Genre: Thriller / Mystery
Speelduur: 107 minuten
Alternatieve titel: The Body
Oorsprong:
Spanje
Geregisseerd door: Oriol Paulo
Met onder meer: Belén Rueda, Aura Garrido en Jose Coronado
IMDb beoordeling:
7,6 (78.343)
Gesproken taal: Spaans
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot El Cuerpo
"Death is not always the end"
Inspecteur Jaime wordt naar het mortuarium geleid tijdens een onderzoek naar een mysterieus ongeluk. Daar ontdekt hij dat het lichaam van een vrouw is verdwenen uit één van de koelcellen. Compleet wanhopig sluiten Jaime en zijn team het mortuarium af en gaan zij op zoek naar bewijsmateriaal. Hierbij roepen zij de man van het slachtoffer op. Hij is de enige die kan bijdragen aan het onderzoek naar deze mysterieuze verdwijning, hij is immers de enige die al haar geheimen kent...
Externe links
Acteurs en actrices
Jaime Peña
Álex Ulloa
Mayka Villaverde
Carla
Dra. Tapia
Gloria Villaverde
Patricia
Vigilante Ángel Torres
Agente Mateos
Erica Ulloa
Video's en trailers
Reviews & comments
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
Het einde maakt de film.
Want lange tijd kabbelt de film voort met een interessante manier van vertellen, namelijk door naadloos van het heden via flashbacks terug te schakelen naar het verleden. Dit geeft zo meer inzicht in het verhaal, dat ik zelf vrij doorsnee vond overkomen. Maar zoals ik al zei, maakt het einde gelukkig veel goed. Want als een donderslag bij heldere hemel vallen opeens dan alle puzzelstukjes op hun plek en besef je jezelf als kijker dat het best ingenieus in elkaar zit.
Verder ziet de film er erg stijlvol uit, mooi geschoten. En het ademt een heerlijke mysterieuze sfeer, met name doordat de film zich voor het grootste gedeelte in de nacht afspeelt en de constante stroom aan regen. Daar heb ik echt een zwak voor in films, zoiets schept voor mij gelijk al een goede sfeer zonder dat er verhaal bij komt kijken.
Hierbij is zeker te zien dat deze film afkomstig is van de producers van El Orfanato (2007) en Los Ojos de Julia (2010). Plus Belén Rueda die acte de présence geeft in beide films, zet ook in deze film een mooie prestatie neer.
Deze film bewijst dan ook dat het einde een film kan maken of breken, in dit geval maakt het sterke einde deze film echt af.
3,5 Sterren.
arno74
-
- 8700 berichten
- 3342 stemmen
Bedroevende acteerprestaties, vooral gedurende de eerste 30 minuten. Daarna wordt de film beter, maar niet goed genoeg om het eindoordeel hoger te tillen. De film hangt aan elkaar met ongeloofwaardigheden en clichés, het einde inbegrepen. Goed bedacht, waanzinnig slecht uitgewerkt.
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2567 stemmen
Heerlijke thriller is dit...constante spanning en een soortgelijke sfeer...ja ik hou hier van.
Los Ojos de Julia (2010) vond ik al een toffe film....en hier doen ze het nog even dunnetjes over....jaaa fijne film dit 
Misschien dat het nog wel 4 sterren word voor mij!
david bohm
-
- 3075 berichten
- 3439 stemmen
Vrij ingenieuze maar voor deze ervaren filmkijker niet geheel verrassende thriller van Spaanse bodem met een hoop bekende gezichten. Het sterkste punt vind ik de uitermate sfeervolle aankleding van het geheel waarbij de clichés zoals plaatselijk noodweer niet worden geschuwd.
Minder vind ik dat het allemaal wat lang blijft voortslepen.
Aardig.
Mac Hammer Fan
-
- 6027 berichten
- 7447 stemmen
Een jonge man trouwt met een rijke oudere weduwe en wordt verliefd op een jongere vrouw, met wie hij een relatie krijgt. Deze laatste wil hun verhouding alleen verder zetten als zij de enige is in zijn leven. Uiteindelijk besluit de man zijn vrouw uit de weg te ruimen. Hij gebruikt hiervoor een vergift dat geen sporen nalaat. Maar na haar dood verdwijnt het lijk van zijn echtgenote uit het mortuarium.
