• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.328 stemmen
Avatar
 
banner banner

Incendies (2010)

Drama / Mystery | 131 minuten
3,79 1.598 stemmen

Genre: Drama / Mystery

Speelduur: 131 minuten

Oorsprong: Canada / Frankrijk

Geregisseerd door: Denis Villeneuve

Met onder meer: Lubna Azabal, Mélissa Désormeaux-Poulin en Maxim Gaudette

IMDb beoordeling: 8,3 (245.033)

Gesproken taal: Frans, Arabisch en Engels

Releasedatum: 10 februari 2011

Plot Incendies

"The search began at the opening of their mother's will."

Na het lezen van het testament van hun moeder Nawal verneemt de tweeling Simon en Jeanne voor het eerst dat ze een broer hebben, en dat hun vader, van wie ze dachten dat hij dood was, in werkelijkheid nog leeft. Hun moeders laatste wil is dat ze hun broer en vader opzoeken en hen een aantal verzegelde brieven bezorgen. Nawal was een mysterie voor haar kinderen en hun relatie was soms erg moeilijk. Simon is kwaad en terughoudend, maar Jeanne voelt zich verplicht haar moeders wil te respecteren. Daarvoor zullen ze een reis naar het Midden-Oosten moeten ondernemen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Simon Marwan

Notary Lebel

Notaire Maddad

Professor Niv Cohen

Doctor in the Emergency Room

Bassem Marwan

Professor Said Haidar

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van fantasy1748

fantasy1748

  • 3 berichten
  • 1 stemmen

Topfilm in zijn genre! Ben benieuwd wat deze debuterende regisseur voor ons nog in petto heeft.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Nou, de regie was anders erg zwak. Het is toch een onderwerp en verhaal waar je makkelijk mee kan scoren, maar afstandelijker en daarmee weinig dramatisch, had hij het niet kunnen vertellen. Verwacht erg weinig van de man. Als je zo'n verhaal al niet meeslepend kan vertellen....



avatar van eRCee

eRCee

  • 13443 berichten
  • 1978 stemmen

Wat ik al een beetje vreesde, is helaas bewaarheid. Incendies is zo'n film uit de categorie 'zwaar drama': een verhaal met veel ellende, liefst in een maatschappelijke context, daarbij flets kleurgebruik en verder valt er op stilistisch gebied niet veel te beleven.

Overigens begint het nog wel goed, mede dankzij Radiohead is de openingsscene veelbelovend. Daarna neemt het plot echter de overhand, en vervalt de film van de ene in de andere dramatische ontwikkeling. De laatste twist is van een soort mythologische proportie, en dus volstrekt misplaatst in een serieuze film als deze. Daarbij worden de personages onvoldoende uitgewerkt, ze fungeren haast als een prop in de zoektocht naar het verleden van de moeder, maar maken zelf geen ontwikkeling door. Vind dat altijd een van de grootste valkuilen van drama: focussen op de ellende in plaats van op de personages.

Verder is Incendies een nogal rommelig geheel en zitten er toch wel een paar overbodige scenes in. Aan de cinematografie is weinig aandacht besteed en de score is wisselvallig en onsamenhangend. Jammer, want in een drukbevolkt genre als dit mag je toch wel een beetje je best doen vernieuwend, of op z'n minst onderscheidend te zijn.

Kom nog op 2,5 ster, voornamelijk omdat het nergens slecht wordt en er enkele scenes in zitten die ondanks alles indruk weten te maken.


avatar van jadolino

jadolino

  • 285 berichten
  • 1187 stemmen

Goed beoordeeld hier en imdb, trailer is ook indrukwekkend, gaat deze zeker zien.


avatar van BobDemper

BobDemper

  • 50 berichten
  • 115 stemmen

Incendies voelt in het begin aan als nóg zo'n ontzettend plot gestuurd film drama met melodramatische gebeurtenissen.

