• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.337 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.370 stemmen
Avatar
 
banner banner

The King's Speech (2010)

Drama / Historisch | 118 minuten
3,70 2.675 stemmen

Genre: Drama / Historisch

Speelduur: 118 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Australië / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Tom Hooper

Met onder meer: Colin Firth, Geoffrey Rush en Helena Bonham Carter

IMDb beoordeling: 8,0 (729.985)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 17 februari 2011

Plot The King's Speech

"Find your voice."

Nadat zijn broer aftreedt wordt George nogal ongewild de nieuwe Koning van Engeland en gaat door het leven als George VI. Helaas stottert hij, wat niet echt koninklijk overkomt. Hiervoor schakelt hij de hulp in van de onorthodoxe spraaktherapeut Lionel Logue. Dit resulteert in een reeks ongewone technieken en een bijzondere vriendschap.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

King George VI

Lionel Logue

King Edward VIII

Winston Churchill

King George V

Myrtle Logue

Archbishop Cosmo Lang

Princess Elizabeth

Princess Margaret

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Denveen

Denveen

  • 355 berichten
  • 288 stemmen

Interessant portret van de Britse Koninklijke familie tijdens de troonovername in de aanloop naar de Tweede Wereldoorlog. Het wat langdradige script wordt gered door Colin Firth, die deze film op alle vlakken draagt en in mijn ogen zijn Oscar meer dan verdient. Zijn karakter van stotterende prins, weldra koning, wekt moeiteloos de sympathie op van de kijker en zijn chemie met Geoffrey Rush, een eigenzinnige zelfbenoemde spraaktherapeut, is enorm.

Zo geniaal als de hoofdpersonages zijn, zo minimaal is de sfeer in de film. Te vaak wordt er teruggegrepen op doorzichtige middelen zoals mist om het vroeg twintigste-eeuwse Engeland een authentiek en mysterieus sfeertje te geven. Wat kostuums en stoffige gordijnen, een aantal archiefbeelden van Adolf Hitler en klaar is kees.

Het al eerder genoemde uitgerekte verhaal moet uiteindelijk zijn hoogtepunt bereiken in The King’s Speech, maar hoewel realistisch en uitstekend neergezet door Firth blijft het allemaal wat oppervlakkig en voorspelbaar. Zelfs met Beethoven in de slotscène weet de film nergens echt te raken en daarmee boven de middelmaat uit te stijgen.

3,5*


avatar van Nakkie13

Nakkie13

  • 970 berichten
  • 265 stemmen

Dikverdiende winnaar van Oscar. Vindt Black Swan persoonlijk indrukwekkender en specialer, maar deze kijkt veel en veel lekkerder weg.

Technisch en naratief perfect, geniale acteerprestaties en een fascinerend plot.

Hurt Locker was discutabel. Relatief met de andere films was deze misschien een beetje discutabel, maar alleenstaand in mijn ogen niet.


avatar van GrobbekuikenXL

GrobbekuikenXL

  • 590 berichten
  • 1234 stemmen

Ben toch geweest en is wel aardig maar not my cup of tea. Weet iemand Rooster Cogburn te vinden ? De oscar voor beste acteur mag Firth wel houden maar die andere 3 moeten naar Fincher en TSN of zo. Teveel Hype, teveel eer, teveel awards.


avatar van Friac

Friac

  • 1323 berichten
  • 1056 stemmen

Mooie film, maar niet 100% mijn type film. Ook vond ik dat het personage van de leraar soms iets teveel richting "comic relief" neigde, en wel op zo'n manier die al eens vaker voorkomt om dit soort films voor een breder publiek aantrekkelijk te maken. Tevens was de film misschien net dat tikkeltje te eendimensionaal, al is dat niet helemaal een faire kritiek aangezien de film niet pretendeert meer te zijn dan het verhaal van King George's stotterprobleem. Toch had ik na afloop het gevoel dat het geheel net dat klein beetje te mager aanvoelde.

Veel aspecten tillen de film dan weer omhoog: de prachtige soundtrack, de erg mooie vertolking van Colin Firth (de andere acteurs deden het ook goed, maar kwamen - logischerwijs? - minder goed uit de verf) en enkele fraaie beelden. Hoogtepunt voor mij was eigenlijk de beginscène, waarin de kijker kennis maakt met de Duke of York tijdens een zeer pijnlijk moment. Bijzonder harde, effectieve en ontroerende scène.

The King's Speech is een erg toegankelijke film, geschikt voor het grote publiek. Helaas toch van mijn kant uit enkele kleine minpuntjes, zodat de film blijft steken op een weliswaar stevige 3,5*.

