Genre: Drama / Fantasy
Speelduur: 166 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: David Fincher
Met onder meer: Brad Pitt, Cate Blanchett en Tilda Swinton
IMDb beoordeling:
7,8 (739.528)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 29 januari 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Curious Case of Benjamin Button
"Life isn't measured in minutes, but in moments."
Terwijl de orkaan Katrina op New Orleans afstormt, ligt de bejaarde Daisy op haar sterfbed. Ze vraagt haar dochter om voor te lezen uit een oud dagboek. Het dagboek vertelt het bijzondere verhaal van Benjamin Button. Benjamin wordt geboren als bejaarde man, en wordt vervolgens met de dag jonger. Halverwege hun levens worden Daisy en Benjamin verliefd. Maar wat zal de toekomst brengen wanneer Benjamin steeds jonger, en Daisy steeds ouder wordt?
Externe links
Acteurs en actrices
Benjamin Button
Daisy Fuller
Queenie
Caroline Fuller
Thomas Button
Tizzy Weathers
Captain Mike
Monsieur Gateau
Grandma Fuller
Elizabeth Abbott
Video's en trailers
Reviews & comments
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Het staat er inderdaad nogal ongelukkig.
Wat ik bedoel is dat er enorm veel dramatisch potentieel in het gegeven zit. Je kan met het uitgangspunt zoveel moois doen, erg tragisch ook. Het is verder ook geen complex gegeven (man wordt jonger, vrouw wordt ouder, ze groeien weer uit elkaar), maar daarom des te mooier.
Alleen, dat gaat over het potentieel, niet over hoe de film uiteindelijk uitgewerkt werd. De relatie Pitt/Blanchett kon mij geen bal schelen en de tragiek die eruit kwam was erg goedkoop. Jammer want ook dit zou een inkoppertje moeten zijn voor een goeie regisseur.
Verder nog een klein stukje toegevoegd aan m'n review, over de oneliner-levenslesjes die later terugkomen om Benjamin te helpen. Om de kriebels van te krijgen.
Dr. Mudd
-
- 1 berichten
- 8 stemmen
In de beperking toont zich de meester, zo zegt een bekende uitdrukking. Jammer genoeg waren de makers van deze film niet op de hoogte van dit principe, want de film sleept zich urenlang voort. Hij is gebaseerd op een kort verhaal, en dat is logisch want het idee achter de film is te dun en eenzijdig voor een rolprent van ruim tweeënhalf uur.
Sommige episodes zijn compleet overbodig, zoals het hele Moermansk-gebeuren. Het feit dat daar op een later moment in een nieuwsflits aan wordt gerefereerd rechtvaardigt de aanwezigheid van dit gedeelte niet.
Af en toe schijnen de makers van de film ook door te hebben dat een en ander erg langdradig is en gooien ze er een aankondiging naar een toekomstige gebeurtenis in om de spanning op te bouwen, zoals op het moment dat dochter aan moeder vraagt: "Maar was dat voordat pa je verliet?" Op die manier wordt je als kijker aan het lijntje gehouden.
Ik vond de digitale effecten erg onnatuurlijk. Hele oceanen en steden trokken aan je voorbij, zonder dat je het gevoel had dat deze echt waren.
De acteerprestaties waren over het algemeen goed.
Richard1189
-
- 153 berichten
- 485 stemmen
Uiteindelijk goed verwoord Onderhond.
Voice-over-prents zijn al niet mijn favo's maar in dit geval versterkte het de saaiheid en vroeg ik me af of ik het einde wel zou redden. Oplevingen tijdens mijn kijkervaring werden er grondig door verknald.
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen

Lola Rennt al gezien? Die hele film is gebaseerd op het concept van deze scène.
Dit is trouwens een van die zeldzame momenten dat ik het met bijna ieder argument in Onderhonds recensie eens ben.
andrehoek
-
- 218 berichten
- 224 stemmen
Na Babel en The Assassination of Jesse James was dit gelukkig weer een film met Brad Pitt die te kijken was. Maar moet er gelijk maar bij zeggen dat ik deze ook echt geen 2 keer ga kijken. Vond de film goed gemaakt en dat mag je ook wel verwachten van een man als David Fincher. Persoonlijk vond ik wel dat hij na de Zodiac wat goed te maken had. Toch net als bij de Zodiac is deze ook erg lang en geloof me zo voelt ie dus ook en dat is jammer. Het enige vermaak wat ik er uit kon halen was de man die 7 keer geraakt werd door de bliksem, geweldig. Verder is de inhoud erg dun en het verhaal is duidelijk vanaf het begin. Ben benieuwd wat deze gaat doen bij de Oscars. Al is de nominatie voor Taraji P. Henson belachelijk....
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Lola Rennt al gezien? Die hele film is gebaseerd op het concept van deze scène.
Ik vind het raar dat Magnolia niet meer genoemd wordt, het (dubbele geloof ik ?) begin van de film sluit volledig aan op de scene die hier te zien is.
mathias265
-
- 115 berichten
- 215 stemmen
Prachtige film. Mooie filmmuziek. Uitstekend acteerwerk van met name Brad Pitt, die alle leeftijden van Benjamin perfect weet te vertolken.
Tegen het einde hier en daar ietwat langdradig, maar al met al een absolute aanrader.
Hij heeft wel niet alle leeftijden vertolkt in de film,
alles bijeen zijn er 7 verschillende acteurs die de rol van Benjamin speelt waarvan er 3 kinderen bijzijn,
Brad Pitt speelde dus niet alle leeftijden,
maar dat maakt eigenlijk niet uit, hij heeft het zeker en vast uitstekend gedaan !!
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Ik vind het raar dat Magnolia niet meer genoemd wordt, het (dubbele geloof ik ?) begin van de film sluit volledig aan op de scene die hier te zien is.
Het begin van deze film was toch dat verhaal van die klokkenmaker? Die kan ik niet meteen linken aan Magnolia. Wel de toevalsscène. Ik noemde Lola Rennt omdat die eerder was en tevens geheel rond dit concept opgebouwt is. Volgens mij zijn er nog wel eerdere film overigens.
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Ik bedoel de twee verhaaltjes aan het begin van Magnolia, niet het begin van deze film.
Lola Rennt vind ik net iets anders omdat daar de meerdere mogelijkheden getoond werden (toch?), terwijl in Magnolia ook twee scenes zitten die elk tonen hoe elk klein voorvalletje bijdraagt aan een gebeurtenis, en dat in een gelijkaardige stijl van film.
Zal er verder ook wel mee te maken hebben dat Magnolia mij veel meer is bijgebleven dan Lola Rennt.
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Magnolia heeft zelfs 3 verhaallijnen op het begin. Bij Lola Rennt worden inderdaad meerdere mogelijkheden getoond en bij Benjamin Button niet, maar er wordt wel op gezegd dat 'als dit net niet op dat moment gebeurt was, dan was dat niet op dat moment gebeurt, etc.' De alternatieven worden niet getoond, maar het principe is hetzelfde als in Lola Rennt. Maar verder klopt het dus wel van Magnolia.
FrisoBoei
-
- 395 berichten
- 809 stemmen
Ik vond hem goed maar niet geweldig. Vooral de eerste helft van de film is goed. Als heel de film zoals de eerste helft was geweest had ik hem echt top gevonden.
Vind het verhaal goed en het kunsmatig oud/jong maken van de acteurs vind ik erg mooi gedaan.
De verhalen die er in zitten zijn erg leuk en af en toe wat grappige momenten (zoals de blikseminslagen).
