• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.924 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.972 gebruikers
  • 9.370.314 stemmen
Avatar
 
banner banner

Monsters University (2013)

Animatie / Komedie | 104 minuten
3,25 1.049 stemmen

Genre: Animatie / Komedie

Speelduur: 104 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Dan Scanlon

Met onder meer: John Goodman, Billy Crystal en Steve Buscemi

IMDb beoordeling: 7,2 (419.740)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 10 juli 2013

Plot Monsters University

"Before they were incorporated, they had to be educated."

Mike Wazowski en James P. Sullivan zijn een onafscheidelijk paar, maar dat was niet altijd het geval. Vanaf het moment dat deze twee monsters elkaar tegenkwamen, konden ze elkaar niet uitstaan. "Monsters University" opent de deur naar hoe Mike en Sulley hun verschillen overwonnen en elkaars beste vrienden werden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Mike (stemrol)

Sullivan (stemrol)

Randy (stemrol)

Dean Hardscrabble (stemrol)

Squishy (stemrol)

Don (stemrol)

Terri (stemrol)

Terry (stemrol)

Art (stemrol)

Professor Knight (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van nognooit

nognooit

  • 308 berichten
  • 2117 stemmen

Zin in deze prequel had ik eigenlijk niet. De trailer(s) wisten mij niet te bekoren en zó leuk vond ik Monsters, Inc. niet. Mijn vriendin wou er echter graag heen en, bedacht ik me, met mijn lage verwachtingen kan de film alleen maar mee vallen.

Dat deed het helaas niet. Het was zoals ik verwachtte; een zielloze productie, geen sfeer, voorspelbaar en zelfs weinig geïnspireerd. Er is bijvoorbeeld geen of nauwelijks verschil tussen de monsterwereld en de mensenwereld (qua gebouwen, landschappen, etc.).

Het was mij ook allemaal iets te braaf, een universiteit van/voor monsters zouden toch leuke dingen moeten opleveren, zowel visueel als inhoudelijk.

Het keek overigens wel goed weg, het tempo was goed en technisch was het ook prima in orde.

Misschien leuk voor jonge kijkers, maar gezien het grote aanbod aan (Pixar) animatie films kunnen zelfs zij deze film gerust overslaan.


avatar van wwelover

wwelover

  • 2605 berichten
  • 3951 stemmen

Wauw. Het begon al met een geweldige short als voorfilm en vervolgens knalde Monsters University er ook nog eens lekker door. Eindelijk een sequel/prequel van een animatiefilm (afgezien van Toy Story) waar ik echt naar uitkeek. Het verhaal is leuk en ze hebben veel herkenbare dingen er in verwerkt. En met de monsters kun je ook goed je creativiteit kwijt dus je kan om heel wat karakters goed lachen. Het is absoluut niet puur voor kinderen, juist niet zelfs. Ik denk dat Monsters University juist meer voor een iets ouder publiek is (al is het ook leuk voor kids natuurlijk).

4.5*


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Monsters University. Een soort van high school tafereel waar studenten zijn ingewisseld voor pluizige beesten. In de huidige maatschappij worden monsters volgens mij doorgaans afgeschilderd als 'eng' of 'griezelig' maar de meesten zagen er helemaal niet zo uit (behalve die emo-groep dat dan weer een te groot contrast oplevert) en veel diversiteit tussen al die gekleurde wezens was er evenmin. Ook waren er vele figuren die op precies dezelfde manier drie ogen op hun gezicht bevestigd terwijl hun lichaam een veel andere bouw had. Zou ze je niet wat beter rangschikken en een duidelijker onderscheid in rassen maken denk ik dan. En waarom moet die host van de show nou weer van die scheven tanden hebben en zo onverschillig praten? Presentatrices zijn juist spontaan en vrolijk. Het gegeven dat de leerlingen meedoen aan een soort van competitie om de engste van het stel te worden is op zich wel leuk bedacht maar de hele weg er naartoe en ook de algemene vormgeving vond ik behoorlijk flauw. Hoe verder de speelduur vorderde des te meer mijn rechterhand de rechter wang ging ondersteunen en mijn oogleden verder naar beneden vielen. En wat voor een anti-climax was dat zeg. Mike heeft dagenlang zitten te studeren en heeft zich voorbereid op de finale met de simulators waarbij ze een kind in bed moeten laten schrikken. Hij komt met een mietige brul en de meter slaat vol uit. Maar niet door het kabaal dat hij maakt maar puur omdat Sulley met het systeem geknoeid blijkt te hebben. Erg teleurstellend. Sowieso raad ik trouwens iedereen de Nederlandse versie af. Ik heb me weer zitten ergeren aan al die stereotype stemmen die je vrijwel in iedere gedubde animatie tegenkomt. Niet zoveel aan dus.


avatar van Red Goblin 86

Red Goblin 86

  • 4 berichten
  • 14 stemmen

Beetje teleurgesteld....

