- Home
- Films
- Gran Torino
- Filtered
Genre: Drama / Misdaad
Speelduur: 116 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Clint Eastwood
Met onder meer: Clint Eastwood, Bee Vang en Ahney Her
IMDb beoordeling:
8,1 (856.430)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 12 maart 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Gran Torino
"Ever come across somebody you shouldn't have f#cked with?"
Walt Kowalski (Clint Eastwood), is een knorrige oorlogsveteraan en oud fabriekswerker die net zijn vrouw heeft verloren en geen goed contact heeft met zijn zoons. Ook zijn buren ziet hij amper. Ooit was het nog een goede buurt, maar nu wonen er voornamelijk Aziatische Hmong-immigranten om hem heen. En daar moet Walt helemaal niks van hebben. Door zijn ervaringen in de oorlog in Korea heeft hij een hekel aan Aziaten, maar eigenlijk aan zo'n beetje alle culturen. Hij wil het liefst met rust gelaten worden, door iedereen. Totdat op een nacht zijn prachtige auto, een Gran Torino, bijna wordt gestolen. De dader is zijn buurjongetje die dit deed onder druk van een lokale bende. Dit zet een serie gebeurtenissen in gang die het leven van Walt én zijn buren voorgoed zal veranderen...
Externe links
Acteurs en actrices
Walt Kowalski
Father Janovich
Thao
Sue
Mitch Kowalski
Karen Kowalski
Ashley Kowalski
Steve Kowalski
Barber Martin
Tim Kennedy
Video's en trailers
Reviews & comments
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
De 100ste recensie bij deze film. 
Zelden is er een film (of ander medium) geweest dat zoveel sympathie kan opwekken voor de gemiddelde grommige redneck.
Clint Eastwood kan het
Rednecks zijn plots cool. Meer nog: hoe racistischer Walt wordt in de film, hoe meer je hem mag 
Ik was eigenlijk nogal voorzichtig curieus naar deze film. Ik ken (net als de meeste hier) Clint vooral van de Dollar-triologie van Leone. (+/- 45 jaar voor deze film
). Dus ik was wel curieus naar hoe hij het er hier ging vanaf brengen. En anderzijds was ik dus op mijn goede, omdat ik moraliserende films schuw, doordat deze vaak te opdringerig zijn.
Deze film wordt nooit echt te opdringerig. Voorzichtig groeit Walt naar zijn Aziatische buurtbewoners toe. Gewoon omdat hij niemand anders meer heeft, en hij in zit met Tao, een jochie dat 60 jaar jonger is dan hem, maar totaal geen ballen aan zijn lijf heeft. 
Is het enkel dat? Zeker niet. Zijn geweten knaagt 60 jaar na Korea nog aan hem. Zeer begrijpelijk (als je ziet dat mensen in Europa soms nog emotioneel worden over WO2).
De dood die al 60 jaar aan hem knaagt zal hij pas nu maar naast zich kunnen neerleggen.
Het einde is fantastisch. Ik heb het ook al genoemd in het forumtopic over goede eindes. Je weet echt niet wat je moet verwachten. Het kan gewoon alle kanten op, maar zeker niet die kant dat het uiteindelijk op gaat. Vond het best geniaal dat hij geeneen wapen bij had, maar door zelf dood te gaan er voor zorgde dat hij de anderen een beter leven gaf. Het ultieme offer.
Maar wat stond er nu eigenlijk in die brief van het kliniek? Was hij dodelijk ziek? Vermoedelijk wel ja ... Maar dat gaan we nooit weten.
Minpuntjes zijn de andere acteurs. Hoewel de film vooral rond Clint draait heb je (spijtiggenoeg) nog andere acteurs nodig om het verhaal aan te kleden. Op bepaalde momenten denk je zelf dat Clint zijn eigen buren de buren van Walt spelen in de film
4,0*
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3126 stemmen
Lekker voortkrabbelende film met een heerlijke norse Eastwood.
