

Genre: Actie / Komedie
Speelduur: 141 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: James Cameron
Met onder meer: Arnold Schwarzenegger, Jamie Lee Curtis en Tom Arnold
IMDb beoordeling:
7,3 (263.508)
Oorspronkelijke taal: Engels
Releasedatum: 13 oktober 1994
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
-
Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl
Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro!Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+
Plot True Lies
"When he said I do, he never said what he did."
Overdag is Harry Tasker een geheim agent, die feilloos alle spionage-technieken beheerst. Maar 's avonds is hij een brave huisman en Harry's vrouw Hellen weet niets van zijn gevaarlijke werk. In haar ogen is hij een doodeerlijke, maar saaie vertegenwoordiger in computers. Na vijftien jaar huwelijk, heeft Helen genoeg van haar leventje en stort zij zich in het avontuur. Harry moet, gezegend met alle capaciteiten om de wereld van een nucleaire ramp te behoeden, alle zeilen bijzetten om z'n huwelijk te redden. En daar is hij niet voor opgeleid. Remake van La Totale! uit 1991.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,3 / 263508)
- Trailer (YouTube)
- True Lies (MusicMeter)
- Game (GamesMeter)
Social Media
Acteurs en actrices
Harry Tasker
Helen Tasker
Albert Gibson
Simon
Juno Skinner
Salim Abu Aziz
Dana Tasker
Faisil
Spencer Trilby
Jamal Khaled
Reviews & comments

bart007bond
-
- 1450 berichten
- 350 stemmen
Ik kan haar echt niet aantrekkelijk vinden.

Ray1976
-
- 116 berichten
- 0 stemmen
Hoop dat deze ooit op blu-ray komt....
Binnenkort (Om precies te zijn 17 Juni a.s) komt deze uit op Blu-ray in Spanje, welke regio B is en dus hier afspeelbaar is.
Hier wat info over de desbetreffende Blu-ray release:
Video:
Codec:TBA
Resolution: 1080p
Aspect ratio: 2.35:1
Original aspect ratio: 2.39:1
Audio
English: DTS-HD Master Audio 5.1
Spanish: DTS-HD Master Audio 5.1
French: Dolby Digital 5.1
German: Dolby Digital 5.1
Italian: Dolby Digital 5.1
Spanish: Dolby Digital 2.0
Subtitles:
Spanish, Portuguese, English, French, German, Italian
Discs:
Blu-ray Disc
Single disc (1 BD)
Playback:
Region B

Basto
-
- 9214 berichten
- 6575 stemmen
Binnenkort (Om precies te zijn 17 Juni a.s) komt deze uit op Blu-ray in Spanje, welke regio B is en dus hier afspeelbaar is.
Hier wat info over de desbetreffende Blu-ray release:
Video:
Codec:TBA
Resolution: 1080p
Aspect ratio: 2.35:1
Original aspect ratio: 2.39:1
Audio
English: DTS-HD Master Audio 5.1
Spanish: DTS-HD Master Audio 5.1
French: Dolby Digital 5.1
German: Dolby Digital 5.1
Italian: Dolby Digital 5.1
Spanish: Dolby Digital 2.0
Subtitles:
Spanish, Portuguese, English, French, German, Italian
Discs:
Blu-ray Disc
Single disc (1 BD)
Playback:
Region B
Besteld, benieuwd of het een goede editie is. Vanwege het terrorisme plot is een US release of verdere upgrade niet te verwachten heb ik begrepen.

dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4097 stemmen
Besteld, benieuwd of het een goede editie is. Vanwege het terrorisme plot is een US release of verdere upgrade niet te verwachten heb ik begrepen.
Ik lees tussen de recensies dat dit een bootleg betreft. Zelf heb ik Spaanse bootleg blurays van o.a. Sleepaway Camp en de kwaliteit is te doen.

Ray1976
-
- 116 berichten
- 0 stemmen
Ik lees tussen de recensies dat dit een bootleg betreft. Zelf heb ik Spaanse bootleg blurays van o.a. Sleepaway Camp en de kwaliteit is te doen.
Het is een Bootleg, maar Kwaliteit schijnt goed te zijn. Mijne krijg ik dinsdag binnen.

Ray1976
-
- 116 berichten
- 0 stemmen
Jammer dat ze deze poster niet als de filmposter hebben gebruikt:
True Lies (1994) - Alternative Poster
Deze vind ik namelijk erg mooi.

Quentin
-
- 10166 berichten
- 8252 stemmen
Het is een Bootleg, maar Kwaliteit schijnt goed te zijn. Mijne krijg ik dinsdag binnen.
Op enkele donkere scènes na is de kwaliteit uitstekend, vergelijkbaar met een bluray van 10/15 jaar geleden. Geen foutloze transfer, maar een revelatie vergeleken met de dvd. Inmiddels ook weer leverbaar voor een normale prijs overigens.

