• 17.424 nieuwsartikelen
  • 182.669 films
  • 12.581 series
  • 34.870 seizoenen
  • 658.023 acteurs
  • 200.538 gebruikers
  • 9.474.174 stemmen
Avatar
 
banner banner

A Patch of Blue (1965)

Drama / Romantiek | 105 minuten
3,81 63 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 105 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Guy Green

Met onder meer: Sidney Poitier, Shelley Winters en Elizabeth Hartman

IMDb beoordeling: 8,0 (10.329)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot A Patch of Blue

"Love is color blind."

Een zwarte, professionele man ontmoet een blanke, blinde vrouw in een park. Nooit heeft zij uitleg gekregen over hoe ze met iemand om moet gaan. Hij begint haar uit te leggen hoe de stad eruit ziet en steeds vaker gaat hij met de blinde vrouw om. Haar moeder is ervan overtuigd dat iedere man alleen maar met haar naar bed wil en dat de man zwart is maakt het voor haar alleen nog maar erger.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van savi_7

savi_7

  • 807 berichten
  • 3887 stemmen

Shelley Winters en Elizabeth Hartman zetten bijde een super rol neer, zeker het kijken waard.


avatar van 3525chrisd

3525chrisd

  • 73 berichten
  • 3979 stemmen

Ik heb deze prachtige, gevoelige film zo'n 40 jaar geleden gezien. Spijtig dat hij sindsdien niet meer werd uitgezonden...?


avatar van Movsin

Movsin

  • 8362 berichten
  • 8459 stemmen

Ontroerend verhaal over, inderdaad, een middeleeuwse toestand, knap en filmisch mooi gebracht. Het einde van de film komt wel verrassend over, liet mij aanvankelijk een beetje onvoldaan achter, maar eigenlijk hoefde er geen verder vervolg. Een happy end had inderdaad de film geen goed gedaan.


avatar van Muggsy

Muggsy

  • 195 berichten
  • 0 stemmen

Komt af en toe eens langs op TCM. Sidney Poitier was geweldig hierin en speelde gedurende de hele film met veel subtiliteit. Elizabeth Hartman speelde haar rol zeer geloofwaardig en breekbaar. Het lezen van haar tragische lot in het echte leven deed me haar gevoelige vertolking nog eens extra overpeinzen. Ook op de rest was helemaal niets aan te merken. Zeer aangrijpend allemaal zonder te vervallen in goedkoop melodrama en een einde dat, zoals hierboven al aangehaald, inderdaad wat onvoldaan aanvoelt maar tegelijkertijd ook het enige waardige einde zou kunnen zijn voor zo’n prachtfilm. 4,5*


avatar van scorsese

scorsese

  • 13524 berichten
  • 11329 stemmen

Prachtig en subtiel drama over een werelvreemd, misbruikt en blind meisje dat een ontluikende vriendschap sluit met een gekleurde man. Een ontroerend verhaal dat qua melodrama maar één keer uit de bocht vloog (het gevecht tussen de opa,de moeder en de dochter), maar verder netjes balanceert. Sterk acteerwerk van de gehele cast en een opmerkelijk debuut van Elizabeth Hartman als het blinde meisje.