Waar er echter in het begin van de film nog echt gebeurtenissen zijn, zoals de oorlog en het varen op de boot, is dat de tweede helft niet meer. Dat is erg jammer aangezien het daarna alleen over hen twee gaat eigenlijk. Het eind vind ik dan ook een beetje afgeraffeld aanvoelen (ook al duurt ie al 2 uur en drie kwartier)
Conclusie: leuke film die niet verveelt, bijzonder is en mooie "special effects" heeft.
Verder heeft het verloop van de film en sommige kleine puntjes in de film veel weg van forrest gump. (moeder met wijze lessen, op een boot met een grappige gek, hij gaat weg bij het meisje en als hij terugkomt heeft ze een ander, meisje wordt ziek/breekt been maar wil dat hij weg gaat.)
FrisoBoei
-
- 395 berichten
- 809 stemmen
Fincher's oscardrama
Het viel me toch allemaal wat tegen. De film is vrij goed maar ik kreeg overal het idee dat er meer uit te halen viel.
Grootste probleem is dat het moeilijk is voor me om een binding te krijgen met Benjamin. We krijgen uiteindelijk niet echt veel over zijn karakter te weten. Het is een lieve goede man met het hart op de goede plek, maar echt uitgediept wordt hij nergens. Het is natuurlijk de vraag of een dergelijk sprookjesachtig geheel dat nodig heeft, als drama schreeuwde zijn personage om meer body. Pitt heeft ook niet het talent om veel te laten gebeuren zonder dat hij wat hoeft te zeggen. Hij is geen slecht acteur, maar heeft nooit kunnen laten zien dat hij echt diepe rollen aankan.
Het script is niet heel goed geschreven. Alles gebeurt stapsgewijs waardoor verrassing onbreekt. Naast de gimmick van het 'jonger worden' is het een vrij standaard (biografisch) drama die erg zijn best doet 'mooi' te zijn. Thema's als 'de dood' en 'de tijd' worden vrij oppervlakkig uitgewerkt, had gehoopt een wat filosofischer geheel te zien. Teruggaan naar het heden (met het ouder geworden personage van Cate Blanchett en haar dochter) om het verhaal te vertellen haalde me ook te vaak uit de film.
Ondanks dat het tegenviel waren er genoeg pluspunten. Met de sfeer zat het wel goed, Fincher schiet het geheel weer prachtig en ik heb me bij de lange speelduur geen moment verveeld. Ook genoten van de vrouwelijke rollen, vaak is het omgekeerd namelijk 
Het lijkt een wat negatief stuk al met al en zo slecht was het niet. Misschien waren mijn verwachtingen te hoog maar ik kreeg het gevoel dat er meer uit te halen was.
3,5
Ik vind het altijd erg moeilijk om te schrijven wat ik vind. Ik heb het net een beetje gezegd maar wat jij zegt verwoord eigenlijk precies wat ik ook vind!
Film was leuk maar het gevoel blijft dat er wat meer uit te halen valt en weinig binding met de hoofdpersoon. Je gaat niet helemaal mee in de de film en ik raakte niet echt ontroerd. Maar wel een leuke film idd.
j_u_u_l
-
- 207 berichten
- 1631 stemmen
Onderhond, waarom blijf jij al die hollywoodfilms kijken, terwijl je ze bijna allemaal bagger vindt...? Dat begrijp ik alleen nog even niet.
degoe
-
- 18 berichten
- 94 stemmen
Wat onderhond betreft had Benjamin gedurende de film beter in The Hulk kunnen veranderen terwijl die videogames zat te kijken.
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Leek me een interessante film dit. In ieder geval het interessantste wat ze in hun aanbod hadden in de bioscoop.
(verder ook niet echt relevant)
coopo
-
- 32 berichten
- 101 stemmen
Prima film die ik iedereen aan kan raden. het verhaal is lang, maar verteld dan ook over het leven van een persoon! In deze film zit humor/actie/verdriet en liefde in. Prima acteer werk van Brad Pitt die toch maar eens laat zien dat het een goede acteur is, de laatste jaren vond ik zijn films namelijk erg slecht!
pimpamhenk
-
- 59 berichten
- 182 stemmen
