Genre: Drama / Mystery
Speelduur: 131 minuten
Oorsprong:
Canada / Frankrijk
Geregisseerd door: Denis Villeneuve
Met onder meer: Lubna Azabal, Mélissa Désormeaux-Poulin en Maxim Gaudette
IMDb beoordeling:
8,3 (245.033)
Gesproken taal: Frans, Arabisch en Engels
Releasedatum: 10 februari 2011
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Bekijk via CineMember
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Woensdag 4 februari in één bioscoop (Amsterdam)
Plot Incendies
"The search began at the opening of their mother's will."
Na het lezen van het testament van hun moeder Nawal verneemt de tweeling Simon en Jeanne voor het eerst dat ze een broer hebben, en dat hun vader, van wie ze dachten dat hij dood was, in werkelijkheid nog leeft. Hun moeders laatste wil is dat ze hun broer en vader opzoeken en hen een aantal verzegelde brieven bezorgen. Nawal was een mysterie voor haar kinderen en hun relatie was soms erg moeilijk. Simon is kwaad en terughoudend, maar Jeanne voelt zich verplicht haar moeders wil te respecteren. Daarvoor zullen ze een reis naar het Midden-Oosten moeten ondernemen.
Externe links
Acteurs en actrices
Nawal
Jeanne Marwan
Simon Marwan
Notary Lebel
Notaire Maddad
Abou Tarek
Professor Niv Cohen
Doctor in the Emergency Room
Bassem Marwan
Professor Said Haidar
Video's en trailers
Reviews & comments
fantasy1748
-
- 3 berichten
- 1 stemmen
Topfilm in zijn genre! Ben benieuwd wat deze debuterende regisseur voor ons nog in petto heeft.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Nou, de regie was anders erg zwak. Het is toch een onderwerp en verhaal waar je makkelijk mee kan scoren, maar afstandelijker en daarmee weinig dramatisch, had hij het niet kunnen vertellen. Verwacht erg weinig van de man. Als je zo'n verhaal al niet meeslepend kan vertellen....
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2314 stemmen
eRCee
-
- 13443 berichten
- 1978 stemmen
Wat ik al een beetje vreesde, is helaas bewaarheid. Incendies is zo'n film uit de categorie 'zwaar drama': een verhaal met veel ellende, liefst in een maatschappelijke context, daarbij flets kleurgebruik en verder valt er op stilistisch gebied niet veel te beleven.
Overigens begint het nog wel goed, mede dankzij Radiohead is de openingsscene veelbelovend. Daarna neemt het plot echter de overhand, en vervalt de film van de ene in de andere dramatische ontwikkeling. De laatste twist is van een soort mythologische proportie, en dus volstrekt misplaatst in een serieuze film als deze. Daarbij worden de personages onvoldoende uitgewerkt, ze fungeren haast als een prop in de zoektocht naar het verleden van de moeder, maar maken zelf geen ontwikkeling door. Vind dat altijd een van de grootste valkuilen van drama: focussen op de ellende in plaats van op de personages.
Verder is Incendies een nogal rommelig geheel en zitten er toch wel een paar overbodige scenes in. Aan de cinematografie is weinig aandacht besteed en de score is wisselvallig en onsamenhangend. Jammer, want in een drukbevolkt genre als dit mag je toch wel een beetje je best doen vernieuwend, of op z'n minst onderscheidend te zijn.
Kom nog op 2,5 ster, voornamelijk omdat het nergens slecht wordt en er enkele scenes in zitten die ondanks alles indruk weten te maken.
jadolino
-
- 285 berichten
- 1187 stemmen
Goed beoordeeld hier en imdb, trailer is ook indrukwekkend, gaat deze zeker zien.
BobDemper
-
- 50 berichten
- 115 stemmen
Incendies voelt in het begin aan als nóg zo'n ontzettend plot gestuurd film drama met melodramatische gebeurtenissen.
