Iron Man 2 (2010)
Genre: Actie / Sciencefiction
Speelduur: 124 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jon Favreau
Met onder meer: Robert Downey Jr., Mickey Rourke en Scarlett Johansson
IMDb beoordeling:
6,9 (928.849)
Gesproken taal: Engels, Russisch en Frans
Releasedatum: 28 april 2010
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Iron Man 2
"It's not the armor that makes the hero, but the man inside."
Multimiljardair en geniale uitvinder Tony Stark (Robert Downey Jr.), wordt zes maanden, nadat hij zijn identiteit als 'Iron Man' heeft onthuld, gedwongen zijn krachten opnieuw te gebruiken. Nu de wereld bewust is van het feit dat Tony 'Iron Man' is, wordt hij door zowel de pers als de regering onder druk gezet om zijn uitvinding en technologie met het Amerikaanse leger te delen. Tony weigert informatie te onthullen, omdat hij bang is dat het in de verkeerde handen terecht zal komen. Met Pepper Potts (Gwyneth Paltrow) en James ''Rhodey'' Rhodes (Don Cheadle) aan zijn zijde, smeedt Tony nieuwe plannen en moet hij het opnemen tegen nieuwe, duistere en gevaarlijke machten. Het duurt dan ook niet lang voordat de uiterst gevaarlijke Rus Ivan Vanko a.k.a. 'Whiplash' (Mickey Rourke) van zich laat horen...
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,9 / 928849)
- Trailer (YouTube)
- Iron Man 2 (MusicMeter)
- Iron Man 2 (MusicMeter)
- Game (GamesMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 14,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Tony Stark
Pepper Potts
Lt. Col. James 'Rhodey' Rhodes
Natalie Rushman / Natasha Romanoff
Justin Hammer
Ivan Vanko
Nick Fury
Agent Coulson
Howard Stark
Senator Stern
Reviews & comments
Mister Onserious
-
- 77 berichten
- 1404 stemmen
wimnoot je hebt helemaal gelijk het was gwn een goeie opmerking ik had me dood gelachen als ik voor hun zat.
Sarasani
-
- 247 berichten
- 1924 stemmen
Minder dan deel 1, maar wel vermakelijk 
De oneliners pasten prima in de film en de komische stukken werden prima afgewisseld met de actie stukken. Helaas vond ik het eind gevecht wat kort duren, maar over het algemeen een prima vervolg op een Marvel klassieker.
ralfsjam
-
- 2144 berichten
- 1345 stemmen
deel 1 gaf ik een 4 omdat (ondanks dat dit niet echt mijn genre is) hij toch wel leuk was. maar deel 2? de eerste 25 minuten waren aardig (mede danzij de kop van Mickey), en de rest van de film kabbelde wat door. het einde was mooi gedaan, maar nam me niet echt mee, iets te veel "overdone". al met al niet echt een waardige opvolger, als je de dikke jas van special effects uit doet. veel blijft er niet over. mickey was de man! en Scarlet was als vechtende bijrol leuk om te zien..... dankzij deze 2, net aan een 3.
ik had meer verwacht, en deze poster is slecht!
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
ik had me dood gelachen als ik voor hun zat.
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2539 stemmen
Gewoon popcorn naar achteren flikkeren, vooral die harde, niet te vreten maisbollen.
Maar mooi dat ze niet tegen je rugleuning trappen. Dat komt erg vaak voor, zowel express als onbedoeld. Toch gebeurt het.
Man, wat wil ik deze zien! Deel 1 was al geweldig, ben benieuwd hoe het nu zal gaan nu Mark 2 (Rhodes) meespeelt.
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
oh oh, wat gevaarlijk zeg.
Jongeren van tegenwoordig worden daar echt niet meer bang van, voor je het weet loop je naar de uitgang en heb je een mes tussen je ribben.
Beter dat je er gewoon om lacht, want het is best een leuke opmerking ;p
Sarasani
-
- 247 berichten
- 1924 stemmen
Ik vind overigens dat Don Cheadle de rol van Rhodey beter speelt dan Terrence Howard.
schram101
-
- 16684 berichten
- 2293 stemmen
Tja, maar dat is ook niet zo moeilijk.
Howard is de slechtste acteur van heel Hollywood!
AchmedATM
-
- 1507 berichten
- 0 stemmen
Jongeren van tegenwoordig worden daar echt niet meer bang van, voor je het weet loop je naar de uitgang en heb je een mes tussen je ribben.
