• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.056 gebruikers
  • 9.374.414 stemmen
Avatar
 
banner banner

Intolerable Cruelty (2003)

Komedie / Romantiek | 100 minuten
2,92 1.344 stemmen

Genre: Komedie / Romantiek

Speelduur: 100 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Joel Coen

Met onder meer: George Clooney, Catherine Zeta-Jones en Billy Bob Thornton

IMDb beoordeling: 6,3 (105.300)

Gesproken taal: Frans en Engels

Releasedatum: 23 oktober 2003

Plot Intolerable Cruelty

"They can't keep their hands off each others assets."

Miles Massey, een succesvol advocaat uit Los Angeles, is gespecialiseerd in echtscheidingen. Maar ondanks zijn indrukwekkende klantenbestand, zijn grote aantal gewonnen zaken, het respect van zijn collega's en een eigen waterdicht contract, staat hij nu op een keerpunt in zijn leven. Succes kan hem niet meer boeien en de verveling slaat toe. Hij is dringend toe aan een nieuwe uitdaging. En die krijgt hij in de gedaante van Marylin Rexroth, de bijna ex-vrouw van zijn rijke klant Rex Rexroth, een gefortuneerde vastgoedontwikkelaar. Met de hulp van de gedreven privé-detective Gus Petch is Marylin erin geslaagd om Rex vast te zetten. Ze kijkt al verlangend uit naar haar financiële onafhankelijkheid. Maar daar lijkt Miles een stokje voor te steken.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7279 stemmen

Redelijke komedie maar een misser in de carriere van de Coen's.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8664 berichten
  • 3941 stemmen

Zinema schreef:

Redelijke komedie maar een misser in de carriere van de Coen's.

Ik denk dat het wel meevalt. Ze hebben in ieder geval weer wat financiele backbone gekregen met het bescheiden succes hiervan. Coens voor de mainstream.


avatar van brucecampbell

brucecampbell

  • 3315 berichten
  • 7372 stemmen

Veruit de minste van Coen doordat het allemaal nogal braafjes en mainstream blijft, maar ik vond Clooney wel goed in zijn rol zitten.

Hij is één van de acteurs die ik de laatste tijd meer en meer begin te waarderen.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Wat ik in "Burn after Reading" absoluut niet kon, kon ik in deze komedie wél en dat was lachen. Uitstekende komedie deze "Intolerable Cruelty"; voor mij honderd keer beter dan "Burn after Reading" die ik als komedie een grote mislukking vond.

Geweldig acteerwerk van George Clooney en Catherine Zeta-Jones. Die Catherine, wat een moordwijf; dat is toch wel heel iets anders dan die Francis Mc Dormand in "B.a.R". Voor de rest vond ik de hele cast erg goed.

Film had geweldige komische scene zoals de scene met de baron Krauss von Espy in de rechtzaal. Met zijn Duitse accent leek hij zo uit een komedie van Monty Python te komen. En dan die scene met Wheezy Joe, de huurmoordenaar. Ik lag dubbel.

Ik begrijp absoluut de lage waardering voor deze film op dit topic niet. Zijn de verschillen tussen de Coen liefhebbers dan zo groot? Het lijkt er inderdaad op. Maar ach, wat maakt het uit? Als ieder op zijn manier zich maar kan vermaken.

4,5* na herziening


avatar van GinolaEHV

GinolaEHV

  • 2127 berichten
  • 2611 stemmen

Een heerlijke comedy, die grovelijk ondergewaardeerd wordt.

De film kent meerdere hilarische momenten. Vooral de eerste scène rond de onderhandelingstafel is schitterend.

George Clooney toont eens temeer aan dat hij een begenadigd (comedy-)acteur is. Catherine Zeta-Jones is een stuk slechter, maar gelukkig kwam ze een stuk minder in beeld dan Clooney (alhoewel ze leuk is om tegen aan te kijken).

Verhaal eindigt een beetje gezapig, maar dat doet weinig schade aan de kwaliteit van de film.

4*.


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20220 berichten
  • 2364 stemmen

brucecampbell schreef:

maar ik vond Clooney wel goed in zijn rol zitten.

Hij is één van de acteurs die ik de laatste tijd meer en meer begin te waarderen.

