The King's Speech (2010)
Genre: Drama / Historisch
Speelduur: 118 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Australië / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Tom Hooper
Met onder meer: Colin Firth, Geoffrey Rush en Helena Bonham Carter
IMDb beoordeling:
8,0 (729.985)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 17 februari 2011
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via CineMember
Bekijk via NLZIET
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Woensdag 4 februari in één bioscoop (Middelharnis)
Plot The King's Speech
"Find your voice."
Nadat zijn broer aftreedt wordt George nogal ongewild de nieuwe Koning van Engeland en gaat door het leven als George VI. Helaas stottert hij, wat niet echt koninklijk overkomt. Hiervoor schakelt hij de hulp in van de onorthodoxe spraaktherapeut Lionel Logue. Dit resulteert in een reeks ongewone technieken en een bijzondere vriendschap.
Externe links
Acteurs en actrices
King George VI
Lionel Logue
Queen Elizabeth
King Edward VIII
Winston Churchill
King George V
Myrtle Logue
Archbishop Cosmo Lang
Princess Elizabeth
Princess Margaret
Video's en trailers
Reviews & comments
RooieBloemkool
-
- 112 berichten
- 2478 stemmen
The King's Speech
Colin Firth acteerd subliem en gaat absoluut de Oscar voor beste acteur aan zijn prijzenkast toevoegen. Ook Geoffrey Rush zet een zeer goeie rol neer en ook hier zou ik niet raar opkijken als The King's Speech met deze acteur een Oscar binnensleept. Helena Bonham Carter daarentegen vond ik een te kleine rol hebben om echt indruk te maken en zo een nominatie op te eisen (haar acteren was eerder standaard en vervangbaar). Mede door deze acteerprestaties, maar minstens zoveel door de interessante uitwerking van het verhaal, maakt dit The King's Speech leuk om naar te kijken. Een kleine kanttekening is dat ik de film pas in het tweede deel naar een hoger niveau vond gaan, waar ik de film in het eerste deel nog als bovengemiddeld standaard beoordeelde. Een punt waar ik bij een fictieve film mijn vraagtekens bij de geloofwaardigheid zou zetten, maar dit niet doe/kan bij deze film omdat het waargebeurd is, is de tijd waarin George leeft. Het is opvallend dat in hetzelfde jaar waarin George koning wordt, Engeland (de wereld) in oorlog raakt met Duitsland. Niet de oorlog zelf, maar wel de tegenpolen die beide leiders zijn in spreken. Als we naar Hitler kijken, ondanks de vreselijke dingen die uit zijn mond kwamen, wist hij op een goede manier een speech te geven en daardoor heel veel mensen te beïnvloeden. Iets waar George het totaal tegenovergestelde in is, en eerder bezig was met articulatie dan aan iets groters te denken. Dit aspect is subtiel in de film verwerkt, wanneer George na het bekijken van de kroning, nog een stukje Duitsland op tv ziet. Al met al een goede film die twee van zijn twaalf Oscarnominaties mag verzilveren (al verwacht ik gezien de geschiedenis van de Oscars meer prijzen).
3,5*
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Een van de beste films van het jaar, absoluut. Ik zie deze wel wat Oscars winnen. Hoewel het me een beetje teleurstelde hoe de film regelmatig toch wel erg gladde scènes en een enkele keer wat te uitleggerige dialogen (die verder juist echt een sterk punt zijn van de film) blijkt te hebben is het idee van een film rondom een stotterende koning toch wel erg aardig, en ze hebben er erg knap en zeer onderhoudende film gemaakt.
Dit is vooral de verdienste van de cast. Geoffrey Rush en Colin Firth spelen echt fantastisch. Firth speelt weliswaar in de kern een zelfde soort rol als hij al zo vaak heeft gespeeld, hij weet dat toch altijd met veel charme en overtuiging te doen, en de kleine aanvullende karaktertrekjes zoals zijn uitbarstingen en natuurlijk ook zijn gestotter maken zijn personage echt af. Rush is dan qua personage een beetje een tegenpool van hem, maar ook zeer charmant en geen moment even wat minder.
