• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.229 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.386 acteurs
  • 199.071 gebruikers
  • 9.375.336 stemmen
Avatar
 
banner banner

Miracle at St. Anna (2008)

Oorlog / Drama | 166 minuten
3,44 241 stemmen

Genre: Oorlog / Drama

Speelduur: 166 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Italië

Geregisseerd door: Spike Lee

Met onder meer: Derek Luke, Michael Ealy en Laz Alonso

IMDb beoordeling: 6,1 (19.675)

Gesproken taal: Duits, Italiaans en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Miracle at St. Anna

"World War II had its heroes and its miracles."

Het verhaal over een groep Amerikaanse soldaten van het geheel gekleurde 92ste Buffalo Soldier regiment. In 1944, tijdens de Tweede Wereldoorlog, zijn ze gestationeerd in Toscane, Italië. Wanneer één van hen zijn leven riskeert om een Italiaanse jongen te redden raakt zijn groep afgesneden van de eenheid en ze moeten zien te overleven achter de vijandelijke linies.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

2nd Staff Sergeant Aubrey Stamps

Sergeant Bishop Cummings

Corporal Hector Negron

Private First Class Sam Train

Peppi 'The Great Butterfly' Grotta

Angelo Torancelli (The Boy)

Detective Antonio Ri

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

De tweede wereldoorlog.

Ja eigenlijk had ik mezelf al belooft deze films voortaan links te laten liggen, maar dan maakt Spike Lee er 1 en zwicht ik toch wel weer. Tot mijn verbazing duurde de film ook nog eens bijna 3 uur.

Gelukkig heb ik een heel groot zwak voor Lee en Blanchard. Het cijfer op IMDb is niet verrassend, zal hier ook wel rond de 2.50 bungelen als mensen er nog naar gaan kijken. Maar ik hou ervan als Lee zijn personages de camera in laat kijken, prachtig gekadreert altijd (doet Lee dat weliswaar zelf niet) brengt altijd extreem veel emotie naar de kijker. En zijn rustige flow is weer heerlijk, ik zet me dikke reet neer, muziek lekker hard van Blanchard en ik geniet ervan.

Desondanks het voor mij geen vervelende kijk ervaring was, is het niet heel nieuw of goed verder allemaal. Hij belicht dat er wat negers ook meededen in de oorlog. Ach ja onderbelicht vast, maar kennelijk werden ze niet bij de grote echt belangrijke gevechten ingezet dus dat ze niet heel vaak in films voor komen is dan ook niet zo gek. Betwijfel dat er veel negers in de US hier heel gepikeerd over zijn. Maar goed, wel opvallend dat het door Disney is gemaakt. De religieuze noot past er nog wel bij, maar je ziet zelfs een paar tieten en vrij veel geweld.

3 sterren, alleen voor de liefhebbers van Lee aan te raden. Maar zelfs deze groep moet niet teveel verwachten.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Waku schreef:

Merkwaardig dat op IMDB dit oorlogsdrama zo laag scoort.

Vind het persoonlijk veel vreemder dat hij hier zo hoog stoort.

Want de film is nogal vreemd op meerdere vlakken.

Allereerst natuurlijk Spike die met zo'n oorlogsverhaal komt aanzetten. Ben ik niet zo heel erg blij mee. Gelukkig kun je in ieder geval merken dat het met hem aan het roer wat minder conventioneel is, maar een echt onverdeeld succes is dat niet.

De film is vooral warrig en rommelig.

Waar het nu eigenlijk over gaat... tja, negers die in de oorlog gebruikt werden, Partizanen, een getraumatiseerd jongetje, goede en slechte Nazi's.

Allemaal veel te dik aangezet, met soms gewoon bizarre dialogen en idiote humor.


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12265 stemmen

Bij een stuk van de film schieten bij de kerk kreeg ik een enorme brok en traan in mijn oog.

Dat was verschrikkelijk hard en gevoeloos.

Rest van de film is interessant en dat jongetje is een leuke rode draad in de film.

Acteren was niet verkeert alleen, een minpunt is soms de langdradigheid.

