Genre: Horror / Komedie
Speelduur: 106 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Joe Dante
Met onder meer: Zach Galligan, Phoebe Cates en Hoyt Axton
IMDb beoordeling:
7,3 (271.885)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 13 december 1984
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Gremlins
"Cute. Clever. Mischievous. Intelligent. Dangerous."
Een man zoekt een cadeau voor zijn zoon en vindt in Chinatown een klein lief beestje. Er zijn echter drie regels waar hij zich moet houden: geen water, geen eten na middernacht en geen fel licht. Als het beestje echter, doordat zijn zoon hier niet goed op let, groene Gremlins begint te kweken, breekt de hel los.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,3 / 271885)
- Trailer (YouTube)
- Gremlins (BoekMeter)
- Gremlins (MusicMeter)
- Game (GamesMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
- Kijk op Amazon Prime
- Kijk op HBO Max
Social Media
Acteurs en actrices
Billy Peltzer
Kate Beringer
Randall Peltzer
Lynn Peltzer
Pete Fountaine
Grandfather (Mr. Wing)
Chinese Boy
Murray Futterman
Sheila Futterman
Ruby Deagle
Reviews & comments
Jurado
-
- 203 berichten
- 552 stemmen
nee hoor...ik was er nu pas achter gekomen dat dit ook een aardige "oude" film is.
Hij is gek van de Back to The future en Star Wars reeks dus leek mij dit ook wel wat.
deStef
-
- 255 berichten
- 607 stemmen
Ik weet nog dat ik dit vroeger geweldig vond. Had zelfs een Gizmo, toch maar eens op de uitkijk naar de dvd versie hiervan. 
Spil
-
- 138 berichten
- 232 stemmen
vond dit niet alleen vroeger geweldig; nog steeds!!
verplichte kost met kerst... heerlijke film...
JurassicPark
-
- 505 berichten
- 632 stemmen
deze film altijd om half 9 s'avonds op kerstavond kijken en dan daarna meteen deel 2 dan heb je lol
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
Een van de wijnige films waarvan ik deel 2 leuker vind maar deze is ook wel leuk.
3* 
DONUT
-
- 11 berichten
- 1490 stemmen
De film die iedereen vast wel eens een x heeft gezien of minimaal wel eens iets over gehoord heeft.Een klassieker.
Erg leuke (kerst?) film, al1 vind ik niet dat ie echt met kerst temaken heeft. Maar zich in iedergeval afspeeld rond kerst.
Heb die film wel tig keer gezien maar hij blijft leuk.
Leuke familie film voor jong en oud.
Eng is ie echt niet ,zelfs voor de kleintjes is ie leuk.(zag ,m voor ,t eerst toen ik 6 of 7 was)
Leuk orgineel verhaal , en ik vind die gremlins er toch wel redelijk echt uit zien, zeker voor die tijd (1984)
Nu zie je helaas nog vaak genoeg neppe monsters aliens en dergelijke.
Een film die zeker de moeite waard is om tekijken voor jong en oud.
Deel 2 bestaat ook en is een leuke opvolger , maar vind ik wel iets minder leuk dan 1.
4,5*
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Soeperman87
-
- 567 berichten
- 479 stemmen
Die computer het raam uit bij WB! 
Sommige films worden ontzettend verkracht door (goedkope) computereffecten.
Gremlins hoort met 'poppen', niet met 'pixels'.
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Ik zou het niet erg vinden, als ze het gewoon serieus zouden aanpakken. Straight to video klinkt niet alsof dat het geval is.
mikey
-
- 28986 berichten
- 5136 stemmen
Misschien bevooroordeeld, maar compi-tekenfilmmateriaal vind ik uberhaupt lelijk.
WB
-
- 1612 berichten
- 2657 stemmen
Wat is er mis met mijn pc??? 
En nee, idd, ze moeten sowieso deze 2 films met rust laten. Stukje nostalgie moet je niet vernieuwen en/of vervolgen met CGI!
Smith
-
- 143 berichten
- 319 stemmen
Ja nostalgie ten top. Een van de films die me altijd is bijgebleven uit mijn jeugd. Vind het nog steeds een aanrader voor de jongere kijkers. En dan kijk ik zelf stiekempies ook weer ff mee 
koetje boe
-
- 61 berichten
- 22 stemmen
ik heb deze voor het eerst gezien toen ik 11 was, en dat was in noorwegen... toen vond ik hem best wel spannend...
nu ben ik 15, en ik vind het een prachtige film... zoals mijn vriend en ik zeggen...het staat allemaal in het script
my style
-
- 184 berichten
- 302 stemmen
dit vond ik echt een geweldige film vroeger. Met plezier naar gekeken. Heeft een leuk verhaal en is gewoon een film van mijn jeugd! 3,5 *
PeKz
-
- 17 berichten
- 15 stemmen
Ik heb m als beginnende tiener in de bios gezien.
Vond het echt een te gekke film en zelfs nu vind ik m nog steeds leuk.
Vooral dat eten na middernacht en als ie gaat zingen is me bij gebleven en natuurlijk die oma die ff het dak doorgeschoten word.
Leuke film,ik ga zeker de dvd reeks kopen.
Ik geef m ook een 4,5 ,beetje jeugd sentiment en ik vond hem toen gewoon echt super en hij is nog steeds blijven hangen ondanks dat ik m weet ik veel hoe vaak heb gezien.
