Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 112 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Don Siegel
Met onder meer: Clint Eastwood, Patrick McGoohan en Roberts Blossom
IMDb beoordeling:
7,5 (162.032)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Escape from Alcatraz
"No one has ever escaped from Alcatraz… and no one ever will!"
Op 18 januari 1960 landde Frank Morris onder zware bewaking op Amerika's meest gevreesde en beruchte gevangenis op het eiland Alcatraz - een geïsoleerde vesting waarheen uitsluitend de gevaarlijkste misdadigers overgebracht werden en vanwaar geen terugkeer mogelijk was. Gedreven door een sterke vrijheidsdrang en getergd door de gewetenloze en willekeurige straffen van de gevangenisleiding begint hij samen met een paar medegevangenen een plan voor te bereiden wat nog niemand gelukt is: ontsnappen van Alcatraz.
Externe links
Acteurs en actrices
Frank Morris
Warden
Doc
Clarence Anglin
John Anglin
English
Charley Butts
Wolf
Litmus
Johnson
Video's en trailers
Reviews & comments
chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
Alcatraz was volgens mij niet zo vreselijk, mits je je gewoon goed gedraagt. Verder zit de kwelling vooral in je hoofd. Wetend dat je daar de rest van je leven zit. Bovendien was het de bestbewaakte gevangenis ter wereld, dus wie durfde er nou wat?
One ex-convict who served on Alcatraz said of time in solitary, "You either came out a man, or something less." Dat geeft de stemming al aan 
en mensen kunnen gewoon aan een bijl komen
.
A.L.I.E.N
-
- 775 berichten
- 1055 stemmen
Escape From Alcatraz
Geweldige film! Ik had deze vroeger ooit eens op TV gezien, en hij heeft me eigenlijk nooit meer losgelaten. Een geweldig verhaal, met een geweldige cast en een donkere unieke sfeer. Dat allemaal in een film over een van de meest tot verbeelding sprekende gebeurtenissen uit de geschiedenis.
In 1960 komt Frank Morris aan op "Alcatraz", s'werelds meest gevreesde gevangenis, waar de hele V.S. hun menselijk afval kan dumpen. Een gegeven dat later veel terug komt in verschillende SF films (zie: Fortress b.v.).De openingsscène zet meteen de toon, De politieboot die 's nachts aankomt in de gietende regen, en in de verte zie je nog een glimp van San Fransico, de bewoonde wereld. Clint Eastwood zet een fantastische prestatie neer als gevangene Frank Morris, iemand die een zeer hoog IQ zou hebben gehad. Al vanaf het moment dat Morris aankomt in "Alcatraz" (waaruit nog nooit iemand ontsnapt is) begint hij al te zoeken naar een uitweg. Wanneer hij op gesprek moet bij de gevangenisdirecteur Olin B. Blackwell (subliem gespeeld door Patrick McGoohan), weet hij echter al een nagelvijl te stelen. Dit zal echter de sleutel vormen tot de ontsnapping uit "Alcatraz."!
Toen ik deze film voor het eerst zag, toen vond ik het een goede film, maar ook niet echt meer dan dat. Maar laatst heb ik hem op VHS eens gekocht en herzien. Hij is mij veel beter bevallen. De film heeft een beklemmende sfeer, die de hele film lang blijft aanhouden. Je voelt soms echt de spanning langs je rug lopen als Frank Morris tijdens lange nachten aan het graven is, wetende dat hij op elk moment kan betrapt worden door een van de "gemene" bewakers. Maar ook de rest van de cast was goed. Roberts Blossom als Doc, een triestig personage in de film waar mee je in de film medelijden begint te krijgen. Larry Hankin als het groentje Charley Butts (in werkelijkheid heette hij Allen West). Fred Ward en Jack Thibaeu als de Anglin broeders, Paul Benjamin als "English" en een figurante rolletje voor Danny Glover, als een van de gevangenen. Echt een knap gemaakte gevangenisfilm van Don Siegel (Dirty Harry). Ook zeer goed is het open einde van de film, wat natuurlijk ook niet verwonderlijk is, want Frank Morris en de Anglin broers zijn nooit meer teruggevonden. Indien Frank Morris nog zou leven, dan zou ie nu (2010) ongeveer 84 jaar zijn.
Het is trouwens raar dat dit waargebeurde verhaal, zo goed als niet meer is verfilmt, als je bijvoorbeeld kijkt naar hoeveel films er al zijn van "Titanic" of "A Christmas Carrol" enz. enz... Het zou wel leuk zijn mocht er nog eens een film over gemaakt worden. Maar toch vindt ik "Escape From Alcatraz" een van de beste gevangenisfilms aller tijden hoor.
Een welverdiende 4.5!
simonvinkie
-
- 2271 berichten
- 827 stemmen
Erg mooie recensie, al vond ik de film wat wat minder dan jij hem vind.
chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
Het is trouwens raar dat dit waargebeurde verhaal, zo goed als niet meer is verfilmt, als je bijvoorbeeld kijkt naar hoeveel films er al zijn van "Titanic" of "A Christmas Carrol" enz. enz... Het zou wel leuk zijn mocht er nog eens een film over gemaakt worden. Maar toch vindt ik "Escape From Alcatraz" een van de beste gevangenisfilms aller tijden hoor.

