• 13.837 nieuwsartikelen
  • 171.728 films
  • 11.431 series
  • 32.470 seizoenen
  • 634.545 acteurs
  • 197.223 gebruikers
  • 9.230.208 stemmen
Avatar
 
banner banner

Gamer (2009)

Actie / Sciencefiction | 95 minuten
2,75 1.634 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 95 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Mark Neveldine en Brian Taylor

Met onder meer: Gerard Butler, Amber Valletta en Michael C. Hall

IMDb beoordeling: 5,7 (141.908)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 8 oktober 2009

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Gamer

"In the near future, you don't live to play... you'll play to live."

In een futuristische toekomst krijgen gevangenen die ter dood zijn veroordeeld de kans om hun vrijheid te winnen door mee te doen aan een uiterst gevaarlijk virtual reality spel dat live wordt uitgezonden. Er is maar één regel: vechten tot de dood. Kable is afkomstig uit één van de vele competities. Hij probeert zijn onafhankelijkheid te winnen en eens voor altijd een eind te maken aan deze waanzin door helemaal van onderaan te beginnen en tot de top te overleven en het uiteindelijk op te nemen tegen het genie van het spel, Zaal.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

Speciaal voor deze film een account aangemaakt om een reactie te kunnen geven.

Slechtste film aller tijden, werkelijk treurig dat Gerard Butler zich hiervoor heeft laten casten.

Verhaal slaat nergens op, camera man lijkt wel in een epileptische aanval te zijn blijven hangen en het acteer werk is ronduit lachwekkend.

Anderhalf uur van je leven, die je nooit meer terug krijgt..


avatar van Komodo Dragon

Komodo Dragon

  • 106 berichten
  • 159 stemmen

Prima actiefilm als tussendoortje


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4258 berichten
  • 2945 stemmen

Middelmatig.

Ik kan best geloven dat Gamer z'n fans heeft: de visie van de regisseurs is duidelijk vanaf minuut 1 tot het einde. Behalve het scifi-gegeven, bouwt de film op snelle actie, actie die met schokkend camerawerk en een hyperkinetische montage aan elkaar gebreid is. Op tijd en stond springen felle kleuren van Society in het oog, hetgeen voor een schreeuwerige mix zorgt met de grauwe look van Slayers.

Hoewel de stijl voor een anderhalf uur durende adrenalinerush moet zorgen, is het niet mijn idee van "harde, stoere, snelle actie". Ik kan ook genieten van snelle actie, zonder dat ik me irriteer aan die hippe chaos. Wat niet wil zeggen dat hier niet af en toe een aardig stukje tussen zit.

2,5


avatar van Hulk7777

Hulk7777

  • 35 berichten
  • 43 stemmen

Een film die ik dacht goed te zijn.

Ik zat er compleet naast.

De film blijkt in mijn opinie niet goed.

Het heeft gewoon te veel verschillende special effects.

Ik bedoel daarmee dan dat het scherm voortdurend flikkert of ronddraait.

Voor het verhaal is het wel creatief en we krijgen veel informatie over het hoofdpersonage.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 5845 berichten
  • 2344 stemmen

Er zijn op internet diverse serieuze beschouwingen over de maatschappijkritische tendenzen van deze film te vinden, maar als de personages zo vlak zijn, de plot zo voorspelbaar en de montage zo overdreven fragmentarisch heb ik als kijker geen enkele behoefte om ook maar één serieuze gedachte aan deze film te wijden. Om de twee Crank's heb ik regelmatig hard moeten lachen, maar bij déze film zat ik alleen maar naar het einde te verlangen zodat ik daarna snel The running man kon opzetten. Van de rol van John Leguizamo lijkt de helft wel op de vloer van de montagekamer te zijn geëindigd, want nadat hij is geïntroduceerd als ongeleid projectiel met gebitsproblemen krijgt hij eigenlijk niets meer te doen behalve doorzeefd worden, en alleen het dansje van Michael C. Hall zorgt nog voor wat opwinding. Hyperkinetische middelmatigheid.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 10239 berichten
  • 6129 stemmen

Herzien omdat ik dacht dat het me een aantal jaar later beter zou liggen, maar daar zat ik behoorlijk naast. Op het gebied van actie weet regisseursduo Mark Neveldine en Brian Taylor heel goed wat ze moeten doen, maar alles daaromheen maakt een kinderachtige en geforceerde indruk. De gehele vormgeving van het schurkenpersonage is daar een ideaal voorbeeld van, dat eigenhandig van de gehele finale een soort parodie maakt. Sowieso vind ik de finale door de verkleining van schaal (zeker nadat Neveldine & Taylor flink uitpakken met de actiescenes in de eerste helft) onbegrijpelijk, aangezien de film toch vooral lijkt te drijven op doordenderende adrenaline. Dat neemt niet weg dat het op visueel vlak overweldigend is en het concept behoorlijk interessant uitpakt, maar persoonlijk had ik het gebeuren wat minder geflipt en karikaturaal ingekleurd. De inmenging van Terry Crews, John Leguizamo en Ludacris zorgt overigens voor vraagtekens. Wat hebben ze eigenlijk aan de productie toegevoegd?


avatar van nadrin

nadrin

  • 1327 berichten
  • 1359 stemmen

Vaak te veel. Maar leuk sf gedeelte


avatar van joolstein

joolstein

  • 10143 berichten
  • 8382 stemmen

Oké...en dan lees ik bij recensies met opmerking als saai en vervelend terwijl diezelfde sites films aanprijzen waar ik bijna niet doorheen kwam door verveling...Enfin het is duidelijk dat mijn smaak en beleving mijlenver van de Critici moet zijn verwijderd want wat was dit een heerlijke-film! Nu heeft elke film waarin Gerard Butler in de benzinetank van een auto plast en braakt een streepje voor natuurlijk!

Het nano-hersenimplantaat, Nanex, biedt mensen de mogelijkheid om op afstand toegang te krijgen tot de hersenen van anderen. De wereld raakt verdeeld in zij die in de Sims-achtige omgeving of het bloederige schietspel ‘Slayers’ spelen en zij de bespeelt worden. John ‘Kable’ Tillman is een veroordeelde die moet spelen en die doordat hij verder is gekomen dan wie dan ook een ster is!

Een interessante poging om een wereld te creëren waar gebruikers, gevangenen oftewel echte mensen besturen in een soort MMORPG-schietspel. Daarnaast is dit First Person Shooter concept natuurlijk ook gewoon een actiefilm met lekker veel vunzigheden en bloedvergieten. De diverse ontploffingen en schietpartijen komen goed over en worden fraai in beeld gebracht. Geen idee wat er mis is met deze film want ik heb 95 minuten genoten van deze fascinerende toekomstige wereld!