Walt's karakter wordt aardig wat humor meegegeven. Eastwood speelt het zelfs zo dat je snel symphatie voor de man kan opbrengen. Het verhaal wordt op een lekker rustig tempo verteld, daarnaast is het verhaal wel weer erg simpel en weet je precies wat er gaat gebeuren. Een verhaal als dit is dan ook niet echt meer vernieuwend. Verder steek het gewoon leuk in elkaar, waar sommige elementen goed zijn geslaagd en andere wat minder. Het is vooral Eastwood met zijn spel die de film red. Aan het eind had ik echt zoiets, "en dat allemaal om een auto?" De Gran Torino, erg mooie auto trouwens, zelf had dan ook niet echt een hele grote functie in de film.
TMP
-
- 1892 berichten
- 1718 stemmen
Hoewel je in grote lijnen wel weet wat uiteindelijk gaat gebeuren, is dit een indrukwekkende film van Eastwood. Hij draagt de film ook zelf met geweldig acteerwerk.
Dikverdiende 4*
remorz
-
- 2497 berichten
- 2743 stemmen
Aardig filmpje.
Ondanks dat het er een beetje dik bovenop ligt hier en daar, boeit het wel. Komt natuurlijk vooral door het personage van Eastwood en hoe zijn vooroordelen langzaam tussen zijn vingers door glijden. Vind Eastwood het overtuigend neerzetten, al lijkt me de rol ook niet te moeilijk.
Het verhaal vermijdt de clichés niet - en dat levert wat vervelende scènes op. Wat te denken van de kluchtige confrontatie met de twee negers die het buurmeisje lastig vallen. Of de Karate Kid-achtige ontwikkeling tussen Walt en buurjongen.
Toch is het de ontegenzeggelijke charme van Walt als protagonist, die vrijwel iedere scène van een droogkomische ondertoon voorziet. En daarmee dus ook het cliché van het verhaal als geheel ietwat naar de achtergrond dringt.
Zal nooit mijn regisseur worden, vrees ik maar de vloekende nukkige brombejaarde Walt is een personage dat een voor de rest nogal saaie en versleten film tot een voldoende tilt.
3*
%%%%%%
-
- 2543 berichten
- 1234 stemmen
Een draak van een film
Op basis van het eerste gedeelte van de film zou de score die toch al behoorlijk laag is nog lager hebben uitgevallen.
Het begin is vrij steriotyp je ziet de mensen om Walt voorbijkomen ( die ontzettend simpel, sterio typ worden neergezet. ) Het begin is eigenlijk gewoon vervelend en op een gegeven moment dacht ik zelfs ''waar ben ik eigenlijk naar het kijken ?'' Want cinomatografies was het ontzettend matig,karakter uitdieping ?, het verhaal ja dat is gewoon een grote cliche. Om het anders uit te leggen het was zeurige scenes na zeurige scenes. De film leek gewoon vast te zitten !
Het begint eigenlijk wat op te fleuren als Walt de Hmong-immigranten beter leert kennen. Want dan had ik eigenlijk pas het gevoel dat de film wat vooruit krabbelt.Wat vooral komt door Ahney Her. Dat was een interessant personage waar aardig wat potentie in zit. Alhoewel ik de ontmoeting tussen Clint en Ahney tussen de gangsters wel weer ontzettend matig,maar de dialgogen de daaropvolgende scene tussen die2 waren wel weer van acceptabel niveau. Zowiezo zat de chemie tussen Walt en Ahney wel goed dat zag je goed terug in de Rondleiding . Ik kon dat wat minder zeggen over het broertje van haar wat weer eens zo'n cliche personage was (Daar hadden we natuurlijk te weinig van ) dat door Walt word omgetovert op een rockyofzoals een user boven me schreef karate kid manier in een heel ander persoon. De manier van opstand komen was ook zo super subtiel.
Het einde is dan op een orginele manier gebracht,maar verassend ? Nee, dat word het nergens.
Deze gedateerde film kent hier en daar een moeizaam lichtpuntje dat vooral door Ahney komt.