Basto
-
- 9214 berichten
- 6575 stemmen
De film is enkel in Spanje uitgebracht op blu ray. Had m een tijd geleden aangeschaft en vandaag wel zin in herziening.
Het blijft een ontzettend leuke film met een goede mix van actie en humor. Ik kan het niet vaak genoeg zeggen, maar Arnold is echt een fantastisch acteur met briljante komische timing. Heb ook meermaals weer hard moeten lachen om zijn blikken en grimassen. Bij Cameron ben je in goede handen op het gebied van actie. Het is spectaculair en altijd helder in beeld gebracht. Leuke knipoog ook naar de Terminator in de wc shoot-out (de bad guy draagt dezelfde jas)
Al met al dus een fijne herziening. De transfer van de Spaanse blu ray is de beste versie voor handen, maar doet je wel verlangen naar een goede nieuwe transfer of het liefst natuurlijk 4K. Al heb ik begrepen dat die er waarschijnlijk niet van gaat komen. Sinds 9-11 ligt het onderwerp te gevoelig.
4,5 blijft staan.

Glacius
-
- 4233 berichten
- 2777 stemmen
Hoop dat deze ooit op blu-ray komt.
Superlekkere dame, en dan bedoel ik niet dat spook van curtis.
Haar strip act, maakte me bijna dat ik op mannen wilde vallen.
Wat een lelijke vrouw, verder leuke film.
Ze heeft een zeer goed lijf, alleen haar kop is niets voor mij.

bart007bond
-
- 1450 berichten
- 350 stemmen
Had liever een striptease gezien van tia carrera.
Dat word een heel ander verhaal

feyenoordfan01
-
- 45 berichten
- 339 stemmen
1 van de beste van Arnie!!
topamusement met mooie effecten en een dikke laag humor
dikke 5 sterren

Zwaagje
-
- 71 berichten
- 94 stemmen
1 van de beste van Arnie!!
topamusement met mooie effecten en een dikke laag humor
dikke 5 sterren
Vanavond weer eens op tv. Ik heb de film vele malen gezien. Ik neem hem desondanks op, ik vind het een hele geslaagde mix tussen humor en actie. Fijne film!

Zwaagje
-
- 71 berichten
- 94 stemmen
dit is wat men wil zien ???
Is daar wat mis mee dan? En fijn dat je zo'n duidelijke bijdrage levert aan dit forum.

Don Homer
-
- 437 berichten
- 1298 stemmen
De film opent met een geweldige openingsscène. Je zit meteen in de film, goede muziek en wat humor. Daarna gaat het helaas snel bergafwaarts. Wendingen die nergens over gaan en totaal ongeloofwaardige over the top actie. Arnie is goed maar de rest imponeert allerminst, niet in de laatste plaats de scriptschrijver... Film eindigt wel weer aardig.

RobertKR
-
- 93 berichten
- 60 stemmen
Gisteren weer gezien, hele toffe film. Iets te campy (wat wil je ook met Tom Arnold als spion), maar toch nog vrij hard en er is een behoorlijke bodycount. Film wordt wel wat minder zodra de plot afdwaalt naar de huwelijksproblemen, maar in dat plot zit wel een geweldige Bill Paxton.
Arnold Schwarzenegger was gewoon echt een goede actie acteur. Er is niemand anders in actiefilms met een dergelijk screen presence en die met zulke one liners weg kwam als hij. The Rock bijvoorbeeld heeft ook veel charisma, maar haalt het gewoon niet bij Arnold in zijn top jaren. 'you're fired', iedere keer als ik deze film zie, kijk ik weer uit naar die one liner.
Eigenlijk vind ik True Lies wel een unieke Cameron film. De rest is allemaal vrij rechttoe recht aan, ook T2 die wel veel milder was dan T1. True Lies is volgens mij zijn enige komedie, maar toch wel met de kenmerkende harde actie scenes.

El ralpho
-
- 1347 berichten
- 979 stemmen
You're fired!
Wat een heerlijke film. Een aangename mix van actie en komedie die goed in balans is. Ik heb deze heel lang geleden gezien maar kon mij er nog maar weinig van herinneren. Hierdoor was het op een paar herkenningspunten na, weer net alsof ik deze voor de eerste keer zag. Aanvankelijk maakte ik mij zorgen dat het verhaal vol zou zitten met hulpeloos verouderde scènes, zoals het hacken van een systeem in Windows 95, maar dit bleek verassend genoeg mee te vallen. Ook de actie ziet er voor 90% nog steeds top uit. Sterker nog: soms zelfs beter dan moderne actiefilms die veel te sterk op CGI gebruik leunen.
Het slotakkoord gaat alle grenzen van de verbeelding voorbij en is volstrekt ongeloofwaardig, maar de regisseur komt er net mee weg omdat hij het hele gebeuren met een dikke knipoog in beeld brengt. Ik stoorde mij meer aan twee momenten waar de regisseur net iets beter over na had moeten denken. Ik doel hiermee op het waarheidsserum wat Harry toegediend krijgt en waarvan hij van het ene op het andere moment praktisch niks meer van blijkt te voelen, en hoe de terroristen Harry en Helen in de hotelkamer vonden was voor mij een beetje vaag (of ik heb niet goed opgelet). Ben je een fan van over de top actie knallers in lijn met de jaren 80 klassiekers? Dan is True Lies vandaag de dag nog steeds een van de beste titels die je op dit gebied kunt zien.
4,0*

