

Quiz Show (1994)
Genre: Drama
Speelduur: 133 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Robert Redford
Met onder meer: John Turturro, Rob Morrow en Ralph Fiennes
IMDb beoordeling:
7,5 (72.081)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 23 februari 1995
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Quiz Show
"Fifty million people watched but no one saw a thing."
1958. De invloed van het nieuwe medium televisie neemt in kracht toe. De populaire tv-quiz 'Twenty-One' houdt wekelijks heel Amerika aan de buis gekluisterd. Maar kijkend Amerika wordt door deze show van haar onschuld beroofd wanneer de voormalige kandidaat Herbert Stempel onthult dat de deelnemers alle vragen en antwoorden van tevoren krijgen. De hele show blijkt dus opgezet spel te zijn en niet meer dan een weerzinwekkende strijd om de kijkcijfers.
Externe links
Acteurs en actrices
Charles Van Doren
Herbie Stempel
Mark Van Doren
Dick Goodwin
Dan Enright
Jack Barry
Martin Rittenhome
Dorothy Van Doren
Albert Freedman
Sandra Goodwin
Video's en trailers
Reviews & comments

Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5581 stemmen
Redford als regisseur, Scorsese als acteur. Klein rolletje, dat wel, maar het voelt als de omgekeerde wereld, zeker als je de uitkomst van deze geschiedenis kent. Een vakkundig gemaakte film met een bekwame cast, maar het heilige vuur ontbreekt. De film staat te vaak op de waakvlam om blijvend aan te spreken.
Dat zit dan vooral in het middendeel, wanneer het scenario zich toespitst op de relatie tussen Goodwin en van Doren en de posities die ze innemen. Met een moraal, zonder dat het door je strot wordt geduwd. Een pré, maar erg enerverend is het niet. Slachtoffer daarvan is het onderzoek dat bitter weinig voorstelt.
Het hangt er maar een beetje bij. Neemt niet weg dat er lange tijd wel een prettige, naïeve onschuld in de lucht hangt. Zal wel iets met de jaren '50 van doen hebben. De TV, toen nog een doos met beelden, en de gevolgen van dat ding, zoals de adoratie van het publiek, als betrekkelijk nieuw fenomeen, dat gaat wel.
En Turturro natuurlijk. Gezichtsuitdrukkingen die boekdelen spreken. Geweldig op dreef als de sneue, maar ook verbeten Herb Stempel. De film lijkt zo goed als op te zijn wanneer Goodwin z'n bewijs te pakken heeft, maar het weet er toch nog een enigszins wrange finale uit te peuren. Een grijze muis met een staartje.

JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
Gaaf concept. Oubollig Hollywood jasje.
Best jammer dat volbloed droogstoppel Robert Redford zo nodig achter de camera moest staan. Filmisch spreekt Quiz Show niet echt tot de verbeelding (understatement). Qua beeld en geluid louter functioneel. Nochtans valt er met die hele 50s vibe wel iets aan te vangen...
Anderzijds benadert Redford het thema wel met de nodige sérieux. Hij maakt er geen pompeus circus van. Hij heeft dan ook de luxe op een erg boeiend (waargebeurd) verhaal te kunnen teren. Een tijdloos verhaal ook. TV was toen fake en is het nu nog steeds. Alleen zullen vandaag nog weinig mondjes daarvan openvallen.
Quiz Show moet het vooral hebben van sterk acteerwerk. John Turturro, Rob Morrow, David Paymer, Hank Azaria: ik had er eerlijk gezegd nog nooit van gehoord, maar ze liepen allemaal heel karaktervol te acteren. Iets minder onder de indruk was ik dan weer van Ralph Fiennes. Miste smoelwerk, te berekend ook. Al was dat laatste natuurlijk ook wel onderdeel van zijn rol.
Wat ik onthou van deze film? Dat Redford regisseren als een vak ziet. Dat je hem dus gerust de timmerman onder de filmmakers mag noemen, niet meteen het creatieve genie. Maar ik onthou ook dat ik me nauwelijks verveeld heb dankzij prima acteurs en een intrigerend plot.
3*

scorsese
-
- 11444 berichten
- 10001 stemmen
Prachtige film over een schandaal rondom een populaire quiz-show. Gebaseerd op een waargebeurd en boeiend verhaal dat zich afspeelt aan het begin van het televisie-tijdperk. Goed neergezette personages en een aantal sterke scenes. Een uitstekende cast en natuurlijk leuk om ook Martin Scorsese in een klein rolletje te zien (die meteen het belangrijkste stukje tekst uit de film heeft: 'They just wanted to watch the money.')

knusse stoel
-
- 3074 berichten
- 3531 stemmen
Prachtige film over een schandaal rondom een populaire quiz-show. Gebaseerd op een waargebeurd en boeiend verhaal dat zich afspeelt aan het begin van het televisie-tijdperk. Goed neergezette personages en een aantal sterke scenes. Een uitstekende cast en natuurlijk leuk om ook Martin Scorsese in een klein rolletje te zien (die meteen het belangrijkste stukje tekst uit de film heeft: 'They just wanted to watch the money.')
Gewoon overgenomen van "Scorsese", het heeft weinig nut om alsnog hetzelfde eronder te tikken. We zijn het eens!

