Mars Attacks! (1996)
Genre: Komedie / Sciencefiction
Speelduur: 106 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Tim Burton
Met onder meer: Jack Nicholson, Glenn Close en Annette Bening
IMDb beoordeling:
6,4 (256.871)
Gesproken taal: Engels en Frans
Releasedatum: 6 maart 1997
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Mars Attacks!
"Nice planet. We'll take it!"
Het rustige leven op aarde wordt hevig verstoord wanneer vliegende schotels van Mars aankomen. Aanvankelijk lijken de Marsmannetjes vredelievend te zijn, maar bij een door de president van de Verenigde Staten georganiseerde bijeenkomst blijkt dat ze erop uit zijn om alles en iedereen over hoop te schieten. De president probeert met man en macht de overmacht te vernietigen...
Externe links
Acteurs en actrices
President Dale / Art Land
Marsha Dale
Barbara Land
Donald Kessler
Rude Gambler
Jerry Ross
Nathalie Lake
Jason Stone
General Decker
Zichzelf
Video's en trailers
Reviews & comments
Starmaster501
-
- 882 berichten
- 174 stemmen
Tim burton wou het ook een soort van parodie op alien films maken. de aliens ene effecten zijn op burton's verzoek wat fake en houterig gemaakt (veronica gids)
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Maf en goedkoop, en juist daarom zo leuk.
Tuurlijk is deze film niet serieus te nemen, en dat moet je dan ook vooral niet doen.
Gewoon verstand op 0, bier en chips erbij en het zal je niet tegenvallen.
3*
hollywood king
-
- 273 berichten
- 0 stemmen
geen tim burton niveau, de marsmanntjes zijn wel goed gemaakt.
elmo4ever
-
- 132 berichten
- 380 stemmen
zeker geen TB niveau echt zwak! maar behalven dat mooie marsmannen!
2,5*
G to the J
-
- 288 berichten
- 0 stemmen
Geweldig humorfilm.....
marsmannetjes zijn grappig.. vond de film wel vermakelijk
hollywood king
-
- 273 berichten
- 0 stemmen
Geweldig humorfilm.....
marsmannetjes zijn grappig.. vond de film wel vermakelijk
als het zo'w geweldig is waarom geef je het dan 3.5 sterren
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Tsja tsja, wat zullen we er van zeggen? Niet het beste werk van Tim Burton, dat zeker niet. Wel leuk om zo'n heel scala aan bekende acteurs voorbij te zien voorkomen, maar als parodie sloeg het bij mij niet echt aan. Wel erg leipe aliens, dat wel.
Triztan
-
- 83 berichten
- 205 stemmen
Dit is wel een schande voor Pierce 0.o Lol @ die bejaarden die in rolstoelen die in de fik staan door dat bejaardenhuis racen =')
Vaughn
-
- 38 berichten
- 14 stemmen
Ik vind dit toch wel een leuke film! Niet bijzonder goed, maar zeker amusant met veel bekende rollen.
Het leukste stukje vond ik wanneer Tom Jones staat te zingen, en dan die lichten uit gaan, en daar opeens een achtergrond koortje van aliens staat te dansen. 
namingway24
-
- 1117 berichten
- 1403 stemmen
Krankzinnige humor en weergaloze special effects maken hier een cultklassieker van. De cast is ook zeer aangenaam en de soundtrack is prachtig. Geen typische Burton qua stijl, maar wel qua kwaliteit.
AddictedToMovies
-
- 1780 berichten
- 0 stemmen
Geinige, soms ietwat flauwe sf-parodie van Burton. Alleen is de typische Burton-sfeer wat minder aanwezig dan in zijn andere films. Ook een enorme cast, waar Jack toch in z'n dubbelrol de show steelt.
3*
tommykonijn
-
- 5139 berichten
- 2356 stemmen
Mars Attacks! is opzicht een aardig vermakelijke film. De casting is dan echt geweldig : Jack Nicholson, Michael J. Fox, Glenn Close, Pierce Brosnan, Danny DeVito, Jack Black en Annette Bening zaten allemaal goed in hun rol. De Humor is wel wat flauw vond ik.. De actie-scenes waren midelmatig, maar de Aliens zelf waren erg leuk gemaakt. Het verhaal slaat natuurlijk nergens op, maar de uitwerking ervan is dus zeker niet verkeerd.
3,0*
PEN15
-
- 1281 berichten
- 637 stemmen
