Genre: Biografie / Drama
Speelduur: 120 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: David Fincher
Met onder meer: Jesse Eisenberg, Andrew Garfield en Justin Timberlake
IMDb beoordeling:
7,8 (812.366)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 28 oktober 2010
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Social Network
"You don't get to 500 million friends without making a few enemies."
Herfst, 2003. Na een pijnlijke beëindiging van de relatie met zijn vriendin Erica besluit Harvard student Mark Zuckerberg zijn frustraties te uiten door erover te bloggen op zijn computer. Na een aantal drankjes krijgt hij samen met zijn kamergenoot Eduardo Saverin het geweldige idee om foto’s op internet te zetten van de vrouwelijke medestudenten en ze door te sturen naar andere universiteiten, om ze vervolgens te laten beoordelen op uiterlijk. Ondanks dat Mark hierdoor in de problemen raakt met het Harvard bestuur, is het de start van een idee dat begint in zijn studentenkamer, maar al snel een wereldwijd sociaal netwerk wordt en een revolutie in communicatie. Maar 500 miljoen vrienden en een status als de jongste miljardair ter wereld krijg je niet zonder een paar tegenstoten.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,8 / 812366)
- Trailer (YouTube)
- The Accidental Billionaires (BoekMeter)
- The Social Network: Original Screenplay (BoekMeter)
- The Social Network (MusicMeter)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 7,99 / huur € 2,99
- Kijk op meJane
- Kijk op HBO Max
Social Media
Acteurs en actrices
Mark Zuckerberg
Eduardo Saverin
Cameron Winklevoss / Tyler Winklevoss
Tyler Winklevoss (Body Double)
Sean Parker
Divya Narendra
Christy Ling
Marylin Delpy
Sy
Gage
Reviews & comments
Zinema (crew films)
-
- 10276 berichten
- 7288 stemmen
Fincher's Facebook.
Na het tergende 'Benjamin Button' en het redelijk goede 'Zodiac' eindelijk weer eens iets sterks van de regisseur. De film is in elk geval grappig op vele momenten. Niet dat er niet genoeg dramatiek in deze vlotte vertelling over het jongste internetboefje zit. Eisenberg's character is namelijk allesbehalve sympathiek en de rechtzaak serieus, ondanks enkele geintjes.
Fincher brengt op prettige wijze de gebakken lucht rondom de whizzkids in beeld. De film valt en staat echter met de dialogen en acteerprestaties. Met beiden zit het wel snor in deze vermakelijke bio, al blijft het natuurlijk de vraag of het hier een Fakebook betreft.
Zeer goed.
Zinema (crew films)
-
- 10276 berichten
- 7288 stemmen
Synopsis spreekt van Zuckerburg, gaan we even aanpassen.
AHWA
-
- 16922 berichten
- 1293 stemmen
Inmiddels toch maar verhoogd naar de hoogst mogelijk score.
Word. Ook verhoogd.
kos
-
- 46702 berichten
- 8857 stemmen
Erg leuke film over toch wel één van de fenomenen van onze tijd en alleen daarom al boeiend.
Probleem is dat dit soort films vaak nogal voorspelbare opbouw en scriptverloop hebben, maar hier wordt daar redelijk slim omheen gezeild. Door ook gewoon heel veel aandacht aan de sfeer te geven.
Wat mij betreft was het hele Harvardsfeertje het hoogtepunt van de film. Het hele gedoe met de Winklevoss ook.
Soweiso fijn om Max Minghella weer eens te zien! prima acteur.
Daardoor was het eerste uur van de film ook erg fijn.
Reznor weet de soundtrack ook net dat tikkeltje sfeer mee te geven.
Tweede uur is allemaal iets minder helaas, duidelijk is dat het meer om de afwikkeling van het verhaal gaat, inclusief een aantal minder boeiende zaken.
Hetgene wat ik dan wel weer interessant vond, de uiteindelijke opzet van de deals, werden wel kinderlijk eenvoudig weergegeven.
Sowieso ongelofelijk dat zulke slimme kerels zo enorm dom kunnen zijn als het om geld gaat.
