Buried (2010)
Genre: Thriller
Speelduur: 95 minuten
Oorsprong:
Spanje / Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten / Frankrijk
Geregisseerd door: Rodrigo Cortés
Met onder meer: Ryan Reynolds, Robert Paterson en José Luis García Pérez
IMDb beoordeling:
7,0 (175.607)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 25 november 2010
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Buried
"170,000 sq miles of desert. 90 minutes of oxygen. No way out."
Paul Conroy (Ryan Reynolds) is een vrachtwagenchauffeur uit de Verenigde Staten die werkzaam is in Irak. Na een aanslag van een groep terroristen wordt Paul wakker in een kist, onder de grond. Hij is levend begraven. Met enkel een aansteker en een mobiele telefoon moet Paul aan deze claustrofobische val proberen te ontsnappen...
Externe links
Acteurs en actrices
Paul Conroy
Jabir (stemrol)
Dan Brenner (stemrol)
Alan Davenport (stemrol)
Linda Conroy (stemrol)
Pamela Lutti (stemrol)
Maryanne Conroy / Donna Mitchell / Rebecca Browning (stemrol)
Special Agent Harris (stemrol)
911 Operator (stemrol)
State Department Rep. (stemrol)
Video's en trailers
Reviews & comments
Banjo
-
- 2041 berichten
- 4301 stemmen
Ik ben echt onder de indruk van deze film en ik heb me geen moment verveelt.
En geef daarom ook 4 sterren...
boozebelly
-
- 1428 berichten
- 1915 stemmen
Deze viel mij eigenlijk best mee. Vooraf vraag je je af of je echt wel anderhalf uur naar een man in een kist wilt kijken en het eerste half uur moest ik ook wel een beetje doorbijten, maar gaandeweg wist de film mij toch wel redelijk te vermaken.
Reynolds doet het prima en is gelukkig geen kwelling om naar te kijken. Want als de hoofdpersoon die de hele film moet dragen je niet bevalt, kun je wel inpakken maar dat was dus gelukkig niet het geval.
Er zaten wel een paar onnozelheden in de film. Die scene met de slang vond ik bijvoorbeeld totaal overbodig. Dat was er volgens mij puur ingestopt om de dames in de bioscoopzaal even een gilletje te doen voortbrengen. Ik vraag mij ook sterk af of een slang zo diep de grond in kan kruipen, maar goed... Ook heb ik sterk mijn twijfels of je wel zo lang kunt overleven in een kist onder de grond. Ik heb ooit ergens in een documentaire gezien dat je binnen een kwartier door je zuurstof heen zal zijn wanneer je levend in een doodskist zou worden begraven.
Verder had ik ook de indruk dat de personen die hij belt extreem dom over moesten komen om de kijker maar zoveel mogelijk te frustreren. Die vent van de FBI was wel helemaal het toppunt. Ik ga ervan uit dat daar in werkelijkheid mensen zitten die daadkrachtiger, scherper & meer resoluut weten te handelen dan het wandelende vraagteken in deze film.
Ondanks die paar puntjes van kritiek bleef ik wel benieuwd naar het einde. Dus wat dat betreft bleef het wel boeien. Het claustrofobische sfeertje wist mij ook wel redelijk te pakken en het bevredigende einde zorgt ervoor dat ik hier een degelijke 3,0* aan geef.
Een kleinigheidje, maar het viel mij wel op dat de accu van de telefoon op het moment dat hij de taal-instellingen op Engels weet te zetten, verspringt van 2 streepjes naar 3 streepjes. Een soort Twilight-zone-telefoon 
King030
-
- 107 berichten
- 995 stemmen
Buried
Regiseur: Rodrigo Cortes.
Speelduur: 95 minuten
Land: Spanje/VS/Frankrijk
Ingredienten: Houten kist, zippo, Blackberry, zaklamp, pen, blacklight, demente moeder, een slang en veel zand...
hehe nee maar zonder dollen een hele spannende film!
paul83
-
- 1361 berichten
- 1571 stemmen