Mufasa
-
- 3 berichten
- 14 stemmen
prachtig, prachtig. Hiervan heb ik echt genoten. Het bracht ook geen moment verveling. een echte aanrader ! een van mijn favoriete films.
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
Ik vind dit zeker geen slechte film maar ik kan me wel vinden in een aantal minpunten die jullie noemen. Bijvoorbeeld dat zowel Walt als zijn familie een beetje stereotype worden neergezet. Dit geld ook voor die bendes, ik vond ze niet zozeer ongeloofwaardig maar ze lieten ook niets nieuws zien. Opzich is dat niet erg. Ik zit nu wel minpunten op te noemen maar ik moet natuurlijk ook melden dat dit een prima films is en dat er best goed geacteerd word. De setting is leuk, Walt is een interessant personage en die auto is ook wel te pruimen 
Het einde snapte ik dan weer niet 100% (hij wou dat ze de gevangenis in gingen?), en ik had iets meer actie/geweld verwacht. Hij verdiend niet zo'n hoge plek in de Top 250 imo.
DeCol
-
- 7009 berichten
- 3024 stemmen
Leuk, die Clint Eastwood.
Weinig verrassend en misschien wat te stereotyp, maar wat heb ik genoten van de acteur Clint Eastwood. Heerlijk hoe hij Walt vertolkt, die norse man met zijn grove taalgebruik. Ik heb ook een paar hard kunnen lachen. Hilarisch als Walt, Thao gaat leren een mannelijk gesprek te houden. Maar ook de rondleiding bij de buren. Echt grappig. Ik had eigenlijk een gewelddadig wraakfilmpje verwacht. Niet dus! Van het einde stond ik helemaal niet te kijken, maar het was zeker mooi en gepast.
4,0*
Camorra
-
- 73 berichten
- 67 stemmen
And don't talk about having no job, no car, no girlfriend, no future, no dick.
Gran Torino.
Old man rage! Die man die hierin de hoofdrol speelt is een genius echt ik heb genoten van z'n oude gezeur, vroeger alles beter, proud American, deed me een beetje denken aan mijn opa. Anyways de film is gaaf, alleen al vanwege de hoofdrolspeler, het verhaal is mooi, maar best saai. Ik heb van deze film genoten maar ik kan goed begrijpen als mensen dit niks vinden, er gebeurt namelijk vrij weinig.
Nou ben ik wel vrij positief enzo maar lang niet iedereen acteerde zo goed als clint, zoals hier boven al gezegd word, de chinezen Gang om het maar zo te noemen speelt zeer zwak, vond ze er ook slecht uitzien, lijken wel de serveersters van de afhaal chinees hier, en ze rijden ook rond in iets waarvan je denkt, hmm budget van de film zal wel op zijn geweest. Verder vind ik dat Clint echt ongelofelijk onduidelijk praat, past bij hem en is goed voor zijn rol in de film, maar zonder ondertiteling en pas een paar jaar engels kennis is het toch moeilijk te volgen.
top film 3,5 * dik verdient,
maxroelofs
-
- 2838 berichten
- 1659 stemmen
Positief verrast.
Van tevoren wist ik niet zo goed wat ik er me bij voor moest stellen, zou het een film worden die meer te zoeken was in de hoek van de arthouse cinema of een typisch Amerikaans filmpje. Wat we uiteindelijk voorgeschoteld kregen hing er een beetje tussen in maar dan wel zodanig gedaan dat de grenzen ietwat verwaterden en je niet echt weet wat je met het resultaat moet. Het is niet alleen een buitengewoon bijzonder verhaal, je krijgt ook nog eens een moralistisch einde mee waar je veel theorieën op los kunt laten.
