Genre: Drama
Speelduur: 115 minuten
Alternatieve titel: The Hunt
Oorsprong:
Denemarken / Zweden
Geregisseerd door: Thomas Vinterberg
Met onder meer: Mads Mikkelsen, Alexandra Rapaport en Thomas Bo Larsen
IMDb beoordeling:
8,3 (403.928)
Gesproken taal: Deens, Pools en Engels
Releasedatum: 25 oktober 2012
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via CineMember
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Jagten
"The lie is spreading."
Lucas is net gescheiden. Hij heeft een nieuwe baan bij de plaatselijke kleuterschool, een nieuwe vriendin en kijkt uit naar het bezoek van zijn zoon Marcus tijdens de Kerst. Maar de kerstgedachte is opvallend afwezig. Klara, een 5-jarige leerling, beschuldigt Lucas van misbruik. De kleuterschool is in diepe schok en al gauw worden er vermoedens gewekt jegens Lucas. Wanneer het verhaal zich door het dorp verspreidt begint de kleine gemeenschap al snel uiteen te vallen.
Externe links
Reviews & comments
Rednas 2
-
- 170 berichten
- 196 stemmen
Een film waar je bepaald niet blij van wordt, zeker omdat je als kijker de waarheid weet. Vreselijk om een stempel opgedrukt te krijgen waar je echt nooit meer van af komt... Sterk en overtuigend acteerwerk!
b00ts
-
- 695 berichten
- 4601 stemmen
Een halve ster aftrek. De rol van de directrice van de kleuterschool vond ik wel erg kort door de bocht. Zeker in deze tijd kan ik me niet voorstellen dat mensen nog zo naïef kunnen reageren. Wellicht naïef van mij. Verder heb ik genoten. Mooi dat in het midden gelaten wordt of hij het nou wel of niet heeft gedaan. Tot slot weer geweldig acteerwerk van Mikkelsen.
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Mooi dat in het midden gelaten wordt of hij het nou wel of niet heeft gedaan. Tot slot weer geweldig acteerwerk van Mikkelsen.
Is dat wel zo? Dat hij onschuldig zou zijn was een gegeven. Nergens wordt gesuggereerd dat hij een mogelijke dader zou kunnen zijn. Dat Mikkelsen goed speelt staat buiten kijf, maar daar maak je nog geen goede film mee.
ikhebsmaak
-
- 28 berichten
- 24 stemmen
Wanneer je deze film wilt zien is het wel van belang om enig idee te hebben van de sfeer van deze film: zwaarmoedig.
Zoals in eerdere berichten is aangegeven, is de rol van de kleuterleidster nogal discutabel, maar zeker dienstbaar in het moraal van de film.
Een film die zeker een boodschap uitdraagt die in deze tijd hard nodig is: niet iedere man die in de kinderopvang werkt moet het nadeel van de twijfel hebben.
Onze cultuur van overbescherming, overbezorgdheid, vervreemding, naïviteit maar vooral meedogenloosheid wordt hier zeer treffend neergezet. Dat daar af en toe enige overdrijving in voorkomt is begrijpelijk: dit is geheel functioneel.
Een film met een uitstekende verhaallijn en bovenal een fantastische camera-voering. Een absolute aanrader, tenzij je een vrolijke avond wilt hebben.
ikhebsmaak
-
- 28 berichten
- 24 stemmen
Prima film hoor, maar echt overrated.
Geen onderbouwing bij deze nogal statistische constatering. Persoonlijk vind ik een beoordeling van 3 of 2 sterren aan de magere kant. Maar dat is persoonlijk.
Hoewel ik de film op veel momenten erg onprettig vond, is dit wel een film die zeer goed aansluit bij de actualiteit. De manier waarop tegenwoordig naar mannelijke krachten in de kinderopvang wordt aangekeken is ook heel ziekelijk.
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
Ik heb de film 2x stop gezet omdat ik het even niet aankon. Niet omdat de film slecht was, maar vanuit onmacht en ik tegen het scherm begon te schreeuwen. Bij de kleuterleidster en bij de moeder van Klara als die laatste het voor het eerst helder ontkent. En dan toch gaan inpraten op het kind dat ze het wegdrukt. Wat een nachtmerrie. Je kunt het de ouders eigenlijk ook niet zo kwalijk nemen, want natuurlijk gaat het welzijn van je eigen kind boven alles. Het laat dan ook mooi zien hoe die vertwijfeling alle objectiviteit de nek omdraait. Dit kan iedereen gebeuren. Daartegenover staat dat een Robert M. jaren kon doorgaan voordat men aan de bel trok.
rugbyer10
-
- 27 berichten
- 90 stemmen