Eisenberg zal wel (terecht) een Oscarnominatie krijgen. Timberlake wordt flink gewogen en, helaas, te licht bevonden.
Weet echt helemaal niets te brengen in zijn rol.
lanin
-
- 15 berichten
- 237 stemmen
Prettige film over een van de grootste fenomenen van deze tijd, Mark Zuckerberg. Het verhaal an sich is natuurlijk niet echt 'spannend' te noemen, daarom kijkt de film verrassend prettig weg. Dat komt vooral door de sfeer die wordt geprobeerd op te bouwen. En de goed gedoseerde humor.
De film boeit vanaf de dialoog aan het begin tot het schitterende einde. Een einde dat inderdaad precies de lading dekt van deze film. Een man met 500 miljoen vrienden op internet, maar in real-life niet echt succesvol is. Maar toch ligt dat moraal er niet te dik bovenop. Top.
4,5*
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
But you're going to go through life thinking that girls don't like you because you're a nerd. And I want you to know, from the bottom of my heart, that that won't be true. It'll be because you're an asshole.
The Social Netwerk begint erg sterk met het stuk met Mark Zuckerberg die wordt gedumpt door zijn vriendin. Bovenstaande quote vond ik wel mooi 
Hierna begint Zuckerberg op zijn school een site en na een tijdje heeft Facebook het leven gezien. Wat ik knap vind is dat het niet eens een erg boeiend verhaal is, maar dat het wel vermakelijk is uitgewerkt in de film. Zeker het 1e uur vond ik erg goed met alle zaken op school. Het 2e uur vond ik toch echt minder als ze echt groot zijn geworden. Ik vond de hele introductie wat leuker om te zien. Op een sluwe manier lukt het Zuckerberg om alles te verwezenlijken wat hij wilde.
Wat de film goed doet, is dat het verhaal luchtig wordt gepresenteerd. Geen zwaarmoedig drama en gelukkig blijft de hoeveelheid computertaal ook beperkt. Ik ben niet thuis in die wereld, dus dat was wel prettig. De personages zijn goed gecast en weten allemaal te overtuigen.
The Social Network weet te overtuigen en te vermaken, maar het is geen absolute topfilm geworden. Daarvoor vind ik het verhaal niet boeiend genoeg. Ik gebruik Facebook zelf overigens niet, maar ik had zon gevoel dat deze film beter over 10 jaar gemaakt kan worden als Facebook en alle sociale vriendensites nog verder zijn geevolueerd. Toch mag dit wederom een goede film van Fincher worden genoemd.
3,5*
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
So what? Kan je ook een mening over de film geven, want nu klaag je enkel over het verhaal op hoofdlijnen. Het gaat er toch niet om wat er verteld wordt maar hoe het verteld (getoond) wordt.
_Casper_
-
- 1244 berichten
- 1692 stemmen
Toen ik deze film ging kijken had ik een heel ander soort film verwacht, ik had verwacht dat ik naar een komedie ging kijken maar dat was het zeker niet. Het gaat over hoe facebook en alles tot stand is gekomen. Ik vond het een goeie film om gezien te hebben, maar ik zou wel zeggen dat het een drama film is. Ik vind alleen wel dat die reviews iets overdrijven allemaal.. 10/10 is wel erg hoog voor deze film. Ik zou em een 3.5* geven
ExToR
-
- 147 berichten
- 116 stemmen
Kom nog geen uur geleden uit de bioscoop en hoor mensen klagen over de saaiheid en onbegrijpelijk van dit verhaal...
Tsja, naar mijn mening is dit echt een verhaal dat je een beetje moet aanspreken. Wanneer jij niet van computers, scripting of social networking houdt, ben ik bang dat de film je niet echt zal aanspreken (is slechts een gevoel). Persoonlijk had ik iets heel anders van deze film verwacht, dan wat ik heb gezien. Ik had eigenlijk verwacht dat de film zou laten zien hoe een beetje autistische student in zijn eentje facebook uitvindt, dat gedurende de film steeds uitbreid, ergens halverwege hem miljonair maakt en hij vervolgens gaat partyen enzovoorts. Maar eigenlijk breidt de film zich steeds maar voort op de lopende rechtszaak en wordt in flashbacks uitgelegd hoe facebook ontstaan is en welke problemen dit met zich mee bracht.