Bonham Carter heb ik nog nooit minder dan goed zien spelen volgens mij, maar het leuke is dat ze in tegenstelling tot de andere rollen die ik van haar heb gezien hier juist eens niet een bitch speelt maar juist een rots in de branding met engelengeduld. Geen rol die echt de diepte in gaat en super veel van haar vraagt, ze doet het toch gewoon goed. Zoals verder elke bijrol ook gewoon goed is. Op de niet al te bijzondere Guy Pearce na als Edward VIII, en Timothy Spall als Winston Churchill. Die valt echt totaal uit de toon en is niet meer dan een typetje dat in een komedie thuishoort.
De film bevat meerdere sterke scènes, zoals de openingsscène met de falende speech (de spanning is direct al te snijden), het misverstand als Lionel niet weet wie namens wie Elizabeth langskomt, de kennismaking en eerste sessie, de discussie tussen Lionel en Firth over diens broer en zijn trouwplannen eindigend in de uitbarsting van Firth, de latere goedmaakvisite met de onwetende vrouw van Lionel die thuiskomt en natuurlijk ook de laatste speech, die ook gewoon prachtig is en met fraaie muziek, die niet zo werd toegepast als ik een beetje vreesde (had al wat gelezen over de muziek in die scène).
De soundtrack is verder veel fraaie klassieke muziek met name, en doet goed zijn werk maar niet echt super bijzonder allemaal. Camerawerk en montage zijn aardig, maar vallen eigenlijk alleen echt tijdens een fraaie en zeldzame scène in de buitenlucht. Verder zijn er vooral veel shots in nauwe gangetjes etc. Zal ongetwijfeld wel een symbolische betekenis hebben.
Een film die ik wel wat Oscars zou gunnen eigenlijk. Al vind ik het niet de beste van allemaal, en ik moet zelfs bij Colin Firth nog maar zien of hij de Oscar wint. Eisenberg biedt in een misschien wat meer luchtige rol toch ook stevige concurrentie en ik moet Bardem en Bridges nog aan het werk zien. Daar verwacht ik ook wel wat van. Maar goed, 4.0* net aan..
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Het acteerwerk is prima (ik had ook niet anders verwacht), de enscenering van Engeland jaren '30 zag er ook prachtig uit, maar het verhaal is verre van interessant. Een historisch feitje als een spraakstoornis is voor mij te weinig om een hele film aan op te hangen. Een tegenvaller al met al. Krappe 3*
RinusP
-
- 4 berichten
- 16 stemmen
Uitstekende film over het Britste Koningshuis bijna een eeuw geleden. De interne worsteling van de Koning die nooit koning wilde zijn wordt prachtig neergezet door Mr Darcy. Hij weigert weg te lopen voor zijn erfrechtelijke verantwoordelijkheid maar moet wel eerst afrekenen met onverwerkte jeugdtrauma's wat zich uit faalangst en pijnlijk gestotter. De acteerprestaties zijn van hoog niveau en dit maakt de film zeer het aanzien waard.
RickZ
-
- 1329 berichten
- 1235 stemmen
Brits drama over DE speech van een stotterende koning, het acteerwerk is prima maar het verhaal beetje saai
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8159 stemmen
Een degelijk gemaakte film dit, waar twaalf Oscarnominaties misschien iets teveel van het goede is, maar het is op zich wel leuk kijkvermaak.
Colin Firth is erg goed in zijn rol en overtuigd zeer zeker als de stotterende/aarzelende koning, die soms zelfs ook nog enigszins grappig uit de hoek weet te komen. Ook de rol van Geoffrey Rush is goed gespeeld en beiden hebben ook een goede chemie met elkaar. Toch is het vooral ook het acteerwerk dat de film naar een hoger niveau tilt. De regie is degelijk, maar niet echt bijzonder en ook bevat de film niet echt memorabele scènes.
