G.I. Joe: The Rise of Cobra (2009)
Genre: Actie / Sciencefiction
Speelduur: 118 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Tsjechië
Geregisseerd door: Stephen Sommers
Met onder meer: Channing Tatum, Sienna Miller en Marlon Wayans
IMDb beoordeling:
5,7 (220.575)
Gesproken taal: Engels en Frans
Releasedatum: 13 augustus 2009
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot G.I. Joe: The Rise of Cobra
"When all else fails, they don't."
Tien jaar in de toekomst moet het elitekorps dat bekend staat als G.I. Joe het opnemen tegen de kwaadaardige organisatie Cobra, onder leiding van de Schotse wapenhandelaar Destro. Het elite G.I. Joe-team gaat met futuristische spionage- en militaire apparatuur de strijd aan met de corrupte Destro en de steeds gevaarlijker wordende organisatie Cobra om de wereld te redden van totale chaos...
Externe links
Acteurs en actrices
Heavy Duty
McCullen / Destro
Storm Shadow
The Doctor / Rex
Ana Lewis / Baroness
Scarlet
Snake Eyes
U.S. President
Breaker
Duke
Video's en trailers
Reviews & comments
aburex
-
- 843 berichten
- 2189 stemmen
Wat moeten jullie feitelijk hebben? een actiefilm die geloofwaardig overkomt? Ik ken er niet zo veel. Ik vind deze prent prima en kijk al uit naar de 2de film. 
Fryce
-
- 1099 berichten
- 2335 stemmen
Ok ..... vrijwel slecht geacteerd, niet alleen maar mooie special effects en het verhaal is niet van hoog niveau .... maar wel een prima actie film die lekker weg kijkt en niet verveelt.
van duijn
-
- 935 berichten
- 845 stemmen
Na een herziening toch 1 ster verlaagd. Acteerwerk is echt niet best en effecten trouwens ook niet..
K. V.
-
- 4361 berichten
- 3767 stemmen
Bij deze had 'k totaal geen verwachtingen, maar wat een actiefilm. Haast een non stop actiefilm die zeker niet verveelt. De actie is overweldigend en wel wat over the top, maar entertainend was het wel. Het verhaal is niet zo bijzonder, maar dit is wel vaker het geval in dit soort films. De cast is eerder standaard.
Een deel twee wil 'k gerust ook nog wel bekijken.
ILDIB
-
- 3061 berichten
- 2378 stemmen
Pfff. Spektakel zat. Misschien zelfs iets teveel. T was me net teveel gekunsteld allemaal, en het verschil tussen burgerwereld en GI wereld was me ook veel te groot.
Scarlett beviel me wel
.
FunkStarr
-
- 1917 berichten
- 717 stemmen
Herziening, en ik blijf bij mijn 2 sterren. Er had veel meer ingezeten, want het idee is helemaal niet zo gek. De uitwerking is gewoon zeer matig. Gaat soms veels te ver over de top en de special effects zijn af en toe om te huilen. Het ziet er soms zo verschrikkelijk nep uit, dat je het idee krijgt naar een animatiefilm te kijken. Er zijn ook zeker positieve punten, maar helaas overheersen de slechte special effects en het matige acteerwerk. Het lijkt wel alsof de makers niet zo goed konden kiezen wat hun doelgroep moest worden, want sommige scenes zijn expres heel kinderlijk gemaakt terwijl andere weer iets te grof zijn voor kinderen. Wat ik ook erg zwak vond was de scene waarin Tatum gevangen wordt gehouden en dan nog eventjes heel gladjes volledige tekst en uitleg krijgt van de boef die hem gevangen houdt, beetje Bassie en Adriaan niveau.
jippie2010
-
- 2612 berichten
- 8080 stemmen
Ach wat moet ik zeggen... keek lekker weg maar niks hoogstaans... 2.5
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Pretentieloze productie, waarin een uitermate mager verhaal met gewichtig-doen(erei) opgeblazen wordt, terwijl aan het plezier voorbijgegaan wordt. Er wordt (als vanouds) geschoten, gedoken, gevlogen, gekletst en geranseld, maar echt interessant wil het niet worden en creatieve speelruimte wordt volledig over het hoogd gezien. Zelfs de special effects zien er goedkoop uit.
cinemakenner
-
- 36 berichten
- 0 stemmen
G.I. Joe: The Rise Of Cobra is een teleurstellende film die zichzelf wel een aktiespektakel mag noemen maar als we het over realisme en cheesy effecten gaan hebben....
Tja, want het acteerwerk was best wel slapjes, de dialoog was afschuwelijk en de effecten, zoals ik al zei, waren ongeloofelijk cheesy. Het enige goeie eraan is de sterke vertolking van Joseph Gordon Levitt, die wel echt een sterk acteur is en zijn rol als de villain toch wel goed opzich neemt. En zoals ik al zei de film was absoluut niet realistisch: er is een scène dat er een explosie plaats vind en zo'n man staat voor het gebouw dat explodeert en gewoon overleeft. Hoe kan dat? Oké ik weet dat het een over-de-top actiefilm is maar dat maak je me echt niet wijs hoor. Maar man, ik heb betere actiefilms gezien.
