• 15.833 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.603 stemmen
Avatar
 
banner banner

All Is Lost (2013)

Avontuur / Drama | 106 minuten
3,05 834 stemmen

Genre: Avontuur / Drama

Speelduur: 106 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: J.C. Chandor

Met onder meer: Robert Redford

IMDb beoordeling: 6,9 (87.297)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 16 januari 2014

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot All Is Lost

"Never give up."

Het gevecht van een man tegen de natuur. De man (Robert Redford) raakt verdwaald op volle zee en worstelt alleen tegen de elementen van moeder natuur voor slechts één belangrijke zaak: Hij zal dit hoe dan ook overleven! De omstandigheden zijn hem echter niet goed gezind en hij zal alles op alles moeten zetten om in leven te blijven.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van John Milton

John Milton

  • 24231 berichten
  • 13400 stemmen

Critics favorite, deze film. Metascore op IMDb van 8,7 op dit moment, terwijl hij hier onder de 3 sterren heeft.

Ik vond het eerste half uur behoorlijk langdradig, maar hierna toen het weer ook nog tegen ging zitten begon de film me steeds meer te grijpen. Redford acteert goed, maar ook ik mistte in de film wat hij doormaakte, ik kon dat lang niet allemaal uit zijn gezichtsuitdrukkingen opmaken. Een beetje tegen jezelf praten zoals de pechvogels in Cast Away en 127 Hours dat doen (en ik zelf ook absoluut zou doen) maakt het voor de kijker interessanter, voor deze kijker althans.

Ik heb ook lichtelijk moeite het einde niet spirituele metafoor te zien, of een waanidee door zuurstoftekort in de hersenen. Dat hij gered wordt en zo oud en verzwakt als hij is nog dat hele eind naar boven zwemt en die hand hem al toegestoken wordt terwijl hij nog onder water is... Als het realistisch bedoeld is, maakte het op mij niet die indruk. Even googelen lijkt erop te wijzen dat Chandor en Redford die ambiguïteit er express in hebben gestopt, of het in elk geval niet ontmoedigen.


avatar van Filmhoek.nl

Filmhoek.nl

  • 105 berichten
  • 0 stemmen

All Is Lost is een fascinerende film. Je hoeft geen zeiler te zijn om de film interessant te vinden en geboeid te worden door de overlevingsdrang van een oude man. Ondanks het gebrek aan dialoog houdt de film je aandacht er goed bij. Robert Redford weet je met zijn peinzende blikken mee te nemen in zijn strijd tegen de natuur en de hoop op een goede afloop. Daarnaast heeft Chandor ervoor gezorgd dat er de nodige momenten van rust tussen zitten. Met de mooie uitzichten zou je bijna alle problemen vergeten, ook al is dit niet van lange duur. All Is Lost is een film als geen andere en mede daarom de moeite waard.

Recensie All Is Lost (Immy Verdonschot) - Filmhoek.nl


avatar van Rarara

Rarara

  • 139 berichten
  • 410 stemmen

voor een Amerikaanse film opmerkelijk afstandelijk gefilmd. Geen sentimentele scene's of effecten- porno en toch drama en actie. Wat een verademing


avatar van schumacher

schumacher

  • 4581 berichten
  • 4282 stemmen

Om van in slaap te vallen, moest ik die film 's avonds bekeken hebben lag ik zeker in slaap, zo erg is het.

Flutfilm en slaapverwekkend.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

Knap gemaakte survival film die helaas een beetje langdradig wordt. Wel erg goed geregisseerd door J.C. Chandor, ben benieuwd naar z'n volgende project. kleine 3,5*

Liefhebbers kan ik Essential Killing (2010) aanraden


avatar van HALVE TAMME.

HALVE TAMME. (moderator series)

  • 13471 berichten
  • 1308 stemmen

Van begin tot het eind zat ik aan de buis gekluisterd,dat zijn de film

ervaringen waar ik naar op zoek ben.

All Is Lost (2013) is voor mij in een woord samen te vatten : Goed.


