Genre: Drama / Fantasy
Speelduur: 125 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Tim Burton
Met onder meer: Ewan McGregor, Albert Finney en Billy Crudup
IMDb beoordeling:
7,9 (476.297)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 26 februari 2004
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Big Fish
"An adventure as big as life itself."
Will Bloom is de ongeloofwaardige verhalen over de avonturen van zijn vader Ed grondig beu. Een ruzie over Eds legendarische levensloop op de avond van zijn huwelijk zorgt er zelfs voor dat Will drie jaar lang niet meer met zijn vader praat. Wanneer hij echter ontdekt dat zijn vader terminaal ziek is en niet lang meer te leven heeft, keert Will terug naar huis. Hij is vastberaden de échte Ed Bloom te leren kennen. Door al diens fantasierijke verhalen onder de loep te nemen, probeert Will het leven van zijn vader in kaart te brengen en de feiten van de mythes te onderscheiden.
Externe links
Acteurs en actrices
Ed Bloom (young)
Ed Bloom (senior)
Will Bloom
Sandra Bloom (senior)
Jenny (young & senior) / The Witch
Sandra Bloom (young)
Dr. Bennett (senior)
Josephine
Karl the Giant
Don Price (age 18-22)
Video's en trailers
Reviews & comments
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Ik hou niet echt van dit soort sprookjes. Perfume, Àmelie.... het doet me niet zoveel. Top- en top Amerikaans, je moet er toch 'n beetje van houden.
De cast is niet verkeerd, maar ook niet fantastisch. Steve Buscemi was een suprise, maar hij hoeft niet heel veel te doen.
Die sentimentele muziek werd ik echt spuugzat op 'n gegeven moment. Steeds maar weer zo'n melodie eronder pleuren, het is te zot voor woorden.
Het hele verhaal van Ed Bloom is in kaart gebracht en dat is geen doorsnee mensenleven, maar het is wel vrij saai afgerond. De jonge Ed maakt van alles mee, maar nergens wordt het echt spannend of aangrijpend. De fairytale continues, je kunt er niet omheen.
Het hoeft niet altijd bij de realiteit te blijven, maar zo mist het voor mij een beetje z'n doel. Het is zelden grappig... en ontroerend, fascinerend of bijzonder interessant wordt het eigenlijk ook nergens.
Het ligt er allemaal te dik bovenop, en de meeste personages blijven beperkt tot een stereotype.
American flag.
Met alleen mooie plaatjes en een levensverhaal red je het niet, ik hou het bij één keer.
canciser
-
- 938 berichten
- 558 stemmen
Dan heb je het verhaal gemist + de verwijzing daarvan die briljant is. De film is behoorlijk diep noch toegankelijk voor veel mensen. Uber Amerikaans? Ik zag geen explosies of bloed. Wel zag ik een sfeer die ik ook zag in de Europese films Amélie en Pan's Labyrinth.
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Nee, ik heb niks gemist. Briljante verwijzing, wat bedoel je daarmee?
canciser
-
- 938 berichten
- 558 stemmen
De verwijzing naar het echte leven, dat je alles met een korreltje zout moet nemen. De werkelijkheid is vaak minder als verhalen en gedachten. Iedereen herkent het wel.
ibendb
-
- 5038 berichten
- 3221 stemmen
Dit i echt een prachtfilm!
De verhalen die edward verteld zijn zéér mooi in beeld gebracht.
Ik heb het boek ook gelezen en ik vind de film wel wat beter.
4.5*
melvddonk
-
- 3972 berichten
- 0 stemmen
Big Fish.
Het was een tijdje geleden dat ik deze film voor het laatst zag, dus ik vond het tijd om de dvd nog eens in de dvdspeler te doen en de film te herkijken. Daar heb ik absoluut geen spijt van gekregen. Big Fish heeft een verhoging te pakken en krijgt een plaatsje in mijn top 10.
