar die uit de gevangenis wordt ontslagen, op voorwaarde dat hij meehelpt een einde te maken aan de sinistere praktijken van de corrupte sheriff Connors. 'Ole Boy' Gator is bij uitstek geschikt voor deze klus, niet alleen omdat hij de wereld van illegale drankstokerijen kent, maar ook omdat Connors verantwoordelijk is voor de dood van Gators broer.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Bobby "Gator" McKlusky

Sheriff J.C. Connors

Ray Boone

Dude Watson

Martha Culpepper

Pa McKlusky

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Bandit

Bandit

  • 607 berichten
  • 4020 stemmen

Een prima film, met goede auto-achtervolgingen. In 1976 maakte Reynolds (regiedebuut) de film "Gator", een vervolg op "White Lightning". Laura Dern maakte in "White Lightning" haar speelfilm-debuut.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11076 stemmen

Matige actiefilm waarin een gevangene op vrije voete wordt gesteld om zo een een corrupte sherrif te verraden. De film komt soms wat ongeorganiseerd over waardoor de aandacht nogal eens verslapt. Verder is helpt het ook niet dat het verhaal en de uitvoering weinig origineels bevat. Burt Reynolds doet het aardig en de film bevat een aantal vermakkelijke auto-achtervolgingen.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8584 stemmen

Een goede actie/misdaadfilm...

Leuk voor de oude opname jaartal1973...

Prima verhaal...

Redelijk acteerwerk...

Wel leuk bekende jonge acteurs: Burt Reynolds, Matt Clark en

Bo Hopkins....

Raceauto, ouderwetse auto...

Geen HD, alleen kleiner breedbeeld...


avatar van Eibmoz

Eibmoz

  • 283 berichten
  • 2637 stemmen

Heerlijke film uit de oude doos!


avatar van goongumpa

goongumpa

  • 3057 berichten
  • 4083 stemmen

Film is niet zo goed als de poster, maar toch fijn. Burt is echt zo'n rare filmster, met z'n arrogante 'ik pak wat ik wil - ook uw wijf'-uitstraling en z'n hillbilly racefilms. Ik mag 'm wel.

"How'd you like that knife shoved up your ass?"

"...I wouldn't like that at all."


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9958 berichten
  • 4649 stemmen

Nogal matige film maar wel de typische mix van actie en humor waar men Reynolds kan in verwachten. Begon wel vrij goed, met een lekker zweterig en zwoel "southern" sfeertje. Bovendien ademde de film heel wat jaren '70 sfeer uit: oude wagens, biljartzalen, flipperkasten, hillibillies. Ned Beatty komt niet echt tot zijn recht als corrupte sheriff. Daarna wordt het allemaal wat minder, met Reynolds die eventjes oninteressante moves doet met de (onaantrekkelijke) vrouw van zijn handlanger. Het einde vond ik slecht afgewerkt. Sheriff raakt in het water, verdrinkt, wordt begraven. En Gator dan? Terug de bak in? . 3*


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7585 berichten
  • 7494 stemmen

Redelijke film, leuk voor een keer.