Genre: Mystery / Thriller
Speelduur: 128 minuten
Oorsprong:
Frankrijk / Duitsland / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Roman Polanski
Met onder meer: Ewan McGregor, Pierce Brosnan en Olivia Williams
IMDb beoordeling:
7,2 (176.169)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 20 mei 2010
On Demand:
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Ghost Writer
"Read between the lies."
Wanneer de succesvolle Britse ghostwriter (Ewan McGregor) ingehuurd wordt om de memoires te schrijven van de voormalige premier van Groot-Brittannië Adam Lang (Pierce Brosnan), is dat de kans van z'n leven. Althans, dat zegt de agent van de schrijver. Tijdens de opdracht stuit hij echter op heel wat geheimen, waardoor de ghostwriter verstrikt raakt in een web van politieke intriges.
Externe links
Acteurs en actrices
The Ghost
Adam Lang
Amelia Bly
Ruth Lang
Paul Emmett
Sidney Kroll
Rick Ricardelli
Roy
Richard Rycart
Stranger
Video's en trailers
Reviews & comments
sofripa
-
- 1516 berichten
- 1143 stemmen
Leuke film. Maar niet bijzonder. Pierce is en blijft een eindbaas.
Wat is dat: een eindbaas?
JigSaw_Doll
-
- 413 berichten
- 627 stemmen
Geen action pumped film, gewoon volgen en zien wat er gebeurt, en het blijft boeiend tot het einde. Houw ik wel van.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Een eindbaas vind je vaak aan het einde van een level of juist aan het einde van het spel. Net hoe je het bekijkt
sofripa
-
- 1516 berichten
- 1143 stemmen
Een eindbaas vind je vaak aan het einde van een level of juist aan het einde van het spel. Net hoe je het bekijkt
Dank, maar wat is de relatie tot de film? Brosnan is premier in deze film. Weinig eindbazerig aan. Tenzij Balkenende dus ook een eindbaas is (aargh
)
Dutchgreens
-
- 32 berichten
- 34 stemmen
erg veel sfeer in deze film, goed geacteerd en behoorlijk realistisch!
alleen jammer dat íe dood moest! was wel een goed einde, dat wel.
4*
Dooz
-
- 120 berichten
- 11 stemmen
Hm sorry, vond hem niet zo geweldig. Wel aardig, niet bijzonder .
Pete_033
-
- 606 berichten
- 952 stemmen
Ik vond het een goed verhaal. Het wordt alleen op een 'trage' en mysterieuse wijze gebracht. Als dit je niet ligt is de film niks voor je. De film straald echt vakmanschap uit!
lesleymuijres
-
- 2 berichten
- 0 stemmen
Vond het al met al een goede film. Geen sterke spanningsopbouw, de nadruk lag meer op het mysterieuze. De cynische dialoog tussen Ghostwriter en sleutelfiguur was er vermakelijk.
JakobFugger
-
- 145 berichten
- 1310 stemmen
Boeiende trhiller, die net geen 4* verdient. De film heeft wel een goede sfeer. Een mysterieuze sfeer. Het is wel echt een verhaalfilm en als je daarvan houdt, is deze film het kijken absoluut waard. Alhoewel er nog meer in had gezeten.
Bietrie90
-
- 16 berichten
- 228 stemmen
Een eindbaas vind je vaak aan het einde van een level of juist aan het einde van het spel. Net hoe je het bekijkt
Als je hem de eindbaas vindt vrees ik dat je het einde niet goed gesnapt hebt.. 
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Dat zei roebftb. Waarop sofripa vroeg, wat is een eindbaas? En daar gaf ik antwoord op, maar dat had geen betrekking op Pierce Brosnan. Ik begrijp dus ook nog steeds niet waarom hij hem zo omschrijft.
pedro1946
-
- 33 berichten
- 1629 stemmen
Het gesloten wereldje van de politiek met al zijn coruptie en intrige komt hier weer eens naar voren, voor de rest zeker geen hoogvlieger.
mar0z
-
- 26 berichten
- 96 stemmen
Een erg meeslepende film.
Ik zat erin tot het einde,
maar ik vond het einde een beetje simpel.
Door het einde was het verhaal van de film uiteindelijk wat mager.
Maar ja, ik heb toch de hele film genoten.
Nakkie13
-
- 970 berichten
- 265 stemmen
Ik vond het tempo lekker en de sfeer zeer goed.
De scene op de ferry is zeer spannend.
Goede acteurs, Polanski, Brosnan en McGreggor.
Cool.
limelight73
-
- 239 berichten
- 262 stemmen
Een eindbaas vind je vaak aan het einde van een level of juist aan het einde van het spel. Net hoe je het bekijkt
bladerunner63
-
- 56 berichten
- 0 stemmen
de zoveelste overgehypte film dit jaar .... en dit wint prijzen ? dat zegt genoeg over het huidige niveau van films....triestig.
Embie
-
- 153 berichten
- 189 stemmen
Ik vond het een erg spannende film. Er hangt een constante spanning over de film heen, zoiets als sluimer bewolking. De film is erg goed opgebouwd, de spanning wordt steeds groter naarmate de film vordert.
de plaatsen en de omgeving geven de film iets extra drukkens mee. De rollen zijn ook erg goed vertolkt. Ewan mcgregor is erg overtuigend.
ik vond het eind ook erg onverwachts, waardoor de film extra goed is.
Kortom, een erg goede en spannende film. Het kijken zeker waard
mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