Een kleinigheidje, maar het viel mij wel op dat de accu van de telefoon op het moment dat hij de taal-instellingen op Engels weet te zetten, verspringt van 2 streepjes naar 3 streepjes. Een soort Twilight-zone-telefoon
Kan een foutje zijn, maar bij een heleboel telefoons is dit de normaalste zaak van de wereld.
boozebelly
-
- 1428 berichten
- 1915 stemmen
Kan een foutje zijn, maar bij een heleboel telefoons is dit de normaalste zaak van de wereld.
Mijn telefoon gaat altijd van vol naar leeg in plaats van andersom. Er zit geen dynamo in ofzo.
Maar kan best zijn dat je gelijk hebt hoor, het is mij in ieder geval nog nooit gebeurd dus vandaar dat ik dacht dat het een foutje in de film was. Maar als de accu balanceerd tussen streepje 2 en 3 dan zou het wellicht kunnen.
Ach, wat doet het er ook toe...gemierenneuk 
Directors Cut
-
- 3 berichten
- 3 stemmen
Voor een film die ik veel teleurstellender had verwacht was het enigzins vermakelijk. 2 sterren.
Er zaten een aantal onnozele momenten in (zoals bv de slang, misplaatste schreeuw momenten), waarschijnlijk in het script verwerkt om toch nog enige spanning te creeren.
Wat ik wel erg vermakelijk vond op 34:10 (in het eerste gesprek dat hij met Brenner heeft), dat hij zijn Blackberry ondersteboven houdt... ik praat namelijk meestal in de microfoon wanneer ik mijn bold gebruik ipv in het scherm
Stephanovic
-
- 301 berichten
- 807 stemmen
Film die een wat naargeestige uitwerking heeft. Zeer beklemmend en zelfs desoriënterend. Een beetje de grootste vrees die iemand kan hebben die dan uitkomt. Aardig gefilmd, maar toch heel veel momenten waarop het moeilijk is om geboeid te blijven.
SiD3Sp|N
-
- 118 berichten
- 981 stemmen
Low budget die het niet voor elkaar krijgt om spannend te worden. Bovendien teveel onwaarschijnlijkheden in de film, een slecht uitgewerkt verhaal (ik had wel meer willen zien over hoe hij daar nou kwam bv, maar dat zal het budget wel niet toegelaten hebben). Vooral dat laatste stuk, het zand komt van boven door de kist, normaal gesproken zul je dat begraven worden maar die gast kwam steeds hoger te liggen tot hij met zijn mond tegen de deksel aan lag haha wat een onzin. En dat dat draaien in die kist, en de zuustof in overvloed, de slang die zich gedraagt als een mol, de aansteker die geen zuurstof verbruikt, de grootte van de "doodskist", de telefoon die van Arabisch naar Engels gaat, de gesprekken over ditjes en datjes terwijl je op het punt van sterven staan en ga zo maar door. Plank goed misgeslagen voor mij.
1,5*
nickje76
-
- 127 berichten
- 125 stemmen
Op recht een ander soort film. En een apart eind....
Low budget dat wel, maar dat heeft zeker ook zijn charmes.
Voor mij een goede film, mooi verhaallijn... zeker 4 sterren waard!
mbr
-
- 36 berichten
- 35 stemmen
In de muziek kent men minimale muziek, dit is een minimalistische film, klein van opzet en weinig middelen met een behoorlijk portie spanning, knap gedaan.
mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
Een indrukwekkende film...
Het speelt zich allemaal af in een kist, maar ondanks dat blijft het spannend en ga je meeleven met Paul Conroy...
Het einde dat hij niet gered wordt maar zijn collega is ook best heftig...
M y r t h e
-
- 26 berichten
- 0 stemmen
GEWELDIGE film! Ik heb hem net gezien! Ik had niet verwacht dat een film zo indrukwekkend kon zijn terwijl het gewoon 90 minuten in een kist afspeelt :O :O
Heel knap gedaan 
Ik moest wel lachen bij het einde toen de aftiteling kwam xD
Maar daar mag je zelf achter komen 
LimeLou
-
- 2048 berichten
- 777 stemmen