Overdrijven kan ook, die gastjes beginnen al te trillen als ze een mes in hun handen hebben. Steken zijn ze te bang voor.
Ik vind overigens dat Don Cheadle de rol van Rhodey beter speelt dan Terrence Howard.
Eerst was ik het er niet mee eens, maar nu ik Don heb gezien ben ik Terrence helemaal vergeten 
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Tussen alle geweldige flitsende actiescenes en snedige one-liners is er 1 beeld van Iron Man 2 dat nog steeds op mijn netvlies gebrand staat en dat is het shot met Scarlett Johanson en Gwyneth Paltrow van achteren geschoten op "kontjes"hoogte zeg maar 
Nou goed, ik vind Iron Man 2 opnieuw weer heerlijk vermakelijke, ongecompliceerde popcorn nonsens. Leuke van Tony Stark/Iron Man is toch wel dat het een echt feestnummer is met te veel geld die zichzelf nooit al te serieus neemt en een goed gevoel voor zelfspot heeft. Dit itt zijn uberserieuze net zo welgestelde tegenpool Bruce Wayne/Batman.
Ik heb de neiging om iets meer voorkeur te hebben voor deel 1 van Iron Man. Die zat verhaaltechnisch toch leuker in elkaar bovendien was de rol van de badguy daar leuker. Niet dat Mickey Rourke als Ivan Vanko het niet goed deed maar vind dat hij eigenlijk te weinig te doen had. Daartegenover staat wel het optreden van Scarlett Johanson als de overheerlijke Black Widow (" I want one" ), ik zou zeggen kom maar op met die spin-off
Ook bonuspunten Sam Rockwell als Tony Starks concurrent Hammer was bijzonder aangenaam, heerlijke gladjakker.
Sowieso is de humor een van de grote pluspunten in de film, nergens geforceerd als een comic-relief , het zit gewoon ingebakken in de gehele atmosfeer die de film wil overbrengen.
Qua actiescènes is vooral die in Monaco geweldig uitgevoerd. De uiteindelijke climax was ook mooi maar toch net iets te schril en te makkelijk.
Deel 2 voelt ook een beetje aan als een tussenfilm waarin naar een deel 3 wordt toegewrkt waarin het plot wel zal worden opgemaakt voor de Avengers in 2012. Van mij mag het, graag meer van dit soort heerlijk Hollywood vermaak.
3.5*
horrorfreak7
-
- 98 berichten
- 276 stemmen
Tja, maar dat is ook niet zo moeilijk.
Howard is de slechtste acteur van heel Hollywood!
Nou nou, zo slecht is ie ook weer niet.
jacobine_rodijk
-
- 2806 berichten
- 9511 stemmen
Howard is de slechtste acteur van heel Hollywood!
Je verwijst naar een industrie waar Paris Hilton nog steeds aan de bak komt, dus beetje een overstatement.
Zie ook Hustle & Flow btw.
simonvinkie
-
- 2271 berichten
- 827 stemmen
Vanmiddag toch ook maar met een vriend naar Iron Man 2 geweest. En ik moet zeggen dat ik me toch wel een beetje verbaas over de hoge rating op IMDB en hier op Moviemeter.
Mijn verwachtingen waren sowieso niet alte hoog, aangezien ik deel één ook niet super goed. Redelijk vermakelijke film is het toch wel, vooral door Robert Downey Jr, die echt een geweldige rol neerzet. Grappige one-liners, neemt zichzelf niet serieus. Hartstikke leuk personage gewoon. Ook kijk ik eigenlijk viel liever naar Tony Stark dan naar Iron Man. In tegenstelling tot bijvoorbeeld Spiderman, Batman en The Incredible Hulk, waar het personage zelf eigenlijk niets voorstelt.
Verder stelt de film niet heel veel voor. Het eerste uur vond ik een beetje duf en saai. Pas in het tweede uur werd de film wat leuker. Geweldige intro ook van Scarlett Johansson, ik kan niets anders zeggen dan dat ze gewoon bloedverziekend geil is.
Mickey Rourke maakte helaas niet heel erg veel indruk op me. Hij speelt best een aardige rol, maar niet echt angstangjagend genoeg. Ook erg jammer dat de uiteindelijk eindconfrontatie maar erg kort en snel was.
