• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.093 acteurs
  • 199.014 gebruikers
  • 9.372.320 stemmen
Avatar
 
banner banner

Captifs (2010)

Horror / Thriller | 84 minuten
3,21 209 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 84 minuten

Alternatieve titel: Caged

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Yann Gozlan

Met onder meer: Arié Elmaleh, Zoé Félix en Eric Savin

IMDb beoordeling: 5,3 (2.521)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Captifs

Carola is een jonge verpleegster van een humanitaire hulpverleningsorganisatie die aan het eind van haar missie is. Maar dan worden de jonge vrouw en haar twee collega's om mysterieuze redenen gekidnapt door een stel vreemdelingen. Ze worden gevangen gehouden, verzorgd en in leven gehouden door hun kidnappers in een benauwde en sinistere omgeving. De drie gevangenen komen er al snel achter wat voor afschuwelijke ideeën hun ontvoerders in petto hebben.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van LOTR-lover

LOTR-lover

  • 937 berichten
  • 908 stemmen

Mwah, vind in ieder geval dat deze film niet in de categorie 'horror' valt. Vind het een overduidelijke thriller. En als thriller doet Captifs het best redelijk. Het is niet vernieuwend, en zeker niet origineel maar er hangt wel een bepaalde spanning die je aandacht toch vast weet te houden.

Ondanks dat ik er meer van verwacht had (ook omdat ik de horror-insteek had willen zien) vond ik het wel een vermakelijke film. En tenminste niet zo tergend lang als sommige films tegenwoordig.

3*


avatar van Dying Rose

Dying Rose

  • 1315 berichten
  • 3419 stemmen

De film gaat al meteen goed van start met wat Carole’s grootste angst lijkt. Het spreekt voor zich dat naarmate de film vordert, er naar deze gebeurtenis wordt verwezen. Die angst samen met het schuldgevoel t.o.v. Laura, worden beiden mooi verweven in het verdere verloop van het verhaal.

Door dit soort plots voel ik me altijd aangetrokken, vooral omdat het mysterie van het ‘wat’ en ‘waarom’ aan mijn nieuwsgierigheid vreet. Het leuke is natuurlijk dat men de spanning er inhoudt en je niet direct een clue hebt van de motieven van de ontvoerders. Het eerste halfuur kon me dan zeker wel boeien doordat ik antwoorden wilde op deze vragen. Maar vanaf dat ik weet dat het over orgaanhandel gaat, verlies ik een beetje mijn interesse. Origineel is anders natuurlijk. De mysterieuze ondertoon is dan ook al stante pede verloren. Gelukkig was de spanning an sich niet weggeëbd, maar ik had dus een verrassender uitgangspunt verwacht.

Desalniettemin zakte de film niet in. Dit heeft deze vooral te danken aan de spanning. Ook de donkere sfeer is niet mee verloren gegaan met de onthulling van het doel van de moordenaars. Je kunt dan wel voorspellen dat Carole (en Ana) het zou(den) halen, maar de suspense bleef volop aanwezig. De laatste twintig minuten zijn dan ook de opstekers uit de film. Heerlijk!

Het camerawerk en de acteurs waren goed. De traffickers waren voor mij sowieso geloofwaardig doordat ze er al zo creepy uitzagen. Geen mensen die je wilt tegenkomen, zelfs niet overdag.

Naast de bovenstaande goede elementen, stak de muziek van Guillaume Feyler ook meer dan goed in elkaar. De mix tussen spanning en de meer dramatische kant van het verhaal, was heel goed hoorbaar en gaf de film nog dat tikkeltje extra. Niets dan lof over deze man die de film hierdoor naar een hoger niveau tilde.

Leuke thriller/horror!


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6026 berichten
  • 7446 stemmen

Drie Franse dokters moeten aan de grens met Joegoslavië een andere weg nemen, omdat deze naar hun bestemming is afgesperd. Maar die nieuwe weg leidt naar een plaats die hen de ultieme gruwel zal bezorgen. Ze worden gevangen genomen door een misdadige organisatie die met hen het ergste voor heeft.