Ik vond de eerste Monsters Inc. film echt geweldig maar het 2de deel was maar een schaduw van zijn voorganger. Weinig grappige momenten en er waren zelfs momenten dat ik me aan Sully ergerde.

Kort samengevat flauw vervolg op een schitterende film.

3 sterren ( Vooral voor de graphics dan )


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4082 stemmen

Dit zijn niet de beste films van Pixar. Deel 1 was al geen overtuigende animatie, University is dat ook niet.

De film is niet heel scherp qua humor en lijkt meer op een Buddy film. Er zitten genoeg grapjes in, maar buiten de slak om(trailer) zit er niet echt veel in dat blijft hangen. Moet wel gezegd worden dat de film er visueel wel fantastisch uit ziet. Sommige dingen zien er echt levensecht uit, de vooruitgang in animatie is een lust voor het oog.

Helaas moet je dan wel concluderen dat het allemaal wel uitbundiger had gekund, vooral omdat het een Monsters University betreft had het (creature) design wel over de top gemogen. Het oogte nog teveel als een normale universiteit, met alleen iets uitbundigere bewoners. Ook wordt er 0,0 gedaan met de rivaliserende universiteit, terwijl er wel 2x naar gerefereerd wordt in de film. Dit had voor wat meer spanning en oorlog kunnen zorgen om ook de oudere kijkers wat plezier te gunnen.

Nu blijft het bij een degelijke, maar vooral ook veilige Buddy film.

3,0*


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3244 stemmen

Leuke maar misschien toch wel een gewaagde prequel. Iedereen weet wel een beetje hoe 't eindigt. Het is een uiteindelijk wel een leuke en ook warme film geworden. Vooral de relatie van Mike met z'n team is mooi. Uiteindelijk is het ook goed resultaat weer van Pixar. Maar zeker niet een van de beste films. 3,5.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Monsters University is nooit een film geweest waar ik naar uit keek en zeker niet na de vorige twee Pixars, die onder het niveau van de studio lagen. Dat doet deze film ook weer, want het is vrij onorigineel, maar het moet toch gezegd worden dat deze wel prima gemaakt is en ondanks de clichés goed weet te vermaken. Misschien komt het omdat Pixar de clichés hier zo weet te brengen dat ze net niet als clichés aanvoelen.

Daarbij is Pixar altijd op de eerste plaats een studio geweest die uitblonk in details. Niet technische details, maar details op het gebied van plot en personages, evenals grapjes. Dat is het grote verschil met bijvoorbeeld Dreamworks die meer in grove lijnen werken. Brave was de eerste Pixar die de details miste, maar MU niet. Net als de eerste film werkt alleen al de chemie tussen de twee hoofdpersonen heel goed. En de scare contests zijn leuk verzonnen, waardoor ook het avonturenaspect goed tot zijn recht komt. Ook verfrissend: waar een veel terugkomend thema bij Amerikaanse animatiefilms is dat je alles kunt bereiken als je maar in jezelf gelooft, krijg je hier toch eens iets anders. Het eindigt wel optimistisch, maar door Mike niet geheel zijn droom te geven wordt het wat nuchterder. Al wist je dit einde al dankzij Monsters, Inc. natuurlijk.

Monsters, Inc. had één van de meest fantasierijke verhaallijnen van Pixar en daardoor valt het helaas wel meer op dat deze film dat niet heeft. Daarnaast zitten er gemiste kansen in, met name in het personage Randall. Zijn ontwikkeling naar schurk had makkelijk een belangrijk onderdeel kunnen vormen van het verhaal, maar wordt hier erg kort door de bocht gedaan. Zoiets deden de Toy Story vervolgen toch beter.