Het feit dat de film dus anders was dan verwacht betekend niet direct dat hij slecht was. Ik vond het zelfs een vrij sterke film, op een gegeven moment wel een beetje eentonig, maar zeker niet slecht. Het einde kwam wel vrij onverwachts en vond ik daardoor minder sterk, het verhaal breidt zich immers steeds uit naar een bepaalde climax, die dan uiteindelijk niet echt komt.
Naast het verhaal vond ik ook de acteerprestaties in orde. Heb meerdere films van Jesse gezien en vind hem een prima acteur. Ook de rest doet het prima, ook al ben ik niet zo'n Justin Timberlake fan.
Prima film dus, leuk verhaal, maar ik weet niet of deze film erg leuk zal zijn voor de mensen die niet zo 'into computing' zijn.
laundromat
-
- 2434 berichten
- 0 stemmen
Ik ben totaal niet into compu's. Heb zelfs door een stomme eigen fout mijn pc laten crashen. Ben wél Facebook-addict en filmliefhebber. Film duurde 2 uur, ging zo voorbij. Prima vermaakt. De openingsscène, bijzonder dat het zo lang op Mark & Erica was gericht . Goed vond ik de de switch tussen het juridische en hoe het allemaal ging . Bleef boeien. Leuk die Harvard-brallen. Zo klinkt Amerikaanse kak dus (: Mooie stem hadden de broers dubbelrol van Armie Hammer. En leuk dat van 'Hollandia'
.
De sfeer in film bepaalt voor een groot deel mijn stem.
Ik had wel iets anders verwacht. Wat weet ik ook niet. Maar ik ga hem nog wel es kijken...ik zat nu in de veels te klein bioscoopzaal op de 3e van voren :s Dat heeft wel beetje invloed gehad in beleving. Ik vind thuis kijken sowieso ook wel chill...
Hij blijft wel door mijn hoofd spoken...goed teken.
Waku
-
- 5458 berichten
- 6492 stemmen
Zeker een interessante film over het fenomeen Facebook en de personen er achter. En dan met name natuurlijk Zuckerberg.
Heel veel technische details gelijk al aan het begin van "The social network". En met name omdat ook nog eens Zuckerberg praat met een woorden snelheid van een achtbaan moet men als kijker alle zeilen bijzetten om de film te kunnen volgen.
Het is echter allemaal de moeite waard.
Intrigerend verhaal, uitstekend geacteerd.
Een bijzondere kijk in de keuken van Facebook.
3.5*
Finisterra
-
- 15532 berichten
- 4704 stemmen
Ik gebruik Facebook zelf overigens niet, maar ik had zon gevoel dat deze film beter over 10 jaar gemaakt kan worden als Facebook en alle sociale vriendensites nog verder zijn geevolueerd. Toch mag dit wederom een goede film van Fincher worden genoemd.
Nog verder geevolueerd? Ik ken echt bijna niemand die geen Facebook-profiel heeft in mijn nabije omgeving (school, voetbal, vriendenkring). Zelfs mijn moeder en tantes hebben er eentje. Is het in Nederland nog niet zo doorgebroken dan? Ik krijg alleszins die indruk.
Sterke film overigens. Bijzonder sfeervol portret met een goed gekozen scenario en zeer functionele soundtrack. Zuckerberg wordt bijzonder geslaagd vertolkt en de film verveelt dan ook geen minuut.
Montorsi
-
- 9717 berichten
- 2378 stemmen
In Nederland hebben we ook Hyves, Maar Facebook wint erg snel terein tegenwoordig.
Finisterra
-
- 15532 berichten
- 4704 stemmen
In Nederland hebben we ook Hyves, Maar Facebook wint erg snel terein tegenwoordig.
Hier hadden we Netlog maar dat is ondertussen volledig voorbijgestreefd door Facebook. Denk trouwens niet dat het nog veel verder gaat evolueren. Het hoogtepunt, is denk ik, bereikt. Zo ken ik ook al wat mensen die last hebben van een Facebook fatigue.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Hyves is door de Telegraf gekocht, net als Sugarbabes in die tijd..... Het einde is nabij.