Het verhaal was prachtig. Het levensverhaal van Edward, een bijzondere man, werd erg mooi in beeld gebracht. Af en toe leek het of ik naar een sprookje aan het kijken was en af en toe werd je weer teruggehaald naar de realiteit. Toen die twee dingen samen kwamen aan het einde van de film, kreeg ik kippenvel. Erg mooi gedaan.
De muziek is schitterend en past helemaal in deze film thuis. In combinatie met de beelden en het verhaal leek het af en toe wel een sprookje. Een groot avontuur en een ontdekkingstocht die je samen met Edward en Will mag beleven. Prachtig.
Het acteerwerk was ook erg goed. Ewan McGregor deed het fantastisch, maar vooral Albert Finney was geweldig. Het einde was ontroerend en ik heb het dan ook zeker niet droog kunnen houden.
Wat een prachtfilm!
5*
Akh.
-
- 34 berichten
- 104 stemmen
Echt een mooie film, alles klopt en je kunt er echt non stop 2 uur naar kijken.
Top film !
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Slim verteld verhaal en originele vondsten, die soms wat knullig zijn weergegeven maar constant boeiend blijven. Fantasievolle vertellingen over het leven en de dood spreken ook wel erg aan en voor je het weet is de tijd voorbij, leuk gedaan en mooi hoe alles samenkomt.
Op den duur werkt het allemaal wel erg opzichtig positief: de Forrest Gump-achtige ultimate-goedzak en de voice over die de meest ranzige zin als poëzie kan laten klinken. Visueel vind ik het soms ook niet sprookjes-sprankelend. Ben in ieder geval wel verrast dat het grotendeels gespaard is gebleven van duimendik christelijk gedoe (al zal het daar onder de oppervlakte vast van barsten, maar dan ben ik er niet over gestruikeld).
En wat Ed Bloom betreft: een aandoenlijke man, maar natuurlijk ook ontzettend egocentrisch t.o.v. z'n zoon; weinig mee omgegaan, en dus door middel van zijn talent om verhalen vertellen dan maar constant z'n eigen leventje aangedikt overbrengen, zelfs op z'n sterfbed (al is dat open voor interpretatie). En toch smelt zowat iedereen ervoor.. 3 - 3,5*
Lupussy Galore
-
- 456 berichten
- 728 stemmen
Help, er is iets met mijn hersens....gelukkig bestaat de MovieMeter!! Ik zie en heb zoveel films gezien dat ik het soms niet meer weet! Daarom schrijf ik hier en geef sterren EN komen de herinneringen terug. Ik zat echt te twijfelen terwijl ik toch dacht: "Ja maar je mist nooit een Tim Burton film!!" 
Ga deze film zien!! Prachtig. Misschien ga toch wel wel weer kijken....
predator 2
-
- 147 berichten
- 64 stemmen
Heerlijke film dit,voor de mensen die van een mooi avontuur houden en deze film nooit gezien hebben raad ik deze film persoonelijk aan!Enjoy.
esoxlucius
-
- 84 berichten
- 1069 stemmen
Wat een ongelofelijke bout film, na 45 minuten worstelen heb ik het opgegeven. Ik begrijp niet waar die hoge beoordeling vandaan komt.
Bardt1980
-
- 448 berichten
- 92 stemmen
Zonde, als je even de moeite had genomen de film helemaal te kijken dan waren uiteindelijk de puzzelstukjes op zijn plaats gevallen. Maar waarschijnlijk is het ook niet jouw soort film.
Miss Antoinette
-
- 16 berichten
- 766 stemmen
Wat een prachtfilm zeg! Geweldig camerawerk, goede verhaallijn, interessante karakters, heerlijke fantasie.
esoxlucius
-
- 84 berichten
- 1069 stemmen
Zonde, als je even de moeite had genomen de film helemaal te kijken dan waren uiteindelijk de puzzelstukjes op zijn plaats gevallen. Maar waarschijnlijk is het ook niet jouw soort film.
Als ik na 3 kwartier nog niet geboeid ben door een film ben ik er gewoon klaar mee, en neem ik inderdaad niet "even"(ruim 90 min) de moeite om een film uit te kijken waar ik niets aan vindt. En ik denk inderdaad ook dat dit niet helemaal mijn soort film is.