Gelukkig slaat het al snel een ander pad in en weet Villeneuve het lang interessant te houden door de opvallende structuur.
Een storende factor was het verwarrende begin waarbij moeder en dochter frequent afwisselde en er van de kijker wordt verwacht het dan alsnog in het juiste tijdsverband te plaatsen.
Verder zijn de dramatische ontwikkelingen te toevallig en plotseling om te doen verbazen of fascineren.
De beeldstijl doet heel Frans aan en is in dit genre wat mij betreft niet erg bijzonder. Het is gewoon 'goed' gedraaid.
Incendies blijft bij mij hangen als een sterke film die verhalend en beeldend gezien niet erg bijzonder is maar wel erg degelijk in elkaar steekt.
jeeke21
-
- 148 berichten
- 0 stemmen
Is inderdaad in het begin wel wat moeilijk te volgen met al die flash-backs ! Maar vond dit toch wel een heel mooie film met een toch wel verrassend einde !
4*
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Indrukwekkende film met een wat geforceerde twist en einde. Toch blijft de film wel hangen, het plotse spaarzame geweld, de tegenstellingen, het enorme lijden, de opbouw als zoektocht. Lubna Azabal speelt erg goed, de tweeling vind ik zwak spelen of ze hebben van de regisseur de kans niet gekregen om het goed te doen. Ik las ergens een vergelijking tussen de drie films, Vals im Bashir, Lebanon en deze. Daar kwam deze als beste uit de bus. Ik vind de laatste twee films niet te vergelijken, ze spelen beide in Libanon en daar houdt het dan ook wel mee op. Lebanon heeft op mij een onuitwisbare indruk gemaakt als een veel universelere film en dat gaat deze film niet lukken. Vals im Bashir moet ik nog bekijken en ga dat zeker doen.
kos
-
- 46695 berichten
- 8852 stemmen
Meeslepend verhaal, mooie film, prima geacteerd. Al vond ik het wat jammer dat niet duidelijk werd om welk land het precies ging (wat uiteraard expres is gedaan).
Muziek en beelden zijn erg sfeervol, maar de film heeft dan weer zo'n gekunstelde, vergezochte climax waar ik echt helemaal niet van hou. Komaan de zoon wordt toevallig de verkrachter van zn moeder en trekt daarna naar canada?? Wie verzint zoiets?
Dan kom je er met een kleine 3,5* nog zeer mild vanaf bij mij.
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Kos, het was toch direct duidelijk dat het in Libanon speelde? In welk ander land zou je die tegenstelling tussen christendom en moslims hebben? Turkey ? Ben het helemaal met je eens over de climax, onbegrijpelijk zonde, dat de maker de film zo "verkrachte".
eRCee
-
- 13443 berichten
- 1978 stemmen
In welk ander land zou je die tegenstelling tussen christendom en moslims hebben?
Euhm, in heel veel landen? Indonesie, Pakistan, Syrie, Soedan, Egypte...
Maar zo'n conflict als er hier wordt geschetst, dat heb je volgens mij nergens precies zo, ook niet in Libanon. Daarbij waren de belangen in deze film nogal onduidelijk en niet al te geloofwaardig.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Volgens mij is het verder ook Libanon ook hoor, heeft de regisseur ook nog gezegd. Alleen inderdaad expres niet vermeld zodat ze niet persé 100% waarheidsgetrouw hoeven te zijn en het dus makkelijker werken is. Volgens mij is er ook nog een screening in Libanon geweest. Daarnaast, het speelt zich af ten tijde van de (burger)oorlog aan de begin jaren 80, zoals ook in Libanon het geval is geweest.
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
@eRCee,
Als jij het zo ervaren hebt probeer ik niet je terecht te wijzen hoor. Mijn opmerking kwam wellicht ook door een licht onbegrip maar heel snel duidelijk werd. Nogmaals, super triest dat de film zo enorm verziekt wordt en dat zijn we toch eens hè
