Genre: Thriller
Speelduur: 136 minuten
Alternatieve titel: De Man Die Verdwijnen Moest
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Alfred Hitchcock
Met onder meer: Cary Grant, Eva Marie Saint en James Mason
IMDb beoordeling:
8,3 (367.542)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 18 december 1959
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot North by Northwest
"It's a deadly game of "tag" and Cary Grant is "it"!"
Roger Thornhill, een zakenman van middelbare leeftijd, wordt ontvoerd door twee mannen die hem als George Kaplan aanspreken en hem naar een verlaten landhuis brengen. Daar wordt hij stomdronken gevoerd en vervolgens in een auto gezet. Hij wordt gearresteerd door de politie, die hem vervolgens verhoort. Als hij dan zijn verhaal doet is er niemand die hem gelooft. Dan vlucht hij, waarna hij zowel door bad guys als door de politie wordt gezocht.
Externe links
Acteurs en actrices
Roger Thornhill
Eve Kendall
Phillip Vandamm
Clara Thornhill
Professor
Mrs. Townsend
Lester Townsend
Leonard
Valerian
Victor Larrabee
Reviews & comments
titan57nl
-
- 13 berichten
- 1 stemmen
Alfred Hitchcock; the master of suspense. Met zo'n bijnaam verwachtte ik 2 uur-durende spanning met veel gemoord en een waarschijnlijk pessimistsche boodschap (...)
Wat een knap geschreven rescensie.....en dat voor iemand van 15....petje af!!
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Hitchock de meest veelzijdige regisseur ooit? Hij is van alles, maar dat niet.
Daar ben ik het wel mee eens. Neem dan bijvoorbeeld Billy Wilder...
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8153 stemmen
Schitterende film van Hitchcock. Ik heb nu een aantal klassiekers van de beste man gezien en ik vind dit na Psycho zijn beste film tot nu toe.
Dat is allereerst te danken aan Cary Grant, die zeer sterk acteert en zijn rol overtuigend neerzet. Hij wist me ook een paar keer aan het lachen te krijgen. Allereerst met de scene waarin hij dronken tegen de politie foetert. Daarnaast vond ik de scene, waarbij hij op cynische wijze een veiling verpest, geweldig veel humor bevatten. 
Naast de humor is de film gewoon erg spannend omdat Hitchcock je tot op het laatst in het ongewisse laat hoe het nu precies zit. De scenes bij Mount Rushmore en met het sproeivliegtuigje zijn eigenlijk onvergetelijk.
Het verhaal zit verdeer waterdicht in elkaar en kent eigenlijk nauwelijks tot geen zwakke plekken.
Ik heb ook van de vijfde film van Hitchcock die ik nu gezien heb genoten. Gelukkig heeft de man nog veel meer films gemaakt!
een dikke 4,5* met kans op verhoging.
klute89
-
- 3649 berichten
- 0 stemmen
Vandaag gekeken, en heb bijzonder genoten. 
Het sterke acteren, de mooie muziek en de sterke cameravoering maken deze film een lust voor het oog.
bepaalde scene's zitten zo goed in elkaar en zijn zo mooi gefilmd, dat het maar weer eens bewezen is dat Hitchcock een genie is van de cinema!
ik vind 4,5* wel op z'n plaats 
Aloys/Bono/Axl
-
- 75 berichten
- 107 stemmen
Daar ben ik het wel mee eens. Neem dan bijvoorbeeld Billy Wilder...
Of Ridley Scott, of *heel veel namen*.
Hitchcock is niet de 'master of suspense' omdat ie zulke goede romantische komedies maakte 
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31148 berichten
- 5448 stemmen
Leuke film van Hitchcock, al speelt Grant nogal houterig en zijn de effects nogal erbarmelijk. Hitch was goed in spanning en verhaal, maar visueel vind ik hem vrij kitcherig. Het verhaal deed me wat denken aan Graham Greene met de nodige misverstanden en ook de humor heeft bij mij af en toe een glimlach doen opwellen. Verre van 'één van de beste films ooit' maar gewoon entertainement. Ik snap niet goed waarom men deze film zo hoog aanprijst. De film heeft z'n zwakke momenten en doet zowel qua verhaal, visueel en acteerwerk serieus onder in vergelijking met een hoop andere films.
