Genre: Komedie / Oorlog
Speelduur: 94 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Grant Heslov
Met onder meer: George Clooney, Ewan McGregor en Jeff Bridges
IMDb beoordeling:
6,2 (141.321)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 7 januari 2010
On Demand:
Bekijk via Videoland
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Men Who Stare at Goats
"No goats. No glory."
Bob Wilton (Ewan McGregor) is een in Irak gestationeerde reporter die op zoek is naar een goed verhaal. Hij ontmoet Lyn Cassady (George Clooney), die beweert een voormalig paranormaal soldaat te zijn. Hij vertelt over een speciale afdeling van het Amerikaanse leger die zich bezighoudt met het ontwikkelen van paranormale strijdkrachten. Samen gaan ze op zoek naar het hoofdkwartier, waar ze de oprichter (Jeff Bridges) en de afdelingschef (Kevin Spacey) ontmoeten...
Externe links
Acteurs en actrices
Lyn Cassady
Bob Wilton
Bill Django
Larry Hooper
Todd Nixon
Brigadier General Dean Hopgood
Mahmud Daash
Gus Lacey
Major General Holtz
Scotty Mercer
Video's en trailers
Reviews & comments
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
De zoveelste totaal onbegrepen komedie op MM. Ongeveer elke zin is goud waard door de serieuze manier waarop het gebracht wordt. Vooral Clooney is hier erg goed in en hij heeft ook het meeste komische materiaal, McGregor is een goede tegenspeler voor hem en de rest van de cast is ook prima op zijn plek. Dat er meer waar van is dan je zou geloven maakt het geheel nog grappiger.
4*
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12854 stemmen
Toch gek want de meeste mensen die deze film gezien hebben buiten MM spreken er toch ook best lovend over.
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Toch gek want de meeste mensen die deze film gezien hebben buiten MM spreken er toch ook best lovend over.
Mwhoh, 6,6 bij IMDb.
Mint Clansell
-
- 196 berichten
- 0 stemmen
Ik vond het maar een flauwe film. Niet slecht, maar ook niet echt goed. Gemiddeld. Qua absurditeiten viel het me ook allemaal erg mee. En de Jedi-grap wordt teveel uitgemolken, waardoor het op een gegeven moment niet meer leuk is.
Clooney en McGregor zijn aardig, waar Clooney weer eens laat zien dat hij een komisch talent is, maar Bridges en vooral Spacey krijgen te weinig screentijd om hun ding te doen. Bridges doet een beetje een herhaling van zijn Dude (The Big Lebowski) personage als ouwe hippie. Spacey is bij elkaar nog geen vijf minuten in beeld denk ik. En hij is allerminst overtuigend, hoewel dat ook een beetje aan zijn ondankbare rol ligt.
Verder kabbelt het verhaal een beetje voort naar een uitermate flauw einde. Er wordt niks uitgelegd, losse eindjes worden niet aan elkaar geknoopt...
All-in-all best aardig dus, maar zeker geen memorabele film. Zelfs niet goed. Het deed me ergens qua maffe situaties een beetje aan Three Kings denken. Maar die film was beter te pruimen dan dit.
Iemand zei een paar pagina's terug dat deze film te vergelijken is met een film van de gebroeders Coen. Hadden zij de regie gedaan dan was deze film waarschijnlijk wel geslaagd. Dat Clooney dus maar weer snel met deze heren zal samenwerken.
2,5/5*
blinkie1969
-
- 5 berichten
- 1 stemmen
Ik heb de film gister gezien.
Best grappig af en toe. Maar ik vraag me nu nog steeds af waar de film nu eigenlijk over ging/gaat.
Mint Clansell
-
- 196 berichten
- 0 stemmen
Ik ben benieuwd naar de pornoverbastering van deze film.
The Men Who Stare at Goatse? 
Elminius
-
- 101 berichten
- 61 stemmen