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Voor sommige mensen een slaapverwekkende film, maar mij heeft de film de gehele speelduur geboeid. En dat er zeer weinig dialoog aanwezig is in de film, doet nergens afbreuk aan. Redford weet erg te overtuigen, als man op leeftijd die in een zware overlevingsstrijd terecht komt. Verder ziet de film er visueel goed uit, mooi geschoten beelden. 4 sterren.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14535 berichten
  • 4520 stemmen

jarno1975 schreef:

Een film met slechts één acteur die ook nog eens dialoogvrij is (er wordt dus niet gesproken in de film)

Dat laatste lijkt me vrij inherent aan het gegeven dat er maar één acteur is, of hij is schizofreen wellicht.


avatar van MattOnTheNet

MattOnTheNet

  • 27 berichten
  • 12 stemmen

Totaal geen emotie te zien bij RR. Wanneer de wereld langzaam om je heen instort/wegzinkt dan verwacht je op z'n minst een knoop. Waarschijnlijk heeft hij het niet in de gaten, net zo min als hij in de gaten heeft dat hij zijn noodoproep doet met de achterkant van de microfoon. Ook het gebrek aan een zwemvest is volledig ongeloofwaardig. De grootste imbeciel weet dat je met windkracht 8 op het IJsselmeer in een zeilbootje toch beter zo'n ding kan omdoen. Nee, dit is 'm niet. Jammer.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14535 berichten
  • 4520 stemmen

Sterk, zeer sterk. Jammer dat de film tegen het einde wat in herhaling valt en niet elke keuze even gelukkig is, maar verdomd, dit is wel even een prikkeling van zintuigen. Vooral alle geluiden die je overal hoort, van kabbelend water tot het klotsen tegen de boot, het piepen en schuren van hout en masten, de touwen en het getik, de storm, et cetera et cetera. Heerlijk gemixt ook en echt angstaanjagend - telkens denk je dat er wel iets kan gebeuren, iets kan scheuren, breken of wat dan ook. Visueel is het over het algemeen minder indrukwekkend en soms zelfs saai gefilmd, maar een aantal shots van onder en boven de boot waarin langzaamaan wordt weggegleden zijn stuk voor stuk erg mooi, en leuk ook dat dit shot telkens terugkomt.

Verder een Redford met een zeer markante kop die perfect is gecast en ook gewoon knap acteerwerk levert. Mooi ook hoe hij constant zo rutig blijft, als een robot haast zijn problemen opknapt, maar tegen het einde toch langzaam meer mens wordt en de wanhoop krijgt. Tegen het einde had de regisseur me bijna nog gek gemaakt met een iets te zoetsappige ontknoping, maar gelukkig houdt hij de optie open dat het ook het hiernamaals kan zijn waar Redford is beland. 4,0*.


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3449 berichten
  • 4901 stemmen

Normaal gezien begin ik een review met een quote uit de desbetreffende film. Dat is een beetje moeilijk in het geval van "All is lost" door het gebrek aan conversaties. Het enige dat eventueel in aanmerking zou komen is een gefrustreerde uitroep van het welbekende F-woord. Voor de rest is het alleen klotsend water, krakend hout, kletsende touwen en veel regen en neerstortend water wat je gedurende de hele film hoort. Ik kan zijn frustratie wel begrijpen, want hoe is het in godsnaam mogelijk om in die onmetelijk oceaan met je plezierbootje recht op een container te knallen terwijl je een middagdutje doet ?

Je kan deze film dan ook moeilijk zenuwslopend spannend noemen. Ik durf zelfs te zeggen dat het doodsaai werd na een bepaalde tijd. Het enigste besluit dat ik genomen heb na het bekijken van deze film is dat ik nooit van zijn leven voet zet aan boord van zo'n eenmaster om dan het ruime sop te kiezen en rond te dobberen met alleen maar water rondom je zo ver je kan kijken. En in het slechtste geval niet alleen rondom je, maar ook nog van bovenaf op je neerdondert.

Robert Redford, het icoon van het witte doek, moest de hele film dragen. Hij was tenslotte de enigste levende figuur in deze doornatte film. Buiten een ongeïdentificeerde hand op het laatste moment. Geen flauw benul trouwens wat RR's naam was. Er is trouwens een totaal gebrek aan achtergrondinformatie over zijn personage. Behalve dat we weten waar hij precies ligt te drijven. Aan zijn acteerprestatie zal het niet liggen want dit was somtijds verbluffend. Het enigste wat me echt verwonderde was de stoïcijnse kalmte die hij uitstraalde de hele tijd. Een klote container slaat een lek, geen elektriciteit of radio, een storm die opdaagt, de hele boot die ondersteboven draait, een knal tegen een ijzeren paal, de boot zinkt, de reddingsboot die weeral in een storm terechtkomt, ook ondersteboven flikkert en dan ook nog eens in de fik vliegt ... maar zie je een spier vertrekken op zijn gezicht ? Nope ! De kalmte zelf en een toonbeeld van uiterste zelfbeheersing. Dit vond ik toch een beetje overdreven want ik zou in die omstandigheden toch een reservedoos pampers nodig hebben !