Verwacht juist een grote sprong vooruit voor facebook, mede dankzij deze film.
Finisterra
-
- 15532 berichten
- 4704 stemmen
Verwacht juist een grote sprong vooruit voor facebook, mede dankzij deze film.
In België verwacht ik dat eigenlijk niet aangezien het niet veel groter kan worden, volgens mij. De graad die het hier bereikt heeft is echt zoals het voorgesteld wordt in de film. Ondanks dat we er de term 'Facebook me' er niet bijvermelden, is de werking wel dezelfde en als je nieuwe mensen ontmoet heb je inderdaad vaak de kans om de volgende dag een 'friend request' te hebben (als je het al niet zelf eerst uitvoert).
Ben het er wel mee eens dat deze film alleen maar meer mensen naar Facebook zal halen dan omgekeerd. Qua (negatieve?) publiciteit kan dit natuurlijk wel tellen.
Ceeda7
-
- 3544 berichten
- 1381 stemmen
In Nederland hebben we ook Hyves, Maar Facebook wint erg snel terein tegenwoordig.
In België kan men niet zonder, bijna iedere persoon laat weten wat er om de 2u gebeurd is, zelfs als het om een wc-bezoek gaat...
Enorm veel users hier.
laundromat
-
- 2434 berichten
- 0 stemmen
Steeds meer vrienden gaan over van Hyves naar FB. Heb zelf nooit Hyves gehad (bewust), maar had niet verwacht dat ik FB zo leuk zou vinden. Ik weet niet of de film in NL meer gebruikers gaat genereren.
Ceeda7
-
- 3544 berichten
- 1381 stemmen
Het is zowieso gratuite reclame voor Zuckerbergs FB. En ja sowieso zal dit een paar percentjes meer users opleveren.
synec
-
- 752 berichten
- 439 stemmen
Grote hype en hoge verwachtingen en gelukkig stelt hij niet teleur...
Ik vond het een hele goeie film over het grote fenomeen van onze tijd, waar ik trots kan zeggen dat ik het zelf niet gebruik (toen bewust) en heb geleerd om er zonder mee te leven. Want ben er zeker van dat ik net als iedereen er "verslaafd" aan had kunnen zijn. De tijdsgeest zit helemaal juist. Ook al zou je zeggen hoe dit verhaal ooit zo boeiend had kunnen zijn, het gaat over zoveel dingen, moraliteit, hebzucht, rise to power, vijanden maken en vrienden verliezen en dat allemaal voor een site dat vrienden zou moeten maken. Een thema dat na het zien van de film, zeker voor de generatie van vandaag, door je hoofd zou moeten spoken. (de laatste scene!) We zijn meer met elkaar verbonden dan ooit te voren, mat wat betekend dat eigenlijk echt? Een grappig en ontroerd verhaal over het ontstaan van Facebook.
Het scenario is wat deze film naar een hoog meesterlijk niveau brengt. De dialogen zijn om je vingers bij af te likken. Ze razen er super snel door en zijn erg scherp en boeiend geschreven. De regie van Fincher is zoals verwacht top. De montage is ook een grote plus, gaf de film natuurlijk een leuke en spannende vaart. Door dit werden de scenes steeds goed opgebouwd en de geweldige soundtrack daar boven op, die er perfect bij past maakt van The Social Network een heerlijk stukje cinema.
Verder nog de mooie acteerprestaties van iedereen. Eisenberg doet het geweldig, dat typetje dat hij neerzet toen ik hem bezig zag werd bijna legendarisch! En zelfs Timberlake doet het zeker niet slecht. Maar voor mij was de show winnaar Garfield en ik hoop echt dat hij het meeste van al in de prijzen zal vallen. Ik had ontzettend veel sympathie voor hem dat zijn prestatie voor mij hartverscheurend werd.
Meesterwerk kan/wil ik er zeker (nog) niet op plakken maar deze film bevat alles wat je nodig hebt om een top film te maken! Ik twijfel dat ik iets beter zal zien dit jaar.
