Genre: Avontuur / Fantasy
Speelduur: 108 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Tim Burton
Met onder meer: Mia Wasikowska, Johnny Depp en Helena Bonham Carter
IMDb beoordeling:
6,4 (464.819)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 10 maart 2010
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Alice in Wonderland
"You're invited to a very important date."
Dit vervolg op het originele verhaal begint op een groot feest, waar Alice, nu een 19-jarig meisje, op het punt staat om uitgehuwelijkt te worden in het bijzijn van honderden saaie, hoge pieten. Hier heeft Alice totaal geen zin in en ze besluit te ontsnappen, waarna ze tot haar schrik en verbazing al snel in contact komt met een pratend, wit konijn. Het konijn geeft aan dat ze hem moet volgen en hij vertelt ook over hun eerdere ontmoeting. Het konijn is er namelijk van overtuigd dat Alice het meisje is dat eerder in het magische 'Wonderland' is geweest en daar samen met hem en de vele andere wezens de spannendste en mooiste avonturen beleefde. Alice weet daar echter helemaal niks meer van. Alle wezens in 'Wonderland' wachten met smart op Alice, want die hebben haar hulp nodig. Maar kan Alice wel helpen? En hoe moet ze weer terugkeren naar huis?
Externe links
Acteurs en actrices
Alice Kingsleigh
Tarrant Hightopp / Mad Hatter
Mirana / White Queen
Iracebeth / Red Queen
Ilosovic Stayne / Knave of Hearts
Tweedledee / Tweedledum
Absolem / Caterpillar (stemrol)
Cheshire Cat (stemrol)
Nivens McTwisp / White Rabbit (stemrol)
Bayard Hamar / Bloodhound (stemrol)
Video's en trailers
Reviews & comments
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1629 stemmen
Heb de film eindelijk zaterdag in de bios gezien in 3D en ik was zeer verrast. Ik had de film zeker beter verwacht. Ik hoopte op meer maar kreeg het niet helaas. Toch een hele leuke film met veel verschillende figuren en landschappen en dat vond ik het leuke eraan. Zoiezo voorspelbaar maar toch leuk voor jong en oud.
Alleen was het minpunt wel, dat ik de ondertiteling niet eens kon lezen het was echt zo klein. Maar dat ligt niet aan de film dus daar trek ik ook geen punten van af 
Verder lekker vermaakt en genoten van deze Tim Burton film en toch niet verkeerd.
Johnny Depp vond ik weer lekker leuk maar toch minder dan verwacht, en de Red Queen was echt leuk en grappig.
4*
Roel Bogers
-
- 365 berichten
- 191 stemmen
Ik raad je ook een brilletje aan.
of iig lenzen, kun je zelf nog een kleur uitkiezen als je wil. Haha.
Maar ehm... Je had er meer van verwacht en toch geef je 4 sterren? Je verwachtte een 5 sterren meesterwerk ofzo?
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1629 stemmen
Haha oke, zal zeker wel kijken voor een brilletje ofzo haha.
Jaa ik vond de film leuk en de cast en verhaal is leuk en prachtig, maar toch had ik meer verwacht.
Had eerder gehoopt de film een 5* te geven ja. Maar toch was de film goed genoeg voor 4* 
ezra mendez
-
- 40 berichten
- 50 stemmen
Wat een visueel spektakel...ga hem nog wel snel in de bios kijken!!
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Schamele 3,5 ster voor deze film. Het verhaal van Alice in Wonderland vind ik maf en leuk. Wel heel vreemd, want het heeft nauwelijks structuur, maar als filmmaker kun je je visueel gelukkig flink uitleven. Toch was ik weinig onder de indruk. De filmkijker is denk ik nogal verzadigd door de batterij CGI die telkens weer opengerukt moet worden. Het ziet er perfect uit, maar raken doet het me niet meer.
Maar goed aardig filmpje desalniettemin, want het verveelt gelukkig nooit. Mia Wasikowska doet als Alice best oke. Dissonant van het stuk is Helena Bonham Carter die natuurlijk weer eens mag opdraven van Tim Burton. Die maakt haar Red Queen-rol wel bijzonder irritant en karikaturaal
.
donmarko22
-
- 84 berichten
- 117 stemmen
Geweldige film. Ben er met 2 kinderen naartoe geweest en het was erg leuk. Het verhaal is misschien flinter dun, maar dat weet je van tevoren. Als je ernorme diepgang zoekt, moet je hier niet aan beginnen. 4*
Kronos
-
- 1009 berichten