Het verhaal heeft een bijzondere opbouw. Ook hier kun je weer veel over de verhoudingen na denken. Walt is zelf gewent altijd te leven als een eenling, iemand die alleen vecht in de oorlog en die de rest allemaal wat van zich af houd. Hij zei in de film bijvoorbeeld ook dat hij er in de oorlog op voorbereid was dierbaren te ver hij daarna een zelfde geval tegen komt bij de buren grijpt hij in. De buurjongen zelf ziet hem meer als het vaderfiguur dat hij nooit gehad heeft. Hierdoor ontstaat er een bijzondere band die in de film erg mooi wordt weergegeven.
Eastwood is de perfecte acteur voor deze film. Erg onder de indruk van zijn kwaliteiten. Soms was het iets te erg over de top maar over het algemeen toch zeer sterk. De rest acteerde wel oke, ze deden het niet geweldig maar slecht waren ze ook niet.
Wat het doel was van de ziekte van Walt, je kunt er veel bij bedenken net zoals bij het einde. Een slimme film die nog een tijdje in je hoofd blijft rondspoken.
Enige minpuntje is dat het soms wat te erg werd overdreven, net iets te ongeloofwaardig was maar voor de rest weinig dan lof voor deze film.
4*
K. V.
-
- 4364 berichten
- 3769 stemmen
Dit was een hele goeie film. Het verhaal is misschien niet zo origineel, maar Clint Eastwood is hier echt wel de ster van de film. Hij is subliem gecast als de norse en grommende (letterlijk ook
) hoofdrolspeler. De film is af en toe ook grappig en verveelde niet ondanks dat de film bijna twee uur duurde. Het einde was wel wat voorspelbaar, maar stoorde niet.
Een aanrader.
Ferdydurke
-
- 1353 berichten
- 854 stemmen
Het verhaal was wel goed maar te scènes kwamen veel te geregisseerd over.
En dan bedoel ik niet gewoon acteer werk enzo (alhoewel ik dat ook niet zo spetterend vond) maar de opbouw van de scènes.
Dat vind ik ook. Deze film wil te veel, en wil dat te makkelijk. Dat zie je terug in veel geforceerde scènes, die mank gaan aan echte scherpte en geloofwaardigheid.
Bittere oude stomp en tevens kersverse weduwnaar met weggestopt overzees oorlogstrauma en een slechte verhouding met zijn kinderen, banjert als zo'n beetje de laatste blanke in een mijnenveld van racisme en culturele vooroordelen in een vervallen stedelijk Amerika. Daar kun je een langlopende serie van maken. Eastwood doet het in twee uurtjes, en hecht de boel af met een opoffering die tegelijkertijd een boetedoening is.
Net als in Unforgiven is het de overleden, aanbeden echtgenote die een grote rol op de achtergrond speelt in het wedervaren van het hoofdpersonage. Maar waar Unforgiven een sfeer ademde van ambivalentie en tragiek, lijkt Eastwood hier met elke scène een 'waarheid' te willen verkondigen. Dat de protagonist zijn overleden vrouw hier, in tegenstelling tot in Unforgiven, wél 'trouw' kan blijven en door zijn laatste daad ook nog eens als een held door iedereen vereerd wordt, maakt deze film bepaald niet beter; wel sentimenteel en nogal moralistisch.
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Weer een sublieme prestatie van Eastwood, zowel voor als achter de camera. Dit is typisch zo'n werkje dat nog wel even drie uur langer mag duren en dat is geweldig als je zoiets kunt presteren. Geen bekende formules of uitgestippelde routes maar pure realisme met een glashard karakter in de hoofdrol. Veertien doden op zijn naam, dat vergt moed en daadkracht en het resulteert in een blijvende vastberadenheid. Dat zie je terug in zijn rustige handelingen, niet elke opa weet op zo'n koele wijze drie gangsters onder controle te houden. Helaas wisten twee acteurs me niet te overtuigen. Janovic, de priester, vond ik maar vervelend en Sue reageerde af en toe totaal misplaatst.
Er is veel humor terug te vinden en er wordt nergens getracht om te shockeren of echt indruk te maken. We dwalen gewoon rustig mee in een interessante totstandkoming waarbij Kowalski met een aansteker maar liefst vijf bendeleden achter de tralies weet te krijgen.