*4.5
Gish
-
- 1446 berichten
- 6871 stemmen
Wat een mooi einde heeft deze film, F5 F5 F5...wat een ironie en wat een eenzaamheid.
ExToR
-
- 147 berichten
- 116 stemmen
@Finisterra, facebook is hier zeker wel doorgebroken hoor, het is alleen niet echt nieuwswaardig mee, simpelweg omdat wij hyves hebben waar we 5 tot 7 miljoen unieke visitors hadden. dat haalt facebook nog niet. dus omdat er eigenlijk niet echt meer een nieuwigheid in social networking zit, valt het minder op hoe groot facebook hier eigenlijk is.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Nog verder geevolueerd? Ik ken echt bijna niemand die geen Facebook-profiel heeft in mijn nabije omgeving (school, voetbal, vriendenkring). Zelfs mijn moeder en tantes hebben er eentje. Is het in Nederland nog niet zo doorgebroken dan? Ik krijg alleszins die indruk.
Sterke film overigens. Bijzonder sfeervol portret met een goed gekozen scenario en zeer functionele soundtrack. Zuckerberg wordt bijzonder geslaagd vertolkt en de film verveelt dan ook geen minuut.
Ik bedoelde eigenlijk qua opties dat je binnen een jaar of 10 krijgt. Wie weet kan je dan wel elk profiel bekijken via een site webcam of weet ik het wat 
_Se7en_
-
- 2041 berichten
- 1780 stemmen
Ik had gezegd dat als deze film na een week nog dagelijks in m'n hoofd zou spoken ik mijn stem zou verhogen naar 5*. Bij deze.. de volle mep voor The Social Network.
Steve-OoO
-
- 25 berichten
- 48 stemmen
Toevallig hyves vandaag verwijderd omdat ik er vrij weinig meer deed.. Deze film moet ik nog kijken dus mijn oordeel komt later, zo te zien is die aardig te doen.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Sceptisch dat ik was voorafgaande aan de film moet ik mezelf toch behoorlijk ongelijk geven. Was behoorlijk kritisch van tevoren op deze film, de trailer leek niet boeiend en het onderwerp was gewoon saai. Fincher zou zichzelf tekort doen met deze film.
Ooh, wat zat ik fout zeg. Vanaf de 1e minuut merk je gewoon dat dit een toppertje gaat worden. Eisenberg zet vanaf minuut 1 een uitmuntende prestatie neer en weet door briljante, gevatte opmerking elk dialoog leuk te maken.
Daarnaast heeft hij ook nog is hulp van een solide cast, die allemaal stuk voor stuk overtuigend acteren. Ook weet Fincher een heerlijke sfeer te creëeren, vooral door overal gepaste muziek op de achtergrond te plaatsen. Behoorlijk sfeervol en dat is toch wat deze film naar een wat hoger niveau tilt.
Ook moet ik zeggen dat het simpele gegeven toch nog aardig boeiend is uitgewerkt, vooral omdat serieuze momenten goed afgewisseld worden met lekker luchtige momenten waar er lekker wordt gefeest. De tijdsgeest van deze periode is ook prima weergegeven en de look die de hele film uitstraalt ziet er ook fenomenaal uit. Haast hypnotiserend zou ik zeggen.
Wel jammer dat het einde iets te abrubt komt en dat de beweegredenen van Eduardo op een gegeven moment iets te achterhaald zijn.
Verder topvermaak en ondanks de 120 minuten een supervlotte en gelikte film over de opgang van het brein achter Facebook.
Op naar de volgende topper van Fincher!
4*
Penrue
-
- 47 berichten
- 136 stemmen
Gisteren gezien en ik vond het echt een super goede film, ik had verwacht dat het een docu zou zijn (zoals je ze op Discovery e.d. ziet) maar het is echt een perfecte mix tussen een speelfilm en docu.
4,5*
maerk
-
- 4249 berichten
- 2702 stemmen
Lawyer: "Mr. Zuckerberg, do I have your full attention?"