- 1478 stemmen
Spuuglelijke digitale crap
Zonder de achterlijke 3D best wel een leuke Tim Burton film.
Ik kijk er al naar uit hem op dvd te zien.
Chairrepair
-
- 33 berichten
- 88 stemmen
Het verhaal viel me zwaar tegen.
Wel vond ik er leuke nieuwe effecten inzitten, die wel enigzins verbeterd moeten worden, maar waardoor ik me wel verheug op films in de toekomst.
Overigens vond ik het 3D effect niets toevoegen aan de film, ik irriteerde me slechts aan die veel te strakke bril.
Wel weer goede prestaties van Johnny Depp en Helena Bonham Carter, maar niet uitzonderlijk.
Kronos
-
- 1009 berichten
- 1478 stemmen
Het probleem met 3D zoals dat nu is vind ik dat het niet in staat is de kijker echt voor het lapje te houden. Af en toe ziet het er geweldig uit, maar er zitten gewoon teveel mankementen in om een betovering in stand te houden. Daar komt nog bij dat je het gevoel krijgt door een zonnebril naar de film te kijken.
Het verhaal is vrij oppervlakkig maar kan er wel mee door vind ik. De geweldige schepsels en sterke acteerprestaties houden de boel overeind. Tenminste, zonder 3D die voortdurend spelbreker is.
Q Jones
-
- 3524 berichten
- 2881 stemmen
In hollywood hebben ze weer iets gevonden waar ze veel geld mee kunnen verdienen en het is jammer dat ze dat altijd zo uitbuiten, want ik bedoel avatar was leuk in 3D maar voor de rest mogen ze het acher wegen laten, Zo ook bij deze film want het 3D heeft geen enkele toevoeging en is meer irritant aanwezig.
planet_of_death
-
- 3962 berichten
- 178 stemmen
Ach ja... het is wachten op de volgende goede 3D productie.
Q Jones
-
- 3524 berichten
- 2881 stemmen
Ja idd al vond ik cloudly with a change of meatballs opzich ook wel geslaagd, maar ik hoop niet dat ze opeens alles in 3D gaan uitbrengen
pardalis
-
- 171 berichten
- 351 stemmen
Heb deze in 3D gezien maar is nogal tegengevallen. Ik dacht dat het veel spannender ging zijn en de 3D versie had niet echt veel extra te bieden. Alhoewel ik het nogal heb voor de films van Burton verkies ik totale animatie !
volgende keer beter Burton !
J-fan
-
- 138 berichten
- 473 stemmen
Overigens vond ik het 3D effect niets toevoegen aan de film, ik irriteerde me slechts aan die veel te strakke bril.
De bril te strak?
Die brillen zaten echt niet strak hoor.
Misschien heb je gewoon een te groot/dik hoofd? 
wyatt earp
-
- 5006 berichten
- 2636 stemmen
De bril te strak?
Die brillen zaten echt niet strak hoor.
Misschien heb je gewoon een te groot/dik hoofd?
harm1985
-
- 526 berichten
- 503 stemmen
Had er meer van verwacht, zeker van Tim Burton. De 3D versie bracht lang niet zoveel als ik ervan verwachtte, maar ja, dat krijg je als je em naderhand gaat omzetten van 2D naar 3D, had weinig tot geen toegevoegde waarde. Dat ik op de eerste rij zat en scheel werd van dat brilletje hielp ook niet echt mee.
Alles ziet er op zich wel prachtig uit, maar het verhaal is me net wat te grimmig voor een sprookje. De acteurs deden op zich goed hun best, al was Johnny Depp af en toe een tikje te weird en Mia Wasikowska een tikje te stijf. Anne Hathaway daarentegen had voor mij niet gecast hoeven worden, de rol die ze moest spelen was zo onnatuurlijk dat het nogal geforceerd overkwam. Helena Bonham Carter en de verrassende Mat Lucas maakten dat echter meer dan goed, al was de rol van Lucas eigenlijk een groot Little Brittain typetje.
Nu maar wachten op de Blu-Ray, mijn vriendin is Tim Burton adept en bijna jarig...
wyatt earp
-
- 5006 berichten
- 2636 stemmen
Ik gooi gewoon mijn lenzen in en zet die bril op, klaar
Roel Bogers
-
- 365 berichten
- 191 stemmen
Ah, de 3D klachten.
Ik had er ook last van met mijn lenzen. Vooral omdat ze aan het eind van de dag (wanneer je naar de bios gaat) ze vaak wazig worden. Zo heb ik Avatar helemaal niet goed ervaren.
Toen ik in het weekend naar AiW ging, heb ik de middag van tevoren met bril rondgelopen, en een uurtje of 2 van tevoren mijn lenzen in gedaan.
Werkt goed.
Denden 100 Piek
-
- 397 berichten
- 121 stemmen
Als jullie zodanig last hebben van jullie lenzen, dan vraag ik me af of jullie ogen wel geschikt zijn ervoor.