3,5*


avatar van Casus Belli

Casus Belli

  • 58 berichten
  • 1337 stemmen

Heel goede film al kan ik me makkelijk voorstellen dat het niet voor iedereen weggelegd is.

Alles is sterk in beeld gebracht, de acteerprestaties zijn erg goed en het verhaal wordt gewoon mooi gebracht.


avatar van wwelover

wwelover

  • 2605 berichten
  • 3963 stemmen

Sterke en vooral plezierige film om te zien. Wist van tevoren niet zo goed wat ik moest verwachten, maar had natuurlijk hoge verwachtingen van het niveau dankzij de Oscars. Al raakte ik wat in de war doordat de Pathe de film als een komedie omschreef. Maar opzich is dat ook wel te begrijpen want er zit aardig wat humor in de film, en ondanks de serieuze ondertoon is het zelden pijnlijk. Maar het is wel regelmatig aangrijpend, mede door het sterke acteerwerk natuurlijk. Visueel vond ik de film een beetje tegenvallen, maar qua decor en setting was het wel goed.

Colin Firth heeft terecht een Oscar gewonnen, iemand spelen die stottert is voor de gemiddelde acteur geen probleem, maar Firth heeft zichzelf echt overtroffen in deze film, net als Rush overigens. En het was ook leuk om Helena Bonham Carter eens een 'normaal' iemand te zien in plaats van een maf karakter van Tim Burton.

4*


avatar van Frerke

Frerke

  • 47 berichten
  • 139 stemmen

Wat een ongekend mooie film!

Het had een traag en vermoeiend stuk kunnen worden.

Maar wat zetten Colin Firth en Geoffrey Rush daar toch ongelooflijk mooi hun rol neer.

Wanneer het stijf wordt, komt Rush als Logue met zijn droge humor.

Logue: They’re idiots.

King George: They’ve been knighted.

Logue: Makes it official then

Cameravoering is niet minder. Heerlijke beelden om naar te kijken. En dan die heerlijke muziek die zo mooi wordt ingezet. Samen met de prachtige stemmen van Rush, Firth en de koning die later overlijdt is het ook een film voor de oortjes.

De eindscene is absoluut ontroerend; de beelden van de interactie tussen Logue en King George bij de microfoon zijn historisch mooi, en nemen je echt mee in de finale.

Jammer dat Rush geen Oscar mocht krijgen, dan was het daar in Hollywood met deze typical English movie allemaal precies op zijn plaats gevallen.

Definitely five points!


avatar van Julie

Julie

  • 574 berichten
  • 318 stemmen

Wat hou ik van deze films

Ik hou ervan dat ze een film toegankelijk kunnen maken voor iedereen, maar toch stijl- en klassevol. De acteerprestatie van Colin Firth is gewoon subliem, Geoffrey Rush is uiterst gewoon grappig en toch ontroerend. Ook visueel is deze film een plaatje.

Perfect werk ook van regisseur Tom Hooper. Erg veel aandacht op mooie en simpele composities, niet te overdadig, niet te zwak, veel aandacht qwa beeldstandpunten die opmerkelijk waren, maar toch zo subtiel gebruikt dat niks oncomfortabel lijkt

Een plaatje van een film met subtiele en fijne toetsen, acteerprestaties en dialogen die dicht aanleunen bij de absolute perfectie voor een Britse kostuumdrama

5*


avatar van dudebag

dudebag

  • 95 berichten
  • 0 stemmen

Een prachtige film. Een aparte manier van filmen, een mooi verhaal en uitstekend acteerwerk. Ik heb nog amper acteurs het niveau zien bereiken wat Colin Firth haalde in The King's Speech. Ook Geoffrey Rush was aardig, soms heerlijke Engelse, nette humor, ik had niet zo'n grappige film verwacht, maar dit was duidelijk een pluspunt. De enige Oscar die verdiend was in mijn opzicht was die Firth ontving; daarnaast had Helena Bonham Carter er ook een mogen krijgen van mij.

Toch ben ik het niet eens met de keuze dat The King's Speech de Oscar voor Best Pictuee ontving, zeker in zo'n prachtig filmjaar als 2010/2011. Natuurlijk is het een ongelooflijk sterke film, maar het verschil dat concurrent zoals The Social Network en Black Swan wél maken maakt The King's Speech in mijn mening niet. The Social Network is heel typerend voor onze tijd; nieuw, modern. Black Swan daarnaast is een 'instant classic', zeker door de prachtige regie van Aronofsky (die in mijn mening 100% Beste Regie had moeten ontvangen).