Toch wel een fikse tegenvaller. De film is zeker niet heel slecht, maar ik kan moeilijk leven met het gegeven dat hier zoveel meer had ingezeten.
Dit vind ik op de eerste plaats te wijten aan de personages. Ik vind ze niet consistent in de verschillende tijdsgebieden. Daardoor krijg je als kijker geen band met ze, omdat ze dus te verschillend zijn. Bovendien missen de karakters hierdoor op het scherm duidelijk de chemie door de jaren heen.
Erg spijtig, want hier had hele mooie tragiek ingezeten, die er uiteindelijk niet was.
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
(verder ook niet echt relevant)
Behalve dan dat je je mening 4x op 1 pagina erdoorheen wil persen.
Brooklyn
-
- 1144 berichten
- 1402 stemmen
Volgens mij wordt nergens in de film genoemd dat de storm ook daadwerkelijk Katrina is?
gotti
-
- 14075 berichten
- 5889 stemmen
Dat kan je zelf toch wel invullen. Dat gedeelte speelt zich af in het New Orleans van nu waar net een enorme overstroming heeft plaatsgevonden. Het zou raar zijn als het Katrina niet zou zijn...
Ammer
-
- 56 berichten
- 929 stemmen
David Fincher is een groot cineast en bewijst dat temeer met deze fantastische productie. Een vrij simpel concept wordt op magische en epische wijze uit de doeken gedaan. Behalve het fantastische spel en effecten is het een oprechte film, die de juiste snaar meer dan eens raakt. De liefde tussen Pitt en Blanchett voelt echt en nergens geforceerd. De vele subplotjes die uit de doeken worden gedaan zijn sfeervol, alsmede de kleurrijke figuren die Benjamins pad kruizen. Niet 100% perfect maar wel bijna 4.5*
wapper
-
- 131 berichten
- 1349 stemmen
Nooit gedacht dat Fincher een film zou maken dat mij aan een schijtfilm als The Notebook zou doen denken
De ziekenhuisscènes waren afschuwelijk
pimpamhenk
-
- 59 berichten
- 182 stemmen
Volgens mij wordt nergens in de film genoemd dat de storm ook daadwerkelijk Katrina is?
Tijdens een nieuwsuitzending staat met koeienletters KATRINA in beeld 
Naoom
-
- 26 berichten
- 114 stemmen
Nooit gedacht dat Fincher een film zou maken dat mij aan een schijtfilm als The Notebook zou doen denken
De ziekenhuisscènes waren afschuwelijk
En je geeft een 4?
wapper
-
- 131 berichten
- 1349 stemmen
Afschuwelijk in de zin van cliché; stomme manier om een verhaal te vertellen. Dat + te melig soms, zorgen voor 1 ster aftrek
Ik benadruk vaak alleen de negatieve kanten van een film, van de positieve kan ik niet meer zeggen dan dat het goed was -_-
The_Phoenix
-
- 22 berichten
- 119 stemmen
Gister gezien! Mooie film, leuk thema, leuk uitgevoerd. Erg knappe make-up uiteraard. Gebeurde genoeg om het niet te langdradig te maken, echter had het ook wel 15 min korter gemogen en dat gezeur over die orkaan had van mij ook wel weg mogen blijven. Had het dan laten afspelen in Chicago ofzo
Had je daar ook geen last van gehad. Dat vond ik storend, maar verder heb ik me goed vermaakt 
Brooklyn
-
- 1144 berichten
- 1402 stemmen
Tijdens een nieuwsuitzending staat met koeienletters KATRINA in beeld 
Haha, is me gewoon niet opgevallen 
Gerelateerd nieuws

Je hebt nog 30 dagen - of minder - om deze absolute fillmhits te bekijken op Prime Video

Fantasyfilm 'The Curious Case of Benjamin Button' vanavond te zien op televisie
Bekijk ook

Se7en
Misdaad / Thriller, 1995
2.822 reacties

Intouchables
Komedie / Drama, 2011
1.335 reacties

La Vita È Bella
Komedie / Oorlog, 1997
1.834 reacties

Blood Diamond
Drama / Thriller, 2006
1.663 reacties

Inglourious Basterds
Oorlog / Komedie, 2009
5.575 reacties

Slumdog Millionaire
Drama / Misdaad, 2008
1.747 reacties
Gerelateerde tags
dagboekmarinebegrafenisteareizenziekenhuisgebaseerd op een kort verhaalreverse aging
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