Niet mijn soort humor, dit. Goede grappen moeten in mijn ogen nog enigzins op iets slaan. Dat was hier dus nooit het geval. Het beste vond ik dan nog de scene van het 'cloud bursting'.
Clooney zet wel een heerlijk droog personage neer, maar het geheel komt maar flauw en dus niet grappig over.
RipCurl
-
- 225 berichten
- 313 stemmen
Wat een zuig film. Ik had er (zeker gezien de cast) toch wel wat meer van verwacht. Ik heb niet een keer hardop kunnen lachen. Twee keer glimlachen in anderhalf uur vind ik gewoon te weinig voor een komedie. Het zal mijn soort humor wel niet zijn...
Zuvaluppa
-
- 40 berichten
- 151 stemmen
niet wat ik ervan verwacht had.
Kwam niet echt op gang vond ik.
Jammer.
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Ok, het is geen platte dijenkletser, maar om hier dan zo laag te scoren is, nou ja, jammer.
Want dit geitje was lange tijd toch bijzonder goed te verteren. De basis (toch even slikken als je leest dat er echt zoiets heeft bestaan) is al dermate absurd dat je van een verfilming niets anders kan verwachten. Dat krijg je dan ook met hier en daar een fijnzinnige touch. Gortdroog ook. Met name Clooney is hypnotiserend op de momenten dat hij bloedserieus de meest zweverige onzin verkondigt. Ja, ik ga stuk op het moment dat Clooney ernstig kijkend opmerkt dat ze werkten aan onzichtbaarheid, maar zich uiteindelijk toch maar hebben neergelegd op het betere verstoppen. Samen met McGregor als verbijsterde sidekick een verrassend complementair tag team.
Verhalend stelt het allemaal niet zoveel voor, al hoeft dat ook niet. Bovendien laat zich dit door de structuur in eerste instantie ook niet zo merken. Heslov schakelt vlot en veelvuldig over naar flashbacks die de geschiedenis van het merkwaardige legeronderdeel uit de doeken doet en laat geen mogelijkheid onbenut om de zaak te ridiculiseren (de Echmeyer-techniek
). Vanzelfsprekend is Bridges hier de blikvanger, in Dude-vorm zogezegd. Ook wel knap is de aankleding van de cast; de oudere en jongere versies zien er overtuigend uit. Uiteindelijk moet er een eind aan worden gebreid worden en dat gaat voor het gevoel wat moeizamer. Spacey lijkt ook niet helemaal op z'n plaats.
Dat is dan (ook) jammer, maar niet dodelijk. Daarvoor zit er veel te veel plezier in de film. En waarschijnlijk is er nog wel wat meer te ontdekken bij een volgende kijkbeurt. Voorlopig een dikke 7.
Katharina
-
- 716 berichten
- 1052 stemmen
De lage hoeveelheid sterren en het negatieve commentaar verbazen me eigenlijk een beetje. Ik vond het echt een leuke film met een ontzettend origineel verhaal en veel goede acteurs! Later vond ik de film slechter worden, maar over het algemeen is het echt een aanrader!
bosco
-
- 32 berichten
- 18 stemmen
2 woorden absoluut briljant precies wat je verwacht van een George Clooney film geweldige satire mooi verhaal zeer goed geregisseerd en briljante personages. Als echte film kenners dit een waardeloze film vinden dan moeten jullie toch echt een andere hobby zoeken.
Mint Clansell
-
- 196 berichten
- 0 stemmen
En iemand die 5 sterren geeft voor deze film moet misschien wat meer films kijken.
Wat maakt iemand een 'echte film kenner'?
bosco
-
- 32 berichten
- 18 stemmen
En iemand die 5 sterren geeft voor deze film moet misschien wat meer films kijken.
Wat maakt iemand een 'echte film kenner'?
Wiens kennis en smaken voor films zeer uitgebreid is. Je moet een film neutraal kunnen bekijken wil je een film de kans geven,en daarbij betekent jouw smaak voor films vrij weinig, jij hoort je niet tot een film aan te spreken een film hoort zich tot jou aan te spreken.