Monsters University is al met al geen uitschieter van Pixar, maar een vermakelijk, sympathiek tussendoortje. Hopelijk komt alleen de volgende keer weer eens een knaller.
3*


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12693 berichten
  • 5825 stemmen

De downfall (of in elk geval het gevaar ervan) van Pixar is nu pas definitief ingezet. Cars (maar hierna ging het niveau weer sterk omhoog) en zeker Cars 2 waren al het niveau onwaardig. Ook Brave was duidelijk minder. Ze kunnen het volgens mij nog wel, zeker gezien een aantal nog vrij recente films en zoiets als die korte film. Maar het geld maakt hongerig. Steeds met een nieuw concept op de proppen komen, lijkt te veel risico’s voor ze. Ze gaan de rest (noem een dreamworks) achterna als ze op deze koers blijven varen. Ik wacht met veel spanning af, dit was in elk geval de 3de tegenvaller op rij. Van de 5 films die nu op stapel staan, is er geloof ik 1 sequel gepland. Hoewel dat er w.m.b. 1 te veel is, valt dat mee.

Maar goed over de film. Ik vind het een totaal onzinnige prequel, waar totaal geen grond voor was. Ze hadden namelijk amper wat te vertellen. Wordt het dan stiekem toch nog een aardige film? Nee, zelfs dat eigenlijk niet. Pixar staat voor mij voor films met een leuk en vrij origineel uitgangspunt, ontzettend geestig en warm uitgewerkt in een bigger than life avontuur. Van al deze kreten is in de film eigenlijk niets te zien. Sterker ze zijn er het tegenovergestelde van. Het beste dat je over de film kunt zeggen dat het makkelijk te verorberen is. Het is kleurrijk en vrolijk. Is dat dan het niveau waar Pixar op zit.

2 sterren. Wel met kans op een verhoging naar maar liefst 2,5. Veruit de minste Pixar. Echt jammer. Mijn nieuwe feature bij 3d films; de 3d in deze film is nog onzinniger dan de film zelf. Je ziet niet eens dat je naar iets 3 dimensionaals zit te kijken. Af en toe zie je wat diepte en denk je opeens ‘oh ja, ik heb zo’n debiel brilletje op mijn kop.


avatar van Filmhoek.nl

Filmhoek.nl

  • 105 berichten
  • 0 stemmen

monster university recensie is een geweldige aansluiting (lees: proloog) op Monsters Inc. De afwezigheid van personages uit Monsters Inc. wordt erg goed gevuld door andere bijrollen. Overigens krijg je de oorsprong van de rivaliteit van Sullivan en Randy te zien. Blijf na de film nog even zitten om de after-credits scene te zien, want de meeste mensen gaan gelijk bij de aftiteling weg. Ik kreeg helemaal zin om zelf ‘scare cards’ (soort Pokémon verzamelkaartjes, maar dan in Monsters-style) te verzamelen. Een waardige prequel die je zeker niet mag missen en van Monsters University de beste schrikschool maakt die er is!


avatar van baspls

baspls

  • 4118 berichten
  • 1673 stemmen

"I've been waiting for this my whole life! I'm gonna be a scarer!"

Weer een goede PIXAR-film. Ik moet zeggen dat deze niet als een 100% PIXAR aanvoelt. Normaal zijn die iets origineler. Wel moet ik zeggen dat deze beter is dan wat PIXAR laatste jaren heeft afgeleverd en ik zou zelf zo ver kunnen gaan om dit de beste commerciële animatiefilm van 2013 te noemen.

Helaas draaide alleen de nederlandse dub does moet ik ook de nederlandse stemmen beoordelen. Kasper van Kooten (Mike) en Jack Wouterse (Sulley) waren in het vorige deel gewoon geniaal. Hier vond ik ze iets minder.

Verder merk je dat hier gewoon te veel personages in zitten. In Monsters & Co. zitten meer originelere monsters. Ook is er iets te veel detail in de animatie, we zijn vooruit gegaan sinds 2001, maar ik vind de monsters beter in een wat gedateerde techniek.

Het verhaal is wel goed. Al moet ik zeggen dat ik na het zien van Monsters & Co. iets heel anders in gedachten had over hun geschiedenis. Vooral Randall was erg onverwacht. Geniaal vond ik die 80's Waterreus aan het einde!