De verklaring zou kunnen zijn dat hij wel een ervaren zeiler is. Maar toch moet deze ervaren zeeman het handboekje erbij nemen om zijn positie te kunnen bepalen aan de hand van de sterren. En blijkbaar heeft hij nog niet veel keren een sextant ter hand genomen. Er waren momenten dat het zo voorspelbaar was. Ik zei op een bepaald moment dat het me niet zou verwonderen als "Jaws" ineens zou opdagen. Naderhand zwierven ze rond zijn rubberbootje. En dat zijn boot ieder moment zou kunnen zinken, kon hem niet weerhouden om een tweede keer aan boord te kruipen.

Het was geen rotslechte film, maar erg onderhoudend was het ook niet. En zeilen lijkt me zo te zien dan toch maar een saaie bedoening. Het einde was weer enorm melig en volgens de welgekende Holywood richtlijnen. Voor mij zou het einde enorm in kracht gewonnen hebben, indien op dat ultieme moment dat RR de reddende hand wilt vastgrijpen, hij meegesleurd zou worden door een enorme witte haai. Maar dat is dan ook weer overdreven en zou het toppunt van ironie zijn

1.5*


avatar van Re73

Re73

  • 649 berichten
  • 1194 stemmen

Volgens mij is er één woord gezegd en dat was fuck. Laat dat nou tevens een understatement zijn voor deze film....


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14535 berichten
  • 4520 stemmen

Re73 schreef:
Volgens mij is er één woord gezegd en dat was fuck. Laat dat nou tevens een understatement zijn voor deze film....


Nee, hij heeft ook contact gezocht middels de radio en daar sprak hij zelfs hele zinnen. Plus die monoloog aan het begin.


avatar van Re73

Re73

  • 649 berichten
  • 1194 stemmen

Chips je hebt gelijk.....was ik vergeten omdat ik de film van narigheid (ik viel bijna in slaap) in tweeën heb gekeken.


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3449 berichten
  • 4901 stemmen

En voor die fuck, was er zelfs een God. Een hele mondvol dus


avatar van Guardian2010

Guardian2010

  • 79 berichten
  • 90 stemmen

Vond het wel vermakelijk. Je gaat zelf ook bedenken hoe je hetzelf zou op gaan lossen.

Knap een film in je eentje. Gewoon leuke film.


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

even voor de duidelijkheid,het is omdat het een amerikaanse pruductie is en met redford dat deze film in de bios draait,het is zeker meer een filmhuis film.en dat valt bij mij niet altijd in goede aarde.

deze film is prachtig

ondanks de wel hele kleine setting en het zo goed als geen tekst blijft deze film fascinerend.

de film verbeeld wilskracht en vindingrijkheid,ondanks de behoorlijk hopeloze situatie.

de rust,kalmte en het minimaal gebruiken van een soundtrack werkt op de een of andere manier aanstekelijk.

echt heel mooi.


avatar van huiguh

huiguh

  • 429 berichten
  • 2406 stemmen

Vreselijk saaie prent...

Robert Redford is zonder twijfel een goede acteur, maar in deze film bakt hij er weinig van.
Hij loopt de gehele film als een dement lijk een beetje verdwaasd rond te scharrelen op zijn boot, slaat werkelijk nergens op wat hij allemaal aan het doen is terwijl zijn situatie steeds hopelozer wordt. zijn boot is aan het zinken, maar meneer moet zn eigen nog even scheren?!?
Op het eind steekt hij zijn reddingsvlot nog even in de fik om aandacht te trekken, redding is nabij maar hij heeft er geen zin meer in en laat zijn eigen afzinken...... om vervolgens toch maar weer naar boven te zwemmen en de uitreikende hand te pakken. Metafoor of niet, om te janken zo slecht....


avatar van mock turtle

mock turtle

  • 594 berichten
  • 610 stemmen

mwa.... de film bleef mijn aandacht vasthouden, maar helaas gebeurde er niets opmerkelijks.


avatar van Noud

Noud

  • 546 berichten
  • 1158 stemmen

Er waren momenten dat het zo voorspelbaar was. Ik zei op een bepaald moment dat het me niet zou verwonderen als "Jaws" ineens zou opdagen. [/quote]

Wat verwacht je dan... iedereen die op zee vaart kan met haaien te maken hebben.


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3449 berichten
  • 4901 stemmen

Noud schreef:

Wat verwacht je dan... iedereen die op zee vaart kan met haaien te maken hebben.

En anderen krijgen er niet mee te maken ...


avatar van Waku

Waku

  • 5458 berichten
  • 6492 stemmen

Sterke rol van Robert Redford .