Redelijk popcorn film, maar meer ook niet.
3*
Clueless Dork
-
- 682 berichten
- 1046 stemmen
Wat een enorme teleurstelling. Op Robert Downey Jr en Sam Rockwell na was vrijwel alles matig. Het verhaal wordt nergens interessant genoeg om mijn aandacht erbij te houden en kwam slordig en gehaast over.
Het grootste minpunt was Mickey Rourke als Ivan Vanko. Hij was een erg ongeinspireerde badguy die maar geen indruk weet te wekken. Ook komt Vanko nergens over als een bedreiging voor Iron Man en mede hierdoor wordt het nergens spannend.
De actie scenes waren lekker maar je hebt het allemaal al eens eerder en veel beter gezien. Na het zeer zwakke einde verliet ik de zaal meet een erg leeg gevoel. Ik had hier echt naar uit zitten kijken.
AHWA
-
- 16922 berichten
- 1293 stemmen
Hmm...
Aan de ene kant heb ik me prima vermaakt, en zal ik uiteindelijk toch dezelfde score uitdelen als deel 1, maar ik denk dat deel 1 toch beter is. Iron Man 2 is wat rommeligger, het duurt te lang voor het echt op gang komt, maar als het op gang komt, is het ook weer zoals vanouds genieten. Vooral Downey Jr trekt de film naar de vier sterren toe, want zijn delivery is weer perfect. Ook de wisselwerking met Favreau als z'n chauffeur is leuk.
Paltrow is een beetje kleurloos, maar de aanwezigheid van Scarlett Johansson (en stuntvrouw) maakt dan wel weer een hoop goed.
Van Sam Rockwell ben ik nog nooit gecharmeerd geweest, en ook hier kon hij niet overtuigen. Mickey Rourke doet het aardig, maar een echte bedreiging is hij inderdaad niet wat de vechtscene met zijn robots dan wel weer heel leuk maakt omdat ze vrij snel worden uitgeschakeld door Iron Man en Rhodey. Dat is dan ook de leukste scene. Geen ellenlang gevecht, nee hupsakee, klaar. Verstandige keuze. De film zet de deur ook wagenwijd open voor de volgende films, zij het nog een Iron Man-film, Thor of de Avengers.
Mij maakt het niet uit. Laat ze maar komen.
4.0*
Albus Dumbledore
-
- 2041 berichten
- 884 stemmen
"De Originaliteit Is Ervan Af, Maar Genieten Geblazen Is Het Wel"
Iron Man kon wel de verrassing van 2008 genoemd worden. Deze film was vrij origineel voor een superheldenfilm, hij was verfrissend, "cool", hij had een lekker tempo, een verhaaltje dat heerlijk liep en ironsterke acteerprestaties. Na deze enorme hit kon een vervolg natuurlijk niet uitblijven. Helaas was dit tweede deel af en toe een herhaling van zetten, waardoor de frisheid van de eerste film er snel vanaf liep.
Het verhaal van de film was niets bijzonders. Een stereotype badguy (Ivan Vanko, gespeeld door Mickey Rourke), iets meer robots dan in deel 1, Stark die weer iets moet uitvinden en de climax was weer een gevecht tussen een big-ass robot en Iron Man. Voor nu vergeef ik het ze omdat de tientallen sublots allemaal lekker in elkaar weefden op het eind en het verhaaltje verder goed in elkaar zat. Maar als ze in het derde deel (dat er ongetwijfeld komt) weer een herhaling van zetten gaan doen, wordt het simpelweg uitgemolken. Ten slotte wil ik over het verhaal nog zeggen dat het in de eerste helft nogal traag liep. De opening zat er lekker in, maar daarna kabbelde het maar wat door, zonder dat er echt goede actie inzat of dat er iets anders interessants gebeurde. In de tweede helft zat het tempo er gelukkig wel weer lekker in en er was goede actie naar het einde.