Muziek is af en toe hergebruikt en er zijn wat nieuwe liedjes, wel goed.

Erg leuke film.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8145 stemmen

”I've been waiting for this my whole life! I'm gonna be a scarer!”

Pixar lijkt de laatste jaren iets minder creativiteit te hebben dan een klein decennium geleden, want voor de derde keer in vier jaar komen ze met een vervolg, in dit geval een prequel. Monsters, Inc. was op diverse gebieden best origineel en had een slim verhaal. Best lastig om te evenaren.

Monsters University doet in ieder geval een aardige poging. Het verhaal is deze keer wat minder ingenieus, maar er zitten diverse nieuwe personages in, waarvan de schooldecaan Hardscrabble wel de allerleukste is. Ook vond ik de Scaregames erg leuk en zeer vermakelijk. De animatie is er in die jaren duidelijk weer wat op vooruitgegaan en alles ziet er nog wat frisser en helderder uit. Mike en Sully krijgen deze keer ook wat meer uitdieping en daarnaast is de humor best geslaagd.

Wel voelt het allemaal iets fragmentarischer aan, maar dat is niet heel erg. Ik moet daarnaast toch zeggen, dat men er toch aardig in is geslaagd om in de buurt van het eerste deel te komen. Qua animatie is het erg mooi, het verhaal is best leuk, de personages zijn erg kleurrijk en de uiteindelijke link naar Monsters, Inc is ook best geslaagd te noemen. Overigens was het korte filmpje “The Blue Umbrella”, dat hieraan voorafging in de bioscoop echt waanzinnig mooi.

3,5*


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Pixar lijkt een beetje in een wat mindere fase te zitten. Hun nieuwe animatiefilms zijn net iets tevaak een vervolgfilm en/of missen de echte creativiteit die films als Toy Story, Finding Nemo, Wall-E en Ratatouille wel hadden. Ik heb deze week ook nog even Monsters Inc., de voorganger dus, teruggekeken en die film zit erg sterk in elkaar met een origineel plot, gevatte grappen en leuk uitgewerkte personages. Monsters University haalt dat niveau nooit.

We gaan terug naar het verleden en zien hoe Mike en Sulley elkaar hebben ontmoet. Dat is op zich al een niet zo heel interessant gegeven, maar het zou best wel eens leuk kunnen zijn door de universiteitssfeer die door de film heen hangt. Helaas hebben ze dit een beetje te gemakzuchtig uitgevoerd. Het is net een normale menselijke universiteit, maar dan met gekke monsters. Ik had juist gehoopt op veel meer ''monstergerichte'' zaken. Gelukkig maakt de film dit wel op dat vlak goed met de ''Scare Games'', die wel weer origineel en grappig waren.

Overigens is Monsters University best wel leuk om te kijken. De film is visueel weer schitterend, zoals we gewend zijn van Pixar en er zitten toch nog wel genoeg leuke grappen in waar volwassenen ook wat aan hebben. Maar wel onder het niveau van de vorige film, dat wel. De film volgt qua verhaal een wat bekend patroon, dus verwacht niks bijzonders op dat gebied. Ze moeten het echt hebben van de personages. Het was goed dat ik Monsters Inc. nog even opnieuw had gekeken, want er zitten best wel een paar leuke verwijzingen naar die film in.

Leuke wegkijker dus, maar ik verwacht nu wel weer eens een echt grensverleggende animatiefilm van Pixar, zoals ze vroeger altijd afleverden.

3*

PS: Die trage slak Kijk ook vooral nog even na de aftiteling naar het slot met onze trage vriend!


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14514 berichten
  • 4510 stemmen

Tegenvaller - veruit het minste dat Pixar tot nu toe heeft laten zien.

Een prequel dus op Monsters Inc, een heel aardige filmpje toentertijd. Deze prequel gaat terug naar de studententijd van de monsters, maar in plaats van een mooie coming of age-film krijgen we een vrijwel volledig plotgedreven film waarin elke emotie door je strot wordt gedauwd en elke poging tot karakteruitdieping zo wordt uitvergroot dat van nuancering en echte emotie geen sprake kan zijn. In plaats van een muurbloempje (als je het hebt over wel een goede film) is de protagonist nu het lulletje rozenwater eersteklas, het pispaaltje, en dat de ganse film door. Je weet overigens wel waar het eindigt (al is het maar doordat dit een prequel is).