Gelukkig slaat het al snel een ander pad in en weet Villeneuve het lang interessant te houden door de opvallende structuur.

Een storende factor was het verwarrende begin waarbij moeder en dochter frequent afwisselde en er van de kijker wordt verwacht het dan alsnog in het juiste tijdsverband te plaatsen.

Verder zijn de dramatische ontwikkelingen te toevallig en plotseling om te doen verbazen of fascineren.

De beeldstijl doet heel Frans aan en is in dit genre wat mij betreft niet erg bijzonder. Het is gewoon 'goed' gedraaid.

Incendies blijft bij mij hangen als een sterke film die verhalend en beeldend gezien niet erg bijzonder is maar wel erg degelijk in elkaar steekt.


avatar van jeeke21

jeeke21

  • 148 berichten
  • 0 stemmen

Is inderdaad in het begin wel wat moeilijk te volgen met al die flash-backs ! Maar vond dit toch wel een heel mooie film met een toch wel verrassend einde !

4*


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

Indrukwekkende film met een wat geforceerde twist en einde. Toch blijft de film wel hangen, het plotse spaarzame geweld, de tegenstellingen, het enorme lijden, de opbouw als zoektocht. Lubna Azabal speelt erg goed, de tweeling vind ik zwak spelen of ze hebben van de regisseur de kans niet gekregen om het goed te doen. Ik las ergens een vergelijking tussen de drie films, Vals im Bashir, Lebanon en deze. Daar kwam deze als beste uit de bus. Ik vind de laatste twee films niet te vergelijken, ze spelen beide in Libanon en daar houdt het dan ook wel mee op. Lebanon heeft op mij een onuitwisbare indruk gemaakt als een veel universelere film en dat gaat deze film niet lukken. Vals im Bashir moet ik nog bekijken en ga dat zeker doen.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8852 stemmen

Meeslepend verhaal, mooie film, prima geacteerd. Al vond ik het wat jammer dat niet duidelijk werd om welk land het precies ging (wat uiteraard expres is gedaan).

Muziek en beelden zijn erg sfeervol, maar de film heeft dan weer zo'n gekunstelde, vergezochte climax waar ik echt helemaal niet van hou. Komaan de zoon wordt toevallig de verkrachter van zn moeder en trekt daarna naar canada?? Wie verzint zoiets?

Dan kom je er met een kleine 3,5* nog zeer mild vanaf bij mij.


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

Kos, het was toch direct duidelijk dat het in Libanon speelde? In welk ander land zou je die tegenstelling tussen christendom en moslims hebben? Turkey ? Ben het helemaal met je eens over de climax, onbegrijpelijk zonde, dat de maker de film zo "verkrachte".


avatar van eRCee

eRCee

  • 13443 berichten
  • 1978 stemmen

Leo1954 schreef:

In welk ander land zou je die tegenstelling tussen christendom en moslims hebben?

Euhm, in heel veel landen? Indonesie, Pakistan, Syrie, Soedan, Egypte...

Maar zo'n conflict als er hier wordt geschetst, dat heb je volgens mij nergens precies zo, ook niet in Libanon. Daarbij waren de belangen in deze film nogal onduidelijk en niet al te geloofwaardig.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Volgens mij is het verder ook Libanon ook hoor, heeft de regisseur ook nog gezegd. Alleen inderdaad expres niet vermeld zodat ze niet persé 100% waarheidsgetrouw hoeven te zijn en het dus makkelijker werken is. Volgens mij is er ook nog een screening in Libanon geweest. Daarnaast, het speelt zich af ten tijde van de (burger)oorlog aan de begin jaren 80, zoals ook in Libanon het geval is geweest.