Heel zonde eigenlijk, dat heb ik niet vaak.
kos
-
- 46695 berichten
- 8852 stemmen
Waarom zou het in vredesnaam Libanon zijn??
.
leek mij eerder Tunesie of Algerije vanwege dat zoveel mensen Frans spraken.
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Er wordt veel Frans gesproken in Libanon. En als je iets van de geschiedenis van het land kent, wordt het toch vrij snel duidelijk.
Peekstra
-
- 12 berichten
- 245 stemmen
Topfilm in zijn genre! Ben benieuwd wat deze debuterende regisseur voor ons nog in petto heeft.
Dit was niet zijn debut, zie Maelstrom , die vond ik ook mooi. Hopelijk doet hij minder lang over zijn volgende film 
Montorsi
-
- 9716 berichten
- 2378 stemmen
Waarom zou het in vredesnaam Libanon zijn??
.
leek mij eerder Tunesie of Algerije vanwege dat zoveel mensen Frans spraken.
Frankrijk heeft Libanon tijdens het Interbellum bestuurd (na het uiteenvallen van het Ottomaanse Rijk).
kos
-
- 46695 berichten
- 8852 stemmen
Hm.. ok, nooit geweten dat Frans daar zo'n grote stempel had. My bad dan 
karilem
-
- 210 berichten
- 943 stemmen
Sterke film. Ik vond het spannend. Het verhaal kan zich in Libanon afspelen maar ook ergens anders, ergens Het Midden-Oosten, het is met opzet niet gespecificeerd.De film is wel in Jordanië gefilmd.
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Wat een grandioze, indringende, intense, schokkende, pijnlijke, integere film! Wat een uitdrukkingsvaardigheid en meeslependheid! Boeiend en doeltreffend van de eerste tot de laatste minuut. En wat verrekte moeilijk (door heden en verleden) om alles continu te volgen/te begrijpen. Een film waarbij je bijna meelijdt. De bezetting is uitstekend en overtuigt, de beelden zijn simpel en meedogenloos.
romain
-
- 68 berichten
- 837 stemmen
Een absolute aanrader die je vanaf de eerste beelden(en klanken) mee sleurt en je 130 minuten later verweesd achterlaat. Goed verteld en gespeeld verhaal met een schokkend en toch ook mooi einde. Schrijf hem alvast op voor de eindejaarslijstjes.
Resh
-
- 701 berichten
- 609 stemmen
Sterk acteerwerk, dit is een film dat hoofdzakelijk het van zijn inhoud moet hebben. De film is mooi opgebouwd. Alleen jammer dat er niks uitsprong in de film. Er gebeurden weinig schokkende of verrassende dingen. Ik zat maar steeds op een moment te wachten dat maar niet kwam. Niks verassend eigenlijk, maar wel inhoudelijk een goede film en natuurlijk de mooie beelden van het midden- oosten. Toch wel een beetje teleurstellend.
3*
TwoTonys
-
- 27 berichten
- 971 stemmen
Prachtige film die van het begin tot het einde blijft boeien met mooi acteerwerk! De film maakt een grote indruk op mij en ik werd volledig meegesleept in het verhaal. Een dikke 4
De openingsscène op 'You and Whose Army' van Radiohead wil ik graag nog even apart noemen. De film blijft na het bekijken nog een tijdje in je hoofd zitten. Een echte aanrader.
4*
philtuper
-
- 73 berichten
- 104 stemmen
Wat een fantastische film is dit zeg! Ik kan me totaal niet vinden in de kritieken die ik hieronder lees. Vind dat de regisseur juist erg zorgvuldig te werk is gegaan en zie geen gekunstelde climax. Juist niet. Het is een schokkend einde, dat weer wel. En als ik hieronder ook nog eens lees dat er weinig schokkende of verrassende dingen in gebeuren, nou, dan heb je volgens mij naar een andere film gekeken. Sluit me verder aan bij de woorden van Gauke en wil het woord intens er nog aan toe voegen.
philtuper
-
- 73 berichten
- 104 stemmen
Incendies blijft bij mij hangen als een sterke film die verhalend en beeldend gezien niet erg bijzonder is maar wel erg degelijk in elkaar steekt.