"El Cuerpo" mag dan nog enkele clichés hebben, het is een bijzonder boeiende film met een verrassende ontknoping. Sfeervol in beeld gezet en stevig vertolkt. Een aanrader.
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Alhoewel geen whodunit, zal deze er wel (goed..) ingaan bij liefhebbers van bepaalde misdaadseries. Al vrij snel dat het daar aan doet denken. Waar die er circa tien keer een uurtje over doen het mysterie uit de doeken te doen, perst Paulo z'n kluwen plot samen in iets minder dan twee uur. Elke opmerking, elke blik, elke zoom; alles in het teken van dat, ademhalen is er niet bij, voor iets anders is geen ruimte.
Nul sfeer en dat is nogal opmerkelijk voor een film die zich lange tijd ophoudt in een mortuarium. Een kleine horror toets heeft het hier en daar wel, maar die bestaat uit enkele cheap scares en kijk eens wie we daar hebben-momentjes. Want dat blonde lijk dat blijft maar overal opduiken. Flauw gedoe dat voor spanning door zal moeten gaan. Ook funest voor het ritme van de film, dat vooral vermoeiend is.
Na elke clou, vondst, onthulling of iets dergelijks schiet het weer richting een flashback die er een draai aan geeft. Om tureluurs van te worden. Zelfs de inspecteur, naast Rueda ook al zo'n dom dik aangezette rol, ontkomt er niet aan. Als je je onderweg afvraagt waarom, en dat kan bijna niet anders, dan prik je zo door de film heen. In alles in toenemende mate belachelijk. Half puntje voor de WC scène dan maar.
Leno
-
- 5921 berichten
- 4407 stemmen
Vermakelijke maar ook onzinnige film, met een slap einde. De cast is ook niet heel sterk, toch zitten er wel enkele spannende scenes in waarbij het verhaal nog alle kanten op kan gaan, daar wordt dan ook goed gebruik van gemaakt. Jammer dat het dan zo slap eindigt.
flaphead
-
- 850 berichten
- 979 stemmen
Weer een degelijke mystery-thriller van Spaanse makelij. Voor ervaren thriller-kijkers lijkt een wegkijkertje aan de hand te zijn; het plot is niet heel vernieuwend, twists zie je aankomen, maar het is niet vervelend om naar te kijken. Toch wordt je gaandeweg meer verwend, dus blijf kijken.
Sfeer is mooi beklemmend, hoewel niet alle clichés voorkomen worden. Acteerwerk voldoende. Hier en daar een horror-accentje. Een meer dan gemiddelde prent, met name dankzij de climax toch een ruime voldoende. Misschien iets te teveel van 'we proppen de hele uitleg in de laatste 5 minuten', maar zeker genoeg om meer waardering uit de film te halen.
Filmkriebel
-
- 9970 berichten
- 4657 stemmen
Het verdwenen lijk
In het begin, wanneer het lijk is verdwenen en het hoofdpersonage al in de eerste minuten toegeeft dat hij zijn vrouw heeft vermoord, kon de film veel goede kanten uit, maar de makers kozen naar het einde toe voor een te ver gezochte wending. De ongeloofwaardige twist die eraan gegeven werd kon me niet bekoren. Met de uitleg die er gegeven wordt kon het al vlug mislopen met het plan. Stel gewoon dat Alex niet het idee had gekregen om zijn vrouw te vergiftigen... . Niettemin vond ik het wel een leuke en op momenten spannende film, met een poging tot macabere sfeer (lijkhuizen... Nattevagten... ), een scheut zwartgallige humor en genietbaar acteerwerk over de hele lijn. Ik had vooral meer van de eindtwist verwacht.
Movsin
-
- 8286 berichten
- 8432 stemmen
Het is verkeerd bij deze film te denken dat een verrassende plotwending de oplossing van het mysterie betekent, want daarna volgt er weer een verrassing, en daarna nog één...