Beklemmende en meeslepende Franse horrorthriller, waar het accent meer ligt op het creëren van spanning en sfeer dan op de gore. Regie, script, camerawerk en vertolking zijn allemaal van een hoog niveau. Ik zat aan mijn stoel genageld. Stevige aanrader.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2563 stemmen

Ik wil deze op blu-ray hebben samen met de andere bekende horrors....

Iemand een idee of ik en waar ik ze kan bestellen...ik weet dat ze via Amazon wel te verkrijgen zijn,maar misschien zijn er ook andere opties??


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7281 berichten
  • 0 stemmen

Ik kan de bluray versie niet gevonden krijgen, maar als ik het nog ergens tegen kom laat ik het je wel weten.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2563 stemmen

mcdaktari schreef:

Ik kan de bluray versie niet gevonden krijgen, maar als ik het nog ergens tegen kom laat ik het je wel weten.

Oke zou top zijn ...dank je wel


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2563 stemmen

Het zelfde geld eigenlijk voor À l'Intérieur (2007) en Martyrs (2008) en Frontière(s) (2007).

Mocht je wat weten...ik hoor het graag


Spannende film die meer richting thriller gaat dan horror alhoewel de horrorbeelden wel goed waren.

Zeer spannend en zeker de moeite waard!!!


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2563 stemmen

puppet master schreef:

Spannende film die meer richting thriller gaat dan horror alhoewel de horrorbeelden wel goed waren.

Zeer spannend en zeker de moeite waard!!!

Waarom geef je hem een 2,5 dan?


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

De poppenmeester houdt er een aparte manier van stemmen op na.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2563 stemmen

Insignificance schreef:

De poppenmeester houdt er een aparte manier van stemmen op na.

Ja ik merk het


avatar van puppet master

puppet master

  • 111 berichten
  • 43 stemmen

tattoobob schreef:

(quote)

Waarom geef je hem een 2,5 dan?

Omdat het een goede en spannende film is.

Het is niet een echte horror in mijn ogen, meer een thriller, ook die kunnen 2,5 * krijgen, dus waarom heb ik dan een aparte manier van stemmen?

Om een film hoger te stemmen moet het toch wel wat beter zijn als dit.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2563 stemmen

puppet master schreef:

(quote)

Omdat het een goede en spannende film is.

Het is niet een echte horror in mijn ogen, meer een thriller, ook die kunnen 2,5 * krijgen, dus waarom heb ik dan een aparte manier van stemmen?

Om een film hoger te stemmen moet het toch wel wat beter zijn als dit.

Even voor de duidelijkheid...een 2,5 ster staat nog altijd voor een onvoldoende.

En na aanleiding van jouw eerste bericht..kreeg ik het idee dat je de film wel goed vond...en dat zie ik niet terug in je stem.

Tja een apparte manier van stemmen vind ik.

En bovendien het is een thrillerhorror staat ook duidelijk bovenaan vermeld.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11076 stemmen

Redelijke film waarin drie hulpverleners worden gekidnapt en opgesloten. Een simpel en weinig origineel verhaal. De film wordt ook pas echt goed spannend tijdens de hele ontsnapping. Tot die tijd wel wat eentonig, al blijft de sfeer redelijk beklemmend.


avatar van Actarus

Actarus

  • 502 berichten
  • 2284 stemmen

Rete-spannend! Geweldig sfeertje, goede opbouw...op-het-puntje-van-de-stoel-ervaring...Aanrader!


avatar van JDSsmetje

JDSsmetje

  • 6568 berichten
  • 2313 stemmen

Weer een erg goede typische Franse moderne horrorfilm. Het duurde deze keer iets langer eer ik er echt inzat, maar vanaf de ontsnapping waren de zwetende handjes toch weer present. Verder is niet alles even geloofwaardig (paar grote toevalligheden), maar ach, daar kon ik nog wel overheen kijken. Uiteindelijk weer een best spannend filmpje.


avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2612 berichten
  • 8085 stemmen

Deze film was het niet echt voor mij.