robz
-
- 7 berichten
- 0 stemmen
Volgens mij Filmmuseum, heb je trouwens de trailer al gezien? Staat nu bovenaan tussen links
wolfmanrene
-
- 688 berichten
- 2912 stemmen
Sinds donderdag 26 juni in Filmmuseum, Filmhuis Den Haag en Lux Nijmegen, daarna volgen nog vele andere theaters. En de film draait ook op Lowlands...
Turkeyloverz
-
- 4239 berichten
- 1459 stemmen
Leuke film. Ik had hem liever in Filmmuseum gezien, maar goed. Ik moet eerst kwijt dat Cary Grant en James Stewart best op elkaar lijken.
North by Northwest is een prima film om eens achteruit te leunen en te gaan genieten. Cary lijkt op James Bond, maar dan zonder al die irritante Bond-dingen. Nee, geen irritante soundtrack, geen verplichtingen, geen nutteloze vrouwen. Roger Tornhill is helemaal vrij en het toeval (voor een groot deel) brengt hem overal, maar toch weer nergens, naar toe (wat de titel ook zo ongeveer betekent). Jammer dat dit al zo vaak is nagedaan, want het houdt me tegen om deze film een topper te vinden.
Er zitten natuurlijk "foutjes" in, al zijn het niet eens foutjes. Zo zijn de special effects niet geheel geloofwaardig, maar toch best knap gedaan. Ook zijn er scénes waarbij je denkt Right.., maar daar ga ik niet verder op in. Eerlijk is eerlijk, geen 1 van deze "foutjes" of ongeloofwaardige scénes waren irritant.
Hitchcock heeft na Psycho, Rear Window en North By Northwest wel zo ongeveer bewezen dat hij een topregisseur is. Ik moet er nog alleen wat aan wennen. Ik heb het gevoel dat herziening bij deze films wonderen kan verrichten.
Voorlopig 4*
Legan
-
- 18121 berichten
- 4947 stemmen
Ik zat er zwaar over te denken om voor North by Northwest een uitzondering te maken en deze in de herhaling te gooien omdat ik deze meer dan 15 jaar geleden zag. En als beginnend pubertje zie je toch dingen anders. Echter als ik dan de review van Film Pegasus lees, dan herken ik mijzelf 100% erin. Nog maar even nadenken erover
.
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
. Ik moet eerst kwijt dat Cary Grant en James Stewart best op elkaar lijken.
....?
Onderhond
-
- 87594 berichten
- 12844 stemmen
En als beginnend pubertje zie je toch dingen anders.
Je ogen functioneren doorgaans wat beter, misschien dat je door de waas nu de slechte effecten niet meer zo opvallen 
Legan
-
- 18121 berichten
- 4947 stemmen
Je ogen functioneren doorgaans wat beter, misschien dat je door de waas nu de slechte effecten niet meer zo opvallen 
Turkeyloverz
-
- 4239 berichten
- 1459 stemmen
....?
Ik dacht de hele tijd dat ik naar James Stewart zat te kijken.
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Deze film vandaag herzien. Haalt het bij lange na niet bij zijn films zoals "Vertigo" en "Psycho".
Film bevat best mooie scenes, zoals de scene in het korenveld waarbij Gary Grant aangevallen werd door een sproeivliegtuig - verreweg de beste scene -, en de slotscene op Mount Rushmore. De zwakte in deze film vond ik het script. Dat kwam voor mij heel erg ongeloofwaardig over.
Ik was ook niet zo gecharmeerd van het acteren van Eve Marie Saint. Ik vond ze niet zo sterk. Geef mij toch maar Janet Leigh.
Niettemin is "North by Northwest" altijd nog een zeer goede Hitchcock, die toch nog ver boven het gemiddelde uitsteekt, maar ik vind het absoluut geen meesterwerk. Ik denk ook niet dat ik deze film nog een keer ga herzien.
4,0*
Movsin
-
- 8264 berichten
- 8427 stemmen
Hitchcock himself komt in het begin van de film te laat om op de bus te stappen, maar hij is zeker, zoals meestal, op tijd om ons een goede suspense story op te dienen.
De hele intrige vind ik goed, sommige scènes schitterend (de achtervolging met het vliegtuig, de veiling van kunstvoorwerpen, de scènes in het chalet op het einde van de film), andere dan weer minder (het dronken besturen van een wagen in het beginne en het gevecht op de rotsen op het einde van de film).