Het zal je maar gebeuren, realistisch neergezet. Als je kinderen hebt zal de film je denk ik nog meer raken. Erg mooi gefilmd de haat die in een stadje ontstaat en hoe vanuit 1 persoon een leven volledig de grond ingeboord kan worden. Hoe een leugen van een kind zo veel teweeg kan brengen. Absolute aanrader
cordiacovens
-
- 1526 berichten
- 1447 stemmen
Geen onderbouwing bij deze nogal statistische constatering. Persoonlijk vind ik een beoordeling van 3 of 2 sterren aan de magere kant. Maar dat is persoonlijk.
Hoewel ik de film op veel momenten erg onprettig vond, is dit wel een film die zeer goed aansluit bij de actualiteit. De manier waarop tegenwoordig naar mannelijke krachten in de kinderopvang wordt aangekeken is ook heel ziekelijk.
De film speelt op een erg simpele manier in op emoties, het is echter het onderwerp wat het anders maakt maar de simpelheid blijft erbij
Koen87
-
- 437 berichten
- 1244 stemmen
Door de 'simpele manier ' wordt het juist perfect neergezet. in feite zijn wij allen dieren die banaal reageren wanneer de situatie er om vraagt. Treffender kan het niet worden gebracht.
cordiacovens
-
- 1526 berichten
- 1447 stemmen
Het is gewoon makkelijk op emotie inspelen, ja ik was ook geraakt door de film maar het is gewoon als een niet te missen kans in het voetbal.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Klopt, een film met dergelijke thematiek is emotioneel al snel een hit, zelfde geldt voor een Amour bvb.
cordiacovens
-
- 1526 berichten
- 1447 stemmen
Ja, qua simpelheid en emotioneel aspect overstijgt het niet erg veel een doordeweekse rtl8 film, echter zijn de uitwerking en Mads Mikkelsen beter. Het enige wat echt anders is is het thema
depri83
-
- 6804 berichten
- 1490 stemmen
De boosheid die je voelt bij het onterecht criminaliseren van Mikkelsen is misschien makkelijk maar de film zet wel aan tot denken over hoe jij zou reageren op zo 'n situatie in je directe omgeving en of een persoon die alleen nog maar wordt verdacht van het misbruik van kinderen alle rechten tot een normaal leven (vb boodschappen) verliest.
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Hier had ik toch een stuk meer van verwacht. Het is een prima film hoor, maar toch een beetje ironisch dat een film met zo'n genuanceerde en sterke boodschap in zijn uitwerking intussen helemaal niet zo subtiel is. Hier en daar wordt toch veel uitvergroot of aangedikt om de boodschap over te doen komen.
Een mooi voorbeeld daarvan is de scène waarin Klara haar moeder vertelt dat Lucas onschuldig is en haar moeder haar direct vertelt dat ze dat maar denkt omdat ze dat misschien graag zou willen (of iets van die strekking). En ik schoot gewoon in de lach toen tijdens het "verhoor" van het meisje die man aan haar vroeg of er "iets wits" uit de penis van Lucas kwam, waarna de kleuterjuffrouw vervolgens een prullenbak vol kotst.
Een hond die vermoord wordt is ook wel heel erg vergezocht en puur voor het sentiment in de film gegooid. Ik volgde ook niet helemaal waarom Lucas toch zijn boodschappen meekreeg nadat hij de slager een kopstoot gaf, in plaats van toen helemaal in elkaar getrapt te worden. Ook wat raar dat Theo later opeens weer helemaal overtuigd is van de onschuld van Lucas. Het einde vond ik ook wat simpel. De boodschap is wel de enige geloofwaardige die er kan zijn, maar de manier waarop het wordt gebracht is wat ongeloofwaardig om wat meer dramatisch te kunnen eindigen.
Mads Mikkelsen speelt de hoofdrol wel echt ijzersterk en ook de rest van de cast is op goed op dreef, waaronder de actrice die het kleine meisje Klara speelt. Echt onvoorstelbaar knap hoe je alle emoties precies aan haar gezicht af kunt lezen. Het vaak lekker kille camerawerk beviel me ook goed. Een aardige film, maar lang niet zo goed als ik verwacht had. Ik denk toch dat dit zo'n geval is waarin een film die fatsoenlijk is gemaakt al snel hoog scoort gezien het zware onderwerp dat wordt behandeld. 3.0*.
Filmkriebel
-
- 9968 berichten
- 4655 stemmen
Een mooi voorbeeld daarvan is de scène waarin Klara haar moeder vertelt dat Lucas onschuldig is en haar moeder haar direct vertelt dat ze dat maar denkt omdat ze dat misschien graag zou willen (of iets van die strekking).