Onorigineel verhaal, matige uitwerking, platte karakters, en een stukje psychologie die niet overtuigend is. De spanning die de film zeker in zich heeft kan het geheel niet tot een voldoende opkrikken. *2,5


avatar van DiDa

DiDa

  • 3646 berichten
  • 2796 stemmen

Staat op netflix...


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2563 stemmen

DiDa schreef:

Staat op netflix...

NL Netflix?


avatar van DiDa

DiDa

  • 3646 berichten
  • 2796 stemmen

tattoobob schreef:

(quote)

NL Netflix?

Yep, heb hem gisteravond zitten kijken....


avatar van leatherhead

leatherhead

  • 3556 berichten
  • 1813 stemmen

Solide.

Maar een tweede Martyrs is het beslist niet. Bij lange na niet zo compromisloos, wat jammer is, vermits films uit deze hoek daar eigenlijk wel baat bij hebben.

Qua opzet biedt het uiteraard ook weinig nieuws, veelal bekend terrein. Plotgewijs laat het niks aan de verbeelding over, en natuurlijk worden de folterpraktijken weer door een stel bebaarde balkanboefjes gebezigd; óók geen verrassing.

Gelukkig geeft de solide uitvoering ervan de film wat glans. Adequaat gebruik van soundtrack om de nijpende sfeer te accentueren, en een handjevol mooifilmerij scenes. Acteerwerk was ook niet slecht, in hoeverre dat in dit soort films al van belang is. Wel enigszins verrassend dat het uiteindelijk om oorgaanhandel ging; geloof niet dat ik zoiets eerder in een martelfilm gezien heb.

Concluderend: redelijk down-to-earth thriller die zeker aardig in elkaar steekt, maar wat te vluchtig is om echt zwaar te gaan wegen, en de nodige panache mist om indrukwekkend te worden. Wel 3,0* sterretjes.


avatar van brazo

brazo

  • 26 berichten
  • 1185 stemmen

Sterke Franse film. Men probeert een hoge toon te zetten op goede beeldfragmtenen en interessante geluidseffecten. Dit met een hoge dosis spanning, die vanaf het begin eigenlijk alleen maar hoger wordt. Verhaal is hier en daar wat simpel en zit niet op alle vlakken perfect in elkaar, maar toch zorgt de sfeer en de spanning er voor dat je de film wilt blijven kijken. Nergens echt langdradig en vrij sterk geacteerd. Maar de film mist soms net het het speciale om echt goed te zijn. Is soms net iets te simpel in elkaar gezet en mist hier en daar wat diepgang en geloofwaardigheid. Ondanks dit heb ik er toch zeker van genoten!


avatar van mikey

mikey

  • 28986 berichten
  • 5138 stemmen

Uh oh.... verkeerde afslag in lokalonia genomen, 3 reizigers in trouble en een gestoorde familie (ditmaal de orgaanhandel variant again). Toch fijn filmpje met een groot gevoel voor rechtvaardigheid. Vooral toen die rothonden eraan gingen, was een groots juich-moment. De ontsnapping was dik in orde. Lekker spannend, puntje van de stoel. Beter dan Turistas.

Gewoon lekker van de uitgemolken clichés genieten.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11519 berichten
  • 2861 stemmen

Captifs

Ik ben zonder verwachting Captifs binnen gestapt en met een herinnering aan Franse horror's kreeg ik erg zin erin. Vooral na de trailer kon ik het niet meer laten. Toch heeft deze Franse horror mij wat in de steek gelaten. De film was ten eerste niet saai, het had een heerlijk sfeertje wat je goed mee trok. Toch zijn misschien de 84 minuten iets aan de korte kant voor deze film, ik had graag een introductie gezien. Nu begon het wat gruwel maar niet echt boeiend.

