Genre: Historisch / Drama
Speelduur: 155 minuten / 171 minuten (extended edition)
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Malta / Marokko
Geregisseerd door: Ridley Scott
Met onder meer: Russell Crowe, Joaquin Phoenix en Connie Nielsen
IMDb beoordeling:
8,5 (1.827.205)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 18 mei 2000
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Gladiator
"What we do in life echoes in eternity."
De Romeinse generaal Maximus wordt ter dood veroordeeld door Commodus, de boosaardige troonopvolger van Marcus Aurelius. Maximus kan op het nippertje ontsnappen, maar zijn vrouw en zoon worden bruut vermoord. Als hij uitgeput hun zielloze lichamen heeft begraven, wordt hij gevonden door slavenhandelaren die hem doorverkopen aan de gladiatorenmeester Proximo. Proximo weet Maximus aan het vechten te krijgen in het Colosseum als gladiator, en al snel begint Maximus te beseffen dat dit wellicht de enige kans is om zich te wreken op de keizer.
Externe links
Acteurs en actrices
Maximus
Commodus
Lucilla
Proximo
Marcus Aurelius
Gracchus
Juba
Falco
Gaius
Quintus
Reviews & comments
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Goede film, mooie beelden en ditto muziek. Maar toch echt niet beter dan spartacus of ben hur 
Maargoed, los van de relatieve overwaardering, is het het bekijken zeker waard.
Bob Cremers
-
- 76 berichten
- 0 stemmen
Een mooie film mooie gevechten en zo een mooi verhaal.
darkRomance
-
- 72 berichten
- 0 stemmen
Ik vond het einde echt.. Snif Snif !!
Prachtig!
L. luchtloper
-
- 857 berichten
- 0 stemmen
Simpelweg een prachtige film in alle opzichten!
Ik weet nog alle commotie eromheen, toen hij in de bioscoop kwam. De film zou erg gruwelijk zijn. In de Minerva bioscoop in Maastricht stond een affiche (geloof het of niet) dat je een boete zou krijgen van 25.000 gulden als je onder de 16 de film zou bezoeken, ook onder begeleiding van ouders! Gewoon bullshit, want ik was 14/15 en ging naar de film met mijn vader. Ik ging niet naar huis met een boete. 
Over de film;
-Een beetje een matig verhaal, vond ik zelf, maar goed, sommige mensen zullen daar misschien anders over denken.
-Sjieke actiescènes, mooie en spectaculaire gevechten. Ik heb voornamelijk genoten van de scène in het Colloseum met de karren e.d.
-Mooi opgenomen, met de omgeving en uiteraard de special effects.
-Mooie acteerprestaties, Joaquin Phoenix vond ik een sjieke rol als keizer hebben.
-Ten slot, prachtige muziek van Hans Zimmer, the battle, the glory of Rome.
Mijn favourite scène was misschien wel net voor het duel met Commodus begon. In die lift met de zonnestralen er door heen en de bloesem die geworpen werd. De muziek erbij was ook prachtig!
Een mooie historische film om te zien! 
**** 1/2 ster.
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Bombastisch filmpje met saaie held en standaard bad guy. Destijds keek ik er erg naar uit maar ik ben zelden zo teleurgesteld uit de bios gekomen. Overdreven gedoe van de immer matige Scott (muv Alien dan).
2*.
pdtsoldier
-
- 2 berichten
- 4 stemmen
het is een goeie film en ik heb er respect voor het lijkt een beetje op de tijd van nu als je tenminste woont in mijn buurt want hier maaken ze elkaar ook af voor niks maar de film is een van de beste films ooit
hinie
-
- 1336 berichten
- 0 stemmen
het is een goeie film en ik heb er respect voor het lijkt een beetje op de tijd van nu als je tenminste woont in mijn buurt want hier maaken ze elkaar ook af voor niks maar de film is een van de beste films ooit
Ben benieuwd waar jij woont dan?
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Hij bedoelt dat in zijn buurt mensen elkaar ook vermoorden als ze het keizerschap van de ander in de weglopen 
hinie
-
- 1336 berichten
- 0 stemmen
Hij bedoelt dat in zijn buurt mensen elkaar ook vermoorden als ze het keizerschap van de ander in de weglopen 
Aha.... dat maakt alles duidelijk dan!!
Gather7
-
- 15 berichten
- 0 stemmen
Gisteren weer herzien.. En wat een prachtige muziek en beelden, hele mooie film..
Suez
-
- 9 berichten
- 342 stemmen
Een 2,5 voor de moeite. De film is wel mooi gemaakt maar ik heb er niks mee. Ik ben toendertijd in de bioscoop in slaap gevallen tijdens deze film:-)
Remi
-
- 6720 berichten
- 0 stemmen
Even een vraag voor de mensen die de 'Extended Version' hebben. 
Is het de moeite om 20 euro te betalen om deze film te kopen als je de normale versie al hebt? 
xx_kaatje_xx
-
- 4 berichten
- 0 stemmen
Zeker weten,
het is die 20 euro waard. Vind ik dan he
L. luchtloper
-
- 857 berichten
- 0 stemmen
Even een vraag voor de mensen die de 'Extended Version' hebben. 
Is het de moeite om 20 euro te betalen om deze film te kopen als je de normale versie al hebt? 
Yes, ik vind van wel, meestal houd ik niet van die dubbeldisc dvd's met allemaal die nutteloze extra's, maar bij Gladiator is dat niet.
Je hebt bijvoorbeeld extra dingen die wel de moeite waard zijn, zoals de making of, stunts enzo en een documentaire over gladiatoren. 
