• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.094 films
  • 12.213 series
  • 33.984 seizoenen
  • 647.094 acteurs
  • 199.021 gebruikers
  • 9.372.770 stemmen
Avatar
 
banner banner

Monsters University (2013)

Animatie / Komedie | 104 minuten
3,25 1.049 stemmen

Genre: Animatie / Komedie

Speelduur: 104 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Dan Scanlon

Met onder meer: John Goodman, Billy Crystal en Steve Buscemi

IMDb beoordeling: 7,2 (419.942)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 10 juli 2013

Plot Monsters University

"Before they were incorporated, they had to be educated."

Mike Wazowski en James P. Sullivan zijn een onafscheidelijk paar, maar dat was niet altijd het geval. Vanaf het moment dat deze twee monsters elkaar tegenkwamen, konden ze elkaar niet uitstaan. "Monsters University" opent de deur naar hoe Mike en Sulley hun verschillen overwonnen en elkaars beste vrienden werden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Mike (stemrol)

Sullivan (stemrol)

Randy (stemrol)

Dean Hardscrabble (stemrol)

Squishy (stemrol)

Don (stemrol)

Terri (stemrol)

Terry (stemrol)

Art (stemrol)

Professor Knight (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van LOTR-lover

LOTR-lover

  • 937 berichten
  • 908 stemmen

Niet zo grappig als het eerste deel, maar desalniettemin vermakelijk. Uiteraard is de originaliteit er wel vanaf na deel 1 maar Monsters University borduurt goed voort op het voorgaande succes. De vele verschillende monsters en de kleurrijke wereld zijn opnieuw een lust voor het oog. Het is bekend terrein en ondanks het feit dat er niet zo heel veel geslaagde grappen in zitten heb je toch vrij vaak een glimlach op je gezicht als kijker.

3,5*

7/10 (IMDB)


avatar van K. V.

K. V.

  • 4361 berichten
  • 3767 stemmen

Vond deze toch iets minder dan het eerste deel, maar zeker nog het bekijken waard. Het verhaal vond 'k toch iets minder verfrissend en meeslepend.

Visueel was de film wel top en zag hij er erg goed uit. Ook fijn meegenomen dat de originele stemmencast weer meedeed.

Verder zaten er genoeg grapjes in om de boel op te vrolijken.

Een leuke prequel, maar niet zo memorabel als het eerste deel.


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Vond de eerste Monsters-film al tamelijk onzinnig en dit wordt er natuurlijk nooit zinniger op. Die Pixar-plaat dat ondanks alle tegenslag toch je doelen moet nastreven en haalt, wordt nu echt grijs gedraaid. Nergens is het iets nieuws wat je te zien krijgt. Een voldoende voor de animatie dan maar...


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Erg jammer dat het een doorsnee animatie is geworden. Ben zeer teleugersteld dat het leukste van het eerste deel, met die deuren, hier slechts een keer terugkomt. Dat was tenminste voor mij wel het mooiste uit dat deel, gemiste kans om daar niet wat meer mee te doen.

De monsters hebben in deze film de hoofdrol terwijl de mensen zo goed als volledig afwezig zijn of hooguit een nietszeggend bijrolletje spelen. De interactie mens-monster, wat in het eerste deel een hoop leuke momenten opleverde, is hier helemaal weg. Ontzettend gemiste kans.

Wat rest is een doorsnee animatie met doorsnee verhaal en doorsnee humor, een van de minste Pixars. 2* omdat het voor kinderen vast leuk is. Teleurstellend vervolg.

Hopelijk komt er een deel 3 met alles wat ik in dit tweede deel mis, de Monsters-serie is wat mij betreft niet op, maar deze richting moet het zeker niet heen gaan.


avatar van avdj

avdj

  • 225 berichten
  • 1303 stemmen

Pixar #14

Na jarenlang de absolute maatstaf te zijn geweest in animatieland, stelde Pixar de laatste tijd veel fans behoorlijk teleur. Dat is niet zo vreemd want na het bejubelde Toy Story 3 kregen we toch een aantal mindere goden voorgeschoteld. Hiervan vind ik zelf Cars 2 het beste voorbeeld, na een tweede kijkbeurt waarschijnlijk de eerste Pixar die er met een onvoldoende van af komt. Brave vond ik een stuk vermakelijker al voelde die veel meer aan als een Disney film. Dit jaar zullen we het zelfs helemaal zonder een product van de CGI goden uit Californië moeten stellen.

