• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.421 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.788 stemmen
Avatar
 
banner banner

Gladiator (2000)

Historisch / Drama | 155 minuten / 171 minuten (extended edition)
4,19 10.816 stemmen

Genre: Historisch / Drama

Speelduur: 155 minuten / 171 minuten (extended edition)

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Malta / Marokko

Geregisseerd door: Ridley Scott

Met onder meer: Russell Crowe, Joaquin Phoenix en Connie Nielsen

IMDb beoordeling: 8,5 (1.827.037)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 18 mei 2000

Plot Gladiator

"What we do in life echoes in eternity."

De Romeinse generaal Maximus wordt ter dood veroordeeld door Commodus, de boosaardige troonopvolger van Marcus Aurelius. Maximus kan op het nippertje ontsnappen, maar zijn vrouw en zoon worden bruut vermoord. Als hij uitgeput hun zielloze lichamen heeft begraven, wordt hij gevonden door slavenhandelaren die hem doorverkopen aan de gladiatorenmeester Proximo. Proximo weet Maximus aan het vechten te krijgen in het Colosseum als gladiator, en al snel begint Maximus te beseffen dat dit wellicht de enige kans is om zich te wreken op de keizer.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van the-dude

the-dude

  • 21 berichten
  • 23 stemmen

ik zag ben hur toen ik 8 was. de film was een eenmalige voorstelling. wat een spektakel. ik heb hem nog vele malen gezien daarna.. ik heb uitgekeken naar een film zoals gladiator. Meer, Meer. en ik vond het alles behalve een teleurstelling. De actie scenes spatten van het beeld af. Het acteerwerk vond ik wel degelijk meer dan acceptabel. een heerlijke film die mij te kort duurde. dus opnieuw meer.

wat is er manlijker dan arena's, grote gevechten. eer, heldendom... ik draaf door. meer meer..


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Gladiator 2 zit er aan te komen..

klik


avatar van Nick Kang

Nick Kang

  • 973 berichten
  • 488 stemmen

Ik vind de eerste Gladiator een hele goede film. Ik hoop dat dat met Gladiator 2 ook zo is. Alhoewel ik denk dat deze slechter word dan zijn voorganger uit het jaar 2000.


avatar van Nick Kang

Nick Kang

  • 973 berichten
  • 488 stemmen

Gladiator is één van de beste films die ik ooit heb gezien. vooral dat stukje waar hij met zijn hand over het gewas gaat. Samen met de zeer mooie muziek erbij is het een zeer emotinionele film voor mij. Ik krijg er altijd rillingen van door mijn lijf als ik die film zie. Misschien komt het door mijn voorliefde van het romijnse rijk.


avatar van Melkor

Melkor

  • 357 berichten
  • 706 stemmen

Nick Kang schreef:

Misschien komt het door mijn voorliefde van het romijnse rijk.

en in welke tijd situeert u dat zogenaamde "Romijnse rijk ?


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen


avatar van Nick Kang

Nick Kang

  • 973 berichten
  • 488 stemmen

Jullie letten hier op MM wel er op spelfouten vind ik. Dat is toch wel een zwak punt.


avatar van blabla

blabla

  • 2070 berichten
  • 5243 stemmen

Nick Kang schreef:

Jullie letten hier op MM wel er op spelfouten vind ik. Dat is toch wel een zwak punt.

Van jou dat je die spelfouten maakt of van degenen die hier op letten.


avatar van Nick Kang

Nick Kang

  • 973 berichten
  • 488 stemmen

allebij moet ik eerlijk zeggen.


avatar van Hobbes

Hobbes

  • 2911 berichten
  • 1195 stemmen

dat weten we nou wel een keer.


avatar van De Knip

De Knip

  • 1885 berichten
  • 3681 stemmen

Nick Kang schreef:

allebij moet ik eerlijk zeggen.

Ik vind het helemaal niet triest, dat men klaagt over spelfouten.

Triester is dat jij niet eens allebei kunt spellen, kan ik echt niet bij.


avatar van Nick Kang

Nick Kang

  • 973 berichten
  • 488 stemmen

ach ja...


avatar van lindastuurman

lindastuurman

  • 1006 berichten
  • 0 stemmen

Ach, zo heeft ieder mens zijn minpunt(en)

Anyway, ik had beloofd niet zoveel off-topic reacties te plaatsen, dus hier nog even dit:

Ik was laatst nog in Rome en toen zijn we bij het colosseum op bezoek geweest. Nu bleek dat er eigenlijk niet zo bar veel van over is (als je vergelijkt met hoe was iig). Wat ik daarmee wil zeggen is dat ik vind dat er in de film zeer goede special effects zijn gecreeerd.

Als je in het colosseum staat dan voel en "zie" je gewoon wat er vroeger gebeurd is (of gebeurd zou kunnen zijn) en mede omdat ik de film had gezien maakt zo'n bezoekje het alleen maar mooier.