Mark Zuckerberg: "No"
Teleurstelling overheerste mij eerst, toen ik nog geen 4 maanden geleden hoorde dat David Fincher een film over Facebook ging maken. Hoe gaat hij dat aanpakken? Een film over Mark Zuckerberg, de oprichter van Facebook, het klinkt dodelijk saai. Mijn vertrouwen steeg toen ik het nieuws omtrent de soundtrack hoorde. Niemand minder dan Trent Reznor, de man achter Nine Inch Nails, ging de muziek verzorgen. Met de soundtrack zat het wel goed, maar verder was ik niet onder de indruk. De trailer maakte me ook niet echt warm. Wel vond ik het heel goed dat Jesse Eisenhower de rol van Zuckerberg speelt, maar nog steeds had ik mijn twijfels bij de film. Toen de eerste berichten binnenkwamen die The Social Network beschreven als donker, sarcastisch en gevuld met scherpe dialogen, kreeg ik pas echt de drang om naar de bioscoop te gaan. En daar zat ik dan gisteren in de zaal, benieuwd naar wat zou komen.
Fincher doet het! 120 minuten zit je onafgebroken geboeid te kijken naar het proces waarin Facebook wordt opgericht en de rechtzaak naderhand. De film blijft interessant omdat alle ingrediënten precies goed gedoseerd zijn.
Ten eerste de cast, iedereen levert een hele goede acteerprestatie. Jesse Eisenhower valt natuurlijk op als de briljante, maar pijnlijk sarcastische Mark Zuckerberg. Op veel momenten in de film een enorme klootzak, maar je kan er wel enorm veel om lachen. Maar achter die klootzak ligt nog een bijzondere persoonlijkheid. Iemand die niets geeft om geld en wel degelijk een hart heeft, maar dat niet laat zien.
Andrew Garfield staat echter ook als een huis, zelfs naast de verschrikkelijk goede Eisenhower. Hij liet ons eerder in Boy A al zien wel degelijk talent te hebben en dat toont hij hier ook. Hij speelt de gekwelde vriend van Zuckerberg met veel emotie en begrip, waardoor je veel medelijden krijgt met de jongen.
Deze twee verdienen een aparte vermelding, maar de rest mag zeker ook op een voetstuk geplaatst worden. Geen verschrikkelijk moeilijke rollen, maar wel erg interessante en realistische personages. Laat je ook niet afschrikken door Justin Timberlake in de film, hij kan wel degelijk acteren.
Wat de personages en het verhaal nog interessanter maken, zijn die geweldige dialogen. Ik had nog nooit van Aaron Sorkin gehoord, maar nu zal ik die naam niet snel meer vergeten. Het verhaal heeft hij goed geschreven, maar de dialogen zijn de troef van de film. Vlijmscherp, sarcastisch, humoristisch en razendsnel. Enorm knap gedaan, maar het vergt wel wat van je aandacht om ze allemaal te snappen. Soms ging het voor mij ook wat te snel, maar dat vormt opzich geen probleem. Het nodigt alleen uit tot een tweede kijkbeurt. Wie de dialogen en monologen van Fight Club leuk vond, komt hier ook wel aan zijn trekken.
Visueel worden er geen speciale trucs worden gebruikt en alles wordt gewoon netjes en gelikt gepresenteerd. Maar hoewel niet zo zeer 'speciaal', ziet alles er gewoon erg mooi uit. Op de juiste momenten een close-up of een simpel shot van Zuckerberg's slippers doet genoeg. En vaak maakt Fincher gebruik van een korte camerabeweging richting iets, die simpel lijkt, maar toch iets toevoegt aan het geheel. Ik weet niet precies hoe ik het moet beschrijven. Visueel echter typisch Fincher. Vaak lage camerastandpunten en duistere, onheilspellende beelden. Ik kan er geen genoeg van krijgen.
De beste toevoeging blijft in mijn ogen (of oren) toch wel de soundtrack. Soms erg catchy, stoer en meeslepend, passend bij de feesten en internetsessies die vaak gehouden worden. Maar vaker rustig, beklemmend en ijzingwekkend kil. Het creëert een onderhuidse spannig die op de juiste momenten bijna onverdraaglijk wordt. Vooral de uiteindelijke confrontatie tussen Zuckerberg en Saverin is erg sterk, vooral door de soundtrack.