Het is de sterkte van deze Spaanse, licht-horrorthriller, weliswaar behoorlijk fantasierijk (geef toe, voor een stuk ongeloofwaardig) maar spannend tot op het laatst en door zijn sfeervolle verhaalstijl, met vele flashbacks, heel levendig gehouden.
Vertolkingen konden zeker bekoren.
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Aanvankelijk een prima thriller, die zichzelf evenwel onderuit haalt door een al te twistrijke ontknoping. Dat de regisseur het nodig vindt om alle essentiële scènes nog een keer voorbij te laten komen om het plot te verklaren, zegt genoeg. Erg jammer, want tot aan die ontknoping zat de spanning er best goed in.
Alathir
-
- 2130 berichten
- 1636 stemmen
Een erg sterke film weer net zoals Contratiempo dat is (die ik helaas met vrienden gekeken heb en waarbij ik teveel afgeleid was). Ik ga ze beiden zeker nog eens in de herziening gooien want dit zijn mystery/thrillers van het hoogste niveau. Het is best een vermoeiende film door het sublieme narratief, je moet er je koppie goed bijhouden want het gaat soms razendsnel. En dat terwijl het uitgangspunt eigenlijk heel erg simpel is: er is een lijk verdwenen uit het mortuarium.
Er zijn relatief weinig momenten van rust zodanig dat de film nergens inzakt en de spanning steeds op een prima niveau blijft. Hier en daar zijn er zelfs een aantal lichte horrorelementen te vinden. Of die echt thuishoren hier daar zou je over kunnen discussiëren, maar het is zeker niet overdone.
Het script is ontzettend sterk en bevat een aantal twisten waar ik echt zot van ben zolang het maar in elkaar past. Soms heb je al eens een twist teveel zoals in The Game van Fincher waarbij de ultieme twist toch een beetje erover ging. Hier had ik dat niet en kwam de ontknoping werkelijk als een complete verrassing. Wie dit raadt, heeft de film namelijk al eens gezien.
Een absolute aanrader voor wie van films met een aantal twisten houdt en ik denk dat je dit wel kan smaken als je Contratiempo ook goed vond. Ze zijn beiden een beetje Fincherachtig (The Game en ook wel Gone Girl komen in mij op), kennen twists met flashbacks zoals in Saw en hebben die leuke Spaanse stijl.
Noodless
-
- 10044 berichten
- 6180 stemmen
Alathir schreef :
Geweldig hé. Voortdurend spanning in de lucht en qua sfeer top.
Een ontknoping om u tegen te zeggen ! Fantastisch...nooit zien aankomen.
Vond ik ook heel goed. Beide 4* bij mij.
TMP
-
- 1891 berichten
- 1717 stemmen
Een zeer onderhoudende Spaanse thriller. Waar je op enig moment denkt dat het allemaal eigenlijk gewoon niet kan kloppen, komt er toch een bevredigende ontknoping. Het acteerwerk is zeer behoorlijk. Verder heeft de film een mysterieus sfeertje en zit de spanning er goed in.
kos
-
- 46695 berichten
- 8852 stemmen
Oriol is toch echt wel een beetje de Hitchcock van deze generatie.
Althans, dat wil hij erg graag zijn. Soms lukt dat (Contratiempo) maar hij kan ook wel eens te ver doordrijven in de vergezochte plots, zoals hier met name richting het einde en in Durante La Tormenta.
Hoe dan ook zijn zn films in ieder geval altijd vermakelijk.
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Met deze El cuerpo intussen alle drie de films van Paulo gezien. Allen van een hoog thrillerniveau en allen liggen ze in dezelfde lijn. Ik zag de plottwist niet aankomen, maar het kan tegelijk een zwakte zijn van de films van Paulo omdat je op de duur wel begint door te hebben hoe hij aan het werk gaat.
Zo vond ik het sowieso al vreemd dat er wel heel veel focus werd gelegd op de dood van de vrouw van de inspecteur, hoewel dat ogenschijnlijk niets met het plot te maken had. Dan is het uiteraard nog de kunst omdat dat verhaal aaneen te breien. Beetje met de haren getrokken en teveel berust op toevalligheden, maar de mayonaise pakt wel. De overgangen en montage zijn sterk zodat Het plot een samenhangend geheel vormen. Ook de spanning is top en je blijft als kijker benieuwd hoe het zal aflopen.