Een goed moment om nog eens een blik te werpen op Monsters University. Zijn voorganger kon mij erg bekoren en behoort misschien wel tot de meest originele films die Pixar heeft afgeleverd. Een opvolger maken is vrij lastig aangezien de monsters uit deel 1 'poeslief' waren geworden. Gelukkig is er dan nog de reddingsboei die prequel heet. Hoewel het de enige juiste oplossing is komt dit vervolg maar lastig op gang. Ondanks het tempo en de gedegen animatie weet Monsters University maar niet los te komen. Het verhaal is voorspelbaar en behoorlijk rechtlijnig, enkel de vroege flashback geeft nog enigszins bevrediging.

Vreemd genoeg komt alles toch nog op z'n pootjes terecht omdat de tweede helft van de film nagenoeg perfect is uitgewerkt. Het Amerikaanse studentenleven wordt op de hak genomen, de Scare Games gaan wel degelijk aan de neus van Mike en Scully voorbij, en voor de verandering eindigen ze allesbehalve tot helden van het verhaal. Een topfilm is het niettemin niet geworden maar ik kan er nog wel een ruime voldoende uitpersen.

3,5*


avatar van Serpicos

Serpicos

  • 1139 berichten
  • 4171 stemmen

Ik ben opgegroeid met het eerste deel, dat ik zo'n 5x heb bekeken en ik nog altijd weg van ben. Dit 2de deel ging dus bijna zeker tegenvallen. Dat is niet gebeurd, het is wel een stuk minder als het eerste deel en er worden superveel cliché's ingegooid maar het is een film die lekker wegkijkt en soms grappig uit de hoek komt.


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Leuke film om eens mee te pakken, met een paar geinige scènes (bijvoorbeeld in de bibliotheek) en kleine dingetjes zoals de draaiende wasmachine op de achtergrond, de kunstenaar met z'n verf en die vliegende vrouwelijke tang van een monster. Maar over het algemeen is het allemaal net iets te mager.

Het is flauw om te vergelijken met z'n voorganger maar omdat het daarop gestoeld is, doe ik het lekker toch. De humor is een stuk flauwer, de muziek veel minder sfeervol en het uitgangspunt (het opleiden tot monsters) is lang niet zo doordacht en inventief als dat van Monsters Inc. (de relatie tussen kinderen en monsters op z'n kop zetten). Doet me beseffen dat Monsters Inc. toch wel érg goed is (en die ik daarom dus maar verhoog). Blijf het grappig vinden, dat concept en dat kleine meisje erbij.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11077 stemmen

Goeie film over twee monsters die niet goed met elkaar kunnen opschieten. Dit late vervolg op Monsters Inc is een prequel geworden. Het mist misschien een beetje van de originaliteit van het eerste deel, maar de setting (een universiteit voor monsters) is leuk gekozen en goed uitgewerkt. Vermakelijk over de volle lengte, kleurrijke animaties en een fijne stemmencast.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2563 stemmen

Niet zo leuk als het eerste deel,maar alsnog erg vermakeijk.

De animaties in deze film zijn logischergewijs van hogere kwaliteit dan van het eerste deel.....dus daar heeft deze weer een pluspunt.

Verder zitten hier ook weer leuke humoristische stukjes in en is het al met al gewoon weer een leuke Pixar film geworden.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11519 berichten
  • 2861 stemmen

Monsters University

The Beginning Of. Ja, hoe begon Monsters, Inc.? Nou zo dus! Het begon allemaal dus met een school, erg leuk gevonden. Maar is dat niet een beetje te laat? Ik vind eigenlijk van wel. Ze hadden het eigenlijk andersom moeten doen dat je als eerste film de university hebt en dan nou de Monsters, Inc. Dat ze der eindelijk werken. Maar goed, dat is niet het geval maar het blijft nog best wel een geinige film om naar te kijken. Toch vond ik deel 1 beter maar, deze is toch ook wel identiek. Groepsmentaliteit was belangrijk in deze film en dat vond ik mooi om te zien! Verhaal was prima om te volgen soms wat slapjes maar dat gebeurde niet vaak. Concept ook erg leuk bedacht en niks mis mee! Al om al leuk om achter deel 1 aan te kijken en zeker wel vermakelijk voor een middagje film kijken!

3.5*


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6012 berichten
  • 2446 stemmen

Leuk om de personages weer te zien, en Mike en Sulley blijven geniale creaties die opnieuw uitstekend door Billy Crystal en John Goodman worden vorm-, eh, stemgegeven, maar het verhaal heeft voor mij veel te weinig om het lijf en is ook nog eens té voorspelbaar, dus uiteindelijk is deze opvolger toch enigszins een teleurstelling (hoewel ik moet zeggen dat Sulley's sabotage van Mike's proefcabine wel mooi onverwacht was). Ik hoopte ook op veel nieuwe en bizarre monsters, maar ook dat valt tegen, en de bibliothecaresse is uiteindelijk zelfs een intimiderender verschijning dan de dekaan. Nee, hoe langer ik keek hoe minder enthousiast ik werd. Heerlijk om Mike en Sulley weer te horen kibbelen, maar daar blijft het bij.


avatar van W.V.