Verder zijn er natuurlijk wel variaties geweest op deze film. 'Een man (sorry dames, maar het is altijd een man) die moet/wil ontsnappen uit een strengbewakkte gevangenis, maar dat wordt onmogelijk geacht', is toch een storyline die op veel films betrekking heeft. Ik denk dat het gros op deze ontsnapping gebaseerd is. Misschien schat ik deze film (en ook de ontsnapping) te hoog in.
A.L.I.E.N
-
- 775 berichten
- 1055 stemmen
Erg mooie recentie
Bedankt, Graag gedaan 

Verder zijn er natuurlijk wel variaties geweest op deze film. 'Een man (sorry dames, maar het is altijd een man) die moet/wil ontsnappen uit een strengbewakkte gevangenis, maar dat wordt onmogelijk geacht', is toch een storyline die op veel films betrekking heeft. Ik denk dat het gros op deze ontsnapping gebaseerd is.
Inderdaad, eingelijk heb je wel gelijk. 
jacky82
-
- 5 berichten
- 553 stemmen
Heb deze film al meerdere keren gezien en hij blijft indrukwekkend.
Helemaal nu ik zelf op Alcatraz ben geweest in oktober.
Echt ongelovenlijk indrukwekkend om te zien allemaal.
Het maakt de film alleen maar mooier.
rambam3
-
- 143 berichten
- 266 stemmen
dikke 5 sterren.
Erg mooie en spannende film.
Moet hem binnekort gauw weer eens herzien!
erik neuteboom
-
- 358 berichten
- 223 stemmen
Tijdens deze boeiende en spannende film moet ik regelmatig denken aan de BBC serie Colditz, die gaat ook over zo'n gevangenis waar niemand uit zou kunnen ontsnappen. De mens kan echter boven zichzelf uitstijgen, dat gebeurde in Colditz en ook hier in Escape From Alcatraz zien we hoe ingenieus en inventief de mens kan zijn onder zware omstandigheden. Ik heb enorm genoten van de sfeer, de opbouw en die geweldige climax waarin ik de hoofdpersoon bijna ging aanmoedigen, misschien omdat het appelleert aan een oergevoel voor vrijheid dat hier sterk wordt opgeroepen.
canciser
-
- 938 berichten
- 558 stemmen
Ik geef dit soort films eigenlijk nooit hoger als 4 sterren. Ik mis hier altijd de diepgang en vernieuwing in dit soort films. Toch vond ik het fantastisch, vooral de spanning is meedogenloos, het blijft continu spannend. Het acteerwerk is fantastisch, maar had ook niet anders verwacht. Personages waren best leuk en goed uitgevoerd op wolf na dan. De film mist naar mijn idee geen diepgang, dat is niet echt nodig bij dit soort films. Dat belemmerd alleen de spanning. De setting is erg goed, en oogt zoals een gevangenis er uit hoort te zien. De soundtrack was een beetje kneuterig, stelde niet veel voor. Al met al een dikke 4*.
JetzeH
-
- 4 berichten
- 4 stemmen
Ben er geweest en heb er dus er dus erg lang naar uitgekeken hoe ze het zouden verfilmen. Colditz ook gezien, ontsnappingspogingen altijd mooi. Had wel iets meer diepgaande relaties verwacht. Door oudere flimtechnieken natuurlijk minder in de film/minder beangstigend om te zien maar wist uiteraard ook al hoe het af zou lopen.
Prince AFCA
-
- 47 berichten
- 38 stemmen
Best spannende film. Schijnt niet helemaal op de waargebeurde feiten gebasseerd te zijn. Zo doet deze film vermoeden dat de drie het gehaald hebben, maar in werkelijkheid werd hen verdrinking vastgesteld.
Driello
-
- 1379 berichten
- 0 stemmen