Het verhaal was prima. een groepje van hulpverleners vragen de weg in een oud, kapot dorpje en worden daarna gevangen genomen, wachtend in een cel worden er steeds mensen naar een kamer gebracht waar de organen uit gesneden worden zodat ze die waarschijnlijk kunnen door verkopen. Na een paar angstaanjagende uurtjes is ze zelf ook aan de beurt, waarna ze ontsnapt en overleefd .

Het verhaal was dus prima, het concept was redelijk. De scenes van de honden vond ik erg mooi. Prima Franse film dus toch nog wel die mij anders was voorgesteld dan verwacht, wat er voor zover nog niet zoveel uitmaakte. Was leuk, en zeker prima om te kijken als tussendoortje.

3.0*


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7586 berichten
  • 7495 stemmen

Spannende film die lekker wegkijkt.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Best een vermakelijke film die wat in dezelfde lijn ligt als de films zoals Hostel. De focus ligt hier wel minder op de gruwel, maar legt meer de klemtoon op de spanning en de sfeer. Vrij blank de film ingestapt en me zeker niet beklaagd.

Een aantal uitstekende scènes en een mysterieus eerste gedeelte waarbij het hoe en waarom nog niet helemaal duidelijk was. Uiteindelijk bleek het orgaanhandel te zijn. Ook interessant dat er aan kleine dingen werd gedacht. De ontvoerders waren onverstaanbaar in hun taal en die oorsuizingen vanuit het standpunt van Carola waren prima.

Laatste gedeelte tijdens de vlucht ook razend spannend. het wraakgedeelte zag er eveneens vrij normaal uit. Geen bovenmenselijke metamorfose alvast. Fijn om eens gezien te hebben!


avatar van joolstein

joolstein

  • 10829 berichten
  • 8915 stemmen

Wederom een prima horrorfilm uit Frankrijk! Waar tijdgenoten zich wat explicieter focussen op bloed en gore, richt deze zich meer op spanning en terreur. Maar geen zorgen, er is nog steeds een aardige hoeveelheid bloed en dood, evenals een aantal andere gruwelijke beelden. Wat betreft het verhaal in het algemeen, zijn er de basisdingen; van A naar B reizen, omweg over een landweggetje en die weg is dan een kortere weg naar je dood! Tja en tenslotte raken de hoofdpersonages Mathias, Samir en Carole opgesloten in een cel. Verwacht alleen niet dat je dan martelporno gaat zien! Nee de kijkers moet zich de gruwelen voorstellen en zie en hoor je meer de psychologische kant van vastzitten en niet weten wat er gaat gebeuren. Met behulp van cameratrucs en vooral geluid....Wow die rinkelende telefoon... die jaagt de stuipen op je lijf! Visueel was het aantrekkelijk mooi; er hing een soort grauwigheid waardoor het realistischer eruit zag. En dat de film zich afspeelt in voormalig Joegoslavië tijdens de Balkan-oorlog (1991–2001) was, naast een goede locatie, ook omdat er sterke vermoedens bestaan dat er inderdaad toen moorden zijn gepleegd en in menselijke organen werd gehandeld op de zwarte markt.(het “Gele Huis”) Ja deze film was fijn genieten!


avatar van Flavio

Flavio

  • 4893 berichten
  • 5225 stemmen

Fijne thriller van Franse bodem, maar het kleurt wat te netjes binnen de lijntjes waardoor het een echte bite mist. Sowieso vond ik het geen horrorfilm, geen idee waarom dat als genre vermeld staat. Maar Captifs is onderhoudend en spannend, en hoofdolspeelster Zoé Félix heeft absoluut de gunfactor waardoor ik met haar meeleefde, vind ik altijd wel essentieel bij dergelijke films. De schurken zijn goed gecast en de film kent een weinig verrassend maar bevredigend slot.