Kortom: G.I. Joe: The Rise Of Cobra is een slap actiefilmpje dat bijna lachwekkend te noemen is. Nee, doe mij maar de Transformers films bij elkaar.
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4067 stemmen
Ongeinspireerde Actiefilm, die bij vlagen wel voor hersenloos plezier zorgt. Het tempo zit er wel goed in, maar van het verhaal hoef je niets te verwachten. De actie is dan wel redelijk onderhoudend, en er wordt aardig geacteerd. Maar toch niet meer dan gemiddeld. 2 Sterren.
chucknorris
-
- 189 berichten
- 1902 stemmen
totale idioterie, dramatisch acteerwerk, onuitstaanbaar amerikaans patriottisme... maar goddamn what a ride!
Ik rook de popcorn en heb me op het eerste half uur na uitstekend vermaakt: 3 1/2 *
Apster
-
- 1461 berichten
- 6920 stemmen
Toch maar eens gewaagd aan deze film, omdat het jeugdherinneringen omhoog brengt. Ik vond het een kil en leeg actieproduct volgepropt met CGI en explosies. Effecten zijn best redelijk, maar af en toe behoorlijk pover. Tuurlijk het is over-the-top en dat mag allemaal best, maar ik kon af en toe mijn lach niet inhouden bij sommige acteurs. Wayans is trouwens weer compleet irritant. Over acteurs gesproken, wtf doet Levitt in zo'n film. Volstrekt belachelijke rol met die stem 
1,5*
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Afwaardering na herziening. Hoe kon ik hier ooit een 3 in zien?
boemboem27
-
- 1529 berichten
- 1362 stemmen
nee niet mijn filmpje.
Wel mooie special effects,maar een verhaaltje van niks
allemaal erg over de top maat dit hoort bij zo'n filmpje.
acteertalent maar over te zwijgen
zullen best wel genoeg mensen zijn die het wel leuk vinden.
zal deel 2 die er aan komt ook niet bekijken...
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Ongetwijfeld zal ik ook wel wat gemord hebben toen het nieuws uitlekte van deze live action remake. Zoveel heb ik eigenlijk ook niet gezien van de oude tekenfilms, dus echt reden tot zeuren heb ik niet. Die kritiek heb ik ook maar laten varen en misschien is het daarom wel dat ik eigenlijk best genoten heb van deze film. In feite is het niet meer dan een sterk opgeblazen spektakel waarin decors, actie, gadgets en personages in hoog tempo afwisselen. Achter alle over the top drama’s gaat natuurlijk een simpel verhaaltje schuil van een badguy dat met veel chaos en vernietiging de wereld wil overheersen. Ik vond het (misschien mede doordat ik de originele serie niet heel goed ken) weinig overeenkomsten hebben met de oude G.I. Joe.
Het mag dan wel geen topfilm zijn, maar vermakelijk is het wel. De special effects wisselen tussen prima en vrij lelijk. Daar waar er lelijke effecten zijn, vond ik het niet echt storend voor de film. Het instorten van de Eiffeltoren zag er prima uit, maar echt leuk vond ik de achtervolging die er aan vooraf gaat. Stephen Sommers laat geen kans onbenut om met spektakel te komen. Het is vooral dat de actie eigenlijk best goed is. Pirates of the Caribbeanachtige dansjes en slechte dialogen worden achterwege gelaten, waardoor het niet verveelt. Stephen Sommers heeft daarbij veel leuke acteurs weten op te trommelen. In veel gevallen wel voor een klein rolletje, maar met Christopher Eccleston, Joseph Gorden-Levitt, Dennis Quaid, Arnold Vosloo en Brendan Fraser sla je zelden de plank mis. In ieder geval is het leuk dat er naar een vervolg toegewerkt wordt. Ik zie dat die volgend jaar komt. Eerlijk gezegd heb ik er wel zin in. Deze film viel me alleszins mee.
Pazmaster
-
- 2776 berichten
- 5870 stemmen
Leuke film maar met een vrij standaard verhaal: red de wereld van de ondergang. Acteerwerk is niet altijd even goed maar op zich wel te doen. Net als de special FX die soms mooi zijn maar soms ook weer niet. Toch zit er wel lekkere actie in en de film gaat lekker door waardoor het niet gaat vervelen. Leuk om een keer te zien. 3 sterren
mar007
-
- 1151 berichten
- 949 stemmen
deze film was volgens mij laatst ook op tv maar kon me er niet op focussen