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

@eRCee,

Als jij het zo ervaren hebt probeer ik niet je terecht te wijzen hoor. Mijn opmerking kwam wellicht ook door een licht onbegrip maar heel snel duidelijk werd. Nogmaals, super triest dat de film zo enorm verziekt wordt en dat zijn we toch eens hè Heel zonde eigenlijk, dat heb ik niet vaak.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8852 stemmen

Waarom zou het in vredesnaam Libanon zijn?? .

leek mij eerder Tunesie of Algerije vanwege dat zoveel mensen Frans spraken.


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

Er wordt veel Frans gesproken in Libanon. En als je iets van de geschiedenis van het land kent, wordt het toch vrij snel duidelijk.


avatar van Peekstra

Peekstra

  • 12 berichten
  • 245 stemmen

fantasy1748 schreef:

Topfilm in zijn genre! Ben benieuwd wat deze debuterende regisseur voor ons nog in petto heeft.

Dit was niet zijn debut, zie Maelstrom , die vond ik ook mooi. Hopelijk doet hij minder lang over zijn volgende film


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9716 berichten
  • 2378 stemmen

kos schreef:

Waarom zou het in vredesnaam Libanon zijn?? .

leek mij eerder Tunesie of Algerije vanwege dat zoveel mensen Frans spraken.

Frankrijk heeft Libanon tijdens het Interbellum bestuurd (na het uiteenvallen van het Ottomaanse Rijk).


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8852 stemmen

Hm.. ok, nooit geweten dat Frans daar zo'n grote stempel had. My bad dan


avatar van karilem

karilem

  • 210 berichten
  • 943 stemmen

Sterke film. Ik vond het spannend. Het verhaal kan zich in Libanon afspelen maar ook ergens anders, ergens Het Midden-Oosten, het is met opzet niet gespecificeerd.De film is wel in Jordanië gefilmd.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Wat een grandioze, indringende, intense, schokkende, pijnlijke, integere film! Wat een uitdrukkingsvaardigheid en meeslependheid! Boeiend en doeltreffend van de eerste tot de laatste minuut. En wat verrekte moeilijk (door heden en verleden) om alles continu te volgen/te begrijpen. Een film waarbij je bijna meelijdt. De bezetting is uitstekend en overtuigt, de beelden zijn simpel en meedogenloos.


avatar van romain

romain

  • 68 berichten
  • 837 stemmen

Een absolute aanrader die je vanaf de eerste beelden(en klanken) mee sleurt en je 130 minuten later verweesd achterlaat. Goed verteld en gespeeld verhaal met een schokkend en toch ook mooi einde. Schrijf hem alvast op voor de eindejaarslijstjes.


avatar van Resh

Resh

  • 701 berichten
  • 609 stemmen

Sterk acteerwerk, dit is een film dat hoofdzakelijk het van zijn inhoud moet hebben. De film is mooi opgebouwd. Alleen jammer dat er niks uitsprong in de film. Er gebeurden weinig schokkende of verrassende dingen. Ik zat maar steeds op een moment te wachten dat maar niet kwam. Niks verassend eigenlijk, maar wel inhoudelijk een goede film en natuurlijk de mooie beelden van het midden- oosten. Toch wel een beetje teleurstellend.

3*


avatar van TwoTonys

TwoTonys

  • 27 berichten
  • 971 stemmen

Prachtige film die van het begin tot het einde blijft boeien met mooi acteerwerk! De film maakt een grote indruk op mij en ik werd volledig meegesleept in het verhaal. Een dikke 4

De openingsscène op 'You and Whose Army' van Radiohead wil ik graag nog even apart noemen. De film blijft na het bekijken nog een tijdje in je hoofd zitten. Een echte aanrader.