Remi
-
- 6720 berichten
- 0 stemmen
Nou, ik heb 'm gekocht en gelijk bekeken en ik moet zeggen dat ik er geen spijt van heb 
De extended version is veel leuker om naar te kijken, ook al zijn het (maar) 17 minuten 
De extra's zijn ook geweldig 
van een 4,5* naar 5* 
L. luchtloper
-
- 857 berichten
- 0 stemmen
-Ten slot, prachtige muziek van Hans Zimmer, the battle, the glory of Rome.
Pardon, het is "the Might of Rome", "Am I Not Merciful?" is de muziek van de scène die ik beschreef (spoiler) en die is ook prachtig
.
album: Gladiator> Various Artists
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12852 stemmen
LOTR zonder de fantasy.
Zoveelste overdreven lange spektakelfilm die niks anders doet als vervelen en vervelen. In eerste instantie viel vooral het tergend slechte acteerwerk op, maar na verloop van tijd vraag je je dan wel of het je het de acteurs wel kwalijk kan nemen. Ik zie Phoenix normaal graag bezig, maar vond het hier ergerlijk. Uiteindelijk hebben de acteurs ook erg weinig om handen. Kostuumpje aantrekken en hun lijntjes aframmelen. Enige emotie die ze hun in personage kunnen leggen is verloren moeite, aangezien de soundtrack er toch bovenuit torent en alle subtiliteit teniet doet. Ook zij moeten gedacht hebben, why bother.
Opvallen de kritiek op het einde op de film, in combinatie met de lof voor de soundtrack. Het einde te Hollywood, te sentimenteel ? De soundtrack is niks meer dan het equivalent van een " ... and they lived happily ever after" einde. Heroisch en banaal bombastisch gejengel dat er op zo'n manier indreunt dat het vooral beukkrampen veroorzaakt. En dan maar afgeven op zo'n songfestival omdat het melig is 
Nog een enorm pijnpunt zijn de gevechten. Enige vorm van choreografie wordt totaal verkloot door de cinematografie. Op zich is er niks mis met warrig camerawerk en snelle montage als ze de choreografie versterken, maar dit leek meer op een Dogme film waar men telkens verkeerd gemonteerd hadden. Nu hoeven de gevechten voor het verhaal ook niet volgbaar te zijn, Crowe wint toch
, maar mooi is het allerminst. 't Is vaak zelfs zo erg dat de soundtrack meer over het gevecht zegt dan de beelden. Het swoosht, klingt en klangt dan ook overdreven veel en hard.
Vreselijk sentiment, vreselijke score, vreselijke gevechten. Of het geschiedkundig correct is kan mij dan nog niks schelen, maar maakt er dan wel een goeie film van.
0.5* voor deze prul. Kitsch.
L. luchtloper
-
- 857 berichten
- 0 stemmen
standaard bad guy.
Ja, gelijk heb je. Ik krijg ook de schijt van al die keizers in al die actiefilms van tegenwoordig
, die door hun eigen falen niet hun vader mogen opvolgen en daarom hun eigen vader vermoorden. Die wraak uitoefenen op een geliefde generaal en een kind willen krijgen van hun eigen zus. Die gaat vechten in een arena met een vergiftigde tegenstander om zo de bevolking voor zich te winnen.Héééél erg standaard ja.
L. luchtloper
-
- 857 berichten
- 0 stemmen
0.5* voor deze prul. Kitsch.
Is wel erg laag
.
Goodfella_90
-
- 10408 berichten
- 2596 stemmen
Jij bent duidelijk nog niet bekend met het fenomeen Onderhond. 
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12852 stemmen
Als het echt moet wil ik trouwens nog wel twee positieve puntjes opnoemen :
- de queer giraffes grap. Nogal onverwacht.
- De slo-mo scene waarbij de gladiatoren met de vreemde maskers (en de morningstar) Crowe staan op te wachten. Zag er erg cool uit.
Sam_Bracke
-
- 237 berichten
- 289 stemmen
wat is er nu mis met deze film? jullie hebben gewoon geen smaak voor films, dit is echt een TOP film!! Deze verdient gewoon 5 * dat is zo
Kabukiman
-
- 414 berichten
- 75 stemmen
wat is er nu mis met deze film? jullie hebben gewoon geen smaak voor films, dit is echt een TOP film!! Deze verdient gewoon 5 * dat is zo
Wat is er dan precies zo goed aan deze film??
Alleen maar zeggen dat iemand die hem niet goed vindt "geen smaak heeft" is wel erg makkelijk.
(Als we dan over smaak gaan twisten zou ik hetzelfde kunnen zeggen over iemand die de afschuwelijke REMAKE van Tobe Hoopers meesterwerk THE TEXAS CHANSAW MASSACRE en het al veel slappere deel 2 van de op zich al hopeloos aan elkaar gejatte SAW als kennelijk favoriete "horror" film in zijn top tien heeft staan
)
L. luchtloper
-
- 857 berichten
- 0 stemmen
Als het echt moet wil ik trouwens nog wel twee positieve puntjes opnoemen :
- de queer giraffes grap. Nogal onverwacht.
- De slo-mo scene waarbij de gladiatoren met de vreemde maskers (en de morningstar) Crowe staan op te wachten. Zag er erg cool uit.
inderdaad ja, een sterke scène die slowmotion scène, die gepaard gaat met een Gladiator die plast van de angst. Daarna vliegt de deur open, de slaven (nog niet gladiator) worden verblind en diegene met met stekelhaar, vooraan (goede gel hadden ze toen
) wordt meteen keihard doodgeslagen met die slinger met kogel met pinnen eraan. Vet ja en spannend.De scène die na het gevecht volgt is ook wel mooi, de aankomst van de keizer in Rome.