Dreiecke
-
- 2768 berichten
- 902 stemmen
Een prachtige film, waarin vooral het drama mij overtuigt. Een bijzonder mooi menselijk verhaal, een studie van emoties, schuld en boete in een meeslepende en aangrijpende vorm gegoten. Erg mooi!
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Viel me ietwat tegen daar de score hier erg hoog is. Clint speelt zijn rol als zuchtende brombeer met verve, maar de buurjongen speelt zeer zwak. Ook de gangleden zijn te clichématig en deden me weinig. Wat deze film natuurlijk mooi maakt is dat 2 totaal verschillende werelden dichter en dichter naar elkaar toegroeien. Zitten ook best wat grappige stukjes bij. Het einde waarbij het testament wordt opgelezen en de reactie hierop van zijn schoondochter en kleindochter zeggen veel en gaven een grote glimlach. Walt is een moeilijke man, maar zijn familie was puur op zijn geld uit en waren nou ook niet echt treurig om de dood van hun moeder/oma.
Overall is het me allemaal wat te standaard en excelleert nergens. 3 sterren vooralsnog.
tommykonijn
-
- 5140 berichten
- 2357 stemmen
Ik wist niet echt wat ik van de film moest verwachten, maar omdat hij hoge beoordelingen kreeg en een Eastwood film niet snel tegenvalt, wilde ik hem toch eens zien. Opzich is het mooie film. Het verhaal is sterk en het wordt ook prima uitgewerkt. Clint Eastwood doet het prima in zijn rol en speelt erg overtuigend. Soms moest ik een beetje lachen om zijn gedrag in de film. De rest van de cast doet het ook aardig, enkel de buurjongen die hij van alles leert vond ik niet op alle momenten overtuigend en dit geldt ook voor de bendeleden. Het einde van de film is ook een beetje apart. Althans, ik zag het niet aankomen. Sowieso bevatte de film niet echt clichés, en dat is ook goed. Daarnaast gaat de film niet vervelen, en tijdens het kijken ben je benieuwd naar wat er verder gaat gebeuren. Een goede film, met een aangrijpend verhaal.
3,5*
thunderball
-
- 5882 berichten
- 1414 stemmen
Deze voor een groot deel al eens gezien, maar toen pakte hij mij totaal niet.
Vorige week in de herkansing en kan niet anders dan toegeven, dat ik hem nu echt goed vond.
Clint is goed opdreef als knorrige, oude oorlogsveteraan, die niets moet hebben van zijn Aziatische buren en alleen van zijn hond en oude, mooie auto houdt.
Het opmerkelijke is dat Eastwood, ondanks zijn oude leeftijd en niet meer zo atletische manier van bewegen, toch een en al kracht en power uit straalt en de coolheid zelf is.
Hij draagt gewoon deze hele film met zijn uitstraling en performance.
Ik heb dan ook afgelopen maandag echt genoten en het einde ontroerde mij zelfs.
Een dikke acht, ofwel vier sterren.
Steinson
-
- 44 berichten
- 184 stemmen
Eastwood zet een goede rol neer als verbitterde persoonlijkheid. Dat doet het hem.
Sergio Leone
-
- 4413 berichten
- 3097 stemmen
Goed.
Afgaande op de poster dacht ik een soort Harry Brown voorgeschoteld te krijgen, maar eigenlijk is dit een vrij kleffe buddyfilm.
Enige subtiliteit ontbreekt eigenlijk volledig; zowel de "haat"mopjes als de schouderklopjes zijn zo binnen de lijntjes dat het soms zelfs saaiig wordt.
Naar het einde toe komt er wat vuur in de pan en het levert zelfs een ontroerende finale op; hoewel ik zo'n sterfscène misschien liever in een western had gezien.
Clint Eastwood is naast een goed acteur ook een icoon. Lange tijd is hij de coolheid zelve geweest en voor de meesten zal hij dat ook nog zijn, maar in deze film vind ik hem niet helemaal goed. Het brompottige gedoe ligt er wel héél erg dik op waardoor het gevaar voor een karikatuur om de hoek loert.