W.V.

  • 845 berichten
  • 476 stemmen

Meestal heb ik het niet zo op vervolgen, zeker niet wanneer het animatie films betreft, maar deze steekt er bovenuit, geen topper, maar wel een leuke film met een overbeknd verhaal, een bende losers die uiteindelijk toch triomfen vieren, vaker verfilmd, maar deze steekt er naar mijn mening boven uit.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8585 stemmen

Een leuke animatie/avontuur/komedie/familie/Fantasie film...

Leuk verhaal...

Leuk gemaakte animatie...

Prima achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)...

Mooi HD kwaliteit breedbeeld...

Heel goed...


avatar van killerfreak

killerfreak

  • 846 berichten
  • 1066 stemmen

Zeer entertainend animatiefilmpje van de mannen (en vrouwen) van Pixar. Waar andere films bepaalde jokes probeert af te voeren met een "zijfiguurtje" (i.e. Scrat), zitten in deze film alleen maar "zijfiguurtjes", maar dat bedoel ik dan op de positieve manier. Stuk voor stuk mooi gevonden, en ook nog eens een origineel verhaal. Zeer degelijke prequel dus!


avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2612 berichten
  • 8086 stemmen

Beide delen gezien en ik moet zeggen dat deze prequel me toch wat meer aansprak. Ik kreeg wat meer binding met de personages, het verhaal sprak me meer aan, en voor de rest was de qualiteit vergelijkbaar dan het eerste deel. Dikke prima: *3,5


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Monsters university is een geslaagde prequel op Monsters Inc. Er staan drie personages centraal in de film die we in Inc ook al terugzagen. Uiteraard de eenogige Mike die moet opboksen tegen vooroordelen en extra hard zijn best moet doen om te slagen op de schrikschool. Zijn kamergenoot Randall groeit in Inc uit tot zijn rivaal, maar het is fijn te zien hoe het allemaal begon. Afsluiten doen we met Sullivan en we zien hoe groot de contrasten zijn tussen beiden. Dat levert leuke animatie op met wat humor en rivaliteit. Het is leuk te ontdekken hoe Mike en Sullivan zulke goede vrienden zijn geworden.

En het script blijft gewoon geweldig met de schrikschool en de slaapkamerdeuren. De Scare games zijn een leuke vondst van de makers om er een leuke prequel van te maken. De film bevat een moreel en duidelijke boodschap. Alle personages zijn (letterlijk) kleurrijk en spitsvondig. Je komt ogen tekort om al die vreemde creaturen te aanschouwen. Gewoon superleuk! Fijn vervolg op Inc!


avatar van Black Math

Black Math

  • 5430 berichten
  • 1753 stemmen

Het universum van Monsters Inc. is volgens het standaard Pixarconcept: we nemen een bepaald (fantasie)wezen en we creëren er een maatschappij omheen die toch wel erg op de onze lijkt. Dat Monsters Inc. toch nog een leuke film was, lag grotendeels aan het erg schattige meisje. Zij ontbreekt in deze film, waardoor er hier een clichématige film overblijft met als belangrijkste boodschap dat je in team dingen voor elkaar kan krijgen die je alleen niet kan. En natuurlijk moet deze moraalles op de harde wijze geleerd worden. Ik heb het gevoel deze film al zo vaak gezien te hebben, alleen de monsters setting is anders, maar eigenlijk niet eens zoveel anders, want dus gemodelleerd naar onze samenleving.

Ik heb onlangs een aantal andere Pixars gezien, en die zien er visueel toch ook een stuk beter uit, waarbij er met name sommige spectaculaire actiescènes zijn. Die blijven hier grotendeels achterwege, terwijl ook de vormgeving, met name de kleuren, tegenvalt.

Kortom, een clichématige film die ook nog eens lelijk en weinig spectaculair is. Ik kan hier maar weinig uithalen, waardoor ik op 0,5* uitkom.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Prequel op het succesvolle Monsters Inc. keert terug naar de periode waarin Mike [Billy Crystal] en Sullivan [John Goodman] elkaar leerden kennen en maakt duidelijk hoe en waarom ze elkaars collega’s en beste vrienden werden. Mike is het buitenbeentje dat vastbesloten is zich te bewijzen op Monsters University, ondanks dat iedereen – waaronder de gevreesde Dean Hardscrabble [Helen Mirren] – hem bij voorbaat al kansloos acht. Sullivan moet een familietraditie voortzetten dat vereist dat hij de beste van allemaal is. Het verhaal is een tikje simplistisch maar de aantrekkelijke karakters en een aantal vindingrijke ideeën maken dit tot prima kijkvoer voor jong en oud.