Maar goed, er wordt zo sterk duidelijk gemaakt dat Wazowski zielig is, dat hij niet meer zielig is daardoor. En wat Pixar ook maar niet duidelijk weet te maken is waarom Wazowski niet eng is, maar pluchebeest Sally wel. Mij lijkt het dat alle monsters eng zijn, maar goed. Ow ja, en de dikkertjes zijn de sulletjes in de film. Als je het hebt over ideeënarmoede.

Technisch is de film wel verzorgd, al vond ik een Brave veel knapper nog, maar soms is het gewoon ronduit lelijk. Het is een 3D film, maar kijk die niet in 2D dan, want het is soms overduidelijk dat er een bepaald 3D-effect had moeten zitten. De manier van plaatsing van objecten, de hele mise-en-scène, is daarop gericht. In 2D gaat dat irriteren. Buiten dat vind ik de film esthetisch gewoon niet mooi of ook maar ergens bijzonder. De herfstkleuren aan de bomen soms, en die scène met roze prikdingen zijn nog wel aardig, maar de rest ziet er gewoon niet uit. Wall-E had dat wel, maar deze MU is soms tegen het kitscherige aan, en zeker beelden van de universiteit en vooral van interieurs vind ik vanuit de computer gewoonweg niet mooi. Geen idee wat dat is, maar Pixar doet verder er ook helemaal niets mee, behalve proberen alles zo fotorealistisch mogelijk te krijgen. Brave had daar ook al last van, maar die zat technisch nog een niveau hoger.

Het is dat de film redelijk wegkijkt en het stemmenwerk in orde is, maar verder is dit een onding eerste klas. 1,5*.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87592 berichten
  • 12835 stemmen

The One Ring schreef:
Misschien komt het omdat Pixar de clichés hier zo weet te brengen dat ze net niet als clichés aanvoelen.

Niet?!

Vorige week naar The Intership zitten kijken, volgens mij hebben ze dit Monsters Inc vervolg van hetzelfde velletje gekopieerd. Twee hoofdpersonages die bij een stelletjes losers op de universiteit terechtkomen, de gebruikelijke wedstrijd waar het eerst niet zo vlot loopt, maar na wat teamwork moraal plots alles lijkt te lukken. Fast forward door wat proefjes, uiteraard volgt er nog een downer waarna vol jolijt iedereen op het einde van de film krijgt wat hij verdient. Een berg clichés waar je toch écht niet kan naastkijken wat mij betreft.

Verder stoort het dat Pixar zelfs niks meer aanvangt met de MI wereld. Ik ben geen fan van hun "verwachtingen-met-een-twist" conceptjes, maar het is in ieder geval steeds een wereld die vormgegeven wordt. Dit hier is gewoon hetzelfde als MI, maar dan als prequel uitgebouwd. Een verhaal dat evengoed voor eender welke andere film uit hun stal had kunnen dienen.

Visueel niet onder de indruk. Kleurgebruik is ontiegelijk lelijk en kitsch, de technische kwaliteit ligt wel weer hoog maar op sommige momenten vond ik de mate van detail eerder storend (het verouderde baseballcapje bijvoorbeeld). Character design is ook enorm lui, buiten Sully en Mike zijn de meeste monsters gewoon wat blobberige vormpjes met verschillende elasticiteiten.

Qua humor zelfs geen enkele keer kunnen glimlachen. Waar het meisje uit deel 1 nog voor een paar leuke momenten zorgde is de humor hier gewoon érg geforceerd (die slak) of vaak ook geheel afwezig.

Mnee, een droevig vervolg dat het weinige goede uit de eerste film naast zich neerlegt en daar niks aan toe weet te voegen. Een opeenstapeling van saaie keuzes en vergrijsde clichés, verpakt als een glossy, overkleurrijk familiefilmpje.

0.5*


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2550 stemmen

"You don't think I'm scary?"

Als ik eerlijk ben, ben ik eigenlijk nooit een groot Pixar-fan geweest. De meeste films van ze zijn wel vermakelijk te noemen, maar ook niet meer dan dat. Tot ik dit misbaksel van een animatiefilm zag, Pixar is wel erg afgegleden zeg. Monsters, Inc. (2001) heb ik overigens niet gezien, maar die zal ongetwijfeld stukken beter zijn.