Uniek dat iemand in zijn eentje een compete film kan dragen op deze manier.

( Tom Hanks deed dat eerder in Castaway"en Sandra Bullock in "Gravity")

Redford overtuigt als eenzame opvarende en je leeft als kijker helemaal mee in zijn personage.

"Gravity"op zee

3.5*/4*


avatar van blackmamba33

blackmamba33

  • 12 berichten
  • 26 stemmen

Zeer verrassend was deze film.

Na de eerste scenes had ik ineens door dat in deze film bitterweinig gesproken zou worden, en inderdaad, je moet het stellen met 1 acteur. Het eerrste halfuur had ik het daar heel lastig mee, er gebeurde nauwlijks iets, en het gebrek aan dialoog maakt het daar niet spannender op. Toch doorgebeten, en gelukkig maar, want het verhaal komt langzaam op gang en werd naar het einde toe alsmaar interessanter en spannender.

Tegen het einde kan je Robert Redford zijn gedachten lezen, waardoor het gebrek aan woorden niet meer stoort, integendeel.

Het verhaal opzich is niet altijd even geloofwaardig, maar gelukkig zet Redford een zeer goede acteerprestatie neer waardoor dat niet stoort.

-> 3*


avatar van Drrrrkkk

Drrrrkkk

  • 82 berichten
  • 77 stemmen

Mooi! Redford is in zijn element in zijn strijd tegen de elementen. In de winter van zijn leven (toevalligerwijs ook in de winter van zijn acteercarriere) zie je hem zonder woorden vechten voor zijn leven. Hoe lang hou je zo'n zwaar gevecht vol en wanneer accepteer je dat je verloren hebt? De beelden zijn fraai en beklemmend, soms 'Life of Pi' gevoelens, steeds weer met nieuwe tegenslagen moeten omgaan. Schoolvoorbeeld van een film die echt niet ingewikkeld hoeft te zijn om iets interessant te maken. Voor mij een zeer dikke voldoende.


avatar van ralfsjam

ralfsjam

  • 2144 berichten
  • 1345 stemmen

Geboeid zitten kijken in een verveelde pose... interessant, maar ook weer langdradig. Toch niet slecht. Geheel andere manier van film kijken als je de gesproken tekst er uit haalt.

Leuke ervaring, maar nu niet te veel van dit soort films gaan maken...

3.5**


avatar van pos

pos

  • 14 berichten
  • 30 stemmen

Tja ik zat me eigenlijk vooral af te vragen wat die Redford daar in zijn uppie op zo'n pleziervaartuig doet midden op zee in noodweer. Beetje een domme film.


avatar van Jozz

Jozz

  • 205 berichten
  • 204 stemmen

Een film met twee gezichten...

Enerzijds waardeer ik de puurheid van de film. De bewust achterwege gelaten special effects, het ontbreken van een cliche-romantisch-verhaallijntje en een cast van slechts 1 persoon is gedurfd. Hier en daar een stukje muziek om de sfeer wat te verhogen, maar daar houdt het dan ook mee op.

Aan de andere kant ben ik het volledig eens met wat hier hier al vaker lees, Redford is veel te kalm. Hij drijft op de dood af en bedenkt op z'n dooie gemak het ene idee na het andere om misschien nog in leven te blijven. Ieder ander zou al vele malen in paniek raken. Die ene schreeuw doet daar niets af af, het blijft ongeloofwaardig en het is jammer dat de kijker werkelijk niks te weten komt over wat het personage geestelijk doormaakt.

Toch benieuwd naar hoe het afliep, heb ik de film goed uit kunnen zitten. Goed concept, veel potentie, maar uitvoering had beter gekund.


avatar van bartuz27

bartuz27

  • 16 berichten
  • 278 stemmen

slaapverwekende film.

De ondertitelmakers waren er snel mee klaar met de 5 regels gesproken tekst in de hele film...

Zegt al wel genoeg.

Verder wel mooie beelden vooral met de gigantische monster container schepen.

Kerl wat een apparaten zijn dat zeg , mooi.

Maar ook wel weer raar dat niemand op zo'n groot schip een man in nood ziet..


avatar van hoffhaan

hoffhaan

  • 773 berichten
  • 2149 stemmen

Slechtste film die ik ooit gezien heb. Bagger Bagger Baggger. Een halve punt is nog teveel.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23455 berichten
  • 76950 stemmen

hoffhaan schreef:

Slechtste film die ik ooit gezien heb. Bagger Bagger Baggger. Een halve punt is nog teveel.

Ik vond het een van de beste films sinds tijden ieder zijn smaak.