De romantiek in de film zorgt voor wat detente en mag er gerust bij.
Ook niet te vergeten : de schitterende acteur die Gary Grant is.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7279 stemmen
Goede thriller van Hitchcock met avontuurlijke trekjes. Grant is goed op dreef en de cinematografie is indrukwekkend. Goed vakmanschap.
®Tc
-
- 8212 berichten
- 1087 stemmen
Wat een thriller weeral van Hitchcock, de meester in het vak al heeft hij nog betere films dan deze. De spanning is weer troef bij legendarisch scenes ala het vliegtuig. Cary Grant acteert zeer goed in deze film, vooral de humor van zin personage is super Waar hij bivoorbeeld weet te ontsnappen op die kunstveiling, geweldig!. De rest doet het ook allemaal goed. Leve Hitchcock!
Lee-john
-
- 103 berichten
- 876 stemmen
goede film, vol spanning, actie en humor. alleen ik vind echt dat het einde een beetje mislukt is, afgeraffeld en komt niet goed uit de verf. zonde! 3,5*
niethie
-
- 7319 berichten
- 7244 stemmen
Jaren geleden alweer dat ik deze film zag maar ik ben hem nooit vergeten, behoorde vroeger ook zeker tot een van mijn favoriete van de grootmeester. De film steekt erg goed in elkaar, is ontzettend spannend, goed geacteerd en erg sfeervol. Zou hem eens moeten herzien voor een beter oordeel maar durf het tot die tijd wel op een 4 te houden.
4 sterren
voskat
-
- 1026 berichten
- 1088 stemmen
Film bevat best mooie scenes, zoals de scene in het korenveld waarbij Gary Grant aangevallen werd door een sproeivliegtuig - verreweg de beste scene -, en de slotscene op Mount Rushmore.
Hmm, wordt echt tijd om naar bed te gaan. Ik las "kots-scene op Mount Rushmore".
wwelover
-
- 2605 berichten
- 3957 stemmen
Nou dit is wat je noemt een film! Wat een geweldige film zeg. Zeker één van de beste die ik heb gezien, en gaat dus ook mooi mijn top 10 in. Wat een spektakel stuk. Echt alles klopt aan deze film.
Wat een geweldig verhaal. Je wordt continue verast en is dus ook verre van voorspelbaar. Elk moment van de film is spannend en dat is natuurlijk erg prettig in een avonturenfilm.
De actie was ook super, wat een geweldige scene's eerst die met het vliegtuig, wat een briljant bedacht en uitgewerkt moment. En natuurlijk het eind op Mount Rushmore
Ook de muziek was super gedaan, lekker gewoon een orkestje gedaan. Super!
Acteerwerk was ook meer dan subliem. Zeker van Cary Grant, denk wel één van de beste acteurs aller tijden. Wat een man.
Een diepe buiging voor Alfred Hitchcock want dit is echt een meesterwerk.
5*
Adrenal
-
- 1381 berichten
- 0 stemmen
Goede, spannende film weer van Hitchcock. Lichter van opzet dan de andere films die ik van hem zag en dat werkte goed. Een nadeel: de F.B.I.-agenten (of wat het ook waren) die weer alles uit moesten leggen. Maar dat kan de pret niet drukken! Er zaten ook enkele spannende en indrukwekkende scènes in zoals het stukje met het sportvliegtuigje. Ook soms hardop moeten lachen met de originele oneliners. 4*!
Gerelateerd nieuws

'North by Northwest' straalt in 4K-uitgave voor verzamelaars: 'Cooler dan alle James Bonds bij elkaar'
Bekijk ook

C'era una Volta il West
Western, 1968
2.820 reacties

Il Buono, il Brutto, il Cattivo
Western, 1966
2.379 reacties

One Flew over the Cuckoo's Nest
Drama, 1975
1.461 reacties

12 Angry Men
Drama, 1957
870 reacties

Shoah
Documentaire / Oorlog, 1985
110 reacties

Roger Waters the Wall
Documentaire / Muziek, 2014
27 reacties
Gerelateerde tags
new york citymoordspionmount rushmore national memorial undercover agentespionagebedrogromantiekverkeerde identiteitop de vluchtvoortvluchtigespionagereclameframedon the roadgovernment agentroadmovieframed for murdertrainscold war eramount rushmore adventureman on the runcouple on the runmoral relativism
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