Wie de andere films van Paulo kan smaken, zal ook deze wel lusten. Knappe montage met flashbacks en would be suggesties, knap geacteerd ook allemaal en het plot dat zich afspeelt in een donkere mysterieuze sfeer. Mooi!
knusse stoel
-
- 3285 berichten
- 4321 stemmen
Gewoon gaan kijken!!! Alle lofliederen van de anderen zijn waar!!! Prachtige film met steeds een verkeerd inzicht? van de kijker!!!
En gisteren de film opnieuw bekeken (5 jaar later), nog steeds een fantastische film/verhaal met een prachtige spanningsboog. Wat dat betreft zou ik deze film iedereen aan willen raden, vooral als je een liefhebber bent van de goede thriller. Qua waardering blijft het cijfer gelijk, een mooie 9!
Shadowed
-
- 11414 berichten
- 6715 stemmen
Goed.
Die Paulo kan best mysterie schrijven, maar de andere film die ik van hem zag maakte wat minder indruk. Met deze film kon ik pas echt plezier hebben. Mysteriefilms zoals El Cuerpo zijn helaas op de dag van vandaag zeldzaam geworden, want ik krijg het gevoel dat niet veel films dat gevoel meer hebben van dat je er echt bij moet blijven.
Het jammere van de film is dat het wel erg Tv-achtig aanvoelt, in de zin van dat elk personage met veel theatrale gebaren hun gevoelens uiten. Enkele rollen zijn hierom bij vlagen best onuitstaanbaar, zoals Rueda en Garrido. Ondanks dat hun personages wel essentieel bijdragen aan het verhaal, had ik liever niet gezien dat veel personages met dit soort basisuitdrukkingen uitgediept werden.
Niet alles binnen deze film is origineel te noemen en het is jammer dat het niet vaker op de zeer geslaagde horrorscenes doorzet, maar verder is het bijzonder om te zien hoe elke scene binnen deze film bijdraagt aan het mysterie. Elke scene is een clue, en zet je een stapje dichter bij de oplossing die ik alleen net wat te vergezocht vond, maar niettemin is de opbouw erg geslaagd.
Visueel best aardig. Sterke belichting, soms ook oprecht spannend, maar vooral een mysterie met genoeg tempo en vaart om de aandacht niet bij te verliezen. Bij deze film is dat ook een slechte keuze, want je zal het verhaal waarschijnlijk in no time verliezen. In dat opzicht moet deze film tot de betere mysteriefilms behoren, de beste zelfs als de uitkomst niet zo vergezocht was.
Leuke film dus, geen moment mee verveeld en het maakt me direct nieuwsgierig naar het volgende werkje van Paulo. Als hij dit soort films kan doorzetten dan kan je hem binnenkort tot een koning onder het mysteriegenre benoemen. El Cuerpo duurt wat lang, maar dat is nodig om het verhaal de vorm te geven die het nodig heeft. Amusante mysteriethriller met hele korte horrormomenten.
lang pee
-
- 3240 berichten
- 1409 stemmen
Zeker geen slechte film, het acteren vond ik voor Spaans te zijn niet slecht. Het was ook spannend, maar het is hier al gezegd, hij zakt een beetje in op het laatste en ook is het allemaal compleet ongeloofwaardig, ....
Het laatste nieuws

Mysteryklassieker 'The Da Vinci Code' met Tom Hanks vrijdagavond op televisie

Mysteryfilm 'Identity' van James Mangold verdwijnt binnenkort van Netflix

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'
Bekijk ook

Contratiempo
Thriller / Misdaad, 2016
165 reacties

La Panthère des Neiges
Documentaire, 2021
19 reacties

Loft
Thriller / Mystery, 2008
851 reacties

Celda 211
Actie / Drama, 2009
357 reacties

La Cara Oculta
Thriller / Mystery, 2011
120 reacties

Palmeras en la Nieve
Drama / Romantiek, 2015
20 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