Toch kijkt het allemaal verder wel lekker weg en was ik toch wel benieuwd of de speech, waar het in deze film allemaal om draait, uiteindelijk goed zou gaan. Al met al is het best een fijn filmpje, maar meer ook niet. Nou ja bijna dan, want Firth pakt de Oscar, dat kan dan ook haast niet missen.
3,0*
BramIsLegend
-
- 119 berichten
- 734 stemmen
Niets op aan te merken, vond de scène waarin ze door dat park wandelen prachtig voor de rest sprong er niets echt uit.
Geoffrey Rush & Bonham Carter spelen beide geweldig, maar van Firth ben ik sowieso al geen van fan.
madmax1
-
- 2216 berichten
- 711 stemmen
Of het allemaal waar is , ik betweifel of het zoo was , bij die eerste speech bracht hij totaal geen woord uit,en ik denk de engelse te kennen ze hem direcf in bescherming hadden genomen,deze film kunnen ze zoo op het toneel spelen, geweldige acteurs om van zoo'n een simpel gegeven , een klasse film te produceren.
Ik schat hem niet hoger in als de Black- Zwan, goed gemaakte film.
baskie
-
- 7 berichten
- 249 stemmen
Een schitterende film! Waar anderen het verhaal typeren als saai, vind ik het juist bijzonder intigrerend. Het ongrijpbare van stotteren wordt mijns inziens prachtig gebracht, waar in sommige dialogen goed naar voren komt hoe vervelend het is wanneer andere mensen proberen de zinnen van stotteraars af te maken. De band die Firth en Rush op het doek hebben, ontwikkelt zich op een fantastische manier. Regelmatig werd er een glimlach op mijn gezicht getoverd. Prachtig geacteerd en wat mij betreft een absolute topper.
JulesTMNT
-
- 286 berichten
- 198 stemmen
Goede film.
Op ware historie gebaseerd verhaal steekt goed in elkaar, en wordt voortreffelijk ondersteund door sterk acteerwerk, vooral van hoofdrolspelers Rush en Firth, die elkaar goed aanvullen.
De jaren 30 sfeer is prima in orde, en geeft een mooie achtergrond voor de gebeurtenissen. Het wordt hier en daar afgewisseld met subtiele humor (en soms wat minder subtiel: de scheldpartij bij de training bijvoorbeeld
), maar het werkt allemaal uitstekend.
Conclusie: een goed in elkaar stekende, vrij realistisch aanvoelende film, die op humoristische wijze laat zien hoe koning George VI met zijn stotteren omgaat.
Ondersteund door uitstekend acteerwerk, waarbij naast Firth vooral Geoffrey Rush opvalt, werkt het geheel prima. Extra pluspunt voor mij persoonlijk is dat het onderwerp sowieso mijn interesse wel heeft, dit maakt het natuurlijk nog vermakelijker.
Buiten dat, verdient deze een 8.
Resh
-
- 701 berichten
- 609 stemmen
An overrated movie. Ik vond zowel het verhaal als de concept niet boeiend. Een koning die stottert, who cares??? Met zo een licht concept kan je de film niet 118 minuten boeiend houden. Ik vind het onterecht dat deze film de prijs heeft gewonnen voor beste film, Zeker engelse propoganda. De acteerwerk was overigens wel goed en de film was amuserend. Maar om hier een meesterwerk in te zien, heb ik geen enkel argument voor. Er was geen één scene die er uit sprong. Alleen het stukje in het park waarneer Bertie wegliep van Logue was mooi gefilmd. Ik denk dat het de jongeren als doelgroep niet zal bereiken. Kortom een voldoendetje voor de acteerwerk, vermaak en het einde.
Een nipte 3*
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
Dit plot klinkt alles behalve aantrekkelijk.
IMDB en gemiddelde hier doen toch heel anders vermoeden.
Ga hem morgen of overmorgen eens bekijken. Ben benieuwd.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Je moet het vooral voor de acteurs doen, die doen het echt uitmuntend. Verder weinig verrassingen in de film. Oscar nominaties voor screenplay en dergelijke vind ik echt onbegrijpelijk.
demik
-
- 34 berichten
- 205 stemmen
Een goede film en een echte Oscarfilm. Er zal minimaal wel een beeldje uit rollen voor deze film. Het is eigenlijk niet mijn genre maar ik vind drieenhalve ster toch wel te weinig dus vier......