Het verhaal is gevuld met de nodige clichés, alles wordt te snel opgelost d.m.v. goedkoop moraalgebruik. En ondertussen weet je als kijker al waar het hele gebeuren naartoe gaat, wat een voorspelbaarheid. Om vooral de humor niet te vergeten of beter gezegd het gebrek aan humor. De film wordt nergens, maar dan ook nergens grappig. Er zitten te veel geforceerde grappen in die kant noch wal raken, bij mij kon er in ieder geval geen glimlach vanaf.

Visueel ziet het er aardig uit, maar dat is wel te verwachten van een Pixar-film. Alleen zag het er naar mijn mening erg ongeïnspireerd uit. De personages komen fantasieloos over en zijn meer een soort van "blobberige vormpjes met verschillende elasticiteiten" om Onderhond zijn woorden te gebruiken.

Al met al erg pover, de ietwat lange speelduur helpt hier zeker niet bij. Wel even blijven zitten bij de eindcredits voor een extra (ongrappige) scène.

Kleine 1,5 sterren.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6983 berichten
  • 9777 stemmen

Jammer dat de dalende lijn in Pixar-kwaliteit nu een halt is toegeroepen door uitgerekend een sequel, maar goed, het is in ieder geal weer een stap in de goede richting. Monsters Inc. is één van mijn favoriete Pixar-films en ik was best bang dat deze prequel een matige onderneming zou worden, maar gelukkig, het valt allemaal reuze mee. Sterke nog; Monsters University is de beste Pixar-film sinds Toy Story 3 (ja, nog een sequel, ik weet het). De grappen en grollen volgen elkaar in hoog tempo op, de stemmencast is wederom subliem en de animatie is indrukwekkend. Daarnaast is de onderliggende plot erg leuk en bij vlagen zelfs een beetje ontroerend. Kortom; niets mis mee! Hopelijk is dit het begin van een nieuwe reeks geweldige Pixar-films.


avatar van TMP

TMP

  • 1889 berichten
  • 1715 stemmen

Leuk vervolg op Monsters Inc., waarin te zien is hoe (onder meer) Mike Wazowski, Sulley en Randall Boggs hun opleiding tot Scarer volgen. Een aardig plot met originele grappen, waarin de sfeer op een universiteitscampus goed wordt nagebootst. Ook de diverse wedstrijden die Mike en zijn team moeten winnen om weer deel te mogen uitmaken van de opleiding zijn leuk uitgewerkt. Mike en Sulley behoren bovendien tot de leukere Pixar-personages. De animatie ziet er, zoals doorgaans het geval is bij Pixar, prima uit. Monsters University bevalt mij al met al minstens zo goed als voorganger Monsters Inc.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Leuke kinderfilm.

Soms heb je wel eens films waar je je verbaasd dat je eigenlijk niet hebt geërgerd aan zoveel clichés. Denk dat het vooral komt door de aanstekelijke sfeer. Uiteraard weet je vanaf moment 1 al hoe het gaat lopen. Daar zit zeker het grootste punt van kritiek bij de Pixar films van de laatste tijd. Waar bij Wall-E je in het begin nog wel even in het ongewisse werd gelaten. Is hier alles van moment 1 duidelijk. Maar doen ze 1 ding nog steeds uitstekend en dat is het sfeervol brengen. Ik ergerde me dan ook weer erg weinig en ging volop mee in het verhaal van Wazowski en Sullivan. Het is net wat te weinig om heel lyrisch van te worden. Pixar is een beetje de Brad Anderson van de animatie. Het is niet werelds maar altijd vakmanschap. Of ze daar helemaal tevreden mee moeten zijn is een tweede...

3.5 sterren.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31144 berichten
  • 5447 stemmen

Monsters Inc viel best wel mee met de nodige humor een verhaaltje dat misschien niet 100% origineel was, maar toch mooi uitpakte. Met Monsters University spelen ze echter op safe en wordt het nooit echt verfrissend. De prequel is vrij voorspelbaar en mist zelfs enige zin van avontuur en humor. Dit is meer een Disneyvehikel met een duidelijke moraal en niet wat we van Pixar gewoon zijn. Ofwel teert Pixar ondertussen ook al op de vernieuwde formule waar ze tegenover de Disneyfilms opnieuw de animatieliefhebber kon boeien. Het is allemaal wel mooi gedaan en sommige grappen werken wel, maar over het algemeen is dit niet echt bijzonder. Prequels en sequels kunnen best leuk zijn, maar deze was (net zoals velen) vrij overbodig.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5586 stemmen

