• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.924 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.972 gebruikers
  • 9.370.314 stemmen
Avatar
 
banner banner

Der Junge Törless (1966)

Drama | 87 minuten
3,40 31 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 87 minuten

Oorsprong: West-Duitsland / Frankrijk

Geregisseerd door: Volker Schlöndorff

Met onder meer: Mathieu Carrière, Marian Seidowsky en Bernd Tischer

IMDb beoordeling: 7,2 (2.855)

Gesproken taal: Duits

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Der Junge Törless

Törless is een leerling aan een kostschool tijdens de gloriedagen van het Hapsburgse Rijk. Hij aanschouwt de sadistische wreedheden van twee van zijn klasgenootjes tegen anderen. Hij doet zelf niks en helpt de slachtoffertjes ook niet; hij kijkt slechts enigszins gefascineerd.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6014 berichten
  • 7444 stemmen

Deze film geeft een hallicinante, kwellende maar verfijnde analyse van duistere en troebele gevoelens zoals intellektuele verwarring, scheefgroeiende seksualiteit en machtswellust bij enkele leerlingen in een Oostenrijks jongensinternaat. De jonge Törless observeert het gedrag van zijn medestudenten die een aantal medestudenten terrorizeren op een nieuwsgierige, passieve en passieloze wijze, maar wordt er tegelijk door geboeid.

Volker Schlöndorff behandelde zijn thema zonder effectbejag, koel en beheerst maar daardoor des te indringender. Naast de soepele, sterke structuur van zijn film valt ook het expressieve camerawerk op.

De DVD is uitgebracht in de States door Criterion.

http://www.axelmusic.com/productDetails/037429205327


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

Vergeten film die desalniettemin toch echt behoord tot de hoogtepunten van de Neue Deutsche Autoren Cinema. Deze debuutfilm van Volker Schlöndorff geeft een schitterende analyse van de sadistische kant van de mens en het oordelen over goed en kwaad. Dat deze analyse met momenten zeer aangrijpend is kunnen we onder andere zien in de beangstigende gymscène. Er zijn weinig films waarin vernedering zo voelbaar wordt gemaakt voor het publiek als in deze. Daarnaast wordt er bijzonder gespeeld en staan de schaduwrijke stukken in de schuilplaats van de jongens bol van de spanning. Een ondergesneeuwd meesterwerk.


avatar van MisterPink

MisterPink

  • 1352 berichten
  • 6851 stemmen

Drs. DAJA schreef:

een schitterende analyse van de sadistische kant van de mens

Het geklieder met de vlieg had van mij niet gehoeven, maar eens!