Sorry voor de Oscar bash, ik vond dat dit erbij moest worden gezegd.


avatar van Pim1993

Pim1993

  • 657 berichten
  • 851 stemmen

Een onwijs interessante en goeie film! Ik kan niet anders zeggen dan dat Colin Firth hier een uitzonderlijke prestatie levert. Ik ben sowieso erg te spreken over de cast.

Fascinerend om te zien hoe je een vrijwel 'saaie' thematiek zo boeiend kunt verfilmen. Ik moet er wel bijzeggen dat ik het niet geheel eens was met de oscarverdeling van dit jaar. Qua aantal had The King's Speech ze natuurlijk zeer verdiend, maar op sommige gebieden had ik zo mijn twijfels (zoals ook mijn voorganger vermeld).

Die Oscars zijn eigenlijk totaal niet relevant, dit was gewoon een uitmuntende film en ik geef een 5,0 gewoon puur om het feit dat deze bij de hoogste laag hoort.

5,0*



avatar van killerfreak

killerfreak

  • 846 berichten
  • 1066 stemmen

Mooie originele en aangrijpende film met een bijzonder sterk spelende Colin Firth en daarenboven dus een verdiende Oscar voor beste acteur.

Oscar voor beste film kan ik nu weer niet helemaal begrijpen. 't Is te zeggen: ik begrijp waarom deze gewonnen heeft, maar er zijn zoveel betere films uitgekomen afgelopen jaar (inception?). Want hoe je het ook draait of keert, de inhoud van de film is een beetje mager.

Desalniettemin zeker een must see, maar daarom niet een film die mij heel lang zal bijblijven vermoed ik. 3.5* is dus zijn verdienste


avatar van Ricochan38

Ricochan38

  • 347 berichten
  • 509 stemmen

Not my cup of tea.


avatar van krizziz

krizziz

  • 52 berichten
  • 87 stemmen

niet mijn genre film

maar wel zeer sterk geacteerd


avatar van grovonion

grovonion

  • 595 berichten
  • 2203 stemmen

Wel mijn genre film en zoals beneden gezegd een zeer goede maar waarschijnlijk niet de beste van 2010. Ik waardeer 127 Hours bv. hoger .


avatar van DB10

DB10

  • 277 berichten
  • 1096 stemmen

Tja, enkele dagen nog omvergeblazen door Black Swan. In vergelijking met BS vond ik dit toch maar een erg matte film. Nergens verrassend of speciaal. Het ziet er allemaal wel keurig uit en het acteerwerk van Firth is ook prima, maar dat bijvoorbeeld Helena Bonham Carter (wel een geweldige actrice) voor zo'n nietszeggende rol wordt genomineerd voor een Oscar vind ik toch onbegrijpelijk. Erg degelijk.

2.5*


avatar van Rudolf11

Rudolf11

  • 35 berichten
  • 504 stemmen

Iedereen roept nogal over deze film. Vandaag in de bios gezien. Tegenvaller, erg langdradig en vind de spanning tussen de hoofdrolspelers niet bijzonder diep gaan. Emoties zijn vrij vlak, nogal statig allemaal. En die eindeloos lange speeh op het eind, niet echt bijzonder. Ook therapeutisch erg aan de matige kant.


avatar van Edamboy

Edamboy

  • 90 berichten
  • 2953 stemmen

Mooie film, maar vooral een fantastisch spelende Colin Firth! De Oscar voor beste mannelijke hoofdrol vind ik zeker verdiend, maar de Oscar voor beste film ontgaat me toch een beetje. Ik vond Inception en The Social Network wat dat betreft beter.


avatar van Lexcoaster

Lexcoaster

  • 1268 berichten
  • 1222 stemmen

Prachtig acteerwerk van de heren Firth en Rush. Ook Helena Bonham Carter doet niks onder voor de twee heren. Het verhaal wordt rustig en met een scheut gedegen humor verteld. Wat op een gegeven moment opvalt is de mooie cinematografie en prachtige klassieke muziek, die zeker meehelpen aan de sfeer.

Zeer degelijke en onderhoundende dramafilm, die blijft boeien, zonder dat er ook maar een grijntje geweld in zit. 4*


avatar van kvandevr

kvandevr

  • 20 berichten
  • 153 stemmen

Prima film. Gaandeweg krijg je steeds meer sympathie voor George. De onmogelijke situatie waarin hij zit ontroert en spreekt tot de verbeelding. Terechte oscarwinnaar


avatar van eppo349

eppo349

  • 874 berichten
  • 4066 stemmen

Van mij had Geoffrey Rush de oscar mogen krijgen. En goed kamerawerk maakt de film nog enigzins genietbaar


avatar van Mr_Mephisto

Mr_Mephisto

  • 144 berichten
  • 1412 stemmen

Beter dan verwacht. The King's Speech is een mooi verfilmde persoonlijke tragedie. De zeer klassieke montage én muziek maken de film tot een hedendaags pareltje. Firth en Helena Bonham Carter zetten uitstekende prestaties neer, de ene overtuigend en de andere subtiel. Rush is degene die het geheel draaglijker maakt. Zonder hem was het zeker saaier geweest. Hij zorgt voor de luchtige, komische toon en is volgens mij onmisbaar.