Hier nog één. In de Coen films heeft hij eigenlijk altijd een hilarische rol.


avatar van chucknorris

chucknorris

  • 189 berichten
  • 1905 stemmen

ik vond het eerste deel erg grappig, daarna verzande het wat in flauwiteiten en plotwendingen


avatar van Gil -Galad

Gil -Galad

  • 162 berichten
  • 281 stemmen

Helemaal eens met Chuck Norris, maar het was gewoon een vermakelijke Coen film. Ik ben bezig om hun collectie te bekijken (mede dankzij die DVD box van de FRS, anyone?) En dit was zeker een van de mindere, maar nog steeds een intiligentere en betere komedie dan de gemiddelde.


avatar van Corneillsjuh

Corneillsjuh

  • 19 berichten
  • 230 stemmen

Vond het een ingewikkelde film

en telkens als ik keek naar George Clooney zijn gezicht was het net hetzelde als de reclame van Martini.µ

Heb al veel betere films gezien dan deze.

2,5 op 5


avatar van kikujiro

kikujiro

  • 109 berichten
  • 786 stemmen

Af en toe hele leuke teksten (die in een roman niet hadden misstaan), maar verder erg magertjes. Toch 3 sterren voor de - af en toe - bewonderingswaardige dialogen.


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3630 stemmen

Deze film wist me totaal niet te boeien.. ik vond het niet grappig, niet romantisch.. eerder 'storend'. Ik vind Clooney sowieso al niet prettig om naar te kijken, maar na een half uur had ik er dan ook genoeg van.


avatar van AddictedToMovies

AddictedToMovies

  • 1780 berichten
  • 0 stemmen

Ondanks de vele negatieve reacties over deze film, was ik toch erg benieuwd naar mijn 11de Coen (de andere 10 zijn allemaal top! Nu alleen nog maar Ladykillers) en hoopte op (nog) een Coen verrassing. Dus heb ik voor 5 euro deze en Out of Sight (in één) gekocht.

De film begint met een redelijk grappige, redelijk flauwe scene, gevolgd door begincredits met een mooie Elvis soundtrack. Altijd leuk. Verder loopt de film lekker vlot, met een aantal hilarische grappen/scenes.

Na die speech en het applaus na een uur dacht ik wel: wat is er met de Coens gebeurd? Zijn ze nu verhollywood? Maar gelukkig was het laatste halfuur nog redelijk verrassend en erg leuk, en was die speech scene waarschijnlijk expres een Hollywood parodie.

Niet echt een typische Coen-film, wat meer een Hollywood filmpje, maar erg vermakelijk en zeker niet tegenvallend.

3*


avatar van legs1968

legs1968

  • 19 berichten
  • 51 stemmen

Geen overdreven komedie maar gewoon een lekkere, rustige film om te kijken. Af en toe zijn zulke films heerlijk!!!!


avatar van Kraay

Kraay

  • 6190 berichten
  • 1474 stemmen

Toch weer leuk zo'n Coen, inmiddels de vijfde alweer, en alle vijf staan ze op 3*, je kan Joel Coen dus wel een zekerheidje noemen. Deze film kijkt onwijs gemakkelijk weg, met een glimlach hier en daar. Het is een grappig plotje met een aantal leuke wendingen. Ook alle personages zijn sterk, zelfs Zeta-Jones. Verder heeft de film niet veel meer om het lijf. 3,0*


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4896 stemmen

Eén van de mindere films van de Coens, maar toch zeker een leuk tussendoortje. George Clooney is uitstekend bezig en zelfs Zeta Jones vond ik prima werk afleveren. De chemie tussen de twee is ook prima. De zoveelste samenwerking van de Coens met zowel componist Carter Burwell als cinematograaf Roger Deakins werkt weer prima. Prima camerawerk vooral van de laatstgenoemde.

Voor de rest nooit écht bijzonder, maar wel erg vermakelijk. Een paar keer een dikke glimlach, een paar leuke wendingen en een aantal erg leuke scénes. Vooral de eerste scéne met Geoffrey Rush die zijn vrouw betrapt en die gast die zijn inhaler verwisselt met z'n pistool en dus zichzelf afknald waren erg leuk. De Coens stellen eigenlijk nooit teleur, ook deze film was weer prima te pruimen. Voldoende.


avatar van Legan

Legan

  • 18121 berichten
  • 4947 stemmen

Qua score één van de mindere Coens, en dat is imo toch wel vooral te danken aan het genre. Romcoms zijn nu eenmaal niet echt het genre voor de 'Coens-fans'. Doch in het genre is Intolerable Cruelty toch wel één van de betere.