Vind ik helemaal geen mooi voorbeeld. Als ouder geloof je in zo'n situatie liever dat je kind het ergste is overkomen zodat je stappen kan ondernemen, iets doet om je kind te beschermen en je ouderrol op te nemen, dan het risico te lopen op knagend schuldgevoel omdat je niks hebt gedaan. Het past helemaal in de film dat de moeder bvb aanneemt dat Lukas het stilzwijgen van het meisje gekocht heeft of haar chanteert. Zoiets op die manier vertellen is net wel subtiel.
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Het is niet de gebeurtenis zelf, zulke dingen komen natuurlijk voor, maar meer de uitwerking. Op een of andere manier vind ik de toon of zo gewoon niet geloofwaardig. Ik weet niet of dat nou ligt aan de actrice, haar tekst of wat anders. Ik vind dat de film vrij veel van die scènes heeft waar ik er gewoon niet in mee kon gaan. Grote positieve uitzondering zijn alle scènes tussen Lucas en Klara, die allemaal erg ongemakkelijk aanvoelen.
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Indrukwekkende film, niet in de laatste plaats door het fenomenale spel van Mads Mikkelsen (ik heb die eigenlijk nog nooit slecht bezig gezien).
Een minpuntje vind ik wel dat Thomas Vinterberg tegen het einde van de film plotseling een gat laat vallen van een jaar en daardoor “vergeet” om aan te geven hoe het de moeder van Klara, de hoofdonderwijzeres, zijn oude vrienden en het personeel van de supermarkt vergaan is, nadat de waarheid boven tafel kwam. Ik zat daar eigenlijk min of meer verlekkerd op te wachten; helaas tevergeefs.
Jaren geleden heb ik een Amerikaanse rechtbankfilm gezien, gebaseerd op waargebeurde feiten, met hetzelfde thema: hoe weerloos je bent tegen valse beschuldigingen van kinderen: Indictment: The McMartin Trial (1995). Een aanrader voor mensen, die geraakt zijn door het thema van Jagten.
Ekeil
-
- 6 berichten
- 27 stemmen
Schitterend!!! Zelden een film gezien waarin ik zo werd meegezogen als deze, waarin emoties zo echt overkomen en acteurs geen acteurs lijken maar reallife karakters.
Sergio Leone
-
- 4412 berichten
- 3095 stemmen
Erg goed.
Veel verrassingen heeft The Hunt niet in petto: het verhaal en verloop zijn erg rechtlijnig. Dat maakt dat de film staat of valt met hoe men bepaalde situaties aanpakt, en men is er grotendeels in geslaagd om alle valkuilen te vermijden.
Er zitten echter een paar dingetjes in die ik wat gemakkelijk vind lijken, zoals de vaste vriendengroep (allemaal) die zich tegen Lucas keert en de ouders van Lara die zichzelf dingen wijsmaken, al wordt dat goed uitgespeeld tegenover de naïviteit van een kind.
Ook de epiloog vind ik een beetje jammer, zelfs flauw. De kijker wordt beoogd te geloven dat een jaar later alles koek en ei is, om dan toch nog met een dubieuze noot te eindigen.
Voorts is alles van hoge kwaliteit en daar is de cast grotendeels verantwoordelijk voor, want wat staat die fantastisch te acteren. Mads Mikkelsen is fenomenaal en verdient alle lof voor deze rol, maar zeker ook het meisje dat Lara neerzet moet genoemd worden. Dit moet de beste acteerprestatie van een kind zijn dat ik tot op heden heb gezien.
Visueel lijkt het allemaal vrij doorsnee, maar het subtiele camerawerk en muziekgebruik zorgt wat mij betreft toch voor een sfeer die ijziger is dan in de gemiddelde thriller.
Een jaagscène of scène in het bos meer had ik wel graag gehad. Zeker tijdens de slotscène wordt daar een vijandelijkheid gecreeërd die goud waard is.
Genieten (of toch weer niet..)
4
Filmkriebel
-
- 9968 berichten
- 4655 stemmen
Ook de epiloog vind ik een beetje jammer, zelfs flauw. De kijker wordt beoogd te geloven dat een jaar later alles koek en ei is, om dan toch nog met een dubieuze noot te eindigen.
Wat is dan zo flauw aan het einde? Het is toch overduidelijk en heel logisch wat er bedoeld wordt?
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
Juist. Dat het na een jaar (of tien jaar) lijkt alsof alles vergeten en vergeven is, om er dan toch achter te komen dat dit het de rest van je leven blijft achtervolgen.
Vond het einde juist angstaanjagend goed.
Sergio Leone
-
- 4412 berichten
- 3095 stemmen