Film Pegasus (moderator films)
-
- 30207 berichten
- 5130 stemmen
Robert Redford aan het stuur en Scorsese met een klein rolletje als acteur. Het kan soms anders uitdraaien. Een rechtbankfilm zoals de John Grisham-verfilmingen. Redford's stijl lijkt soms wat op Brian De Palma, al komt hij net ietsje te kort. Het verhaal kan wel boeiend en de cast is met momenten goed. Vooral de 2 quizkandidaten, maar de meeste aandacht gaat naar vader Van Doren. Rob Morrow is echter een grijze figuur. De kracht van de film ligt in het verhaal en het feit dat de film ruimte laat voor interpretatie.
Het verdict zegt eigenlijk alles: 'Iedereen wint er bij. De kijkers, de televisiemakers, de sponsors, de kandidaten, .... Wie heeft er kwaad aan gedaan?'

john mcclane 2
-
- 3021 berichten
- 6272 stemmen
hoe je van zo'n waargebeurd verhaal zo'n ijzersterke film maakt.
Klasse .

thegoodfella
-
- 326 berichten
- 2275 stemmen
Ontzettend graag had ik meer de zweetdruppels, zenuwtrekken, onzekerheid, twijfel en spanning gezien in de quiz show zelf. (Zoals dat bijvoorbeeld in Slumdog Millionaire wel gebeurd) Deze film gaat helaas meer over de randzaken en morele twijfel buiten de show om.

missl
-
- 3868 berichten
- 5220 stemmen
Deze film gaat over doorgestoken kaart bij een quiz show op tv. Je ziet hoe ze het doen en waarom ze het willen doen. Leuk verhaal.

Lovelyboy
-
- 2854 berichten
- 2075 stemmen
You gonna give him your ulcer? Let him grow up with his own ulcer!
Erg degelijke film en meteen ook Redfords eerste en beste als ik de beoordelingen zo zie. Ik moet zeggen dat Tuturro en Fiennes prima bij het echte personage gezocht zijn en dat de opbouw richting de uitschakeling, gevolgen, en hoorzitting, erg rustig te noemen is. Het wordt nergens echt spannend, maar boeien doet het zeker tot het einde. De film verandert halverwege naar een lastercampagne, later bij de hoorzitting groeit de zaak uit naar een olievlek waar iedereen zijn handen af wil houden. De biecht van Fiennes is aardig, de val die volgt is terecht, en de conclusie eveneens dat de producenten en hoge bazen overal mee weg komen en het gewone volk de lul is
Zoals gezegd, aardige en vooral degelijke film, erg jonge Ethan Hawke die als student voorbij komt, verder een authentiek beeld qua tv, de beleving en andere details. Prima film voor een keer en wel te begrijpen dat destijds kanshebber voor beste film was.

shrink
-
- 1911 berichten
- 2163 stemmen
Leuk filmpje!! Had echter wel iets sneller en korter gekund vond ik.
Het laatste nieuws

Schrijversstaking Hollywood definitief voorbij: dit is er afgesproken in een driejarig contract

'8 Mile'-acteur Nashawn Breedlove (46) overleden

Moeder 'Euphoria'-acteur Angus Cloud over moment dat ze hem dood aantrof, Vrouw Bruce Willis betwijfelt of hij ziekte zelf doorheeft: 'Het is zwaar' | MovieMeter Recap

Taika Waititi's langverwachte voetbalfilm 'Next Goal Wins' met Michael Fassbender krijgt hartverwarmende nieuwe trailer
Bekijk ook

Mississippi Burning
Misdaad / Drama, 1988
179 reacties

JFK
Thriller, 1991
265 reacties

The Killing Fields
Oorlog / Drama, 1984
216 reacties

All the President's Men
Thriller / Drama, 1976
152 reacties

The Insider
Thriller / Drama, 1999
454 reacties

The Remains of the Day
Drama / Romantiek, 1993
113 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.