OOoooooohhh.. Ik lees hier allemaal reacties die kant noch wal raken. De leden hier boven mij heeft het over een verhaal dat nergens op slaat. Mars attacks is in eerste instantie een verfilming van de jaren 60 Topps reeks verzamelkaarten "Topps (bubbles) MARSATTACKS". Voor de liefhebber, google eens op deze woorden en trek dan eens een conclusie.
Ik heb als echte verzamelaar ook zijn parallel lopende broertje, namelijk dinosaurs attack, hetzelfde recept dezelfde parodie (en anti-commies propaganda). En enkele leden onder jullie zijn toch nog niet te jong dat ze "gpk ALIEN IAN" kennen het kaartje uit de garbage pail kids reeks? Een andere spoof van Topps.
Daarnaast is het inderdaad ook een ode aan vele jaren 50 scifi en giant monsterattack movies. Ik kan het niet allemaal plaatsen, maar the day the earth stood still? en dr. strangelove? En de talloze martian movies?? Er zit genoeg jaren 60 decor in verwerkt, maar dat veroorzaakt wel een beetje een paradox met die videogame lichtgunbekwame negrojeugdigen. Mijn maat en ik kwamen er destijds niet uit, was het nou jaren 60 of 90,,, daar zat verder geen consistentie in.
Mijn ervaring: te veel om te beschrijven, ik wilde destijds naar de film, maar gokte teveel op een prijsvraag die ik nooit zou winnen. Ik kocht later de SE vhs editie met de frisbee, de mok en het tshirt erbij. Man was ik in mijn nopjes. Ik zal mijn familie ook niet vergeven dat ze zo ongeduldig waren om de film alvast te bekijken zonder mij, zodat ze de afloop al wisten en vertelden als provocatie me ook nog eens dat ie niet zo leuk was.
Nou jammer dan, want ik vind het echt een topper, zowel sensationeel als immoreel, zowel surrealistisch als emotioneel, zowal humoristisch als spectaculair.. zo dat moest even worden gezegd. Ondanks mijn aanschaf ging de VHS in de kast en heb ik hem vanaf 1998 nooit meer bekeken (ik heb hem nog steeds, de groene vhs editie.. en alleen de frisbee/flying saucer heb ik nog), tot ik hem onlangs in nullen en eentjes op mijn pc heb staan. Nou, zeg die cgi effecten van toen zien er veel geloofwaardiger uit dan tegenwoordig, ik wist niet dat het toen ook wel redelijk was. De cast is natuurlijk subliem, kleurgebruik is uitmunted, verhaal lijn is lekker duister en met veel referenties die je maar hebt te begrijpen anders kun je beter niet kijken. Het verhaal is veel leuker dan van de kaartjes, maar had het graag wel gezien dat ze echt naar mars waren gegaan voor een vergeldingsactie, ipv een grammofoonplaat.
PEN15
-
- 1281 berichten
- 637 stemmen
Ik heb alleen 1-2 en 7-9 gelezen wat betreft de reacties, maar toevallig heeft een lid op blz 3-4 er dan toch een melding over gedaan. Nou duim omhoog en petje af voor jou! Ondanks een paar ontbrekende elementen en een afwijkend einde vind ik het een welkome verfilming.
Dat feitje over Jack nicholson, dat hij nooit dood te krijgen was in tim burton films, en daardoor 2x dood moest, vind ik echt geweldig. Ik begreep al niet waarom je zo opzichtig kon zien dat hij het was, hij deed nog wel zijn cowboy hoed af en had opzichtig slecht haarwerk op zijn hoofd. LOL
Ik probeer verder ook alle war from the worlds referenties te plaatsen en was lisa marie die de rol van de alien "mata hari" speelde nou een satirische versie van Vampira uit de ed wood films? Hmmm.. hoe langer ik over deze film doordenk, hoe beter ik hem ga vinden.
De vele jaren 50 referenties van de anti commies houding van de patriotische amerikanen en de jaren 50 tanks en wapens, de overdreven props uit de films hoe ze dachten dat de toekomst eruit zou zien, met enorme glazen ruimtehelmen, overdreven grote vertaalmachines, nutty professor Pierce met die pijp in zijn bakkes. Wat een heerlijke film gewoon. Echt jammer, dat er zo'n klein publiek voor deze film is. Ze moeten het ook geen kaartje met komedie meegeven, want het is een parodie/satire, waardoor deze film de verkeerde kijkers aantrekt.
