• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.366 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.102 gebruikers
  • 9.377.700 stemmen
Avatar
 
banner banner

Imperium (2016)

Misdaad / Thriller | 109 minuten
3,02 348 stemmen

Genre: Misdaad / Thriller

Speelduur: 109 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Daniel Ragussis

Met onder meer: Daniel Radcliffe, Toni Collette en Burn Gorman

IMDb beoordeling: 6,5 (53.156)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Imperium

"Defend your nation. Become your enemy."

Nate Foster is een FBI-agent. Zijn grootste troeven zijn zijn intelligentie en zijn sociale vaardigheden. Zijn supervisor Angela Zamparo heeft zich jarenlang beziggehouden met blanke-suprematie-terrorisme. Wanneer Nate undercover gaat om een lokale terroristengroep te ontregelen die een vuile bom wil maken is Angela de enige persoon die zich focust op het in leven houden van Nate.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3702 stemmen

Matig script.

Had hier best wel zin in. Tijdje terug alweer dat ik zo een soort film zag. Was dan ook wel blij verrast dat het zo snel op het web stond. Helaas voldeed het niet aan mijn verwachtingen. Dat ligt vooral aan het script. Radcliffe doet het best goed, de neo-nazi's doen het ook na behoren. Maar de infiltratie is te snel, ook is het te opzichtig dat ze achter de verkeerde man zitten. De man die daadwerkelijk het brein is, is een vrij matig acteur en is zo om en dan is het vertrouwen ook wel maximaal. Probleem zit hem vooral in het feit dat dit meer geschreven is voor een serie. Daarin zou je meer tijd kunnen nemen voor het infiltreren en beter werken naar het voorkomen van een aanslag. De climax is hier gehaast en daardoor vrij slecht. Je denkt ook de gehele tijd dat de heren niet zo dom kunnen zijn, en dan ze Radcliffe zijn karakter allang doorhebben. Helaas bleken ze ook echt zo dom.

Ook wat jammer dat het politieke aspect weinig aandacht aan is besteed. Vond dat in het begin nog wel aardig. Totale concentratie op de moslims waardoor andere groeperingen ongestoord verder kunnen gaan. Maar uiteindelijk is de goverment over alles op de hoogte! Film had veel meer Arlington Road meets American History X moeten zijn.

2.5 sterren.


avatar van Pazmaster

Pazmaster

  • 2776 berichten
  • 5883 stemmen

Niet slecht hoor. Het is weer eens wat anders dan het zoveelste moslimterroristenverhaal (hoewel dat wel iets actueler zou zijn). Er wordt goed gespeeld en er zitten ook een aamtal spannende momenten in. Best vermakelijk.


avatar van coumi

coumi

  • 1462 berichten
  • 12321 stemmen

American History X meets The Departed.....deze slogan klopt bijna helemaal, alleen haalt deze redelijke film niet het niveau van de beide genoemde films.
Toch wel goed te doen uiteindelijk, ondanks dat er weinig tot geen actie is en de momenten van spanningsopbouw ook op de vingers van één hand zijn te tellen. Er word hier sfeer gecreëerd en vooral een waarschuwend vingertje geheven naar Amerika zelf. Radcliffe kon me eigenlijk voor het eerst overtuigen in de hoofdrol. Hij heeft zijn uiterlijk en fysiek wat tegen om echt een grote ster te worden, maar als hij zo intens blijft acteren word het nog wat. Collette speelt hier met twee vingers in de neus een heel degelijke rol, daarentegen vond ik het personage van die keurige, gelukkig getrouwde burgerman met foute opvattingen uiteindelijk erg ongeloofwaardig.
Ook leuk: de politieman krijgt aan het slot geen last van zijn geweten(of identificeert zich te veel met zijn doelwitten), maar kijk bij hun arrestatie glimlachend toe. Mooi.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

Imperium

Imperium is een mooie Neo-Nazi gerelateerde film maar, Imperium is niks met American History X. Imperium heeft een gaaf beeld afgegeven van de praktijken van de Neo-Nazi's. De uiteraard samenwerkingen met de Ku Kux Klan en de velen beledigingen vooral tegen over de Negers en Joden. Dat is natuurlijk de grootste strijd, Neo-Nazi's zijn zeker niet mijn voorkeuren.

Ik wil het toch gelijk even aanhalen, waar 606 het ook over had. American History X is totaal niet te vergelijken met Imperium, of is het juist andersom. Ik denk juist dat Imperium helemaal niks is vergeleken American History X. In American History X zien we de daden, het neerhalen van de tegenstanders en het opwerken tot een gevaarlijk soort. In Imperium zien we vooral het infiltreren binnen een Neo-Nazi organisatie en vooral grondwerk zoals plannen maken en dreigen. American History X was grauw en hard, deze film is daar tegenover gewoon poeslief. Het enige dat je af en toe even mee krijgt is het hevige gescheld tegen over zwarte mensen en het beledigen van de joodse cultuur. Imperium is totaal niks bij American History X, klaar.