Over de andere castleden ben ik helemaal niet te spreken: Hmong zullen ze zeker en vast zijn, maar van acteren hebben ze geen kaas gegeten.
Als regisseur voldoet Eastwood wél helemaal. Hoewel cliché, voorspelbaar en bol van de onsubtiele thematiek staat er een verhaal. De speelduur boeit op elk moment en dat is grotendeels zijn verdienste, ook al oogt het geheel wederom grauw en grijzig.
3,5
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11080 stemmen
Prachtige film waarin een oude veteraan een bijzondere vriendschap ontwikkelt met zijn Aziatische buurjongen. Deze vriendschap ontwikkelt zich op een geloofwaardige manier en is mooi om te zien (ook al zijn de personages wat stereotiep). Het laatste gedeelte is zowel sterk als aangrijpend. Clint Eastwood is hier een genot om aan het werk te zien en is ook werkelijk perfect als de grofgebekte, racistische en verbitterde oude man.
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
geweldige film,met een einde,even simpel als effiecient.
dat zo'n clint dit nog weet te maken na een enorme carriere is indrukwekkend.
nu hoop ik wel dat zijn betere werk terecht een indruk maken zoals deze,
en niet die vreselijke lege stoel speech tijdens de US verkiezingen.
want dat zou hem teniet doen.
dikke voldoende 4!
kosmo
-
- 19 berichten
- 851 stemmen
Voldoende
Op zich wel opgelucht dat Clint op zijn 80e niet twee uur lang op de vuist gaat met dat schorem. Het personage van Eastwood vond ik eigenlijk best wel leuk. De rest van de personages zijn echter zo verschrikkelijk slecht geschreven, met als dieptepunt de 'bende'. Script staat vol stereotypes en laakt enige subtiliteit. Ik heb mij daarnaast ook geërgerd aan zowat alle acteurs behalve Eastwood. Vooral Bee Vang viel hier te licht uit voor zo'n grote rol. De dialogen kwamen erg houterig over, ik weet niet of dit lag aan de acteurs of het script.
Wel erg genoten van de vormgeving. De Amerikaanse buitenwijksetting vond ik erg mooi. Verder was ook de humor leuk, zowel Walt als de zus kwamen regelmatig leuk uit de hoek. Het helpt ook dat men enigszins lijkt te beseffen dat het verhaal nogal over-the-top is, en de film zich dus niet te serieus neemt. Mooi nummer aan het einde ook.
3*
JeroenFR08
-
- 557 berichten
- 419 stemmen
Genieten. Verwachtte iets anders maar kreeg een heel mooie film. Je wordt er gewoon vrolijk van. Wat is Eastwood goed. Heel de cast is goed. Mooie sfeer. Wat een uniek verhaal, Eastwood kan alles, acteren regiseren. Nu nog Unforgiven zien van hem.
Lekkere film zeg. Mooi.
arno74
-
- 8700 berichten
- 3342 stemmen
Erg mooie film over een cynische Amerikaan wiens auto wordt gestolen. Een goed script, geweldig acteer- en camerawerk, en opvallend goede dialogen met droge humor en een heerlijke sfeer. De film kreeg een lading nominaties over zich heen, o.a. voor de Golden Globes, maar won er veel te weinig. Geslaagde film, terecht hoog genoteerd.
John Barry
-
- 3410 berichten
- 638 stemmen
Gran Torino is een mooie film. Vooral het goede acteerwerk van Clint Eastwood valt op.
Deze film gaat over de knorrige Amerikaan Walt Kowalski, hij is oud militair in de Korea oorlog geweest. Hij heeft een hekel aan Aziaten door die oorlogservaringen. Nu wil het toeval dat er in de buurt waar hij woont vooral veel Aziatische Hmong-immigranten wonen. Van die mensen wil Walt niks te maken hebben. Maar door een incident met de auto van Walt gaan de immigranten en Walt meer naar elkaar toe groeien.