Kommer en kwel op de afdeling Inspiratie bij Pixar, waar men tegenwoordig blijkbaar niet veel verder komt dan recyclen. Lui underdog verhaaltje, humor van de lopende band en suffe karaktertjes die na anderhalf uur nog steeds meer aan speelgoed doen denken dan aan iets anders. Alsof dat niet erg genoeg wordt de speelduur gevuld met een eenogige doperwt, die ook nog eens een vervelend, zelfingenomen baasje blijkt te zijn. De bijrollen zitten weer tjokvol veilige, herkenbare typetjes. Alleen het jasje is anders.

Nu verwacht ik niks van de score bij zo'n film, maar als een term als circusmuziek te binnen schiet, is dat wel een dieptepuntje. Afgezien van Hardscrabble is het design van de monstertjes saai, saaier, saaist. Achtergrondjes willen wel eens aardig zijn, maar binnen deze drukte is dat geen factor van belang. Het mooiste wat er te zien valt, is tijdens een uitstapje ergens op het eind. Hetzelfde euvel als het vorige deel. Het 'beste' grapje is iets met een slakachtige. Geen wonder dat die nog even terugkomt.


avatar van Ste*

Ste*

  • 2070 berichten
  • 1386 stemmen

Ja, vermakelijk genoeg, maar nergens echt geniaal. Het gaat nooit het randje over van écht grappig, écht ontroerend of écht spannend.

Ook nooit écht mooi trouwens. Frappant genoeg vond ik het allereerste shot met de herfstbomen nog het mooiste om te zien. De looks zijn voor de rest wel oke, hoewel ik moet zeggen dat ik de meeste monsters niet eens zo leuk vind. Een hoop felle kleuren , een hoop ogen en armen en rare vormen, en af en toe zit er eentje tussen die bovengemiddeld is (vooral die pluizige in het Oohma Kappa groepje was leuk bedacht) maar over het algemeen is het veel te fluffy en kleurig. Zitten we nou naar monsters of naar vrolijke random fantasiefiguurtjes te kijken? Geldt eigenlijk ook wel een beetje voor het plot zelf. Voor een film over monsters is het allemaal behoorlijk jolly, en zit er maar één moment in dat echt spannend gemaakt is.

Ik denk dat ik deze vergelijkbaar vind met Monsters Inc. Kijkt prima weg, maar op een of andere manier is het nooit echt een van m'n favorieten geworden, hoe leuk gevonden sommige dingen dan ook mogen zijn.

Hier en daar een hoogtepuntje of een grap die werkt, maar voor de rest een middenmoot-Pixar.

3,5*


avatar van DonOswaldo

DonOswaldo

  • 6430 berichten
  • 1931 stemmen

Tegenvallend. Prima kijkbaar - daar niet van - maar de humor is het vaak net niet en de film weet ondanks een paar leuke momenten nergens echt boven het niveau redelijk uit te stijgen. Kijkt makkelijk weg, maar is ook weer makkelijk vergeten. Kleine 3,5*


avatar van filmkul

filmkul

  • 2469 berichten
  • 2245 stemmen

Leuk vervolg op Monster Inc. Fraai uitziende tekenfilm. Het verhaal is leuk en wordt goed uitgewerkt. Hier en daar een paar grappige momenten en leuke vondsten. Leuk voor jong en oud, maar geen klassieker. Wel ruim voldoende. 3.0


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Met Toy Story 2 en 3 heeft men bij Pixar bewezen dat vervolgfilms helemaal niet zo erg zijn. Deze twee vervolgen zijn immers tien maal beter dan 'originele' producties als Cars of Brave. Dus teruggrijpen naar eerdere successen lijkt best slim. Helaas doen ze er bij Monsters University weinig bijzonders mee.