dus verder wezen zappen...en vanavond tja weer niets geworden,het pakt me niet.
word niet echt goed geacteerd en vraag mezelf af..waar zit ik nou eingelijk naar te kijken ?
misschien ooit bij een derde poging,wie weet.
blackcat13
-
- 660 berichten
- 136 stemmen
Beetje lastig te beoordelen. Vond nu vooral het acteerwerk slecht, dialogen trokken vaak op niets en verhaal erg voorspelbaar en cliche. Maar de actie was wel tof gedaan, en als 12 jarig jongetje had ik dit ongetwijfeld echt helemaal geweldig gevonden. Op die doelgroep richt de film zich ook duidelijk, dus daar maar naar beoordelen dan? Ben toch blijven kijken vanwege de lekkere 'flow' in de actie. Het vrouwelijk schoon hielp ook mee. 
jipt
-
- 3461 berichten
- 3469 stemmen
De tweede keer was dit ook een lekker vlot filmpje. Stak gemonteerd ook. 0,5* erbij voor de volle 4*
schram101
-
- 16683 berichten
- 2293 stemmen
Pas bij de aftiteling kreeg ik door dit een prent van Sommers was. Kon natuurlijk ook niet anders. G.I. Joe: The Rise of Cobra heeft matige special effects, irritante personages en irritante acteurs (nee dat is niet hetzelfde).
Toch weet de film af en toe weet de film best te verbazen. De achtervolgingsscene in Parijs halverwege de film is bijvoorbeeld behoorlijk goed te noemen. Helaas zit deze echter al veel te vroeg in de film waardoor het einde -dat bol staat van de niet overtuigende en niet coole actie- een beetje voelt als een anticlimax. Daarnaast blijkt Tatum hierin gewoon niet op zijn plaats. Hij is simpelweg niet stoer en niet cool genoeg. Daarom kijk ik toch wel uit naar het vervolg waar we met The Rock en Willis toch wel de mannen te zien krijgen die je in deze film zou willen zien.
Gelukkig is er nog Sienna Miller als pleister op de wonden.
2,5*
cordiacovens
-
- 1526 berichten
- 1447 stemmen
Heel mager,
er zitten zo veel slechte dingen in deze film..toch was de film redelijk vermakelijk vanwege het feit dat ik na 5 minuten maar accepteerde dat het slecht zou worden. Acteerwerk is bagger, de effecten ook niet bijzonder en het verhaal ach ja..laten we het op ongeloofwaardig houden.
toch waren de openingsscène en de scene in Parijs vrij goed en hoop ik dat de makers van deze film geleerd hebben voor de volgende film. Met bekendere namen, betere actie en een beter script moet dit lukken.
deze komt niet verder dan een 4.5/10 2 sterren.
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2550 stemmen
Explosies...
Omdat ik de sequel graag wou zien heb ik als voorbereiding dit eerste deel gekeken. Ik heb het lang uitgesteld, omdat ik lange tijd dacht dat dit maar een barslechte film was. Ik kan me nog goed herinneren toen ik de trailer in de bios zag en het gewoon weg lachte, omdat het er zo slecht uit zag.
Maar ik kom daarop terug nu ik deze film eindelijk heb gezien. Het is best wel een vermakelijke film te noemen.
Het verhaal is standaard, oldskool good guys die het tegen de bad guys opnemen en hier zaten dan ook geen verrassingen voor mij tussen. Wel vond ik het leuk gevonden om de flashbacks van verscheidene personages als Duke en Snake Eyes te zien. Met name die van Snake Eyes - wat een tof personage is het toch - vond ik interessant om te zien.
De actie is erg tof in beeld gebracht, om de haverklap is er wel een explosie te zien. Ik vroeg me soms echt af of ik naar een Michael Bay film zat te kijken. Met name de achtervolging in Parijs was echt nice gedaan. Al had de CGI op sommige momenten wel beter gekund, maar daar stoorde ik me niet echt aan.
Waar ik me wel aan stoorde was Marlon Wayans en zijn wannabe bedoelingen om grappig over te komen, een grote miscast wat mij betreft.
Al met al zeker een film waar ik mij verrassend genoeg mee heb kunnen vermaken.
3,0 Sterren.
baasbas17
-
- 86 berichten
- 66 stemmen
beetje heul standaard actiefilm, gewoon gemaakt voor de pegels en niet uit liefde voor die actiefiguurtjes serie. (okee dat is met elke film zo maar dit had echt geen enkele aansluiting met de actieserie)