Lefgozer
-
- 3491 berichten
- 2256 stemmen
Ben niet zo'n fan van Tim Burton (laatste film Alice in Wonderland vond ik maar matig), maar deze film wist me echt te pakken. Schitterende beelden en de verhalen zijn goed verteld. Het acteerwerk vond ik ook subliem, waarbij een van mijn favoriete acteurs Steve Buscemi ook nog een leuke bijrol had.
Ben ik trouwens de enige die dacht dat de heks op het begin van de film gespeeld werd door Johnny Depp? Ik zou echt zweren dat het hem was en dat ze daarom niet praatte, en aangezien het een Burton film is.. haha. Toen ik op imdb keek kwam ik bedrogen uit.
Dreiecke
-
- 2768 berichten
- 902 stemmen
Ben ik trouwens de enige die dacht dat de heks op het begin van de film gespeeld werd door Johnny Depp?
Ik dacht inderdaad ook dat het een lekker vies geschminkte Johnny Depp was..... Lol
Belachelijk dat ik deze film nog niet eerder gezien had. Ik had 'm wel al vaak klaarliggen om te kijken maar het kwam er nooit van. Dit is een fantastisch sprookje en enorm mooi vormgegeven. Tevens is de link met de realiteit mooi gedaan en ontroerend.
Ik dacht er trouwens meer in te zien, namelijk diverse verborgen verwijzingen naar politiek en maatschappij in het sprookjes gedeelte en regelmatig metafysica in de zin van diepere symboliek.
Of was ik daar dan weer de enige in?
BandietjeXL
-
- 112 berichten
- 132 stemmen
Misschien een veel te hoog cijfer voor een film, die misschien niet een A label verdient.
Maar het verhaal zit zo goed in elkaar, dat ik er met heel veel plezier naar heb kunnen kijken.
Elk verhaal had zo zijn eige grappige stukjes, en het was natuurlijk een grote freakshow. En er zaten veel minder mooie dingen in. Maar overal is dit wel een van de beste films die ik gezien heb in dat genre.
Bedankt voor een top avond.
feyenoord126
-
- 104 berichten
- 1008 stemmen
Ik vond deze film een beetje tegenvallen,
ik had er meer van verwacht.
De stijl van Tim Burton hou ik ook niet zo van, het is allemaal zo nep, ( bijvoorbeeld de reus).
daarom 2 sterren
BandietjeXL
-
- 112 berichten
- 132 stemmen
Ik vond deze film een beetje tegenvallen,
ik had er meer van verwacht.
De stijl van Tim Burton hou ik ook niet zo van, het is allemaal zo nep, ( bijvoorbeeld de reus).
daarom 2 sterren
Al dat neppe gaf juist extra sfeer, zoals die neppe vis 
maar ik begrijp je mening wel
donkied
-
- 334 berichten
- 618 stemmen
Wat een mooie film zeg. Zo intens en gewoon heel erg goed overgebracht. Mooie kleuren en sets maken deze film echt een sprookje
Beleza
-
- 31 berichten
- 63 stemmen
Ik vond deze film zo ontzettend.. lief.
Ik heb van het begin tot het einde genoten van de heerlijke verhalen en de prachtige beelden. Ik ben een groot liefhebster van mooie uitspraken en quotes, en deze film zat er vol van. Deze bijvoorbeeld deed me wel iets:
"If I were to end up here I would consider myself lucky, but the truth is - I'm just not ready to end up anywhere."
Realisme en fictie komen samen in 'Big Fish', een kleurrijk sprookje dat overloopt van het symbolisme. Tim Burton is in mijn opzicht een meester in het creëren van surrealistische werelden en ik stoorde me ook geen moment aan de "fictieve" wezens en landschappen.
Wanneer realisme en fictie uiteindelijk samensmolten in een ontroerend einde besefte ik me dat ik zojuist een bijzondere film heb mogen aanschouwen.
Deze film vliegt regelrecht mijn top 10 in en ik schaam me een beetje dat ik hem nu pas heb bekeken.
4,5*
Koeneroenie
-
- 8 berichten
- 546 stemmen
Bah, bah, wat een slap geneuzel.