Personages waren er aardig wat. Sommigen waren goede toevoegingen, sommigen niet. Zo vond ik Pepper Potts nogal weinig te doen hebben en die chaffeur van Stark vond ik ook aardig overbodig. Maar Scarlett Johansson was een heerlijke toevoeging, ze acteerde prima, was (zoals gewoonlijk) een enorme lust voor het oog, had een paar leuke actiescènes en was uiteindelijk ook nog van nut voor het verhaal (iets dat ik eerlijk gezegd niet verwacht had). Ivan Vanko en Justin Hammer waren twee aardige schurken. Hammer werd goed gespeeld door Sam Rockwell en Mickey Rourke heeft gewoon een enge kop. In samenwerking vormden ze een sterk team, maar echt een dreiging voor Iron Man waren ze niet. Robert Downey Jr. als Tony Stark/Iron Man was weer geweldig goed op dreef en zette zijn rol subliem neer; zijn personage is er een waar je alleen maar meer van wilt zien. Hij mag hiervoor minstens een Golden Globe verdienen. Ten slotte hadden we nog Nick Fury (Samuel L. Jackson) die regelmatig kwam opduiken. Een toevoeging die in deze film misschien wat weinig te doen had, maar het slot van Iron Man voldoende openlaat voor een vervolg. Ook is hij natuurlijk dé opstap naar The Avengers... Een film die er geloof ook aan gaat komen?
Verder zat alles technisch weer goed in elkaar. Snelle montage, goed camerawerk en mooie special effects. Dit levert sterke actiescènes op om je vingers bij af te likken. Ook scherpe dialogen (zelfs tijdens de actiescènes): het script was goed geschreven, alhoewel het verhaal er omheen matig was.
En zo was Iron Man 2 weer een puike stripheldenverfilming. De originaliteit is er wel vanaf, en misschien liep het verhaal niet altijd even lekker als dat van het eerste deel, de humor, de actiescènes, Downey Jr.'s acteerprestatie en Scarlett Johansson weten de film naar een dikke voldoende te brengen. Ik heb in ieder geval erg genoten, en zeker de tweede helft kon zich weer meten met die onverwachtse kaskraker uit 2008. Ik ben klaar voor een derde Iron Man, mits ze het niet gaan uitmelken.
3,5 sterren
wimnoot
-
- 3963 berichten
- 3923 stemmen
"
Personages waren er aardig wat. Sommigen waren goede toevoegingen, sommigen niet. Zo vond ik Pepper Potts nogal weinig te doen hebben en die chaffeur van Stark vond ik ook aardig overbodig.
Die chauffeur is Jon Favreau de regisseur van de film. Zijn 'vechtscene' vond ik wel hilarisch!
SaViBo
-
- 14 berichten
- 11 stemmen
Een redelijk vermakende film. Niet echt een geweldig verhaal, maar een paar ijzersterke characters kunnen dat vaak goed opvangen, zoals die van Rockwell en Rourke. Downey doet gewoon weer zijn dingetje die hij eigenlijk altijd doet, maar met dit personage pakt het wel het beste uit, en hij heeft mij geen één keer op de zenuwen gewerkt.
De beste superhelden film van de laatste tijd, en een stuk beter dan The Dark Knight.
3*
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2552 stemmen
Gisteren in de IMAX gezien en helaas haalt deze film het niet bij deel één.
Downey Jr. doet zijn best wel en is gevat en grappig zoals we van hem gewend zijn en Rockwell is een zeer aangename toevoeging aan de cast. Scarlett niet te vergeten uiteraard, man zij in die catsuit.
Maar verder vond ik het verhaal niet al te veel voorstellen, Rourke was wel oké als schurk. Maar dat was het dan ook wel.
Paltrow vond ik overigens erg misplaatst, totaal geen chemie tussen haar en Downey, wat wel zo was in deel één.
Nipt 3, 5 sterren.
Albus Dumbledore
-
- 2041 berichten
- 884 stemmen
Die chauffeur is Jon Favreau de regisseur van de film. Zijn 'vechtscene' vond ik wel hilarisch!
Ja, weet ik
En dat gevecht was inderdaad wel grappig: "I've got him!" Waarna we een shot te zien krijgen van de tientallen gasten die Johansson al heeft uitgeschakeld
wyatt earp
-
- 5006 berichten
- 2639 stemmen
Best wel aardig vervolg. Eigelijk is het gewoon een film waarbij je moet genieten met een berg popcorn voor je lazer en je omver moet laten blazen door het geluid/ effecten. In de bioscoop (als je een fatsoenlijke zaal heb tenminste) ziet het er wel lache uit, maar mijn favoriete genre zal het nooit worden. Het verhaal stelt niet al te veel voor. Mickey Rourke is wel oke, maar echt top is het allemaal niet. De humor was wel geslaagd trouwens. Tony Stark is nog steeds dezelfde met z'n droge humor. Al met al is het best een aardige film, aardige actie, maar top is het niet. Net 3,5*.
voskat
-
- 1026 berichten
- 1088 stemmen
Iets minder dan het eerste deel.