Het frisse en originele idee van Monsters Inc wordt letterlijk verplaatst naar een high-school verhaaltje, waar alles precies zo gaat als je verwacht. Dat elke Pixar de nodige moraaltjes en levenslessen kent, weten we wel, maar ze lijken er de laatste tijd nogal in door te draven. Humor lijkt bij Monsters University in ieder geval niet op de eerste plaats te komen, want erg geestig is de film niet. Er komen talloos veel monsters voorbij, maar veel creativiteit in het design zit er niet. Enige twee creaties die eruit sprongen waren het hoofd van de school en, vooral, die bibliothecaresse. Die scène was dan ook veruit het beste wat de film te bieden had, naast de climax (in de 'echte wereld'). Het zijn die paar toffe scènes en een paar aardige grappen die de kijker nog goed weten te vermaken, maar als geheel stelt het allemaal niet zo veel voor. En is het vooral iets wat we al heel vaak hebben gezien.

3 sterren.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Nog meer jeugdige pret in de stront pot van Pixar gedipt. Monsters Inc deed mij vroeger wel wat en om die reden zal ik een herziening nooit overwegen. Deze prequel kan ik helaas niet meer als 11/12 jarig knulletje zien en dan is het wel pijnlijk hoe on-grappig en weinig origineel ze achter de schermen eigenlijk zijn. Zonde


avatar van Zeriel

Zeriel

  • 1395 berichten
  • 2636 stemmen

Zeer slap aftreksel van het origineel, wat van begin tot eind verrassend en boeiend was.

Animatie is in orde, wat we gewend zijn inmiddels niet meer dan dat.

Bloedeloze karakters, standaard verhaaltje, doorsneeplotontwikkelingen, en belegen uitgekauwde grapjes. Alles wat Monsters Inc. leuk maakte ontbreekt. Gewoon een rip-off waar geen scherpe kantjes meer zijn, een smakeloos papje overhoudend wat geheel verantwoord aan uw kindjes gevoerd kan worden.

Volgens mij is dit gewoon een door Disney gekaapte film uitgebracht onder het Pixar vaandel die zij helaas opgekocht hebben. Dat kun je doen in een kapitalistisch systeem. Ben je groot en krijg je goede concurrentie, dan koop je ze en probeert ze dood te knuffelen en uit te melken o.a. middels dit soort rip-offs.


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

Over die dalende lijn bij Pixar heb ik maar weinig gemerkt. Dit is weer eens een ouderwetst vermakelijke Pixar met een hoop lollige personages, fijne humor en schitterende animatie.


avatar van doctari

doctari

  • 200 berichten
  • 682 stemmen

Na twee matige films is Pixar met Monsters University wat mij betreft weer helemaal terug. Goed, de moraal ligt er weer vrij dik bovenop en het is niet zo bijzonders als Up of Wall-E, maar Monsters University is ten minste weer erg grappig en erg creatief, iets wat bij Brave en Cars 2 ver te zoeken was.

Ik heb me kostelijk vermaakt en kan deze film aan iedere animatie-liefhebber aanbeleven


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Teleurstellende prequel.

Ik was er al een beetje bang voor, maar deze tweede Monsters film is een overbodige gebleken.

De karakters verliezen hier een groot deel van hun kleur. Het verhaaltje is te afgezaagd.

De originaliteit en het sterke verhaal van de eerste film worden hier teniet gedaan.

Het is nog wel vermakelijk, maar de grappen zijn flauw en het verhaal voorspelbaar.

Het is wel mooi gemaakt, maar in alle opzichten verkies ik Monsters Inc. boven deze film.

Hopelijk komt er geen derde film meer.


avatar van FillumGek

FillumGek

  • 8987 berichten
  • 3398 stemmen

Niet zo bijzonder als de eerste, al is het nog steeds vermakelijk. Monsters Inc. stak schitterend in elkaar; een enorme fabriek waarin miljoenen kinderen wakker worden geschrokken door enge monsters, maar die in werkelijkheid juist bang zijn voor de mensen. Niks van originaliteit in dit deel, maar slechts een tekenfilm variant van een high school komedie.

Er zitten weer een paar leuke figuren bij, al miste ik wel een schattig personage als Boo. De grappen zijn niet altijd even leuk, en zijn vaak ergens al beter gedaan en hier gewoon in een ander jasje gegoten. De animatie is zoals gewoonlijk schitterend, maar de moraal is dan weer zo ongelofelijk jammer. Ik zat al te wachten op het moment dat de film een ommekeer van 180 graden zou maken, en daar kwam ie dan...

Nog steeds een leuk universum voor jong en oud, maar in alles toch minder dan het origineel.