Hierbij kon ik meteen tot een belangrijk minpunt van deze film. De immigranten en Walt groeien te snel naar elkaar toe. Binnen een korte tijd laat Walt zich uitnodigen om bij zijn Aziatische buren te eten. Walt is iemand die aanvankelijk niks met de immigranten te maken wilt hebben. Maar na het auto incident gaat het plots snel, te snel. De filmmakers hadden meer tijd mogen besteden voor het naar elkaar toegroeien van de immigranten en Walt. Nu ging het in deze film te snel.
Deze film focust vooral in de tweede helft specifiek op de relatie tussen Walt en Thao. Voor deze relatie neemt de film goed genoeg de tijd. Eerst loopt Walt maar te schelden op Thao dat het een watje is en hij noemt hem een pinda. Maar geleidelijk aan word Walt een soort vaderfiguur voor Thao. De relatie tussen die twee komt geloofwaardig over in de film.
Clint Eastwood acteert geweldig. Zijn personage Walt is echt een soort knorrepot. Je moet vaak om zijn personage lachen. Mooi weergeven is hoe het personage gedurende de film zich ontwikkelt. Eerst denk je: Wat is dat nu voor rare oude man ? Maar gedurende de film ga je steeds meer het personage Walt begrijpen. Walt maakt in deze film een grote karakterontwikkeling door. Clint Eastwood zet een geweldig personage neer voor deze film, ondanks de hoge leeftijd van Eastwood straalt hij in deze film een soort coolheid uit. Echt knap werk van Eastwood. De rest van de cast acteert naar behoren, maar ze acteren niet hoogstaand. Maar het acteerwerk kan er mee door.
Het einde van de film is toch wel om even stil van te worden. Wat een heldendaad van Walt Kowalski. Een ontroerend einde.
Al met al vind ik Gran Torino een mooie film. Vooral door het geweldige acteerwerk van Clint Eastwood is deze film een aanrader. Die man zet echt een geweldig personage neer in deze film.
4 sterren voor deze film.
J. Clouseau
-
- 976 berichten
- 1075 stemmen
Deze film bevat evenveel clichés als de gemiddelde wenskaart: een oude racist die langzaam warmer en menselijker wordt, zijn kinderen die enkel uit zijn op de erfenis, migrantenjongeren die rondcruisen en slaags raken met elkaar, een stille jongen die moet laten zien dat hij een man is... En dat allemaal in een kabbelend en voorspelbaar verhaaltje. Gran Torino had dus even goed een film kunnen zijn om zo snel mogelijk te vergeten, ware het niet dat één man de film overeind houdt: Clint Eastwood. Hij speelt zijn rol zó geweldig, vol overtuiging, met mimiek en lichaamstaal en met veel humor, dat hij eigenhandig de film redt.
Movsin
-
- 8286 berichten
- 8432 stemmen
Dit is één van die vele films waarin een hoofdpersonage zich halsstarrig, fanatiek houdt aan een bepaalde levensopvatting die hij gaandeweg corrigeeret en uiteindelijk bijdraait en zich zelf, zelfs met zijn leven op het spel, inzet om te verdedigen wat hij voorheen hekelde.
Gewoonlijk komt er dan een happy end wat in deze film hier niet het geval is en ongetwijfeld van betere kwalitiet is dan al die andere die uiteindelijk op propaganda voor het Amerikaanse volk uitdraaien.
Clint Esatwood, zeer oud ondertussen, schittert in zijn rol. De vele cynische uitlatingen zijn een belangrijk, eerder grappig, onderdeel van deze film, die boeit, een beetje ontroert en de toeschouwer zeker niet achterlaat met een gevoel van bedot te zijn.