Het verhaal zelf stelt niet veel voor, maar de uitwerking ervan is bovengemiddeld. Aan de ene kant is het sentimenteel, voorspelbaar en heeft het natuurlijk een happy end. Aan de andere kant is de cast lekker op dreef en zetten ze leuke personages neer. Het bevat een leuk sfeertje en de humor is aangenaam; hier en daar een steek onder water gevend, maar zonder dat het heel venijnig wordt.

De algehele uitwerking mag dan erg mainstream zijn, maar het werkt wel. En daar gaat het om.


avatar van zaaf i

zaaf i

  • 78 berichten
  • 394 stemmen

ik heb de film net voor de derde keer bekeken en ik vind m iedere keer fraaier worden.

ja, het zoete, het fluwelen ligt er dik bovenop, maar daaronder schuurt en wringt het lekker. en de details zijn prachtig en maken het waard om meermaals te kijken.

de combinatie van romantiek en, tja hoe zeg ik dat, ik houd t toch maar op 'schuren', is mss niet echt besteed aan een grote doelgroep, maar mij treft deze parel toch, dwz ik laat hem toe...


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Aardige film met een voorspelbaar einde, maar de tussentijdse ontwikkelingen zijn vermakelijk en verrassend. Clooney, Zeta-Jones en de rest doen het leuk, hoewel redelijk inwisselbaar voor mijn gevoel, op Clooney misschien na. Alleen het personage van zijn collega-advocaat begon wat te irriteren, deed me ook teveel denken aan het hulpje van de rijke Lebowski.

Het grappigste vind ik eigenlijk het concept waarin het wereldje van de echtscheidingsadvocaten, het materialisme en het trouwen-voor-het-geld op de hak worden genomen. Gaf wel aanleiding voor een paar leuke wendinkjes.

Toch heb ik niet echt kunnen lachen zoals bij hun andere comedies, te weinig grappige dialogen en situaties. Visueel en soundtrack verder weinig verheffend, maar wel clean zoals je mag verwachten van de Coens.

Eigenlijk is het in alle opzichten net een stuk minder dan hun andere comedies, maar wel onderhoudend genoeg (tot nu toe de minste van de elf Coens die ik heb gezien).

3,0 - 3,5*


avatar van ®Tc

®Tc

  • 8212 berichten
  • 1087 stemmen

De draak wordt goed gestoken met vrouwen die enkel op geld uit zijn maar voor de rest is dit veel te mager.

Ik was er al een tijdje bang voor maar hier is de film waar de Joel & Ethan Coen de mist in gaan. De keuze tussen een blockbuster of toch de Coen elementen viel blijkbaar zo zwaar dat ze het snel even gemixt hebben. De film past wel in de setting (locaties en decors zijn mooi aangekleed) maar verder komt het niet.

**


avatar van Zandkuiken

Zandkuiken

  • 1745 berichten
  • 1431 stemmen

Leuker dan verwacht, zeker het eerste uur. Daarna verandert de toon van de film en gaat het in mijn ogen wat mis.

Vooral Clooney draagt deze prent met zijn hilarische blikken en idiote opmerkingen. Zeer grappig, maar de rest van de cast komt wat mij betreft een beetje minder uit de verf.

In de schermerzone tussen 2,5 en 3*


avatar van stefan dias

stefan dias

  • 2497 berichten
  • 1462 stemmen

De Coens touch en Clooney maken deze film het bekijken waard.
Allen Zeta-Jones maakt haar rol totaal niet waar. De 'chemistry' tussen de twee is geheel afwezig en de romantische afwikkeling gaat dan ook geheel de mist in.

Een must voor dit soort romantische verhaaltjes is dat je verlangt 'dat ze op het eind toch bij elkaar komen' en dat had ik hier to-taal niet. Ik zat eigenlijk enkel te wachten tot Massey die bitch finaal te kakken ging zetten. Niet dus. Zonde.

