La Tête en Friche (2010)
Genre: Drama
Speelduur: 82 minuten
Alternatieve titel: My Afternoons with Margueritte
Oorsprong:
Frankrijk
Geregisseerd door: Jean Becker
Met onder meer: Gérard Depardieu, Gisèle Casadesus en Sophie Guillemin
IMDb beoordeling:
7,2 (7.917)
Gesproken taal: Frans
Releasedatum: 29 juli 2010
On Demand:
Bekijk via Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot La Tête en Friche
Het verhaal over de 45-jarige Germain, een analfabeet die zijn hele leven in de schaduw van zijn caravan heeft geleefd. Door zijn alleenstaande moeder 'klein gehouden' en zonder enige scholing blijft hij ongecultiveerd. Totdat hij in zijn 'wereld', het aangelegen parkje, Margueritte ontmoet, een dame op leeftijd die haar dagen moet slijten in het bejaardenhuis. Margueritte heeft de hele wereld afgereisd en is bijzonder belezen. De twee krijgen een bijzondere band.
Externe links
Acteurs en actrices
Germain
Francine
Margueritte
Landremont
Gardini
La mère
Annette
La mère jeune
Stéphanie
Video's en trailers
Reviews & comments
SzJoowNiejCah
-
- 92 berichten
- 299 stemmen
misschien is de zelfreflectie van germain wat ongeloofwaardig. ondanks lichte ergering aan dit feit, heb ik mezelf toch aardig weten te vermaken met deze filmvertoning. een mooie 3,5 * mag er zeker wel vanaf. want hoe tenenkrommend de ongeloofwaardige mate van zelfreflectie dan ook moge zijn, hij brengt zeer mooi tot uiting hoe het is om zo onbeholpen "oncultivistisch" (zoals hierboven zo mooi genoemd) te moeten leven.
Zonderiaan
-
- 113 berichten
- 260 stemmen
Weloverwogen besluit om hier lekker een dutje bij te doen, pakte prima uit, in geen tijden zo heerlijk geslapen. Film zal ongetwijfeld heel vermakelijk zijn, maar ik was gewoon zo moe en wilde even lekker slapen en had geen zin naar huis toe te gaan. Op zulke momenten is de bioscoop toch echt de beste plek om 5 uur in de middag om even lekker de laatste stoel van de rij bij de muur te pakken en je hoofd in de hoek te proppen om rap in slaap te dommelen.
foskea
-
- 10 berichten
- 0 stemmen
Zeer bijzondere film. Ik ben als altijd erg gesteld op Gerard Depardieu, het is geweldige acteur! Het is een herkenbaar verhaal en wat ik ook erg fijn vind aan deze film, het onderwerp is tragisch, maar het verhaal is op een manier neergezet dat je ook kunt lachen en de film wordt absoluut niet sentimenteel
Zeker een aanrader.
cosp
-
- 85 berichten
- 201 stemmen
Weloverwogen besluit om hier lekker een dutje bij te doen, pakte prima uit, in geen tijden zo heerlijk geslapen.
jeeke21
-
- 148 berichten
- 0 stemmen
Dit is gewoon een heel mooie film !
Met een uitstekend presterende Depardieu in een toch wel erg tragisch , en ook komisch levensverhaal ...
Een aanrader ...
4*
Djumbo
-
- 169 berichten
- 5013 stemmen
Eenvoudige, mooie, ontroerende franse film.... met een schitterende Gérard Depardieu.
Een klein pareltje.... echt aan te raden
stinissen (crew films & series)
-
- 23443 berichten
- 76931 stemmen
Aardige simpel gehouden kleine film met een grote boodschap ook visueel mooi geschoten plaatjes.
mer1973
-
- 373 berichten
- 7838 stemmen
Gérard Depardieu wordt hoe ouder hij word hoe dikker. Toch is hij een Frans juweeltje.
Wat me welt opvalt, dat hoe ouder hij wordt hoe beter hij gaat acteren. Meestal is het andersom.
Ik vind hem steeds rustiger en ingetogener, wat zijn acteerprestaties aanmerkelijk ten goede komen.
Julie
-
- 574 berichten
- 318 stemmen