(Het doet mij gewoon pijn om te zien hoe die giraffehandelaar in zijn ballen geknepen wordt door Proximo, minder leuk.
Maar terecht, moet je maar een geile giraffe verkopen.
)
Remi
-
- 6720 berichten
- 0 stemmen
Voor mij is deze film heel goed, waarom?
De geschiedenis.
Het klopt niet helemaal, maar het is modern. De personages zijn erg mooi gespeeld en het raakt mij erg. Ridley Scott maakt een speciale wereld in deze film wat alles nog beter maakt en de muziek doet er nog een schepje bovenop.

Deze film is inderdaad erg persoonlijk, maar het is echt een film voor mij
De gevechten zijn misschien niet allemaal even mooi, maar ik kan me goed inleven in 'Maximus'.
Het geloof en de culturen van de film vind ik ook erg mooi, dat ze geloven in het hiernamaals en dat Maximus zijn vrouw en kind wel terug zal zien als hij dood zal gaan.
Ik vind het ook erg mooi als je Maximus soms ziet hoe hij zijn dood ziet.
Dat maakt deze film voor mij goed
Lauwtjuh
-
- 8 berichten
- 16 stemmen
Deze film is echt gewoon zo mooi! Verhaal is goed en het is ook een tikkeltje ontroerend 
Pre- en sequels

Gladiator II
2024
290 reacties
Gerelateerd nieuws

Russell Crowe kritisch op 'Gladiator II': 'Geen begrip voor het origineel'

Historische actiefilm 'Gladiator' van Ridley Scott is vanavond te zien op televisie

Klassieker 'The Green Mile' van Frank Darabont is binnenkort te zien op Netflix

Originele 'Gladiator' van Ridley Scott binnenkort weer te zien op Netflix
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.113 reacties

The Lord of the Rings: The Return of the King
Avontuur / Fantasy, 2003
5.911 reacties

Se7en
Misdaad / Thriller, 1995
2.822 reacties
Gerelateerde tags
rome italiëouder-kindrelatiegladiatorarenasenaatromeinse rijkkeizerslavernijoude romeepischwraakslagveldslavenveilinghistorical fictionoude wereldgeweldgevechtstrijdwagenfilosoof fictieve geschiedenisbarbaarse horde2e eeuwopvolgercommodusmarcus aureliusmaximus filmnewfilmarchserenedefiant
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








