• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.122 gebruikers
  • 9.378.870 stemmen
Avatar
 
banner banner

Water for Elephants (2011)

Drama / Romantiek | 120 minuten
3,45 1.254 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 120 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Francis Lawrence

Met onder meer: Reese Witherspoon, Robert Pattinson en Christoph Waltz

IMDb beoordeling: 6,9 (123.652)

Gesproken taal: Engels en Pools

Releasedatum: 5 mei 2011

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Water for Elephants

"Life is the most spectacular show on earth."

Wanneer Jacob Jankowski, recentelijk tot wees en zwerver veroordeeld, op een passerende trein springt, belandt hij in de wereld van een tweederangs circus dat probeert te overleven tijdens de Grote Depressie. Als student dierengeneeskunde die bijna zijn diploma behaald heeft, krijgt hij de leiding over de menagerie. Daar ontmoet hij Marlena, de mooie ster van de paardenact die getrouwd is met August de dierentemmer. Ook ontmoet hij Rosie, een olifant die zich niet laat trainen... totdat Jacob een manier ontdekt om tot haar door te dringen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van arveladze

arveladze

  • 33 berichten
  • 2246 stemmen

Wat een film, net toevallig op tv in Helsinki voor de 2de keer gezien. Echt een hele mooie en originele film. Zoetsappig of niet, hij raakt je wel!! Dikke 4 sterren!!


avatar van Glennekeeeee

Glennekeeeee

  • 304 berichten
  • 429 stemmen

een tegenvaller, dat is Water For Elephants voor mij.

Ik had een te hoog wannabe titanic-gevoel bij deze film. Mannelijke hoofdrol door een jongeman bij wie het leven niet van een leien dakje gaat maar op een plaats terechtkomt die zijn stoutste dromen op het eerste zicht overtreft, maar dan ondervind dat de mensen met macht en het leven daarvan niet aan hem besteed zijn, alleen een vrouw op wie hij halsoverkop verliefd word kan hem nog op die plaats houden. Het probleem is dat de locatie van dit verhaal niet echt imposant is en het niet het effect heeft om ons mee te laten voelen met Pattinsons personage. Daar verliest de film veel aan kracht en als het dan ook nog eens het standaardverhaaltje simpel afwerkt met alle voorspelbare momenten dan is er weinig aan of trekt de cast alles recht? ja, en neen. Op zich doen de 3 grootste namen waar het voornamelijk om draait degelijk, al vond ik whiterspoon en mr twilight toch echt op het randje. Waltz deed het degelijk maar eigenlijk hebben alle 3 al veel betere prestaties afgeleverd. Is de film dan een ramp? Nee, dat nu ook niet. Visueel is de film wel prachtig en de momenten waarin de 3 samen spelen is het op zich wel vermakelijk alsook de momenten van pattinson met de olifant. Het is ook de makers te prijzen de film rauw te houden t.o.v. het werken met dieren, dat gepaard met de mooie cinematografie maakt de film wel vermakelijk maar anderzijds was de chemie tussen de geliefdes wel zeer fake en ook de opbouw van de gevoelens word maar rommelig en zeer snel en vlak opgebouwd waardoor het allemaal toch net iets te kitch word. Het einde is dan weer een aaneenschakeling van voorspelbare acties die je uiteindelijk toch met een wrang nasmaakje laat zitten.

Water for Elephants is een matig drama waarin de chemie tekort komt, het verhaal te rommelig en cliché is, de cast het al beter heeft gedaan en de film het te groots ziet in opzet maar dat niet waarmaakt. Anderzijds blijft de film wel vlot kijkend en is het visueel wel een toppertje met enkele ontroerende momenten als extra'tje


avatar van Alathir

Alathir

  • 2130 berichten
  • 1636 stemmen

Gemiddeld inderdaad. Ik vind Reese Witherspoon een mooie vrouw maar de romance kent weinig chemie die van het scherm spat. Verder is het wel een boeiend verhaal en is een circus altijd een leuke omgeving. Denk maar aan de fantastische recente musical The Greatest Showman. Deze kan hier niet aan tippen maar kent wel degelijk zijn goede momenten. Het is een mooi levensverhaal over een man die alles verliest en dan door hard werken en terug te knokken, de liefde van zijn leven vind. Het jammere is dat de film zijn hoogtepunt al vrij snel bereikt en nadien blijft doorgaan zoals een kabbelend beekje.
Verder een kleurrijke film wat hartverwarmend is in deze koudere dagen.


avatar van Baboesjka

Baboesjka

  • 891 berichten
  • 1927 stemmen

Toevallig ben ik momenteel het boek aan het lezen en viel mijn oog direct op de titel van deze film in de kringloopwinkel. Ik twijfelde wel even of ik ‘m nu wilde zien, aangezien ik dan al weet hoe het verhaal zo ongeveer verder gaat in het boek, maar ik was erg benieuwd en heb ‘m gisteren gekeken. Ik vind het een leuke film die zich afspeelt in een kleurrijke, gezellige omgeving. Het verhaal vind ik niet grandioos, maar het is goed te doen en het wordt goed gespeeld. Het is geen film die mij enorm heeft ontroerd of geraakt, maar hij liet mij ook niet koud. Ik vind ‘m vooral sfeervol en mooi gemaakt. Een 7. 3,5*


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11421 berichten
  • 6719 stemmen

Nee.