Oh ja, maar natuurlijk, earth vs the flying saucers, hoe kon ik daar omheen? Misschien is het van enige meerwaarde als ik dit schakeltje erbij zet! MarsAttacks!referenties
Een bepaalde scene die ook in mijn geheugen gegrift staat is de vergaderzaal van de president, achter hem staat een reusachtige projectie van de mercator wereld kaart. Deze kaart wordt nog wel gebruikt, maar is ontzettend ouderwets, misschien een hele kleine spoof, wie weet.
Stuntman_Jasper
-
- 60 berichten
- 525 stemmen
Toen ik deze film een aantal jaar geleden voor het eerst zag, vond ik 'm hilarisch! Een paar weken terug kocht ik 'm voor een prikkie. Ik moet zeggen dat ik een beetje teleurgesteld ben na de 2e kijkbeurt. Er gebeuren een hoop dingen in waarvan je moet glimlachen, maar slechts weinig waar je echt om moet lachen. Acteerwerk is geweldig, met name Jack Nicholson in 2 rollen.
3*
barns
-
- 478 berichten
- 775 stemmen
Deze film komt echt te vaak op TV.
Iedereen moet deze film gewoon gezien hebben 
planet_of_death
-
- 3962 berichten
- 178 stemmen
Belachelijk raar, maar daarom ook juist zo ontzettend vermakelijk. Veel mensen zien hier de pure parodie niet in!
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Best een leuke film. Vooral het overhoopschieten van personen waarbij je het niet verwacht, met die speelgoedgeweertjes 
De marsmannetjes zien er heerlijk knullig en belachelijk uit. Heb niet veel met scifi films, maar als het zo gebracht is wel. Komische en kleurrijke settings en hier vind ik Sarah Jessica Parker veel leuker dan in Sex and The City. 
3 - 3,5*
606
-
- 23876 berichten
- 12265 stemmen
Erg vermakelijke komedie met hele grappige mars mannetjes die kwekken als eenden.
Prima acteurs.
3,5 ster
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Vrij vermakelijke komedie, waarin heel wat bekende gezichten de revue passeren. verder doen de effecten nogal goedkoop aan. dit misschien met enige opzet van tim burton. de mars mannetjes zijn wel best grappig. verder heeft de film zijn leuke momenten, maar is het niet echt een hoogvlieger. 2,5 ster.
Franklin1975
-
- 343 berichten
- 419 stemmen
Love it or hate it.
Dat lijkt er met deze film aan de hand te zijn. Bij mij is de eerste het geval. Echt super hilarisch deze film vol met cameo's en bad-ass groene aliens. Light entertainment, dat wel, maar dat is ook een kwaliteit.
kramersietse
-
- 356 berichten
- 0 stemmen
Waar was Johnny Depp, dit is toch een Tim Burton productie?
wyatt earp
-
- 5006 berichten
- 2635 stemmen
Opzich wel een leuke film, maar duidelijk één van de mindere van Tim Burton. De aliëns zien er bijzonder nep uit, maar dat is juist de kracht van de film. Met een groot aantal bekende acteurs die, zoals gewoonlijk, bijna allemaal vaker met Burton samengewerkt hebben. Het is een bijzonder vermakelijk komedie, die alles, en vooral zichzelf, niet al te serieus neemt.
Het laatste nieuws

Deense film 'Sorg og Glaede' doet het goed op MovieMeter: 'Als therapie voor de regisseur'

Netflix neemt binnenkort afscheid van de horrorfilm 'The Watchers'

Historische dramafilm 'The King's Speech' met Colin Firth morgen te zien op televisie

Kijktip? Netflix komt eind maart met horrorserie 'Something Very Bad is Going to Happen'
Bekijk ook

Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Misdaad / Komedie, 1998
847 reacties

Mar Adentro
Drama, 2004
244 reacties

L'Homme Qui Plantait des Arbres
Animatie, 1987
5 reacties

Big Fish
Drama / Fantasy, 2003
799 reacties

Il Grande Silenzio
Drama / Western, 1968
233 reacties

Ruang Rak Noi Nid Mahasan
Drama / Romantiek, 2003
67 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