NO;
-
- 41 berichten
- 32 stemmen
aaa deze heb ik gekekn toen ik 10 was ofzo. ik en me vriendinnetje vonden het helemaal geweldig.. we lazen het in de tv-gids en we moesten het zien.. toen heeft haar moeder deel 2 opgenomen en mijn moeder deel 1 en hebben we ze savonds gekeken. we voelden ons helemaal STOER! op school werd er metteen verslag gedaan. en waren we de HELDEN! dat we dat durfden te kijken
hahaha als ik er nu aan terug denk.. denk ik dat het helemaal niet spannend bedoeld was maar meer als grappige film of niet?
toen vond ik het geweldig maar het is eigenlijk geen film voor mij met beestjes die de wereld veroveren toch leuk verhaaltje over dat een jongetje dat beestje met kerst krijgt( dat was het toch?)
2.5 omdat ik er toen zo vol van was!
peruaansefilm
-
- 132 berichten
- 162 stemmen
in die tijd.. denderende zeer goede film net zoals Die hard reeks in die tijd al gied gemaakt
Kevin_1989
-
- 106 berichten
- 458 stemmen
Denk dat ik deze film vroeger wel 50x heb gezien
ooh wat vond ik het eng toen die gremlin in dat mixapparaat ofzo zat, en toen dat vrouwtje snel de deuropening 'over moest steken'.
4 ****
zjandannybob
-
- 421 berichten
- 1047 stemmen
deze film al echt te vaak op tv gezien maar hij blijft geniaal. zo'n leuke beelden en toch weer zo simpel gemaakt allemaal. echt zeer mooi bedacht.
deze film is gewoon een aanrader vind hem zeker in de top 100 thuishoren, want dit is niet zomaar een film het is een klassieker en wordt niet zomaar elk jaar weer een paar keer op tv vertoond.
4.5*
hellblazer93
-
- 650 berichten
- 924 stemmen
Heel origineel verhaal en die gremlins zijn echt lief als ze nog gewoon zijn. Acteerwerk niet zo bijzonder maar daar heb ik me totaal niet aan geirriteerd. Hij mag dan oud zijn het blijft een geniale en leuke film. 4.0*
Patat
-
- 319 berichten
- 0 stemmen
Een overbekende klassieker uit het midden van de jaren '80. De film straalt helemaal de sfeer uit van die periode die voor mij gelijk staat met een knusse, gezellige sfeer.
In "Gremlins" volgen we de avonturen van Gizmo, een uberschattig beestje dat me met zijn zacht gezang, zijn grote ogen en zijn sprekende mimiek telkens weer weet te vertederen. De Gremlins zelf zijn natuurlijk minder schattig, maar halen de ene frats na de andere uit: de ene geslaagd, de andere misschien wat onnozel. Maar toch blijft de film bekoren, ondanks het nogal simpele verhaal.
De film heeft een aantal bijzondere scènes met allicht de cinema vol Gremlins die naar "Sneeuwwitje" kijken op het grote doek als één van de meest bijblijvende scènes. Dit geldt eveneens wanneer de moeder alleen in huis is en zich op creatieve wijze tegenover de Gremlins verdedigd.
"Gremlins" is lekker verstand op nul en genieten van één van de grote klassiekers uit de 80's.
4.5*
Onderhond
-
- 87585 berichten
- 12834 stemmen
Eén van die films die ik categoriek niet terugzie enkel uit respect voor m'n herinneringen aan de film.
Zei ik blijkbaar erg lang geleden.
Nu zijn mijn herinneringen al lang niet meer heilig, dus deze ook maar een keertje opnieuw gezien.
Fout filmpje, op meerdere vlakken. Negatief qua acteerwerk, verhaal en special effects. Positief qua humor. Film is op zich best knullig, beetje langdradige intro en vreselijke muziek.
Gelukkig is Gizmo eigenlijk nog steeds best schattig en zijn de "evil" Gremlins zeker komisch genoeg. Vooral de scene in de bar steekt er bovenuit en deed wat denken aan Jackon's compleet foute muppet parodie.
Film heeft alleen een beetje een dubbel sfeertje. Eng is het niet, maar écht grappig ook niet. Schippert een beetje tussen twee wallen en wordt nooit echt goed vond ik. Wel vermakelijk en genoeg te grinniken. Verveeld heb ik me gelukkig niet.
2.5*
Pre- en sequels

Gremlins 2: The New Batch
1990
186 reacties
Gerelateerd nieuws

Griezelen met kerst: vijf vermakelijke horrorfilms tijdens de kerst

'Gremlins'-regisseur Joe Dante haalt uit naar Baby Yoda: "Is een schaamteloze kopie van Gizmo"
Bekijk ook

Back to the Future
Sciencefiction / Komedie, 1985
734 reacties

Jurassic Park
Avontuur / Sciencefiction, 1993
1.344 reacties

The Exorcist
Horror, 1973
1.736 reacties

Jaws
Thriller / Horror, 1975
1.634 reacties

La Jaula de Oro
Drama, 2013
38 reacties

Groundhog Day
Komedie / Fantasy, 1993
736 reacties
Gerelateerde tags
vakantiemonsterkleine staddepartment storebars and restaurants human animal relationshippetsunlightchain sawsalesperson midnightfur bankingmarionetgremlinymca poppenspelchainsawkerstmispetssupernatural horrorabsurdhilariouswhimsicalenchantjoyfulxmas
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