Francis Lawrence is een regisseur die meer in naam van Hollywood lijkt te regisseren. Een echte gun-for-hire dus. Ik kan geen touw aan zijn stijl vastknopen. Aan de ene kant lijkt hij grotere actieprojecten op z'n naam te zetten, maar andere keren gaat hij subtieler te werk. Er zijn echter geen elementen die met elkaar overheen lijken te komen.

Daarom voelt Water for Elephants aan als een film die Rob Reiner of Ron Howard ook gewoon hadden kunnen regisseren, want het is allemaal nogal braaf. Centraal staan twee personages die uiteraard niets met elkaars wereld hebben maar toch op magische wijze met elkaar in contact komen. Wat volgt is een hoop sentimentele onzin uitgesmeerd over een speelduur van 2 uur.

Acteerwerk is tegenvallend. Waltz is nog wel aardig, ik verdenk Lawrence ervan naar Inglourious Basterds te hebben gekeken. Komt nogal bekend voor namelijk, dat typetje. Witherspoon en Pattinson komen geen moment echt goed over. De romantiek valt plat neer en de chemie is afwezig. Voor hen lijkt het eerder een soort tussenweg om geld bij elkaar te harken zodat ze op latere leeftijd een interessantere projecten mee konden doen. Laten we dan hopen dat dit once and for all is.

Visueel aardig lelijk, maar gelukkig nog wel authentiek door van echte dieren gebruik te maken. Dat zorgt ervoor dat de film niet geheel zonder bijzondere momenten zit. Verder vond ik het eerder saai en het verloop behoorlijk voorspelbaar. Voor het doen van MovieMeter krijgt de film apart hoge beoordelingen, maar ik kan me er totaal niet in vinden. Meligheid ten top deze film.

De poging was moedig en de film doet zeker ook wat goed. Verder eerder een voorspelbaar en saai verhaaltje dat nergens echt innovatief of interessant in beeld wordt gebracht. Water for Elephants is zonder twijfel de minste film van Lawrence, maar ik kan eigenlijk moeilijk zeggen wat hij wel goed kan. Zijn films zijn altijd verschillend, maar een eigenzinnige stijl van de regisseur delen ze niet.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Door de tragische dood van zijn ouders kan Jacob [Robert Pattinson] zijn eindexamen als dierenarts niet betalen. Het is 1931 en de VS zit midden in ‘The Great Depression’ en dus grijpt Jacob zijn kans om als dierenverzorger aan de slag te gaan bij Circus Benzini Brothers dat onder leiding staat van de gedreven en soms meedogenloze August [Christoph Waltz]. Financiële zorgen verhogen de onderlinge spanningen, bovendien valt Jacob voor August topster (en love interest) Marlena [Reese Witherspoon]. Witherspoons onderkoelde spel doet je afvragen wat haar personage ziet in Jacob en August en daardoor komt de centrale liefdesdriehoek onvoldoende uit de verf. Geeft wel een goed beeld van het (circus)leven tijdens de Depressiejaren. De beste momenten zijn voor Tai, die schittert als Rosie.


Water for Elephants

"Life is the most spectacular show on earth"

Een verfilming gebaseerd op de roman: Water for Elephants geschreven door Sara Gruen.

Sir Jacob Jankowski woont in een bejaardentehuis. Vergeleken met zijn medebewoners is hij nog steeds helder van geest, waardoor hij zich gevangen voelt in zijn eigen lichaam.

Via flashbacks vertelt hij stukje bij beetje over zijn leven.

Zijn levenspad veranderde abrupt toen zijn ouders onverwachts stierven.

Hun ouderlijk huis werd eigendom van de bank en zonder diploma op zak moest hij een manier vinden om te overleven.

Zijn overlevingstocht leidt hem naar een reizend circus waar hij later promoveert tot dierenarts.

Het circus leven is niet zo glamorous als de artiesten het doen lijken. Er zijn veel financiële zorgen en de circusdirecteur behandelt zijn personeel slecht.

Wanneer Jacob verstrikt raakt in een verboden romance met de vrouw van zijn baas, moet hij ongeschonden ontsnappen. Zou het hem lukken om een nieuwe toekomst op te bouwen met de liefde van zijn leven?

Ik heb het boek gelezen en was destijds erg onder de indruk van de verhaallijn. Het verhaal speelt zich af in het heden en het verleden. Alle gebeurtenissen zijn met elkaar verweven, waardoor je echt het gevoel krijgt dat je toeschouwer bent van het levensverhaal van de personages.

Naar mijn mening zijn de filmmakers en de cast erin geslaagd om de verhaallijn te vertalen naar indrukwekkende scènes die kijkers niet snel zullen vergeten.

Trigger warnings:

Moord, geweld, dierenmishandeling