GEWELDIGE film! Ik heb hem net gezien! Ik had niet verwacht dat een film zo indrukwekkend kon zijn terwijl het gewoon 90 minuten in een kist afspeelt :O :O
Heel knap gedaan 
Ik moest wel lachen bij het einde toen de aftiteling kwam xD
Maar daar mag je zelf achter komen
Nu wil ik 'm dus zien 
Amity
-
- 1786 berichten
- 147 stemmen
Vrij irritant dat hij de helft van de film lag te schreeuwen in z'n kist 
modinator
-
- 88 berichten
- 115 stemmen
Het was heel spannend in het begin en eind. ALs je 'm meerdere keren kijkt blijft ie leuk, dit moet je echt kijken
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2540 stemmen
Ik vind het zeer knap dat het 90 minuten lang kan gaan over een persoon, begraven in een kist en de spanning zo goed kan houden.
Geen film die een groep soldaten tijdens de oorlog in Irak volgt, maar een film die de situatie van een gegijzelde die in een beknelde omstandigheid het moet doen. En dat 90 minuten lang.
Het gaat serieus 90 minuten lang over een persoon in een kist, dus geen shots van andere personen of andere locatie's. En die persoon heeft tot een bepaalde tijd om aan een bepaald som geld te komen, met slechts een mobiel, aansteker en een zaklantaarn.
Op een gegeven moment werd ik er een beetje moe van, maar de spanning komt keer op keer terug als die een telefoontje krijgt. Altijd benieuwd wie het is wie hem belt.
Het camerawerk is natuurlijk duidelijk. Ik bedoel, hoe moeilijk is het om een kist goed op beeld te krijgen? De sfeer is goed aanwezig, stel je voor om jezelf in zo'n situatie te plaatsen; hoe claustrofobisch het wel niet is, hoe moeilijk je kan ademen en jezelf zeer beperkt kunt bewegen. Reynolds acteert hier overtuigend goed met verschillende emotie's, uitdrukkingen en handelingen.
Daarnaast komen er een paar obstakels om het spannender te maken; de slang en de scheur waardoor er zand in kan komen. Het laatste stukje was echt een stukje om je nagels te bijten. Zou die het redden? Komt de reddingsploeg op tijd? Er was een stukje waar die hallucineerde dat ze hem hadden bevrijd. Het is maar dat ik eerder las dat die dood ging, want anders had ik het die ene seconde met een opgelucht gezicht gelooft. Helaas was dat niet het geval en hadden de medewerkers een kist met een andere gegijzelde opgegraven - die al weken vermist werd.
Een trieste einde voor Conroy, die een kind na zal laten.
Een uitstekende claustrofobische film waar er weinig geld en script in zit en zo toch erg indrukwekkend kan zijn...
amanda3785
-
- 82 berichten
- 130 stemmen
Weinig van verwacht, want wat kan er nu spannend zijn aan een man in een kist de hele fim lang? Maar toch blij verrast. Vooral tegen het einde begint de spanning toch te stijgen en het einde was redelijk verrassend en frustrerend (althans dat vond ik).
flaphead
-
- 852 berichten
- 982 stemmen
zoals de meeste mensen vroeg ik me bij voorbaat ook af of de film sterk genoeg zou zijn om 90 minuten lang geboeid te zijn door een man in een kist. dit is deels gelukt. voor het grootste deel haalt de film zijn kracht doordat de telefoon werkt, wat uiteraard een zee aan mogelijkheden opent voor een levend begraafde man. je moet dan ook snel over het ongeloofwaardige wat dat betreft stappen. sommige gesprekken zijn tenenkrommend, omdat ze zinloos zijn. roep toch dat je levend begraven bent! het gesprek met de personeelsman van zijn bedrijf was erg sterk. net als het einde, want als ie gered zou worden zou dat echt een domper zijn. tevens dat de vondst de man blijkt te zijn die de agent eerder nog als lichtend voorbeeld van een geslaagde redding had genoemd, maakte het een prima ontknoping voor een thriller.