Brabants
-
- 2455 berichten
- 1819 stemmen
True Lies is een heerlijke actiefilm met de nodige zeer geslaagde komedie. Deze twee genres komen hier prima samen. De twee hoofdrolspelers hebben ook een goede chemie wat zeker zo zijn invloed heeft. De actie is verbluffend voor de tijd. Zeker de scene met de straaljager echt krankzinnig.

filmfan0511
-
- 885 berichten
- 904 stemmen
Wat een ontzettend genietbare en fijne actiefilm. Ik had hier op voorhand een wat atypisch en minder goed tussendoortje van James Cameron van verwacht, maar niets is minder waar. De actiescènes zijn van een heerlijk niveau, en vooral de eerste 45 minuten zijn op dit vlak ongekend vermakelijk; met name de openingsscène in Zwitserland en de lange achtervolging op het paard. Cameron is met afstand één van de betere actieregisseurs die ik ken; het is altijd tegelijkertijd groots, spectaculair, vermakelijk, spannend, grappig én overzichtelijk. Lange actiescènes voelen echt als aparte setpieces aan, en dat doen weinig andere regisseurs hem na. Het middenstuk zet het hoofdplot even op pauze en volgt voornamelijk Jamie Lee Curtis' personage, maar ook dit was best leuk. Het levert ook grappige momenten op, onder andere met betrekking tot het karakter van Bill Paxton. De balans tussen luchtigheid en actie zit trouwens perfect doorheen de hele film; Schwarzenegger is op komedisch vlak fantastisch op dreef hier. En niet alleen door de one-liners, maar ook door mimiek en acteerwerk an sich. Is toch echt een hele fijne acteur. Het lange eindstuk biedt non-stop grootse actie, en hoewel de balans hier misschien iets te fel overhelt naar over the top onzin, zat ik op dat moment zo fel in de film, dat ik het met een grote glimlach op mijn gezicht allemaal voor lief nam. Al een tijdje geleden dat ik een film zag die zo onvervalst inzette op puur en ongecompliceerd vermaak; genieten.
Ergens is het toch ook wel zonde dat Cameron zich intussen al zo'n lange periode van z'n carrière heeft beziggehouden met al die zogenaamde Avatar-vervolgen. Het zal allemaal wel audiovisueel baanbrekend gaan worden, maar hoeveel fantastisch leuke (actie)films als deze had hij in de plaats kunnen maken. True Lies is in ieder geval allesbehalve het tussendoortje dat ik er van had verwacht, en zonder twijfel één van zijn vermakelijkere films. Zo baanbrekend als de rest van zijn oeuvre? Helemaal niet, maar wat een fun. 4*.

Basto
-
- 9214 berichten
- 6575 stemmen
Herzien in Kino op 35 mm. Zo goed deze film en zo geestig. De actie is echt fantastisch geregisseerd met elk frame vol beweging. Beter dan alle Bonds.
Dikke 4,5

badfans69
-
- 2546 berichten
- 4765 stemmen

Het laatste nieuws

HBO Max kondigt nu al tweede seizoen 'The Last of Us' aan, Amazon wil cinematic 'Tomb Raider'-universum creëren | MovieMeter Recap

Eddie Murphy zou graag terugkeren als Donkey in eventuele 'Shrek 5' of een spin-off

Netflix heeft besloten twee volledig afgeronde genrefilms te annuleren

Psychologische thriller 'Split' van M. Night Shyamalan vanavond op Paramount Network
Bekijk ook

Braveheart
Oorlog / Historisch, 1995
2.254 reacties

Terminator 2: Judgment Day
Actie / Sciencefiction, 1991
1.853 reacties

The Sixth Sense
Thriller / Mystery, 1999
1.112 reacties

Die Hard
Actie / Thriller, 1988
892 reacties

Twelve Monkeys
Mystery / Sciencefiction, 1995
937 reacties

Indiana Jones and the Last Crusade
Actie / Avontuur, 1989
400 reacties
Gerelateerde tags
spionterroristfloridapistoolontvoeringhorseback ridingflorida keysgeheim agentterrorist plottop secrettruth serummushroom cloudjackhammerspecial agentkey west
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.