Ik vond het een erg spannende film. Er hangt een constante spanning over de film heen, zoiets als sluimer bewolking. De film is erg goed opgebouwd, de spanning wordt steeds groter naarmate de film vordert.
Een prima film van Roman Polanski met een net zo prima cast met natuurlijk Ewan als uitschieter 
Voor de rest sluit ik me bij Embie aan.
M.Goodkat
-
- 1290 berichten
- 1463 stemmen
Geweldige film die zeer goede opbouwing heeft qua spanning =)
Prachtige locatie's trouwens, cape cod =')
4.0/5.0*
yeyo
-
- 6352 berichten
- 4615 stemmen
Polanski is een meester in spanning te creëren en laat meteen zijn vakmanschap zien in de openingsshot, waar een BMW op de ferryboot blijft staan. Ook al gebeurt er niets speciaal in die scène, toch weet Polanski door perfecte timing en de mysterieuze soundtrack meteen de juiste sfeer op te roepen.
Het verhaal handelt over een naamloze 'ghost writer' die de memoires van een Britse ex-premier in boekvorm moet verwerken. De gelijkenis met Tony Blair is treffend, zo worden er parallellen gelegd met zijn navolging van George Bush in 'the war on terror'. Al speelt het politieke aspect uiteindelijk geen prominente rol, The Ghost Writer is een Hitchockiaanse (of gewoon Polanskiaanse?) thriller die door dreigend camerawerk, grauw kleurgebruik en het optimaal in beeld zetten van de kille locaties enorm veel suspense veel te creëren. Polanski weet weer maar eens de paranoia van een protagonist die niemand meer kan vertrouwen goed te beklemtonen. De film blijft deze suggestieve toon behouden en is totaal gespaard gebleven van geweld of actiescènes.
De rolverdeling is ook prima: McGregor weet als cynische, nuchtere schrijver de film ook wat (zwarte) komedie mee te geven en Brosnan is perfect gecast als apolitieke opportunist.
De film blijft door het audiovisuele, met name het effectieve camerawerk, voortdurend boeien maar schiet al bij al toch tekort. Er kan niet verhuld worden dat het inhoudelijk niet meer voorstelt dan een doorsnee politieke thriller, die de eigenzinnigheid en het occulte van Polanksi's betere films mist. Het einde voelt erg afgehaspeld aan, waardoor het kortom gewoon geen film is die lang bijblijft.
Mornixuur
-
- 5 berichten
- 15 stemmen
Helemaal eens met de voorgaande reactie. Persoonlijk vond ik hem zelfs helemaal niet spannend en erg voorspelbaar. Eeen van de mindere Polanski's.
GGG
-
- 523 berichten
- 586 stemmen
Tsja, onderhoudende film. Niet echt de thriller die ik voor ogen had... Wel aardig om te zien maar daar blijft het ook echt bij. Erg oppervlakkig allemaal. Geen verzamel dvd in ieder geval.
johan_sb2
-
- 334 berichten
- 2476 stemmen
spannend tot het einde, verdomd goed sfeertje
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Ontzettend sfeervolle thriller, die inderdaad aan Hitchcock doet denken.
Elke scene heeft een onheilspellende sfeer en roept een unheimisch gevoel op.
Het is steeds bewolkt en vrijwel altijd heel slecht weer.
De locatiekeuze is ook perfect, met het markante grote huis op het eiland.
De muziek van Desplat is subliem. Ook die doet erg aan Hitchcock films denken.
Het verhaal is uiteindelijk net wat te mager, waardoor het na afloop een wat onbevredigende nasmaak geeft. Maar daar had ik tijdens het kijken geen hinder van.
Alle clues worden de ghostwriter wel erg op een presenteerblaadje gegeven. Hij vindt toevallig de envelop met foto's, samen met alle namen en telefoonnummers die hij nodig heeft...
Hij gaat even op onderzoek uit op het eiland en de eerste de beste die hij tegenkomt komt met extra verdachte informatie...
De rol van Pierce Brosnan is maar matig uitgediept. Hij heeft ook maar betrekkelijk weinig screentime. Ik had ook een beetje het gevoel dat hij niet zo in de film paste.
De film werkt toe naar een climax die er wezen mag. Had alleen toch liever gezien dat de ghostwriter niet was vermoord.
Een recensie waar ik het helemaal mee eens ben.
Threeohthree
-
- 5557 berichten
- 2933 stemmen
Leuke film. Maar niet bijzonder. Pierce is en blijft een eindbaas.
Dacht dat ik de enige was die dat woord gebruikte. Maar inderdaad hij blijft de man, ondanks dat hij maar weinig in beeld komt. 
eldorado
-
- 442 berichten
- 5223 stemmen
Beetje trage weinig bijzondere film.Beetje suf , weinig spanning maar de acteurs maken het net dragelijk
Het laatste nieuws

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen
Bekijk ook

Changeling
Mystery / Misdaad, 2008
817 reacties

Män Som Hatar Kvinnor
Thriller / Mystery, 2009
589 reacties

No Direction Home: Bob Dylan
Documentaire / Muziek, 2005
106 reacties

The Swimmer
Drama, 1968
17 reacties

Carlos
Biografie / Misdaad, 2010
48 reacties

Un Prophète
Misdaad / Drama, 2009
406 reacties
Gerelateerde tags
londen, engelandciagebaseerd op boekwar crimesmassachusettspolitiekauteurmartha's vineyard
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