Samen met Papillon vind ik dit de topper onder de gevangenisfilms (waar Papillon dan een heel ander soort film is, met name door de setting). Vele films die later komen hebben hierop denk ik verder geborduurd, door er een neven-verhaaltje aan vast te plakken, emotioneel de boel wat meer uit te diepen of het geweld wat te laten toenemen. Maar dit lijkt me het ijkpunt waaraan latere films in dit genre gespiegeld kunnen worden, en eigenlijk verliezen. Waar deze film door zijn rauwe, 'recht voor zijn raap'-benadering een herziening gemakkelijk boeiend houdt, lukt dat met een film als TSR niet. Eens je daar de plot weet, is de rest van de film niet zo boeiend meer om te bekijken. En het is juist het rauwe, confronterende en redelijke simpele in het verhaal van deze ontsnappingsfilm wat bij mij waardering ontlokt. De crew van acteurs die erbij is gekozen is perfect en sluit goed aan bij het karakter van de film: geen flambojante, opvallende acteurs, maar simpel ogende 'gewone' mannen die een gezamelijke prestatie neerzetten die prima is te noemen. Clint E is dan de grote naam, maar hij springt er ook niet te veel uit als de super-hero. Ik hoop dat deze film in de toekomst de waardering krijgt die het verdient en dichter in de buurt van de wat overgewaardeerde nummer een komt.......
Fran
-
- 1953 berichten
- 1732 stemmen
Na Shawshank vind ik deze film ook één van de spannendste gevangenisfilms. Alhoewel Shawshank compleet anders is neergezet dus eigenlijk zijn de films niet te vergelijken. Deze film komt ook heel authentiek over. De gehele sfeer ademt uit hoe het geweest had moeten zijn daar in de gevangenis. Ook hier zet Eastwood weer een knap stukje acteerwerk neer. Je zit vanaf het begin tot het einde op het puntje van je stoel. Zeer spannende film dus.
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3230 stemmen
Eindelijk deze klassieker in zijn geheel bekeken en ik was jammer genoeg niet zo onder de indruk als ik gehoopt had. Clint eastwood´s personage mag dan stoer zijn, hij toont wel erg weinig emoties waardoor het voor mij moeilijker werd een band met dit personage te krijgen.
Ook de gesprekken en het contact onder de gevangenen had meer naar boven mogen komen.
Gelukkig heeft Escape from Alcatraz wel een goede sfeer en genoeg dingen om de film boeiend en kijk baar te houden.
Vermakelijk en zeker ook een indrukwekkend plot, maar op de 1 of andere manier had ik er toch meer van verwacht.
Misschien teveel verwend met films als Shawshank en Green Mile?
3,5*
akkerman20
-
- 43 berichten
- 224 stemmen
Reeds 6 keer gezien, verveelt nooit. Een van de beste films aller tijden!
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Ik zei het al bij Dirty Harry. Dit zijn het soort films dat bij mij altijd wel in de smaak kan vallen. Een hoop stoere jongens en een paar slechteriken. Dat in een ietwat duister Amerikaans sfeertje. Heerlijk om zo je avond met af te sluiten.
Hoogstaande cinema? Zeker niet.
Aan de relatief hoge score te zien had ik stiekem verwacht dat dit wat beter ging zijn dan het typische; hierboven beschreven Amerikaanse TV-product. Ik zie echter niet in welk opzicht deze film zich van zijn soortgenoten moet onderscheiden.
De film haalt dus gewoon zijn punten uit de degelijkheid. Een film die over de hele lengte spannend is en nergens verveeld, ook al weet je de uitkomst van de film al (die kerels zijn gewoon legende). In dit soort films heb je ook een sterke man nodig, en dat is hier natuurlijk Clint Eastwood. Ik moet wel toegeven dat ik hem veel minder stoer vind dan als Dirty Harry, Josey Wales of de man zonder naam. Hij springt er niet echt uit en doet ook geen stoere one-liners. Bij de andere films die ik opnoemde heb je wanneer je de film ziet een week lang de neiging om op elk moment Clint na te doen 
Niet enkel Clint laat je onverschillend, ook de rest kan je eigenlijk of niets schelen.