Wederom een flink tegenvallende finale, met wederom een tegenstander die binnen één minuut uitgeschakeld wordt.
Maar de humor, de heerlijke arrogantie van Stark, de nogal spannende Scarlett Johansson en de geweldige Mickey Rourke maken veel goed.
3* voor prima popcornvermaak.
grid8400
-
- 669 berichten
- 603 stemmen
Paltrow vond ik overigens erg misplaatst, totaal geen chemie tussen haar en Downey, wat wel zo was in deel één.
Dat gevoel had ik dus ook.
Overigens ook gisteren gekeken in IMAX arena, en verder toch wel weer genoten van de heerlijke effect en droge arrogantie/humor van Tony Stark.
Leuke film dikke 3,5*
AchmedATM
-
- 1507 berichten
- 0 stemmen
Iets minder dan het eerste deel.
Wederom een flink tegenvallende finale, met wederom een tegenstander die binnen één minuut uitgeschakeld wordt.
Ja dat is zeker jammer, maar je moet ook kijken naar de methode waarop het gebeurt. War Machine en Iron Man werken samen. Dat was een grotere genot voor de geeks dan het gevecht zelf. Het stukje uit de trailer waar je War Machine en Iron Man ziet voorbereiden om te vechten met de Droids. Dat was ook wanneer de fans los gingen tijdens de preview van de trailer.
Het gevecht zelf had natuurlijk wel beter gekund, maar je ziet whiplash niet doodgaan, je gaat er van uit.. En daarnaast is de technologie er nog dus een rematch kan komen
Juvefan
-
- 131 berichten
- 145 stemmen
Heerlijk genoten van deze film! Hij doet gewoon heel goed wat hij moet doen. Amuseren! Meer verwacht ik niet van een film als deze, en hij heeft het perfect waargemaakt.
andrehoek
-
- 218 berichten
- 224 stemmen
Had ik even een Spirit flasback en dat is serieus niet oke!!
Samuel en Scarlett weten op z'n zachts gezegd geen overtuigende karakters neer te zetten.
Scarlett is prettig om naar te kijken, maar haar actiescenes waren lachwekkend slecht. Hitgirl deed het in vergelijking een heel stuk beter. En Samuel liet al in Star Wars zien hoe je vooral niet een Jedi moet spelen en nu als NIck Fury is het weer niks.
De enige die echt goed gecast was, was Garry Shandling als Senator Stern. Wat heeft die man een heerlijk "zuig" hoofd.
Mickey Rourke deed het ook best goed, maar hij had veel meer in beeld gemoeten. Alle scenes geven een opbouwend gevoel naar een harde eindstrijd tussen hem en de Iron Man, maar ook op dat punt laten de makers een behoorlijke steek vallen.
Robert Downey redt deze film van de afgrond. Hij is net als in deel 1 grappig en geweldig. Eigenlijk is de humor het enige pluspunt in dit 2de deel...
In de trailer zit een stukje met Robert en Gwyneth waarin hij zoiets zegt als "You compleet me". Iemand dit stukje in de film gezien...?
Gerelateerd nieuws

Scarlett Johansson was er kapot van dat ze twee grote rollen misliep: "Ik voelde me gefrustreerd en hopeloos"

Robert Downey Jr. keert Marvel de rug toe: "Dat is helemaal klaar"
Bekijk ook

The Lord of the Rings: The Two Towers
Avontuur / Fantasy, 2002
2.519 reacties

The Dark Knight
Actie / Misdaad, 2008
7.907 reacties

Avatar
Fantasy / Avontuur, 2009
12.756 reacties

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Fantasy / Avontuur, 2003
2.278 reacties

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
Fantasy / Avontuur, 2011
1.789 reacties

Star Wars
Fantasy / Sciencefiction, 1977
1.066 reacties
Gerelateerde tags
technologiemalibusuperheldgebaseerd op stripwraakpost-credits scenemarvel cinematic universe (mcu)break out marveltonystarkmalibu, california, usamarvel cinematicsuper fire suitprison cell breakoutbreaking out excited
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