4 sterren


avatar van opa_paul

opa_paul

  • 202 berichten
  • 1554 stemmen

Een oorlogsfilm met een goed verhaal, een beetje humor en aardig wat drama en ethiek. Niet een film die ik snel weer zal bekijken, maar wel goed genoeg om me deze film te herinneren. Wat me erg aanspreekt aan de film is de taal/talen die er gesproken worden in de film. Ze hebben zich netjes aan de juiste taal gehouden. Geen 'allo allo gehalte'. Duitsers spreken Duits, Italianen Italiaans en Americanen Engels..... Zeker een goed punt van de film. Het eerste half uur viel me toch wel tegen. Het verhaal komt wat traag op gang. De duur is voor mij te lang om de aandacht er continu bij te houden. Daarvoor is het verhaal te zwak. Het einde maakt weer een beetje goed. De acteurs brengen het verhaal vrij realistisch. Geen b-acteurs naar mijn mening.


avatar van Respekked

Respekked

  • 6286 berichten
  • 1229 stemmen

Eerste teleurstellende Spike Lee Joint. Hele vreemde combinatie van oorlog, mystiek, religie en de gebruikelijke kritiek op 'wit Amerika'. Daarnaast weinig aansprekende personages, die ook niet echt uitgewerkt worden. Ook nog een vreemd plot, dat een beetje moeilijk loopt te doen, maar dat helemaal niet is.

Ondanks dit geeft Lee er toch weer een bepaalde flair aan, waardoor de film, ondanks de lange speelduur, prima uit te zitten is.

Rare film. 2,5*


avatar van NERD

NERD

  • 1719 berichten
  • 1431 stemmen

Had hoop op een obscure doch redelijke oorlogsfilm, maar helaas. Wat een gedrocht dit zeg. Soms heb je wel eens iemand die je gewoon niet mag, je weet niet waarom, maar toch komt dat gevoel iedere keer weer terug. Spike Lee is zo iemand, maar in regisseur vorm (ken de beste man niet persoonlijk). Een langdradige film, met soms onbedoeld komische situaties en grove fouten en onwaarschijnlijkheden.

1 ster


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Matige film met typische Spike Lee invloeden (discriminatie). Het begin was zeer goed en het einde was ook gewoon goed verder waren de borsten van Valentina Cervi ook goed en dan heb je het wel gehad met het goede in deze film. De film duurt gewoon veels te lang en het middenstuk (al vaker hier gezegd) is gewoon saai (hoewel er soms wel schokkende beelden bijzitten) en niet boeiend.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8429 stemmen

Oorlogsdrama die vooral in het laatste uur indruk maakt.

De oorlogsintimidatie van de Duitsers die de wit-zwart tegenstellingen in de States aanwendde om de inzet van de vijand af te zwakken had ik nog in geen enkele film gezien en eigenlijk zitten die tegenstellingen in de ganse film toch wel vervat.

Schokkende beelden van de moordpartij op onschuldige burgers.

Een beetje complex : religie, bijgeloof, romantiek, strubbelingen tussen soldaten, partizanen, burgers..., meerdere uiteenlopende ideeën en een meer dan normale lengte.


avatar van Alathir

Alathir

  • 2130 berichten
  • 1636 stemmen

Een oorlogsfilm die al direct begint met een mysterie. Waarom schiet de bediende die postzegels verkoopt een klant dood? Wat is de betekenis van het hoofd dat gevonden wordt in zijn woning en waarom zou een ex-soldaat die een Purple Heart heeft gekregen zoiets vreselijks doen? Snel komen we het niet te weten maar na deze moord bij klaarlichte dag op een publieke plaats, duiken we al snel Italië in tijdens de oorlog in 1943.

Het pluspunt aan deze film is toch wel duidelijk de authentieke sfeer die Italië zoals gewoonlijk bij mij oproept. Een ander pluspunt is dat de Duitsers Duits praten, de Italianen Italiaans en de Afro-Amerikanen Engels. Ook de soundtrack is sterk.

Het middenstuk is soms wat langdradig maar echt vervelen doet de film nooit. Dat kwam ook door die Italiaanse sfeer. Zeker een boeiend oorlogsdrama met hier en daar wat actie en ook Valentina Cervi zal menig mannenhart sneller doen slaan. Aanrader dat zeker wel en moeilijk te vergelijken met menig ander oorlogsfilm.