Een andere opmerking is dat de gevangenen er nogal soft uit zien. In de gemiddelde middelbare BSO-school zitten meer figuren die er angstaanjagender uit zien dan het gros van de mietjes in deze film. Als je wat research doet zie je ook direct dat de echte ontsnapte gevangenen er een stuk ruiger uit zagen.
Ik zie wel wat elementen die ik ook terug vind in andere gevangenisklassiekers als ‘The Green Mile’ en ‘Shawshank Redemption’. Stephen King heeft wellicht ook goed naar deze film gekeken voor hij die boeken schreef (die later dus verfilmd werden).
Om toch maar af te sluiten met iets goed; het einde. Ik was eens curieus hoe ze dat gingen aanpakken. Ik ging er van uit dat men slechts 2 opties had: Men kon ze laten overleven of ze laten verdrinken (minder waarschijnlijk, dacht ik). Men heeft het goed opgelost, en het piekert toch even na, na de film. (Ook al is het waargebeurt)
Kleine 3,5*
Slam_Duck
-
- 115 berichten
- 113 stemmen
Heb deze film in mijn jonge jeugd jaren gezien en dus al een tijdje geleden.
Na al deze tijd kan ik me nog heel wat stukken herinneren en is de film me enorm bijgebleven. Op elk moment van de film blijft deze enorm spannend. Jammer genoeg zitten er in zoals zoveel films wat foutjes en me tot nu is bijgebleven( wanneer Clint Eastwood over de draad gaat klimmen staat de camara naar boven gericht en zie je een enorme schuine prikkeldraad, waardoor je er onmogelijk over kunt klimmen. Natuurlijk proberen dit te verbergen door hem enkel naar boven te zien klimmen en naar beneden, je ziet hem niet werkelijk er over klimmen.).
3,5* omdat de film me na zo lange periode nog is bijgebleven en toch wel een enorm hoge indruk heeft nagelaten, zal binnenkort deze terug opnieuw zien en eventueel score aanpassen. 
PEN15
-
- 1281 berichten
- 637 stemmen
Ik mis inderdaad ook wat diepgang. Heb telkens het gevoel alsof het alleen maar om Eastwood draait, die ik met zijn stoicijnse blik en die karakteristieke half-dichtgeknepen ogen met lage wenkbrauwen erg arrogant vind overkomen. De overige gevangenen spelen maar een kleine bijrol en het is zoals andere leden dit ook al aangeven alsof het allemaal brave Hendriken waren. Kom op zeg, op Alcatraz zaten de grootste misdadigers bij elkaar dat moesten ze wel een beetje realistischer brengen.. of had het weer met een moraal te maken. De film blijft spannend, maar de ontsnapping gaat me iets te makkelijk af. Ik had graag iemand anders willen zien dan Clint Eastwood. Zijn attitude van "I am the good guy" overheerst hier en geeft me het gevoel dat ik hem liever gevangen zag blijven zitten. Ik vind de trivia over deze film fascinerend, fascinerender dan Alacatraz zelf, waar ik ook een keer geweest... als toerist dus.
m1chel
-
- 1948 berichten
- 499 stemmen
Na Shawshank vind ik deze film ook één van de spannendste gevangenisfilms. Alhoewel Shawshank compleet anders is neergezet dus eigenlijk zijn de films niet te vergelijken. Deze film komt ook heel authentiek over. De gehele sfeer ademt uit hoe het geweest had moeten zijn daar in de gevangenis. Ook hier zet Eastwood weer een knap stukje acteerwerk neer. Je zit vanaf het begin tot het einde op het puntje van je stoel. Zeer spannende film dus.
Ik ben het zeker met je eens dat dit een hele goede film is en dat ik hem ook echt erg spannend vond. Het viel mij alleen op hoe the shawshank redemption verschrikkelijk op deze film lijkt. De sfeer was wel anders maar the shawshank hadden ze net zo goed escape from alcatraz 2 kunnen noemen, niet te min vind ik the shawshank nog steeds een van de beste films ooit gemaakt. Het verschil tussen the shawshank en alcatraz is 15 jaar en the shawshank is als een echt gevangenis drama neer gezet en alcatraz als een thriller en wat minder realistisch. 4 sterren voor deze topper.