'i'm an ass nailer!'. Viva Gus Petch.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4084 stemmen

Leuke komedie, maar zeker niet de beste van de Coen Brothers, dit komt mede dankzij een minder laatste gedeelte van de film.
Clooney is zoals altijd een toppertje, Zeta Jones heeft me echter het meest van m'n stoel geblazen deze keer. Wat ziet zij er ongelofelijk sexy uit in deze film zeg, oogverblindend mooi. Verder is zij perfect gecast in haar rol.
Verder is het eerste uur uiterst komisch, veel grappige momenten. Met als hoogtepunt het dialoog tussen Rex, Clooney en z'n assistent vlak voor de hoorzitting, heerlijke droogheid. Deed me echt denken aan Police Squad en Airplane qua niveau. Ik houd daar echt van. Ook de ontwikkelingen waren grappig en vermaakten me meer dan prima.

Tot het moment kwam dat Clooney en Zeta-Jones trouwden, wat een ongelofelijk domme, naïve zet vond ik dat zeg. Je weet gelijk al wel dat daar problemen van komen. Ik vond dit toch wel een groot hekelpunt, ook het overdreven zoete gedoe de vele minuten die volgden pasten totaal niet in het beeld van het 1e uur van de film.
De muzieksoundtrack is eigenlijk stilletjes aan mij voorbij gegaan, niet zo bijzonder dus.

Intolerable is een zeer vermakelijke komedie, maar vooral het eerste uur. Wie van de zoete romantische verhaallijnen houdt wordt ook op z'n wenken bediend in het laatste half uur, mij deed het echter vrij weinig.

3*


avatar van Helios

Helios

  • 20 berichten
  • 0 stemmen

Je met echt van Komedie / Romantiek houden om deze film te beoordelen!

Ik vond persoonlijk een goede film omdat ik me geen moment verveelde! Ik kon het echt lachen van vele scenes

Het is een film die jou avond niet kan verpesten!


avatar van Dk2008

Dk2008

  • 11166 berichten
  • 788 stemmen

Hoe bestaat het. Ik hou wel van romantische komedies, maar dan niet dit soort. Echt een film van niks. Eigenlijk heeft George Clooney wel de uitstraling om in dit genre films te spelen. Kon er echter totaal niet om lachen en heb uit verveling het woord 'reet' maar geteld, al was ik al snel de tel kwijt. Slechte film 1.0.


avatar van Thieuke

Thieuke

  • 68 berichten
  • 65 stemmen

Erg vermakelijke film, veel gelachen, en toch wel verrassende wendingen erin. Catherine pffff...... een genotje om nar te kijken.

gewoon leuk dus, goede voldoende: 7


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Superbe romantische komedie van de Coens. Spannend, ongelofelijk grappig en alweer heerlijk geacteerd door Clooney. Beter dan dit worden ze denk ik niet gemaakt…

3,75*


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Een redelijke komedie, maar in mijn optiek wel een van de mindere prenten van de Coens. hoewel er wel goed geacteerd wordt door Clooney en de mooie Zeta Jones. het verhaal is verder niet echt bijzonder, maar wel kenmerkend uitgewerkt door de broeders. zelfs een mindere film van hun, is toch nog beter dan die van vele andere regisseurs. 3 sterren.


avatar van tukkerstein

tukkerstein

  • 2216 berichten
  • 3467 stemmen

Misschien op een wat grote doelgroep gericht dan andere Coenfilms (al vind ik sommige recente knallers van de Coens, zoals No Country for Old Men, ook behoorlijk mainstream, niks mis mee in mijn ogen), maar het blijft grappig. Leuke personages, grappige ontwikkelingen in het verhaal, een paar geinige uitspraken. Het is totaal niet te vergelijken met zoetsappige romantische komedies die nu vaak in de bioscopen draaien. En een romantische komedie met een echtscheidingsadvocaat, ik vond het wel leuk bedacht,

3,5*


avatar van Franklin1975

Franklin1975

  • 343 berichten
  • 419 stemmen

Erg leuke, verrassende en ongeloofwaardige film. Met een bloedmooie Catherine Zeta-Jones!!! Een 1/2* erbij.

De film springt wel van de hak op de tak en is ook geen doorsnee komedie (want Coen).

Zit je op een standaard romkom te wachten, dan kom je bij deze film bedrogen uit. Hou je van niet-standaard comedie, dan zit je bij deze film gebeiteld.


avatar van Robi

Robi

  • 2528 berichten
  • 2526 stemmen

Weer zo 'n lekker wegkijkfilmpje van de Coens. Niets aan de hand. Maar ik begin me toch af te vragen of er nog een echt ECHT goede film tussen zit. Ik heb er nog zes te gaan.