De invloeden van Trent Reznor zijn heel duidelijk te herkennen. Veel meeslepende basslopen, zachte ruis en talloze scratches en piepjes maken dit voor mij de perfecte soundtrack.
Fincher past de soundtrack daarna op geweldige wijze toe. Kijk maar naar de scène waarin Zuckerberg en Saverin Sean Parker ontmoeten. Er gebeurt weinig, behalve veel gelul, gelach en het drinken van appletini's. Maar hoe. De perfecte combinatie van beeld en muziek. Het nummer Magnetic, de camera die rustig meebeweegt en de donkere kleuren. Vreemd genoeg het stuk uit de film dat me het meeste is bijgebleven.
Fincher heeft er weer een eigen film van gemaakt. Hij weet als geen ander raad met de zwarte humor en scherpe dialogen. Visueel ziet de film er ook weer goed uit. Maar ook de keuze om alle gebeurtenissen kriskras door elkaar te laten lopen vind ik erg origineel en interessant. Maar hij heeft vooral een film gemaakt van deze generatie. Niet alleen omdat het over het redelijk nieuwe fenomeen Facebook gaat, maar ook de sfeer die er hangt in de film voelt modern aan. De jongeren, hun doen en gebruiken, de feesten, het leven op de campus en natuurlijk de muziek voelen heel eigentijds. En als je om je heen kijkt komt dit goed overeen met de werkelijkheid.
Als ik onder de indruk ben, dan kom ik niet goed uit mijn woorden. Het is moeilijk een gevoel in een stuk tekst uit te drukken. Hier is dat niet anders, maar de boodschap is denk ik duidelijk. Dit is de film van deze generatie, dit is de film die je dit jaar nog in de bioscoop moet zien. Ik vind het best typisch dat de film zoveel positieve kritieken heeft gekregen, het lijkt me geen film voor die iedereen ligt. Aangezien Enter the Void waarschijnlijk straal genegeerd wordt door de Oscarjury, moet deze dan alle prijzen in de wacht slepen. Inception is in mijn ogen ook erg goed, maar Nolan moet uiteindelijk toch plaats maken voor Fincher.
Ga dit zien.
4*. (Waarom maar 4*? Omdat ik de film nog even moet laten bezinken. De verhoging zit er echter dik in)
Edit: De roeiwedstrijd is toch wel erg tof gedaan. Visueel heel leuk en een verfrissende toevoeging aan het geheel. Geweldige versie van In the Hall of the Mountain King wordt er overigens gebruikt.
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Interessant, integrerend, vlijmscherp, intelligent, virtuoos rechtbankdrama. Twee uur lang op het puntje van de stoel. Alleen sommige computertermen die door de ruimte vlogen zeiden me niets, dus ik word echt ouder...... En op Facebook sta ik ook al niet.
Gerelateerd nieuws

‘The Social Network’ krijgt een vervolg, dit keer zonder David Fincher aan het roer

Welke biopics mag je behalve 'Oppenheimer' nog meer niet laten liggen?

Dramafilm ‘The Social Network’ met Jesse Eisenberg is binnenkort ook te bekijken op Netflix

'The Social Network' krijgt mogelijk vervolg over 'donkere kant' Facebook
Bekijk ook

O.J.: Made in America
Documentaire / Biografie, 2016
47 reacties

Inception
Sciencefiction / Thriller, 2010
7.006 reacties

Slumdog Millionaire
Drama / Misdaad, 2008
1.747 reacties

Shutter Island
Mystery / Thriller, 2010
2.690 reacties

The Wolf of Wall Street
Biografie / Komedie, 2013
870 reacties

Whiplash
Drama / Muziek, 2014
431 reacties
Gerelateerde tags
gebaseerd op boekex-girlfriendboston, massachusettshackerharvard universitynarcissismgebaseerd op een waargebeurd verhaalhackinghistorical fictiontweelingendouble crosscreator frat partysocial networkdepositionintellectual property entrepreneurarrogancesociale mediaquestioningmeditativeyoung entrepreneur facebooklegal dramainspired by true eventsboat racing antagonisticcallousdefiantfrustratedwry
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