joyce.bb
-
- 41 berichten
- 0 stemmen
zijn die 4 maskers nog ergens in een museum te zien?
en die bloemen,de spullen van de broers,t vlot?
El Loco
-
- 1106 berichten
- 2382 stemmen
Escape From Alcatraz moet het zeker en vast niet hebben van zijn onvoorspelbaarheid, net zoals bij bijvoorbeeld de Titanic weet je hoe de film gaat eindigen. De vraag is niet of hij gaat ontsnappen, maar hoe hij gaat ontsnappen. Alhoewel ikzelf niet eens wist dat er ooit iemand was ontsnapt uit Alcatraz, maar blijkbaar geeft de film op geen enkele moment verkeerde informatie over hoe het precies is gebeurd. Escape From Alcatraz moet het gewoon hebben van de manier waarop het hele verhaal wordt verteld, waarbij geen enkel detail aan ons oog voorbij gaat. Don Siegel neemt rustig de tijd om de opbouw van de film te verzorgen. De openingsscène waarbij Frank Morris met de boot naar Alcatraz wordt gebracht, geeft meteen een donkere en kille sfeer aan de film mee. Maar ook daarna wordt er erg sterk naar de climax opgebouwd. Vanaf het moment dat Frank begint te graven, tot het moment van de ontsnapping is de spanning steeds te snijden. Dan denk ik vooral aan de scène waarbij de cipier bijna had ontdekt dat niet Frank Morris in zijn bed lag, maar wel een hoofd van papier-maché.
Sinds ik the Shawshank Redemption enkele jaren geleden heb gezien, kan ik geen andere gevangenisfilm kijken zonder hem te vergelijken met The Shawshank. Wat meteen al duidelijk is, is dat de 2 films een aantal gelijkenissen vertoont. Geen grote verhaallijnen, maar eerder kleine details, zoals een homoseksuele gevangene die uit is op een avontuurtje met de nieuwe gevangene. Of een iets oudere medegevangene die eten vraagt voor zijn klein huisdiertje, of de vriendschap tussen een blanke en een zwarte. Zelfs de Bijbel die wordt gebruikt om het gereedschap te verbergen en zo symbolisch staat voor “de verlossing”. Het zijn duidelijk allemaal kleine details die worden overgenomen, maar daaruit blijkt dat Escape From Alcatraz een belangrijke voorloper is geweest voor de latere gevangenisfilms. The Shawshank Redemption blonk wel uit in het creëren van verschillende bijplotjes, hetgeen ik een beetje mistte in deze film. De vriendschap met English en de vijandschap met Wolf bijvoorbeeld konden veel beter worden uitgewerkt.
Tja Clint Eastwood, wat kan je over die man nog vertellen. Speelt hij nu een cowboy, politieagent of gevangene, hij weet er altijd weer iets geweldigs van te maken. Ook leuk is de verwijzing naar zijn filmcarrière op een gegeven moment:
Clarence Anglin: What movie is playing this week?
John Anglin: Some cowboy piece of shit
[goes into Italian-American voice]
John Anglin: 'ey, least dey could show was a gangsta movie!
[laughs]
Frank Morris: I may have found a way out of here
De rest van de cast deed het ook prima, al leek het vaak op een one-man-show van Eastwood. Voor mij mocht het personage English veel meer aan bod komen, maar ook de directeur en de 2 broers blijven wat dat betreft in het ongewisse.
Escape From Alcatraz is een sterke gevangenisfilms met een goede opbouw en een constante hoge spanningsboog.
4*
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
Spannende film.
Ik hou wel van gevangenis- en ontsnappingsfilms. Had deze jaren terug eens gezien en ik zag dat ik nog niet gestemd had. Vond het onderhand ook wel tijd worden voor een herziening dus dat kwam mooi uit.