En bij deze film krijg iets wat van zeer groot belang is voor een film en dat is het verhaal en de manier waarop dat verhaal gebracht wordt is fris en origineel.
Iets waarvan George Clooney in de afgelopen jaren zich meester van heeft gemaakt.
Mint Clansell
-
- 196 berichten
- 0 stemmen
Juist, de film spreekt JOU aan. George Clooney spreekt JOU aan.
Dat wil niet zeggen dat dit dan ook maar gelijk voor iedereen geldt, omdat jij het toevallig zo'n knappe, originele film vindt.
Dus jouw stelling dat filmliefhebbers het met JOU eens zouden moeten zijn want dat ze anders geen filmliefhebbers zijn is dus klinklare onzin en puur gebaseerd op emoties.
scanner
-
- 60 berichten
- 0 stemmen
k.u.t. film
welke humor? langdradig gezaag. Maar zal wel weer net als the hurt locker tig oscars in de wacht gesleept hebben sec omdat het over irak verhaalt.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
k.u.t. film. Welke humor?
Ik denk ook dat jouw humor erg beperkt is.
Mint Clansell
-
- 196 berichten
- 0 stemmen
k.u.t. film
welke humor? langdradig gezaag. Maar zal wel weer net als the hurt locker tig oscars in de wacht gesleept hebben sec omdat het over irak verhaalt.
Heb je de film wel gezien?
Renfield1976
-
- 52 berichten
- 81 stemmen
Leuke film waarbij je je niet hoeft te vervelen, ook is de cast een groooote plus !!!! Zij maken deze film tot een vermakelijk stukje film !!!
bosco
-
- 32 berichten
- 18 stemmen
Juist, de film spreekt JOU aan. George Clooney spreekt JOU aan.
Dat wil niet zeggen dat dit dan ook maar gelijk voor iedereen geldt, omdat jij het toevallig zo'n knappe, originele film vindt.
Dus jouw stelling dat filmliefhebbers het met JOU eens zouden moeten zijn want dat ze anders geen filmliefhebbers zijn is dus klinklare onzin en puur gebaseerd op emoties.
Nee vriend niet op mijn emoties maar mijn kennis...ik zie dat je veel commentaar levert op de lijst maar vertel mij dan een`s a.u.b wat de reden is waarom de film jouw zo tegen valt?.
Mint Clansell
-
- 196 berichten
- 0 stemmen
Mijn beweegredenen om deze film te voorzien van een gemiddelde waardering van tweeenhalve ster heb ik uitvoerig uit de doeken gedaan in mijn recensie.
En niemand stemt hier op films alleen vanwege hun kennis. Bij het waarderen van een film komt altijd een bepaalde emotie kijken. Een waardering aan een film geven zonder enige betrokkenheid bestaat daarom ook niet.
En ik ben je vriend niet.
Qar
-
- 228 berichten
- 1509 stemmen
naar 30 minuten uit gezet...
Allereerst is het 'na' en ten tweede kun je moeilijk over de hele film oordelen als je pas 30 minuten hebt gezien.
scanner
-
- 60 berichten
- 0 stemmen
je bent toch niet boos? En ja, ik heb hem gezien. Derhalve mijn commentaar.
scanner
-
- 60 berichten
- 0 stemmen
dat mag
Het laatste nieuws

Oekraïense postapocalyptische oorlogsfilm 'Atlantis' is een kijktip op NPO Start Plus

Zaterdag kijk je op televisie naar Robert De Niro in de legendarische maffiafilm 'Casino'

Dit is alles wat je moet weten over de komende Netflix-film 'War Machine' van Patrick Hughes

Eerste teaser en releasedatum onthuld van de goed beoordeelde horrorserie 'FROM'
Bekijk ook

Adams Æbler
Komedie / Drama, 2005
279 reacties

Ji Jie Hao
Oorlog / Drama, 2007
33 reacties

Rendition
Thriller, 2007
311 reacties

The Boat That Rocked
Komedie / Muziek, 2009
350 reacties

Flammen & Citronen
Thriller / Oorlog, 2008
45 reacties

Nattevagten
Thriller / Horror, 1994
73 reacties
Gerelateerde tags
vietnam veteraankuwaitnew age drug gebruikparanoid fantasy hippie lifestyle
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.