de film doet goed zijn best de spanning erin te houden bij zo'n statische locatie, maar slaagt er niet helemaal in.
Cygor
-
- 206 berichten
- 307 stemmen
Films als deze maken ze veel te weinig.
Weinig middelen maar wat een goeie uitwerking heeft dit pareltje.
Zelf vind ik dat het geen meerwaarde zou hebben als meer van de achtergrond zou weten van de hoofdrolspeler.
Prachtig geacteerd, ik leefde echt mee met wat er op het scherm te zien was.
Jozz
-
- 205 berichten
- 204 stemmen
Prima film. Aanvankelijk geloofde ik bijna niet dat deze film de hele speelduur kon blijven boeien, maar de spanning wordt regelmatig hoog genoeg opgevoerd. Soms ietwat geforceerd (slang), maar over het algemeen zeer sterk.
De hele film leef je volledig mee met Conroy, overigens verrassend goed vertolkt door Ryan Reynolds die ik vooral kende van luchtige komedies. Het einde laat je met een zeer onbehaaglijk gevoel achter. Ik vond dat zelf niet echt prettig, maar dit zal de bedoeling zijn geweest van de makers....
3,5*
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1888 stemmen
.
Zelf vind ik dat het geen meerwaarde zou hebben als meer van de achtergrond zou weten van de hoofdrolspeler.
s0njaa
-
- 225 berichten
- 580 stemmen
Oh..? Door t gat van die slang komt geen zand en door de rest wel?
* nog kijkende*
Mcgyver2503
-
- 46 berichten
- 58 stemmen
Goede film. Geen minuut verveeld ondanks dat het op een locatie is opgenomen.
Mikemans
-
- 265 berichten
- 1039 stemmen
Een film dat veel beter had kunnen uitpakken. Helaas werd er na 50min twee behoorlijke fouten gemaakt in de film.
1. Een slang verbranden? Hallo wat denk je van rook en zuurstof in een kist? O ja, je kist is ook nog van hout.
2. Eén man heeft zijn nummer. De terrorist. Bij het einde heeft in ene ook de man van de personeelsdienst het nr?
Helaas vond ik door deze 2 domme fouten een slechte film.
Martijnnn
-
- 2248 berichten
- 2413 stemmen
Een film dat veel beter had kunnen uitpakken. Helaas werd er na 50min twee behoorlijke fouten gemaakt in de film.
1. Een slang verbranden? Hallo wat denk je van rook en zuurstof in een kist? O ja, je kist is ook nog van hout.
2. Eén man heeft zijn nummer. De terrorist. Bij het einde heeft in ene ook de man van de personeelsdienst het nr?
Helaas vond ik door deze 2 domme fouten een slechte film.
Hij belde zelf met dat nummer, en deze film speelt zich waarschijnlijk wel af in de tijd van de nummermelders.
Ik vind het overigens vrij onzinnig dat je een film al slecht vind door 2 van deze 'fouten'.
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1888 stemmen
1. Een slang verbranden? Hallo wat denk je van rook en zuurstof in een kist? O ja, je kist is ook nog van hout.
Gerelateerd nieuws

Vijf films buiten het horrorgenre die evengoed als griezelijk beschouwd kunnen worden

De beste tien films om de zomerhitte mee door te komen

Een knap stukje acteerwerk: hoe sommige films maar één acteur nodig hebben
Bekijk ook

Kongen av Bastøy
Drama, 2010
140 reacties

Celda 211
Actie / Drama, 2009
357 reacties

La Cara Oculta
Thriller / Mystery, 2011
120 reacties

Présumé Coupable
Biografie / Misdaad, 2011
34 reacties

De Helaasheid der Dingen
Drama / Komedie, 2009
419 reacties

Brothers
Drama / Oorlog, 2009
436 reacties
Gerelateerde tags
isolatiecoffinrace against timeburied alivehorroroverlevingterrorismedangercell phonewoestijnsurvival horrorpsychologicalpost-credits scenecaptivitychases and racesmind and soulconfined one locationtwist endingone actor movieunhappy endinglack of oxygen
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