Het oude Rome hebben ze in de film ook wel heel mooi weer tot leven gebracht, wederom als je ziet hoe het oude Rome er nu bij ligt.

Oja, zo af en toe vond ik de gebouwen in de film er nogal piepschuimerig uitzien. Ik heb nu gezien dat die gebouwen echt zo'n uiterlijk hebben.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Las zojuist dat deze 20 september op tv komt.


avatar van EmDee

EmDee

  • 7192 berichten
  • 1417 stemmen

Zo gek is dat toch niet voor een film uit 2000 ?

Maar iedereen behoort deze DVD eigenlijk in zijn bezit te hebben. Wordt vaak gezien als referentie op beeld/geluid gebied voor een DVD.


avatar van Nick Kang

Nick Kang

  • 973 berichten
  • 488 stemmen

Alleen komt de film op Veronica8, dus dat is dan wel jammer. Elke keer die kutreclames die om de 20 minuten langskomen. Dan raak je helemaal uit de film. Ik moet nou maar is een keer de dvd gaan kopen van Gladiator. Want ik heb deze film nou al zo vaak gehuurd dat het onderhand nou wel eens tijd wordt


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Heb deze film net bekeken op DVD. Ik verwachte er wel iets anders van, maar ik vind het een hele goede film die een goed beeld geeft van de realiteit in de Romeinse Tijd. Het is totaal niet mijn genre, maar de muziek en het goede akteerwerk zorgt er toch voor dat ik deze film een 4.5 geef.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5889 stemmen

U-96 schreef:

...maar ik vind het een hele goede film die een goed beeld geeft van de realiteit in de Romeinse Tijd.

Hoe weet jij dat?


avatar van Melkor

Melkor

  • 357 berichten
  • 706 stemmen

He was there... 2000 years ago


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Die complete onzinberichten weer, Die HELEMAAAL NIETS TOEVOEGEN aan de film Gladiotor. shit brhgsadhgadgad


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Om het even weer 'in perspective' te brengen.

De film doet menigeen geloven dat ze erbij waren. Pluspunt voor de film. Wat wel een aardige opmerking van Scott was op de audio-commentary, dat het moment waar de romeinen hun pijlen in een stroom van brandend pek o.i.d. dopen, het volgens historici niet te bewijzen was dat het zo gebeurde. Scott nam echter zijn regie-vrijheid en claimde dat het hem wel logisch leek.

Zo zie je hoe de inventiviteit van een regisseur uit anno nu er misschien voor zorgt dat men het dadelijk 'en masse' voor waarheid aanneemt.

(iets zinnigs toegevoegd FK? )


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

LOL

Bedankt Stephan, hier leer ik iets van


avatar van nrggirl

nrggirl

  • 53 berichten
  • 640 stemmen

gladiator is een magische film het is goed gecombineerd met een verhaal en veel actie

ik kijk al uit na gladiator 2

ik hoop dat Russell Crowe daar ook in mee doet


avatar van Nick Kang

Nick Kang

  • 973 berichten
  • 488 stemmen

An old man once said: "Death smiles to us all. The only thing you could do is smile back"


avatar van Malfidus

Malfidus

  • 33 berichten
  • 56 stemmen

4 sterren: een zeer goede actiefilm, voornamelijk den tweede helft van de film was zeer goed, de Romeinse mentaliteit wordt goed weergegeven in de film, enkel spijtig dat den Gladiator op het einde van de film sterft door een laffe daad van de koning.


avatar van Nick Kang

Nick Kang

  • 973 berichten
  • 488 stemmen

juist mooi dat einde. Anders is het weer zo'n standaard happy end.


avatar van mc rosss

mc rosss

  • 30 berichten
  • 681 stemmen

idd hoeveel films heb je waarin de hoofdrolspeler sterft? ok breavehart en mss nog films maar veel zo'n films zijn er niet. en eigenlijk was het ook de wens van maximus om na zijn wraakactie naar zijn vrouw en kind te kunnen gaan.


avatar van mrtve

mrtve

  • 14 berichten
  • 1183 stemmen

hele goeie film met een goed eind....


avatar van Heracles

Heracles

  • 113 berichten
  • 780 stemmen

Hey wanneer komt deze nou op Veronica???


avatar van Nick Kang

Nick Kang

  • 973 berichten
  • 488 stemmen

Gladiator komt op 20 september op tv bij veronica8 ( wat nu v8 is ). Alleen ga ik hem niet kijken op veronica8 maar op dvd. Anders krijg ik neigingen om deze film te gaan kijken met reclames en hart van Nederland. En dat wil ik niet bij zo'n mooie film.

p.s. ik ben al een beetje in de gladiator stemming want ik heb gister de originele cd van Gladiator van U-96 gekregen. Een soort van vervroegd verjaardagscadeau.