Heel erg aangenaam en ontroerend filmpje! Het is simpel gehouden maar alles behalve oppervlakkig. Ook perfecte duur, perfecte subtiele acteerprestaties van Depardieu. Hij is dan wel niet meer van de magerste, maar zijn acteertalent is even groot als zijn buik!
4*
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Prachtige film vol nostalgie en liefde voor het 'gewone' leven.
Depardieu is van het type 'ruwe bolster, blanke pit'. Hij is een arbeider die woont in een caravan op het erf van zijn moeder. Hij verbouwt zelf zijn groente in zijn moestuin. Wat hij zelf niet nodig heeft verkoopt hij op de markt.
Hij heeft een veel jongere minnaar, een charmante buschauffeuse die regelmatig op haar dienst door het rustieke plaatsje rijdt.
Zijn moeder heeft hem altijd zwaar verwaarloosd en normaal contact met haar is niet mogelijk. Zij snauwt hem voortdurend af en saboteert zijn moestuintje.
De markante en 'simpele' Depardieu, een rol die hem op z'n grote lijf geschreven is, leert in het park het lieve en pientere 96-jarige (!) oude vrouwtje kennen, die hem voorleest uit bekende literatuur en hem met haar passie weet aan te steken. Dit zorgt voor vele ontroerende scenes. Zij wordt in feite de moeder die hij nooit gehad heeft.
Hij heeft altijd grote moeite gehad met lezen, maar krijgt door haar voorlezen plezier in lezen en literatuur.
In de kroeg etaleert hij graag zijn nieuw opgedane kennis en citeert o.m. graag uit werk van Camus. Zijn kroegmaten zien hem veranderen. Hij is niet langer de simpele ziel die nergens over mee kan praten.
La Tête en Friche heeft een eenvoudig verhaal, maar achter die eenvoud schuilen vele levenswijsheden.
Het is een hartverwarmende film met authentieke Franse sfeer en markante personages.
Als kattenliefhebber smelt ik als Depardieu uitvoerig praat tegen zijn kater.
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Verrukkelijke feelgood filom , vol met liefde welke universeel is. Een genot om te bekijken en wat is Gérard Depardieu toch een dijk van een acteur, dikke aanrader.
breedbeeld
-
- 466 berichten
- 614 stemmen
Na de voor mij zeer teleurstellende Mammuth weer een fijn filmpje van de dikke 
Met mooie eindzinnen ook.
sweinsteiger
-
- 2278 berichten
- 0 stemmen
De vrouw is 95 in het echt en leef nog!!
Decec
-
- 6743 berichten
- 8586 stemmen
Een redelijke Franse dramafilm...
Echt een saai verhaal... 
Ik ken actrice Gisèle Casadesus niet, ondanks ze speelt nog steeds en
haar leeftijd is 97 (pas jarig geweest)...
Redelijk acteerwerk...
Geen aanrader...
Fran
-
- 1953 berichten
- 1732 stemmen
Wat een mooie en lieve film is dit en de hoofdpersonage is echt magnifiek neergezet door Gerard Depardieu. Wat een goede acteur is dat zeg ! Ik hou echt van films die bezitten over een kneuterige en gezellige dorpssfeer waar iedereen elkaar kent. Ook deze prent is hiein heel geslaagd. Wat mij betreft absoluut een aanrader !
Movsin
-
- 8264 berichten
- 8427 stemmen
"Ik heb zeker geen auditief geheugen, maar ik onthou goed wat ik heb gehoord", zegt Germain en Margritte buigt het hoofd en glimlacht heel eventjes.
Het is een soort synthese van de film die wil aantonen dat liefde ontstaat uit wederzijdse appreciatie en respect en niet uit spot of onverschilligheid.
Best te genieten deze Franse film met twee uitstekende hoofdacteurs, keurige dialogen en vaak ontroerende tederheid.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Humphrey
-
- 370 berichten
- 314 stemmen