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Toch maar eens een keertje herzien, met het oog op deel 2 die nu uit is en die ik nog wel eens ga kijken. Deel 1 had ik met 1* heel laag gewaardeerd destijds en na het herkijken weet ik weer waarom. Het is ook gewoon ontzettend matig. Ik hou van een lekkere actiefilm, maar hier heb ik gewoon te maken met een soort moeheid tijdens het kijken als je de zoveelste explosie ziet gebeuren. De film kent nauwelijks een plot, geen leuke personages, geen geslaagde humor en is eigenlijk 1 lange reeks actiemomenten achter elkaar. Misschien leuk als je niet al te veel gewend bent in het actiefilm genre, maar ik raak uitgekeken op dit soort werkjes. Het had in mijn ogen ook allemaal vrij weinig met de GI Joe franchise te maken. Op een paar geinige stukken na (oa met de Eiffeltoren blijft het wel aardig) is het heel karig. Een halfje erbij, meer echt niet.
1,5* (was 1*)
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
Ik wist niet precies wat ik nou kon verwachten in deze film. Ik wist dat het een soort actiefilm was die zich in de toekomst afspeelde, meer niet.
Dus ik liet me graag verrassen. Helaas viel de film me erg tegen en wat was ik blij dat de aftiteling verscheen.
De film zit boordevol actie, eigenlijk van begin tot eind. En dat gaat vermoeien zeg, verschrikkelijk. De ene actiescene is nog niet voorbij of de andere komt al weer voorbij waaien. Terwijl eigenlijk de actiescene in Parijs de enige is die de moeite waard is.
Verder zag de CGI er erg matig uit, toch iets wat persé goed moet zijn in een film als deze.
Het verhaal is ook niet hoogstaand, de acteurs hebben geen diepgang en eigenlijk is het een gewoon een film van good-guys tegen bad-guys waarbij de kijker mag raden wie er wint.
Onvoldoende.
patjuh86
-
- 31 berichten
- 41 stemmen
super film heerlijk te kijken een aanrader voor mensen die van actie films houden
en zeker voor de gi joe fans van vroeger super verfilmd
Dirtdiver
-
- 163 berichten
- 1194 stemmen
Van mijn part een beetje 'under rated'. Boordevol actie en non-stop vermaak!
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Raar dat deze prent zo'n slechte kritieken krijgt, onterecht vind ik.
Ik vond deze film zeer goed, boordevol actie en visuele effecten, en het zijn deze laatste die het hem doen, sommige scènes zijn echt fantastisch.
Vooral de opnamen in Parijs zijn indrukwekkend, met als apotheose de vernieling van de.... (daar moeten jullie zelf maar achter komen, ik verklap het hier niet, kijken dus)..
Wat betreft de vertolkingen had ik ook niets te klagen, zowel de grotere namen als de wat onbekendere acteurs deden het wat mij betreft best prima.
Kortom: wie van een prent boordevol actie en verbluffende special effects houd, dan is dit een aanrader.
Naar aanleiding van het verschijnen van de 2de film, eerst deze nog eens bekeken, op blu-ray dit keer.
Ik blijft dit een prachtige film vinden, en de vele special effects en geluiden komen nog beter tot hun recht in deze uitgave.
Het blijft een aanrader voor me.
En nu hopen dat het tweede deel de verwachtingen inlost en evenwaardig is aan deze eerste film.
ipman-99
-
- 1250 berichten
- 0 stemmen
"Are they Joes? Hell, no. They're jokes." ...
" !!!
Fantastisch Spektakel
!!! Wat een geweldig spektakelstuk dat echt groots bombastische actie scènes weet te brengen !
De actie scènes wisselen elkaar af in een moordend tempo en vooral de scènes in Parijs is om vingers
en duimen vanaf te likken ! De actie is zo heerlijk groot met geweldige effecten en geluidseffecten !
Het verhaal zelf heeft misschien allemaal niet veel om het lijf ..., maar je kijkt voornamelijk dus
voor de actie en het spektakel ! In dat opzicht is dit heerlijk popcorn entertainment van de bovenste beste plank !
Pre- en sequels

Snake Eyes: G.I. Joe Origins
2021
32 reacties

G.I. Joe: Retaliation
2013
237 reacties
Bekijk ook

The Lord of the Rings: The Two Towers
Avontuur / Fantasy, 2002
2.519 reacties

Live Free or Die Hard
Actie / Thriller, 2007
1.307 reacties

X: First Class
Actie / Sciencefiction, 2011
722 reacties

The Art of Flight
Documentaire / Avontuur, 2011
19 reacties

Hachikô Monogatari
Familie / Drama, 1987
27 reacties

Star Trek
Sciencefiction / Actie, 2009
780 reacties
Gerelateerde tags
terroristgeheimgijzelaartechnologielaserwarhead regeringpresidentwraakmoordattackterrorismeexplosiewetenschapperkwaadaardigcobra21st century義勇群英1:毒蛇風暴2020s
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