Wat is dan zo flauw aan het einde? Het is toch overduidelijk en heel logisch wat er bedoeld wordt?
Er wordt getracht de kijker eerst te laten geloven dat alle vriendschappen weer hersteld zijn, om dan te laten zien: ah nee, toch niet. Ik zie het nut daar niet van in, wat niet wil zeggen dat die bosscène niet goed zou zijn.
Met duidelijkheid heeft dat niets te maken.
Filmkriebel
-
- 9968 berichten
- 4655 stemmen
Niet alle vriendschappen, dat is het net. Het is toch wel een sterke manier om aan te tonen dat er toch nog dorpelingen zijn die niet in de onschuld van Lukas geloven en hem nog steeds als een verwerpelijke pedofiel aanzien . Anders had je maar een flauwe happy-end
Sergio Leone
-
- 4412 berichten
- 3095 stemmen
Laat de 'jaar later'-sequence weg en er is geen sprake van een flauwe happy end.
Soit, ik ga hier niet verder over uitwijden. Ik denk dat wij beiden van de film genoten hebben, laten we het daarbij houden.
merijn82
-
- 1931 berichten
- 460 stemmen
Opzich goede film, maar had er wat meer van verwacht, mede ook door de scores hier. Opzich is het acteerwerk natuurlijk zeer goed en zijn een aantal scenes zeer pijnlijk om te zien, wat dus erg positief is.
Zal vast al veel over gezed zijn hier, maar wat mij stoorde: gaan de ondervragingen er bij dit soort zaken zo suggestief aan toe in Denemarken? Dat voelde niet helemaal lekker.
Het einde vond ik overigens wel oké, alleen was ik niet zo blij met het jaartje overslaan. Juist daarin zat nog wel een periode waarin interessante zaken uitgewerkt hadden kunnen worden. Beetje makkelijk zo.
Gewoon een goed drama, maar niet heel bijzonder. 3,5*
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Gewoon een flut film, niets meer en niets minder. Zou door een Nederlander kunnen zijn gemaakt. De Denen hebben hier de goedkoopheid wel veel beter kunnen verstoppen. Maar dat is niet zo moeilijk...
Hannibal
-
- 9358 berichten
- 3273 stemmen
Beste Leo, het woord "flutfilm" is, als het al een woord is, één woord. Buiten deze futiliteit had deze film inderdaad door een Nederlander gemaakt kunnen zijn, of door een Belg, of een Argentijn. Echter, hij is gemaakt door Thomas Vinterberg, een Deen. En dat is eén van de redenen dat het zo'n goede film is geworden.
Wat ik me wel afvraag is wat je bedoelt met de "goedkoopheid" van de film, die goed verstopt is, maar er blijkbaar wel is. Hoe en waar heb jij het dan toch gevonden? In ben benieuwd.
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Gewoon een flut film, niets meer en niets minder. Zou door een Nederlander kunnen zijn gemaakt.
Waar slaat dit op? Je doet net alsof wij in Nederland geen goeie films kunnen maken.
Als je dat bedoelt, dan ben ik het hartgrondig met je oneens. Toegegeven het zijn niet allemaal toppers, maar met enige regelmaat verschijnen er toch goede tot erg goede films van eigen bodem, die de vergelijking met buitenlandse producties met vlag en wimpel kunnen doorstaan. Om er uit de losse pols een paar te noemen: De Aanslag, Karakter, Simon, Vox Populi, Het Paard van Sinterklaas, Achtste-Groepers Huilen Niet, Bride Flight, Soldaat van Oranje, My Queen Karo, Zwartboek, Antonia, Spoorloos enz. enz.
Beer82
-
- 33 berichten
- 1497 stemmen
Zeer zwaarmoedige film waarbij de hulpeloosheid van het slachtoffer uitstekend wordt weergegeven. Juist de passiviteit en gelatenheid van de hoofdrolspeler zorgde ervoor dat ik paar keer de tegenspelers wel een dreun wou verkopen. Uitstekend drama dat ervoor zorgde dat ik met een rotgevoel naar bed ging. Ken bijna geen films die mij emotioneel zo sterk raken, daarom de volle mep.
5*
Gerelateerd nieuws

'Jagten' is een ultieme aanrader: 'Zat soms adem inhoudend te kijken'

Oscarwinnende film 'Jagten' sinds kort te bekijken via Amazon Prime Video

De best beoordeelde films uit vijf verschillende landen, volgens MovieMeter

Hitserie 'Drive to Survive' krijgt derde seizoen
Bekijk ook

Das Leben der Anderen
Drama / Thriller, 2006
727 reacties

Prisoners
Thriller, 2013
682 reacties

Rang-e Khoda
Drama, 1999
8 reacties

Festen
Drama, 1998
822 reacties

Whiplash
Drama / Muziek, 2014
431 reacties

Efter Brylluppet
Drama, 2006
235 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