Ik had in ieder geval nergens last van en kon ongestoord genieten van de film met lenzen in en 3D bril op.
wyatt earp
-
- 5006 berichten
- 2636 stemmen
Als jullie zodanig last hebben van jullie lenzen, dan vraag ik me af of jullie ogen wel geschikt zijn ervoor.
Poppe
-
- 644 berichten
- 628 stemmen
Vanmiddag met mijn vriendin bekeken.
Ben opgegroeid met de getekende verfilmingen van Alice, en eerlijkheidshalve vond ik de tekenfilms toch meer aanspreken op mijn fantasie.
Bizar trouwens wat er tegenwoordig mogelijk is met CGI, de film zag er werkelijk prima uit. Alles zag er enorm gedetailleerd uit.
Toch vond ik dat er een bepaalde vaart mistte in de film, maar dat kan ook aan mij liggen omdat ik bekend ben met het verhaal/cq de afloop. Dus voor mij zat er weinig spannends in. Desalniettemin is de stijl van Burton volop aanwezig, heerlijk kitscherig en net even té allemaal.
barcam
-
- 910 berichten
- 896 stemmen
Schitterend uitgewerkt maar voorspelbaar.
Wel leuk van de waterpijp rokende rups maar had
voor mij allemaal nog psychedelischer gemogen.
Ook Alice zelf had wat meer gewaagd mogen zijn.
Veel te braafjes onder de Disney druk vrees ik.
breedbeeld
-
- 466 berichten
- 616 stemmen
Bijzondere film.
Voor het eerst dat ik Johny Depp matig vind.
Betwijfel of het aan hem lag want de film als geheel was zwak.
Irritante cliché muziek.Geen vaart.Zwakke uitwerking van het verhaal.
Op de broertjes Tweedlee na zwakke cgi.En zo meer.
Eén lichtpunt echter: Helena Bonham Carter die een geweldige Red Queen neerzet, sowieso een erg goede actrice.Had hem anders waarschijnlijk met totaal kromme tenen gekeken. Nu konden ze af en toe ontspannen.
Vinco
-
- 365 berichten
- 995 stemmen
Schitterende film,grafisch gezien top!
Verhaal bouwt goed op en weer top geacteerd door onder ander Johnny Depp!
4*
planet_of_death
-
- 3962 berichten
- 178 stemmen
Halfje eraf, omdat deze film enkel op visueel gebied indruk maakt.
james_cameron
-
- 7006 berichten
- 9791 stemmen
Geknipt voor Burton natuurlijk, dit verhaal. Hij stelt gelukkig niet teleur, al wordt het geheel wel wat voorspelbaar en veilig uitgewerkt. Visueel echt een lust voor het oog; wat een overweldigende kleurenpracht. Fraaie production design en veel leuke personages. Mooie muziek ook weer van Danny Elfman. Iets teveel gebruik van CGI naar mijn smaak, maar daar schijn je tegenwoordig als regisseur niet meer omheen te kunnen. Het wordt nu wel tijd dat Burton weer eens een origineel project gaat doen: na remakes/ herbewerkingen van Planet Of The Apes, Charlie And The Chocolate Factory, Sweeney Todd en nu Alice In Wonderland is het tijd voor iets eigens.
lagaiske
-
- 677 berichten
- 2177 stemmen
Visueel verbluffend.
Maar het verhaal weet niet echt te boeien.
Dit is een van de mindere Burtons.
fcdenhaag
-
- 114 berichten
- 161 stemmen
Visueel verbluffend.
Maar het verhaal weet niet echt te boeien.
Dit is een van de mindere Burtons.
treffend gezegd !
TVFreak
-
- 36 berichten
- 18 stemmen
Het verhaal was slap, kabbelde voorbij, geen knallende acties en verbazingwekkend goed uitgedachte scenes.
Jammer jammer jammer, de film boeide gewoon weg niet echt.
Op veel punten vond ik de achtergrondmuziek ook ongepast en was ietwat irritant
Pre- en sequels

Alice through the Looking Glass
2016
84 reacties
Bekijk ook

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
Fantasy / Avontuur, 2011
1.788 reacties

Big Fish
Drama / Fantasy, 2003
799 reacties

Black Swan
Horror / Drama, 2010
2.113 reacties

Ratatouille
Animatie / Familie, 2007
816 reacties

The Perks of Being a Wallflower
Drama / Romantiek, 2012
299 reacties

Edward Scissorhands
Drama / Fantasy, 1990
595 reacties
Gerelateerde tags
gebaseerd op boekkoninginalice in wonderlandgebaseerd op een kinderboekpsychoticfantasy worldtauntingmad hatter 3dlewis carroll live action remakegebaseerd op een jongvolwassen romanmischievousadaptationabsurdincredulousamusedeuphoricwonderlandmarch harequeen of hearts
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