?!?!
tottenham89
-
- 327 berichten
- 1346 stemmen
Euhm, in heel veel landen? Indonesie, Pakistan, Syrie, Soedan, Egypte...
Maar zo'n conflict als er hier wordt geschetst, dat heb je volgens mij nergens precies zo, ook niet in Libanon. Daarbij waren de belangen in deze film nogal onduidelijk en niet al te geloofwaardig.
In Syrie hebben de christenen en moslims juist een hele sterke band. Misschien een idee om een keer een Arabisch land te bezoeken? De media maakt onze hersenen idd kapot.
tottenham89
-
- 327 berichten
- 1346 stemmen
On-topic: Mooie film, goede acteerprestaties, etc. Maar helaas, wat een zonde m.b.t. de hoofdrolspelers en de andere acteurs/actrices. Niet helemaal een foute cast, integendeels, maar de meesten spraken helaas met een Marokkaans of een Irakees accent. Terwijl dit Libanon is. Slechte Casting Director. Anderzijds, met een duidelijke boodschap voor iedereen die snakt naar oorlog, 'War Destroys Everything'.
janhero
-
- 255 berichten
- 315 stemmen
Mooie film, mooi verhaal, goede acteurs, mooie muziek. Genoeg, dacht ik. Voor mij een mooie 4*
usr14112
-
- 360 berichten
- 555 stemmen
Sterke film met een zeer krachtig (schokkend) verhaal. Het tempo ligt niet erg hoog maar door het sterke verhaal wat langzaam naar een climax loopt verveelt het niet. Prima acteerwerk, prima sfeer en mooie muziek.
Skinny Binny
-
- 72 berichten
- 761 stemmen
Wat ik al een beetje vreesde, is helaas bewaarheid. Incendies is zo'n film uit de categorie 'zwaar drama': een verhaal met veel ellende, liefst in een maatschappelijke context, daarbij flets kleurgebruik en verder valt er op stilistisch gebied niet veel te beleven.
Overigens begint het nog wel goed, mede dankzij Radiohead is de openingsscene veelbelovend. Daarna neemt het plot echter de overhand, en vervalt de film van de ene in de andere dramatische ontwikkeling. De laatste twist is van een soort mythologische proportie, en dus volstrekt misplaatst in een serieuze film als deze. Daarbij worden de personages onvoldoende uitgewerkt, ze fungeren haast als een prop in de zoektocht naar het verleden van de moeder, maar maken zelf geen ontwikkeling door. Vind dat altijd een van de grootste valkuilen van drama: focussen op de ellende in plaats van op de personages.
Verder is Incendies een nogal rommelig geheel en zitten er toch wel een paar overbodige scenes in. Aan de cinematografie is weinig aandacht besteed en de score is wisselvallig en onsamenhangend. Jammer, want in een drukbevolkt genre als dit mag je toch wel een beetje je best doen vernieuwend, of op z'n minst onderscheidend te zijn.
Kom nog op 2,5 ster, voornamelijk omdat het nergens slecht wordt en er enkele scenes in zitten die ondanks alles indruk weten te maken.
Zelden een analyse gelezen die zo de vinger op de zere plek legt. 'Vo!
Gerelateerd nieuws

Maak kennis met de nieuwe Bond-regisseur: zo beoordelen fans Denis Villeneuve’s films

'Dune' nu in de bioscoop: dit zijn de beste films van regisseur Denis Villeneuve

Deze goed beoordeelde films zijn nu te bekijken op MUBI
Bekijk ook

Jagten
Drama, 2012
714 reacties

Das Leben der Anderen
Drama / Thriller, 2006
727 reacties

Amores Perros
Misdaad / Drama, 2000
497 reacties

Prisoners
Thriller, 2013
682 reacties

Rang-e Khoda
Drama, 1999
8 reacties

The Stoning of Soraya M.
Drama, 2008
131 reacties
Gerelateerde tags
gevangenismidden-oostenverkrachtingmoslimmilitiainterpreterzoonweeshuiszwembadbloedbadcheckpoint political assassinationtweelingenwill
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