Kreeg terecht a shitload of Oscars, maar die mochten evengoed naar The Social Network gaan. The King's Speech is minder relevant, maar niet minder mooi.


avatar van notsub

notsub

  • 1484 berichten
  • 1469 stemmen

Ik had er iets meer van verwacht. De film mist gewoon wat lef. De Engelse achtergrond van de film wordt sterk neergezet en de personages zijn goed uitgewerkt, maar voorspelbaarheid is troef in deze film. Ik werd geen moment echt geraakt.


avatar van AddictedToMovies

AddictedToMovies

  • 1780 berichten
  • 0 stemmen

De film mist gewoon wat lef.


avatar van Dazzler

Dazzler

  • 13 berichten
  • 170 stemmen

Mooie film, geweldig acteerwerk van Firth


avatar van Koerok

Koerok

  • 1196 berichten
  • 1422 stemmen

Ik vond het een hele aardige film, maar had liever Inception gezien als Oscar-winnaar.


avatar van Watcherd

Watcherd

  • 4 berichten
  • 4 stemmen

Ik was te laat in de bios dus heb de eerste 10 minuten gemist. Daardoor kwam ik er wat moeilijk in en was de film afgelopen voor ik het wist. Ik ben wel benieuwd wat ik hem gemist..

Het stotteren had ik veel erger verwacht, dat viel me een beetje tegen. Ook klopten sommige dingen voor mijn gevoel niet helemaal (bijv. als muziek in je oren helpt tegen stotteren, waarom gebruiken ze dat dan niet voor speeches?)

Maar ik vond het een mooi verhaal en hij was grappiger als ik had verwacht. Heerlijke droge humor en Geoffry Rush (Lionel Logue) was geweldig! Zonder hem zou de film niet half zo leuk zijn. Wat een grappig personage en goeie acteur.


avatar van John  Frusciante

John Frusciante

  • 408 berichten
  • 293 stemmen

Degelijke film. De acteurs doen het allemaal prima en het hoofdpersonage is erg sympathiek maar de film wisselt sterke scenes af met behoorlijk slaapverwekende. De scenes bij de stottertherapeut zijn erg leuk. Met name door het uitstekende spel van Geoffrey Rush die duidelijk met plezier aan het acteren is. De chemie tussen hem en Colin Firth is erg leuk en hartverwarmend. Helena Bonham Carter heeft een kleine rol maar kan bij mij eigenlijk weinig fout doen. Wat vind ik dat een mooie vrouw. Het einde was voor mij iets te veel van het goede. Een beetje té hollywood. Maar wat mij betreft heeft Colin Firth zijn oscar meer dan verdiend.


avatar van Waackx

Waackx

  • 721 berichten
  • 1310 stemmen

Schitterend samenspel tussen Firth en Rush.

De muziek was mooi maar wel eentoning,constant hetzelfde deuntje.

Gelukkig ging de film niet alleen om het gestotter van George VI , men liet ook zien hoe Engeland ervoor stond vlak voor de Tweede Wereldoorlog.

Maar naar mijn mening duurt de film te kort, ze lieten bijvoorbeeld niet zien waarom de voorgangers van Rush het niet lukten om Firth van zijn gestotter af te helpen.


avatar van Kippie.

Kippie.

  • 426 berichten
  • 1018 stemmen

Had er meer van verwacht. Het begin neemt je mee in het verhaal, maar na een tijdje merkte ik aan mezelf dat ik soms stukken niet oplette omdat het wat vaart mindert en ik m'n hoofd er daarom wat moeilijk bij kon houden. De groeiende vriendschap tussen "Bertie" en Lionel is echt heerlijk sterk neergezet. Ook de laatste scène maakt indruk, evenals de scène waarin George "Thank you, my friend." zegt. Mooie beelden ook, goed gefilmd. En wat heeft Firth die oscar verdiend zeg, wat zet hij weer een geweldige prestatie neer.

Toch ontbreekt me het aan spanning en natuurlijk hoeven films niet altijd spannend te zijn, maar onderhoudend op z'n minst. En dat is wat ik soms miste. Desalniettemin toch nog een voldoende voor The King's Speech.