Queno
-
- 122 berichten
- 921 stemmen
Zeer prachtige film omtrent Dirty Harry Clint Eastwood die als bruut (ex-oorlogsmilitair) transformeert naar een zachtvriendelijke persoon en verbroedert met een jong sullig Chineesje. Alles om hem heen is hem ontvallen en Walt Kowalski heeft om nabij zijn gazon nergens meer zin in. Zijn Ford Gran Torino is een verborgen rode draad en Gran Torino varieert bij vlagen met gelaagdheid; heel intiem maar ook weer gemeenschappelijk (binnen de Aziatische etnische buurtminderheid). Er ontstaat een omgekeerd evenredige relatie met de jonge introverte Tao, waarbij hij hem wat leert en over zijn verbitterdheid heen stapt.
Een menselijke film van een stereotiepe actie-acteur. Reuzeknap en de vasthoudende soberheid werkt als een reuzendoder als bij de apotheose de klap met de hamer komt.
-jack_sparrow-
-
- 823 berichten
- 1158 stemmen
film reviews in 100 woorden: Gran Torino (in 100 woorden) - filmreviewsin100woorden.blogspot.be
Eastwood schitterd in zijn rol als acteur en regisseur met Gran Torino, een dramatisch meesterwerk gevuld met zwarte humor. Eastwood speelt een enorm chagrijnige, charmante, hilarische en grofgebekte klootzak. Maar jammer genoeg is Eastwood het enige talent in deze film, niemand is echt memorabel genoeg waardoor sommige emotionelere scenes hun impact verliezen. De relatie tussen Kowalski en de buurjongen is wel leuk uitgewerkt. Films als deze kunnen gemakkelijk langdradig worden, maar de makers weten onze aandacht te houden met snelle en goed geregiseerde scenes en vooral een vlijmscherp script. Ik heb echt genoten van Gran Torino … good job, Eastwood!!
4.0*
Black Math
-
- 5430 berichten
- 1753 stemmen
Zoals diverse keren opgemerkt, is de hoofdpersoon een soort bejaarde versie van Dirty Harry, maar dan met meer diepgang. Veel racistische opmerkingen komen voorbij, maar lijkt dezelfde uitspraak als over Dirty Harry van toepassing te zijn: hij is geen racist, hij heeft gewoon een hekel aan iedereen. En met name zijn familie. De introscènes tijdens en vlak na de uitvaart van zijn vrouw komen haast karikaturaal over, de onverschilligheid van z'n familie wordt wel erg dik aangezet.
Veel gegrom van Eastwoods personage in het begin, maar ook veel foute en dus komische oneliners. De rest van de acteurs zijn niet geweldig, maar toch weet met name het buurmeisje te charmeren, zo snedig zij het hoofdpersonage van repliek dient. Uiteindelijk komt ook de buurjongen tot leven, en weet het geheel van interacties behoorlijk te vermaken.
Sommige elementen kun je wel uittekenen, zoals de pastoor, waarmee uiteindelijk ook een band gesmeed wordt. Ook het einde is nogal op het randje, al ligt ook dat ergens wel in de lijn van de verwachtingen gezien de ziekte van de hoofdpersoon, die sowieso niet veel hoop op nog een lang leven geeft.
Visueel niet geweldig, maar qua plot genoeg vermaak. Acteerwerk van de meeste acteurs ook niet echt geweldig, maar dat weet eigenlijk maar weinig te storen, Eastwood weet behoorlijk de film te dragen. Het enige wat misschien echt een beetje jammer is, is het verloop dat toch redelijk voorspelbaar is. 3*.
Gerelateerd nieuws

Geprezen film 'Gran Torino' van Clint Eastwood is nu te streamen op Amazon Prime Video

Vijf topfilms waarin de regisseur ook de hoofdrolspeler is
Bekijk ook

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

American History X
Misdaad / Drama, 1998
2.795 reacties

Intouchables
Komedie / Drama, 2011
1.335 reacties

Forrest Gump
Komedie / Drama, 1994
1.717 reacties

La Meglio Gioventù
Drama, 2003
979 reacties

Into the Wild
Biografie / Drama, 2007
2.368 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