De film was erg tof. Ik heb erg genoten van het feit dat ons kleine Harry Potter vriendje eventjes een geïnfiltreerde Neo-Nazi speelt, lachen! Het verhaal was wel gaaf. Daniel zit bij de politie en gaat infiltreren bij een Neo-Nazi groep, ze zijn bang dat deze groepering een aanslag wilt plegen. Eenmaal aangeschoven doet Daniel zich voor als ex-militair. Hij loopt mee in de stoet voor Neo-Nazi's , werkt voor ze en helpt ze. Ze gaan wapens nakijken voor illegale serial nummers maar dat liep tot niets uit. Tot dat Daniel mee werkt aan een bom en deze moet vervalsen. Hij laat de FBI komen en laat de mannen oppakken waarna zijn missie voltooid is, tof verhaal maar wel erg dun. Simpel te volgen met een irritant einde.

De film brengt een prima concept, en een prima film avondje mee. Ik heb me uitstekend vermaakt en was precies in mijn verwachtingen. Door het ietwat dun verhaal en een film waar spanning niet echt groot is kan de zit soms lang duren, begin vond ik niks.

3.5*


avatar van filmkul

filmkul

  • 2481 berichten
  • 2253 stemmen

Doorsnee thriller/drama. Het verhaal is niet bijzonder en hebben we al vaker gezien. De uitwerking is aardig. De film verloopt vlot. Het einde komt wat afgeraffeld over, wat ten koste van de spanning. De weg naar de climax had best wat ruimer opgebouwd mogen worden. Radcliffe zet een aardige rol neer, hoewel de undercover rol hem beter afgaat dan zijn originele personage. Een magere voldoende. 2.5/30


avatar van joshua1988

joshua1988

  • 189 berichten
  • 1660 stemmen

John Milton schreef:

Weinig opzienbarends dus

ik vond het dus opmerkelijk dat zij Radcliffe in deze film duidelijk aftroefde, of viel hij gewoon nogal tegen in deze rol. Mij kon-ie hier in ieder geval niet overtuigen maar 't stoorde mij verder niet. Zoals je al stelde, Toni Collette is altijd een genoegen om in een film te zien en ze stelde mij ook nu niet teleur, en zeker niet met 'twee vingers in haar neus' omdat ze daar gewoonweg te professioneel voor is.


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

beste wel fijne infiltratie film.

Het haalt het niet bij het op het zelfde leunende :

American History X (1998)

Maar ook bijvoorbeeld:

The Believer (2001)

Haalt niet weg dat het een sterke film is.

Je word er niet in meegezogen door de spanning.

En het is ook niet erg heftig.

Maar zit goed in elkaar.

Natuurlijk word hier weer duidelijk dat Toni Collette een klasse apart is.

En dat het voor radclffe misschien iets te hoog gegrepen is .

Maar op zich doet ie het prima.

wat ik bij The believer erg sterk vond wat dat ik hoe afschrikwekkend ook, ik de skinheads bijna begreep.

dat was hier niet zo.het bleef wat op de vlakte.

hoe dan ook,,,fijne infiltratie film!


avatar van NERD

NERD

  • 1720 berichten
  • 1432 stemmen

Geen slechte film. Boeiend van begin tot eind, maar zeker geen "American History X meets The Departed". Afschuwelijke wanhopige marketingposter


avatar van cor1946

cor1946

  • 1182 berichten
  • 1604 stemmen

Wat trage film, maar het was een goede film met Radcliffe in goede rol.


avatar van dvdcrusher

dvdcrusher

  • 621 berichten
  • 515 stemmen

Zoals reeds hierboven vermeld leuke film met iets te weinig actie al leef je wel mee met de angst om steeds ontdekt te worden als infiltrant. Het hoogtepunt van de film wordt mijn inziens iets te snel afgewerkt na een vrij langdradige inleiding. Wel prima geacteerd. 3,5 sterren


avatar van Flat Eric

Flat Eric

  • 6443 berichten
  • 1026 stemmen

Enge lui

Het zijn niet altijd de obvious en usual suspects die narigheid veroorzaken. Dat blijkt ook wel weer uit deze film. Prima undercover verhaal over een subcultuur waar je maar ver weg van moet blijven.

Jaren geleden American History X (1998) gezien en die is in het Nazi-genre me toch altijd wel bijgebleven. Maar deze vond ik toch ook wel sterk.

Daniel Radcliffe is al jaren bezig het Harry Potter juk van zich af te werpen en dat lukt hem gelet op zijn filmkeuzes prima.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Aardige film waarin een FBI agent undercover gaat als neo-nazi. Een vrij standaard verhaal met een voorspelbaar verloop. Het blijft voor een film als deze redelijk braaf, maar kijkt toch wel gemakkelijk weg. Ondanks dat Daniel Radcliffe in eerste instantie een verkeerde castingkeuze lijkt, weet hij toch te overtuigen. Een magere 3.0 sterren.


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3285 berichten
  • 4321 stemmen

Net als veel anderen vonden wij dit een prima film!

Het gaat over een controversieel onderwerp waarbij wij nooit begrijpen waarom mensen zo haatdragend kunnen zijn naar een ander. In deze film gaat de jonge FBI man Foster infiltreren bij een groep Neo-Nazi's om vervolgens op te stoten naar een groep minder in het oog springende Nazi's, die verder zijn dan alleen wat praten en vechten op straat. Deze lui zijn al bezig met een z.g. "vuile bom", een kernbom die op kleinere schaal dan zijn grote broer, behoorlijk wat ellende aan kan richten!

De film is bij tijd en wijle behoorlijk spannend, ook voor Foster die zich nu en dan "ontdekt" voelt.

Een 7+.