Andermaal weet een uitstekende Gérard Depardieu zich manifest in zijn rol in te leven. Een prima film waar je echt kunt van genieten. Uit het leven gegrepen en o zo realistisch. Af en toe wat humor en miserie, een lach en een traan. Je zou je wel afvragen "est-ce-que c'est possible que la vie est si douce et si facile ... ". 4*.
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Erg fijne sympatieke harverwarmde film.
Helemaal niet saai of soft. Gewoon uitstekend. Gerard Depardieu zet weer een mooie inhoudelijke rol neer en ook Giselle Casadesus sprak me erg aan. Dat vrouwtje heeft op 96 jarige leeftijd nog echt wel een gevoel van acteren en de momenten met Depardieu samen zijn gewoon erg mooi. Het hoefd dus niet altijd maar om romantiek te gaan, en dat laat deze film ook op een mooie manier zien. De sfeer zat er ook erg goed in, alles was ook lekker zonnig en opbeurend en ook de achtergrond van de nog best wel sub assertieve Gemain was aan de sterke kant, waaronder met zijn moeder. Ook Sophie Guillemin was erg goed als het nog jonge blaadje van Gemain.
Ook het einde was erg fijn.
Hele mooie film dit. Je kan zien dat Depardieu ook overal geschikt voor is.
4,5*
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2364 stemmen
De vrouw is 95 in het echt en leef nog!!
haar leeftijd is 97 (pas jarig geweest)...
Redelijk acteerwerk...
Vind je het gek dat ze zo oud is. Ze is binnen 4 uur tijd 2 jaar ouder geworden.
scorsese
-
- 13165 berichten
- 11078 stemmen
Mooie film over een vriendschap tussen een analfabetische man van middelbare leeftijd en een bejaarde vrouw. Een klein en ingetogen filmpje, dat niet echt een verhaal heeft maar meer leunt op de mooie personages en dialogen. Twee goeie rollen van Gérard Depardieu en Gisèle Casadesus.
Nelusje
-
- 225 berichten
- 2228 stemmen
Heerlijke, rustige, maar zeker geen saaie film. Heel liefelijk, precies zoals je in een Frans dorpje zou verwachten. Een verademing om naar te kijken 
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2364 stemmen
Fijn filmpje, over een goedzak die worstelt met zichzelf en de taal in een pittoresk Frans dorpje, waar duiven steeds weer terugkeren naar een voor hun perfect aangelegd parkje - met ook een bankje, waarop een bijzondere vriendschap ontstaat tussen de goedzak en een lief, gekrompen, maar onbekrompen, oud vrouwtje.
En gelukkig duurt de film niet zolang als de zin hierboven. Prima tijdsduur, waarin verder weinig pretentie of moraal valt te bespeuren.
Gérard Depardieu op dreef en Gisèle Casadesus vertederend.
Kleine 3,5*
93.9
-
- 3124 berichten
- 4209 stemmen
Vaak raken kleine films meer dan de grote. Mooie rol van Depardieu.
Het laatste nieuws

Fan van 'The Wrecking Crew'? Met deze films weet jij ook wel raad

Horrorfilm 'Late Night with the Devil' met David Dastmalchian verdwijnt snel van Netflix

WOII-film 'Nebel im August' is een kijktip voor Netflix-abonnees: 'Bijna eng, zo goed gespeeld'

AppleTV komt deze zomer met een nieuw seizoen van 'Ted Lasso'
Bekijk ook

Sophie Scholl - Die Letzten Tage
Drama / Oorlog, 2005
228 reacties

Elle S'appelait Sarah
Drama / Oorlog, 2010
252 reacties

Die Blechtrommel
Oorlog / Drama, 1979
189 reacties

Wo Hu Cang Long
Avontuur / Actie, 2000
335 reacties

Dialogue avec Mon Jardinier
Komedie / Drama, 2007
36 reacties

Effroyables Jardins
Drama / Oorlog, 2003
18 reacties
Gerelateerde tags
reading aloud oudere man jongere vrouw relatieunknown father
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