4*


avatar van philtuper

philtuper

  • 73 berichten
  • 104 stemmen

Wat een fantastische film is dit zeg! Ik kan me totaal niet vinden in de kritieken die ik hieronder lees. Vind dat de regisseur juist erg zorgvuldig te werk is gegaan en zie geen gekunstelde climax. Juist niet. Het is een schokkend einde, dat weer wel. En als ik hieronder ook nog eens lees dat er weinig schokkende of verrassende dingen in gebeuren, nou, dan heb je volgens mij naar een andere film gekeken. Sluit me verder aan bij de woorden van Gauke en wil het woord intens er nog aan toe voegen.


avatar van philtuper

philtuper

  • 73 berichten
  • 104 stemmen

BobDemper schreef:

Incendies blijft bij mij hangen als een sterke film die verhalend en beeldend gezien niet erg bijzonder is maar wel erg degelijk in elkaar steekt.

?!?!


avatar van tottenham89

tottenham89

  • 327 berichten
  • 1346 stemmen

eRCee schreef:

(quote)

Euhm, in heel veel landen? Indonesie, Pakistan, Syrie, Soedan, Egypte...

Maar zo'n conflict als er hier wordt geschetst, dat heb je volgens mij nergens precies zo, ook niet in Libanon. Daarbij waren de belangen in deze film nogal onduidelijk en niet al te geloofwaardig.

In Syrie hebben de christenen en moslims juist een hele sterke band. Misschien een idee om een keer een Arabisch land te bezoeken? De media maakt onze hersenen idd kapot.


avatar van tottenham89

tottenham89

  • 327 berichten
  • 1346 stemmen

On-topic: Mooie film, goede acteerprestaties, etc. Maar helaas, wat een zonde m.b.t. de hoofdrolspelers en de andere acteurs/actrices. Niet helemaal een foute cast, integendeels, maar de meesten spraken helaas met een Marokkaans of een Irakees accent. Terwijl dit Libanon is. Slechte Casting Director. Anderzijds, met een duidelijke boodschap voor iedereen die snakt naar oorlog, 'War Destroys Everything'.


avatar van janhero

janhero

  • 255 berichten
  • 315 stemmen

Mooie film, mooi verhaal, goede acteurs, mooie muziek. Genoeg, dacht ik. Voor mij een mooie 4*


avatar van usr14112

usr14112

  • 360 berichten
  • 555 stemmen

Sterke film met een zeer krachtig (schokkend) verhaal. Het tempo ligt niet erg hoog maar door het sterke verhaal wat langzaam naar een climax loopt verveelt het niet. Prima acteerwerk, prima sfeer en mooie muziek.


avatar van Skinny Binny

Skinny Binny

  • 72 berichten
  • 761 stemmen

eRCee schreef:

Wat ik al een beetje vreesde, is helaas bewaarheid. Incendies is zo'n film uit de categorie 'zwaar drama': een verhaal met veel ellende, liefst in een maatschappelijke context, daarbij flets kleurgebruik en verder valt er op stilistisch gebied niet veel te beleven.

Overigens begint het nog wel goed, mede dankzij Radiohead is de openingsscene veelbelovend. Daarna neemt het plot echter de overhand, en vervalt de film van de ene in de andere dramatische ontwikkeling. De laatste twist is van een soort mythologische proportie, en dus volstrekt misplaatst in een serieuze film als deze. Daarbij worden de personages onvoldoende uitgewerkt, ze fungeren haast als een prop in de zoektocht naar het verleden van de moeder, maar maken zelf geen ontwikkeling door. Vind dat altijd een van de grootste valkuilen van drama: focussen op de ellende in plaats van op de personages.

Verder is Incendies een nogal rommelig geheel en zitten er toch wel een paar overbodige scenes in. Aan de cinematografie is weinig aandacht besteed en de score is wisselvallig en onsamenhangend. Jammer, want in een drukbevolkt genre als dit mag je toch wel een beetje je best doen vernieuwend, of op z'n minst onderscheidend te zijn.

Kom nog op 2,5 ster, voornamelijk omdat het nergens slecht wordt en er enkele scenes in zitten die ondanks alles indruk weten te maken.

Zelden een analyse gelezen die zo de vinger op de zere plek legt. 'Vo!