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
Het verhaal was inderdaad zo simpel en flauw als in het plot hierboven was omschreven. Iets waar ik vooraf voor vreesde. Maar het heeft goed uitgepakt.
The King's Speech kent prachtige muziek, briljante acteurs en een goed opgebouwd verhaal dat overigens prachtig in beeld is gebracht.
Begrijp volledig dat dit een film is waarmee prijzen te winnen zijn. Erg vermakelijk en dus een ruime voldoende!
Yash100
-
- 80 berichten
- 45 stemmen
Ik vond Geoffrey Rush erg goed.Ik zou het niet erg vinden als hij het begeerde beeldje zou winnen in plaats van Christian Bale.
Colin Firth is een zekerheidje......
ralfsjam
-
- 2144 berichten
- 1345 stemmen
Mooie film over een onderwerp waar ik zelf ook last van heb. Toch pakte het mij niet zoals ik had gehoopt. Een film van hoge kwaliteit. Goed acteer werk, mooie beelden en hier en daar een grap. Normaal niet mijn kopje thee, maar vanwege het onderwerp toch aan begonnen. vermakelijk en een aantal prijzen waard.
3.5
idd niet de beste poster!
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
Wat een oerlelijke poster.
Mee eens! Ben inmiddels vele betere tegen gekomen op het net!
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5983 stemmen
Smaken verschillen, maar ik heb alsnog een originele Engelse poster geplaatst.
Mr_White
-
- 2067 berichten
- 0 stemmen
Geslaagd drama met de nodige komische noten zoals alleen de Britten dat kunnen. Verhaal is best simpel en rechtlijnig maar tegelijkertijd is het ook niet zo alsof ze het allemaal zo groots en episch mogelijk hebben geprobeerd te maken door er allemaal zaken bij te halen. Opvallendste daarbij is dat men over de kroning heen stapt puur om zijn echte 'confrontatie' bij de daadwerkelijke speech te houden. Wat dat betreft weten de makers wel waar ze mee bezig zijn. Verder speelt Firth gewoon erg sterk en dat zorgt er ook voor dat het werkt.
Al DeNiro
-
- 1664 berichten
- 105 stemmen
Prachtige film. De methodes van Rush zijn echt lachen en de band die hij en Firth opbouwen tijdens hun gesprekken is mooi om te zien. De toespraak van Firth op einde ontroerde mij ook. Het zou een verassing zijn als een van de heren of beiden geen Oscar winnen.
Chasey1
-
- 7 berichten
- 71 stemmen
Goed geacteerd, mooie muziek, eeerrrggg mooie shots. Ik vond alleen het verhaal een beetje voorspelbaar. Eigenlijk is het een beetje een klassieke Hollywood film in dat opzicht: Firth zit erg met het koningschap op zich nemen en zijn stotterstoornis, hij krijgt levens- en stotterlessen en wordt uiteindelijk een volwaardige koning. Daar is natuurlijk niet echt iets mis mee, ik vond het een erg vermakelijke film. Maar geen meesterwerk.
timbo_
-
- 13116 berichten
- 3862 stemmen
Oké eindelijk dan gezien deze grote Oscarfavoriet. Moet zeggen begrijp prima waarom deze film menig Oscar, waaronder die voor beste film gaat binnenslepen. Op papier is The King's Speech namelijk al Oscarmateriaal maar in de praktijk ook. Dat is echter ook meteen mijn probleem met de film. Het is allemaal zo volgens een vast stramien gemaakt. Nergens verrassend of echt uitdagend. De structuur van de film -Onoverkomelijk probleem wordt na tegenslagen en ruzies toch opgelost door training en doorzettingsvermogen- is linea recta overgenomen van zo ongeveer iedere sportfilm.