Ik kan mezelf ook wel een Eastwood-fan noemen. Ben gek op z'n westerns maar ook andere genres met hem in de hoofdrol kunnen me wel bekoren. Zo vind ik bijvoorbeeld Gran Torino en Million Dollar Baby ook goede films.
En ook hier laat hij zien dat hij tot de absolute top behoorde. Genieten geblazen en ik verbaas me altijd over de enorme rust die hij over zich heeft.
Het verhaal wordt in alle rust verteld, maar is o zo spannend. Vooral bij de uiteindelijke ontsnapping zat ik op het puntje van mn stoel.
Deze film kan zich meten met de top van dit genre en krijgt daarom ook vier dikke sterren!
Rmie
-
- 528 berichten
- 965 stemmen
Aardige film, zeker voor een coachpatato.
Alles wordt netjes opgelepeld. Als je ff de pizzabezorger open doet kan je met een gerust hart verder; echt veel mis je dan niet in die vijf a tien minuten.
Dr. Psycho
-
- 29 berichten
- 0 stemmen
Zeer goede en spannende film en vooral heel erg goed verfilmd, maar dat komt vooral door de acteurs. Clint Eastwood is toch wel een van de beste acteurs en zeker wel een van de beste acteurs en regisseurs van dit moment (dat vind ik tenminste).
4.5*
shrink
-
- 2140 berichten
- 2394 stemmen
Super film, die ondanks zijn leeftijd erg spannend blijft. Alles is eigenlijk perfect aan de film, behalve de rol van Al Capone. Hij werd als een vreemd mannetje afgeschilderd. Top !!!!
Ajacied16
-
- 202 berichten
- 361 stemmen
Wat een heerlijke film is dit zeg. Direct aan het begin wordt je er door geboeid en dat houdt eigenlijk pas op als de aftiteling klaar is. Clint Eastwood zet een geweldig personage neer, waar je mee mee gaat leven. Het verhaal wordt heel rustig vertelt, maar is toch ontzettend spannend. Daarnaast zit het verhaal heel goed in elkaar. Doordat de bewakers denken dat het onmogelijk is om te ontsnappen lukt het de drie uiteindelijk toch. Het lijkt onwerkelijk, maar dat is het niet. Voor mijzelf was dit naast een mooie film ook een feest der herkenning. Afgelopen zomer ben ik op Alcatraz geweest en het is heel leuk om al de locaties terug te herkennen.
Wat mij betreft is dit echt een topfilm die een 4.5* zeker verdient.
Edie
-
- 3185 berichten
- 1220 stemmen
Vond het einde zo abrupt, ik had graag nog net iets meer reacties willen zien van gevangenisbewaarders, de directeur en medegevangenen. Het draait idd allemaal behoorlijk om Eastwoord, vond het niet zo'n probleem maar had graag andere acteurs ook meer op het scherm willen zien. Zoals eerder gezegd; sommige personages, zoals Wolf, konden idd veel beter uitgewerkt kunnen worden..
Ik was geboeid, nergens verveeld.. Alleen veel te kort 
4*
pop
-
- 167 berichten
- 638 stemmen
Is en blijft een heerlijke film. Clint speelt een van zijn betere rollen.
kalehein
-
- 254 berichten
- 255 stemmen
Vraagje:
Is dit die film waarin Eastwood Een pop/kop van hemzelf maakt in elkaar knutselt en later met regenpakken ontsnapt
Zo ja, dan krijgt hij van mij 3,5*
editje:
Ik zie hieronder inderdaad de omschrijving.
Picobello film!
Gerelateerd nieuws

'Escape from Alcatraz' met Clint Eastwood verdwijnt zeer snel van Netflix

'Escape from Alcatraz' staat binnenkort weer op Netflix: 'Dit is voor mij de ultieme gevangenisfilm'

Deze klassiekers voegde Netflix vandaag toe aan het aanbod

Lockdown: een greep uit de beste gevangenisfilms ooit gemaakt
Bekijk ook

Il Buono, il Brutto, il Cattivo
Western, 1966
2.379 reacties

Gran Torino
Drama / Misdaad, 2008
1.412 reacties

Papillon
Avontuur / Drama, 1973
351 reacties

Die Brücke
Oorlog / Drama, 1959
199 reacties

Midnight Express
Biografie / Misdaad, 1978
534 reacties

Per un Pugno di Dollari
Western, 1964
396 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