Ben het grotendeels eens met John Lee Hooker. Al is het niet zo dat ik sprookjes niet leuk vind, maar hier ontbrak de magie volledig en het kon mij totaal niet roeren. Niet grappig, niet interessant, niet ontroerend, maar nogal saai, vooral het eerste uur.
Tim Burtons regie is ook niet om over naar huis te schrijven en naar mijn mening nogal fantasieloos. Een paar mooie en aardige scènes, maar nergens echt bijzonder.
Zal deze zeer onwaarschijnlijk nog een keer bekijken, tenzij mij iemand ervan kan overtuigen dat ik de film totaal niet heb begrepen...
davert89
-
- 163 berichten
- 265 stemmen
Ook na de herziening blijft deze film voor mij overeind staan. Visueel en muzikaal een pareltje. Ik vond het een hartverwarmende film, maar het is wel een film die je echt moet liggen.
Rodney9
-
- 36 berichten
- 41 stemmen
Big Fish is en blijft het beste beeld rondom fantasierijke verhalen die gaan over sterfelijkheid en liefde. Tim burton blijft een geweldige verhalenverteller en dit is dan wel denk ik het beste dat hij ooit heeft gecreeërt. Verhaallijn is zo goed; één van de besten die ik ken.
MovieKnower
-
- 28 berichten
- 46 stemmen
Bah, bah, wat een slap geneuzel.
Ben het grotendeels eens met John Lee Hooker. Al is het niet zo dat ik sprookjes niet leuk vind, maar hier ontbrak de magie volledig en het kon mij totaal niet roeren. Niet grappig, niet interessant, niet ontroerend, maar nogal saai, vooral het eerste uur.
Tim Burtons regie is ook niet om over naar huis te schrijven en naar mijn mening nogal fantasieloos. Een paar mooie en aardige scènes, maar nergens echt bijzonder.
Zal deze zeer onwaarschijnlijk nog een keer bekijken, tenzij mij iemand ervan kan overtuigen dat ik de film totaal niet heb begrepen...
Ik zie anders genoeg magische dingen hoor.
En het is een drama, verwacht je dat er flauwe grappen in voor komen? 
Koeneroenie
-
- 8 berichten
- 546 stemmen
Goh, ja dat was precies wat ik verwachtte!
Niet dus. Want die zitten er dus wél in (waarschijnlijk om het "drama" luchtig te houden), maar zijn niet grappig.
En met drama bedoel je dramatisch lelijke vis? Of dramatisch lelijke reus? Het acteerwerk was te suf om van echt drama te spreken, niet echt slecht, maar gewoon niet overtuigend genoeg..
En magische "dingen" moet je ook magisch brengen om daadwerkelijk magie uit te stralen.
bozzy
-
- 2161 berichten
- 670 stemmen
Visueel mooie film,aller aardigs verhaal maar ik had er iets meer van verwacht.
desondanks toch een dikke voldoende want ik heb me wel vermaakt.
Kr!kke
-
- 5394 berichten
- 2568 stemmen
Sprookjes zijn niet meteen mijn ding, maar deze film wist me nog wel te boeien. De ongeloofwaardige verhalen van Ed Bloom zijn best te pruimen, al zijn ze niet allemaal even interessant. Ook het feit dat de locaties - gebruikt voor deze verhalen - tip top in orde zijn en er best leuk uitzien, draagt bij tot een betere film.
Gerelateerd nieuws

Vijf mysterieuze films die een loopje nemen met de werkelijkheid

Ewan McGregor hitfilm 'Big Fish' vanavond (27 augustus) op televisie

De tien best beoordeelde films van de jarige Ewan McGregor (53)
Bekijk ook

Into the Wild
Biografie / Drama, 2007
2.368 reacties

Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain
Komedie / Romantiek, 2001
1.837 reacties

El Laberinto del Fauno
Fantasy / Drama, 2006
1.334 reacties

Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Romantiek / Sciencefiction, 2004
1.419 reacties

Voces Inocentes
Drama / Oorlog, 2004
24 reacties

Heima
Muziek / Documentaire, 2007
127 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