Wat de film natuurlijk wel ontegenzeggelijk heeft is een geweldige cast. Firth is uitstekend als stotterende koning maar wat mij betreft is Rush de absolute ster van de film. Heerlijk zoals hij die spraakleraar met zijn onorthodoxe methodes neerzet. Helena Bonhem Carter vond ik dan weer wat minder indrukwekkend en die Golden Globe voor haar begrijp ik dan ook niet helemaal. The King's Speech is wat mij betreft een uitstekende film met een prima mix tussen humor en drama die echter nooit echt meeslepend of overdonderend wordt. Nee, van mij mag Black Swan nog steeds aan de haal gaan met dat felbegeerde beeldje.
Voor een uitgebreidere recensie The King’s Speech « Tim's Filmblog - filmmad.wordpress.com
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Op papier is The King's Speech namelijk al Oscarmateriaal maar in de praktijk ook.
Hoezo op papier?
...Het is allemaal zo volgens een vast stramien gemaakt. Nergens verrassend of echt uitdagend... [ ] prima mix tussen humor en drama die echter nooit echt meeslepend of overdonderend wordt.
Nee inderdaad, maar waar baseer jij je 4* dan op?
timbo_
-
- 13116 berichten
- 3862 stemmen
Hoezo op papier?
Stotterende King George VI overwint stotteren en groeit uit tot koning van het volk in tijden van nood. Lijkt me typisch Oscarmateriaal.
...Het is allemaal zo volgens een vast stramien gemaakt. Nergens verrassend of echt uitdagend... [ ] prima mix tussen humor en drama die echter nooit echt meeslepend of overdonderend wordt.
Nee inderdaad, maar waar baseer jij je 4* dan op?
Op uitstekende acteerwerk en onderhoudend en vakkundig gemaakte film. Maar twijfel ernstig tussen 3,5 en 4. Had hem half uur geleden nog op 3,5 staan. Nu weer even op 4. Ben er nog niet uit.
MiekieMow
-
- 224 berichten
- 308 stemmen
Hele goede film. Vooral de manier van filmen, de sfeer en opnametechnieken vond ik subliem. De bijzondere gebruik van groothoek e.d. heel mooi. Ook muziek en geluiden. Mooi werk, ook het acteerwerk. Qua verhaal ook zeker interessant.
MovieMadman
-
- 25 berichten
- 18 stemmen
Wat een geweldige film en wat een acteertoppers! Ondanks de twee uur speelduur verveelde ik me geen moment. Wat een topfilm is dit en als hier geen Oscar voor komt dan zou me dat enorm verbazen.
Sutherland
-
- 676 berichten
- 1075 stemmen
Als Colin Firth niet naar huis gaat met een Oscar voor beste acteur, dan weet ik het niet meer. Ook Geoffrey Rush zou dit beeldje zeker verdienen gezien zijn rol die van Firth meer dan aanvult. Vind dit een echt acteursfilm, maar gelukkig bevat de film nog zoveel meer. De prachtige muziek, die me kippenvel gaf bij de laatste scene.de speech zelf Mooie shots van Engeland uit de jaren 30...
Ondanks het simpele verhaal wist de film me volledig tot het einde te boeien. Topfilm!
4.5*
Gerelateerd nieuws

Historische dramafilm 'The King's Speech' met Colin Firth morgen te zien op televisie

Teaser trailer en releasedatum Netflix-film 'Enola Holmes' wereldkundig gemaakt
Bekijk ook

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.424 reacties

Intouchables
Komedie / Drama, 2011
1.335 reacties

Shoah
Documentaire / Oorlog, 1985
110 reacties

La Vita È Bella
Komedie / Oorlog, 1997
1.834 reacties

Der Untergang
Historisch / Oorlog, 2004
1.639 reacties

Slumdog Millionaire
Drama / Misdaad, 2008
1.747 reacties
Gerelateerde tags
great britainradiomonarchystutter palaceradio transmissionroyal familyspeechhuwelijkgebaseerd op een waargebeurd verhaalroyaltydeath of fatherhistorical fictionjaren 30british royal family british monarchygeorge vi winston churchillspeech therapy winston churchillcorgi
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








